Autor Wątek: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy  (Przeczytany 152608 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:23:20 pm »
Zgroza! Takich "hodowców" również się powinno tak "hodować" w pudle - z 5 w jednej celi. Może by ich to czegoś nauczyło, choć wątpie.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:34:47 pm »
Nie wiem czy o tym już pisałam, ale te czarne punkciki które widać chociażby na kartonach, meblach czy framudze drzwi to są muchy, jak weszliśmy zwyczajnie nas obsiadły i normalnie deptaliśmy po nich. Łaziły po podłodze jak robaki. Widać jak wszystko jest za przeproszeniem przez nie "obsrane", sanepid miałby tam co robić....

Ester właśnie urodziła kolejne młode.... to jest ta, która jeszcze karmi te 6 małych baranków....

« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 14:57:07 pm wysłana przez madzia85 »

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:12:26 pm »
Jejku dziewczyny jesteście wielkie, jestem ciekawa jakim cudem według tego faceta króliki mogą być zdrowe przy takiej ilości syfu,much a i zapewne karaluchów i innych tego typu - szok, ja jak tylko będę miała chociaż parę złotych to oczywiście też wpłacę bo te zdjęcia ,aż ciężko oglądać :( jak dobrze,że króle zostały zabrane dalej by tam cierpiały.

Madzia,a będzie oddzielny bazarek organizowany na te króle? bo chętnie coś bym przekazała to chociaż tak póki co mogłabym pomóc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 15:20:26 pm wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:30:10 pm »
To co napisać na forum gryzonie.info by pomogli?
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:45:09 pm »
biedne króliczki :(  Pozdrówcie je ode mnie :*
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:46:07 pm »
W jedym z postów napisałyście  , że jeden króliczeik musiał zostac . Moge wiedziec dlaczego , czy tak traktuja przepisy

WeronikaM

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:50:56 pm »
biedne maluchy, mam nadzieje, ze szybko wyzdrowieją i znajdą nowe domy :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2010, 17:57:50 pm »
aż szkoda patrzeć na te króliczki :( są przepiękne, a taki zyciorys :< Takich ludzi to eugh :<
Ja niestety nie mogę pomóc, w domu słaba sytuacja :<

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:01:38 pm »
dori, nie miałyśmy innej opcji...facet dobrowolnie zrzekł się zwierząt. gdyby nie to, że nakłoniłyśmy go do tego, musiałybyśmy odebrać zwierzęta, a potem wystąpić do sądu. do tego czasu nie byłyby nasze. sąd wyznaczyłby biegłego. większość królików miała jedzenie, wodę- to, że panowały tam niemiłosierne warunki sanitarne miało znaczenia ze względu na tego człowieka- to, że króliki były tam wyłącznie rozmnażane, nie miały możliwości wybiegu, że było ich kilkadziesiąt w jednym pokoju to mogłoby być za mało- ostatnio, kiedy przesłuchiwała mnie policja w sprawie Inowrocławia, policjant zadawał mi pytania w stylu- co Pani czuła- odpowiadam zapach stęchlizny, na co on do mnie zapach czy smród stęchlizny? mówię, że króliki miały grubą warstwę odchodów kilkutygodniowych- odp. policji- skąd Pani wie, że pod tym odchodami nie było ściółki? z punktu widzenia dorosłego, rozsądnie myślącego człowieka to oczywiste, że nie było tak pachnącego siana, ale wszystko ociera się o taki absurd

facet chciał zatrzymać samicę z maluchami, zakręciłyśmy go, że nie ma zaświadczeń dot. stanu zdrowia każdego z maluchów etc. i uległ, wydając nam samicę z maluchami...samca musiałyśmy mu zostawić, zostawiłyśmy samca, bo nie było ryzyka...że jest w ciąży. resztę będziemy już kontrolować przez opiekę społeczną...

Ester dzisiaj w schronisku urodziła...Jota jest teraz sterylizowana, ma również usuwany ząb w fatalnym stanie, Kappa ma powiększoną macicę- wszystkie były z samcem, Francescę i Kappę wysterylizujemy w sobotę..zanim płody dojrzeją...

Rosa urodzi za kilka dni...jesteśmy totalnie przygniecione tym wszystkim. zima nam nie pomaga. opieka nad nimi w schr., podróże do doc to codziennie kilka godzin...kursowania między kilkoma miejscami, w tej chwili najgorsze jest jednak to, że musimy podjąć decyzję o ewentualnej eutanazji ślepych miotów...cholernie trudną decyzję, ponieważ rozsądek nakazuje tylko jedno...już w tej chwili mamy 20 królików + kilka nowonarodzonych dzisiaj + 4-5 maluchów Rosy, które za chwilę przyjdą na świat.

w schroniskach zawsze usypia się ślepe mioty. to był zdecydowanie ciężki dzień.

wszystkie króliki są też zawszone.



Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:16:04 pm »
Ja tylko tak z ciekawości  zapytałam .

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:19:15 pm »
wiem, wiem...najchętniej bym tam pojechała i zabrała tego ostatniego królika.
chore jest to wszystko :(



Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:30:30 pm »
Jejku okropna sytuacja tyle królików i następne będą się rodzić  :( Królica karmiąca ma znowu młode  okropne,jak miałyby się te króliki,gdybyście ich nie odebrały? Nie wyobrażam sobie :nie_wiem

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:08:03 pm »
Musiałyśmy zostawić mu jednego, żeby móc zabrać pozostałe. Taki był warunek inaczej nie oddałby dobrowolnie żadnego. Policjanci, którzy nam towarzyszyli bardzo nam pomagali, świetnie z nim rozmawiali i popierali nas we wszystkim - w tej sytuacji było to bardzo ważne.

Miałyśmy szczęście, że trafiłyśmy na takich, z resztą tak samo jak w Inowrocławiu - tam też stali murem za nami. Gdybyśmy trafiły na takiego o jakim Ola pisze to byłaby krótka gadka - mają jedzenie, mają wodę, w klatce jest ściółka więc o co nam chodzi.

Wilec jasne, że możesz napisać, najlepiej podaj link do tego tematu tu na forum, bo będziemy starały się pisać o wszystkim na bieżąco. Gdyby ktoś jeszcze chciał nam pomóc w podobny sposób to napiszcie proszę o tym na dogomanii, miau i innych zwierzęcych forach. Im więcej ludzi dowie się o tym, tym lepiej dla naszych uszatych.

Niestety teraz musimy podjąć chyba najgorszą i najtrudniejszą decyzję - czy usypiamy nowo narodzone mioty... Nie mamy miejsca dla tej 20stki a co dopiero dla kolejnych, które urodziły się dzisiaj i które urodzą się za kilka dni....


Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:45:19 pm »
Napisałem na forum mam nadzieję że będzie jakichś odzew :)
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:48:01 pm »
Jota po sterylizacji dochodzi do siebie u mnie :) Wszystko poszło dobrze, okazało się, że mała nie była w ciąży :) Przy okazji sterylizacji skróciliśmy trochę przerośnięty ząbek, aczkolwiek bardzo możliwe, że w przyszłości będzie trzeba go usunąć.

Królinka czuje się dość dobrze, właśnie ją przyłapałam na skubaniu sianka :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:55:31 pm »
Dzielna dziewczynka  :przytul:

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:02:25 pm »
Podczas dzisiejszej wizyty okazało się, że Eta jest samcem (może powinnyśmy przemianować na ETANOL? :P), a matką 5 maluszków była najprawdopodobniej Kappa
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:07:03 pm »
Wrzuciłam info o królikach na alloszczura, szczury.org i forum miau.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:14:13 pm »
Bardzo przykro się czyta takie informację - Dziewczyny trzymajcie się jakąkolwiek podejmiecie decyzję będzie ona słuszna na ten moment na tą sytuację - bardzo żałuje, że jestem w tak trudnej sytuacji, że nie mogę pomóc finansowo.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:15:26 pm »
O matko.. szkoda, że nie mieszkam bliżej, chętnie bym Wam pomogła w schronisku. Dlatego postaram się pomóc na odległość, wpłacę pieniądze do Stowarzyszenia, jednak dopiero po 10 grudnia. Aktualnie jestem bez grosza, później nie będzie to duża kwota, ale chociaż coś..
Dziewczyny,postarajcie się rozgłośnić akcję przez portale społecznościowe, fora i komunikatory.
Może założyć aukcję charytatywną na allegro?