Autor Wątek: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy  (Przeczytany 152604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cy$$

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:19:09 pm »
Strasznie mi przykro...trzymajcie się dziewczyny  :przytul
A ja myślałam, ze te starsze...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

duska

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:56:39 pm »
Czemu króliki odrzucają swoje małe? przykrooo :(

sonia

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:20:50 pm »
Nie tylko kroliki,ludzie tez...

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:13:02 pm »
A ja się mogę tak po cichu przyznać, że nie możemy się doczekać, kiedy Kappa będzie u nas :) Mój mężo wymyślił jej nowe imię - BUBA!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:54:35 pm »
A ja się mogę tak po cichu przyznać, że nie możemy się doczekać, kiedy Kappa będzie u nas usmiech2 Mój mężo wymyślił jej nowe imię - BUBA!

imię mnie powaliło..świetnie Buba:):)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 07, 2010, 19:12:07 pm »
na jaki adres przesyłać jedzenie i akcesoria dla króliczków?

Cy$$

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 07, 2010, 20:06:54 pm »
A ja się mogę tak po cichu przyznać, że nie możemy się doczekać, kiedy Kappa będzie u nas  Mój mężo wymyślił jej nowe imię - BUBA!

Tak mówią na taką dziewczyne w szkole :D Ale się będę z niej śmiała !

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 07, 2010, 20:22:03 pm »
Szkoda maluszków. Miejmy nadzieję, że reszta będzie wracać do zdrowia i nabierać sił z dnia na dzień.


A tak wogóle to nie wiem czy wiecie ale pisze o interwencji na http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html


Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 07, 2010, 20:50:47 pm »
wszystkie kroliki są przeurocze :) nie umiem opisac tego, co dziewczyny robią dla tych zwierząt.
Sama chętnie pomoglabym w schronisku, ale nie ucze sie juz w toruniu.
Trzymam kciuki za zdrowie kroliczkow i to, zeby wszystko sie jakos ulozylo, a Wam dziewczyny.. ojojoj
zadne slowa nie sa w stanie pewnie wyrazic podziwu i podziękowań :)
z bolącym sercem mysle tez o tym jednym biedaku, ktory tam zostal :( jemu jedynemu sie nie udalo :(
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 07, 2010, 22:14:58 pm »
Maluchy od Ester są już w Warszawie w domu tymczasowym. :) Zabawiły chwilkę u nas. Są niesamowite :)
Jeden z rudzielców, zaraz spróbuję na zdjęciu zidentyfikować który, jest bardzo kontaktowy. Próbował nawet wdrapywać się na kolana :)
Jeden z pręgusów, tak najbardziej pręgowany był bardzo uradowany z możliwości wyjścia z klatki, odważnie zwiedzał wszystkie kąty, a nawet zajrzał do ciotki Mercedes i ciotki Jogobelki przez kraty :)
Ten z uszami oklapniętymi na jedną stronę to uciekinier :P najszybciej zwiewa i chowa się w najmniejsze zakamarki :P I dorwał się do siatki z suszkami  :niegrzeczny

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

sonia

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 07, 2010, 22:17:34 pm »
Trzeba koniecznie jakos go wyciagnac z tego bagna :placze on jest w tej chwili taki pokrzywdzony az sie serce kraje jak pomysle o tym biedaku :placze

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 07, 2010, 22:30:58 pm »
też mi żal tego jednego, który został u faceta :(

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 08, 2010, 00:21:42 am »
jeszcze gdyby dwa tam zostaly.. ale zostal sam jeden. co za koles... az szkoda gadac.
wlasciwie tego systemu tez nie rozumiem, co prawda przeczytalam co i dlaczego, ale nadal nie kumam.
Ten gosciu oddal 20 krolikow a tego jednego nie chcial ? .. nie da sie jakos na niego wpłynąc :( ??
no z jednej strony cudownie, ze urotowaly dziewczyny tyyyle krolikow, ale tamten bidulek zostal sam.
Wczesniej 20 zwierzów z nim bylo, a teraz jakis paskudny czlowiek... brak slow naprawde na to co wyprawiaja ludzie...
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 08, 2010, 01:23:18 am »
Miał zostać nie tylko ten jeden ale też Ester (o której nie wiedziałyśmy, że jest w kolejnej ciąży) i cała 6 maluchów. Tylko dzięki odwróceniu uwagi tego Pana - poprzez mówienie mu cały czas że zostawimy mu królika, żeby mógł się nim opiekować i zapewnić odpowiednie warunki mogliśmy zabrać całą resztę. On też później skupił się tylko na tym jednym i przestał zwracać uwagę że zabieramy mu całą resztę.

Niestety czasami trzeba poświęcić jedno stworzenie dla dobra innych. Niestety w tym przypadku trafiło na tego biednego samczyka. Nie mogłyśmy zrobić nic innego.

On NIE CHCIAŁ oddać ŻADNEGO królika - to nie było tak, że weszłyśmy powiedziałyśmy dzień dobry a on zaczął nam pakować je do transporterów.

Takie interwencje nie są łatwe - to jest cały system zachowań psychologicznych i olbrzymiej odwagi i ostrożności. Nigdy nic nie układa się tak jak wcześniej się zaplanowało - takich rzeczy nawet nie da się zaplanować. Wszystko okazuje się na miejscu, co będzie, jak będzie z kim ma się do czynienia. Nie ma na to żadnych schematów, niczego nie można przewidzieć. Jedyne co trzeba znać na pewno to pewne zasady i prawo ochrony zwierząt na które i w tym momencie cały czas się powoływałyśmy. Trzeba umieć współpracować i z Policją i z innymi instytucjami - tak jak w tym przypadku z opieką społeczną czy spółdzielnią mieszkaniową. A to nie jest proste. Najtrudniejsza z tego wszystkiego jest współpraca z samym człowiekiem, który robi krzywdę zwierzętom.

Na szczęście w tym przypadku się udało i Pan ten jest cały czas pod kontrolą, jak ogarniemy całe to towarzystwo to odwiedzimy go ponownie. Oprócz kontroli nic więcej nie możemy zrobić.

Mamy takie prawo jakie mamy i niestety nam w szczególności jest bardzo trudno się z nim pogodzić.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 08, 2010, 09:01:30 am »
I dlatego jesteśmy pełni podziwu dla Was za odwagę i determinacje  . Ja bym chyba strzelala do takiego , a juz na pewno nie bawilabym się  w jakieś dyskusje. Nikt nie ma broń Boże pretensji do Was o zostawienie  tak królika , nam tylko żal tego biedaka . Choć z drugiej strony ciekawe ,czy gdyby zgodzil sie na oddanie tego ostatniego krolika , to  nie kupiłby ponownie do rozrodu parki i nie prowadził tego procederu nadal. Więc taki nadzór z ramienia S.M. Pomocy Spolecznej jest wskazany i konieczny ,tylko czy prawo pozwala na to. Bo można by mu zagrozić ,że jak prowadzi  taka sprzedaż to musi zarejestrować działalnośc  handlowa , placić podatki , podlegać kontrolom z ramienia Inspektoratu  Weterynaryjnego. Może to mętnie tłumacze , ale po porostu trzeba mu uzmyslowić ,że to mu sie nie oplaci . Straci także  możliwość pomocy  od P.S. no bo ma dochody inne.Jak zrezygnuje sam to moze nie będzie sie w to bawić . Może w zamian  zaopiekuje sie pieskeim , jak chce mieć przyjaciela.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:49:28 am »
Dori dokładnie tak :) Panu temu również Policja uzmysłowiła, że to co robi jest nielegalne, bo osiąga jakieś tam dochody a nie rozlicza się z tego z Urzędem Skarbowym. My również na to się powoływaliśmy - tylko ktoś kto ma gospodarstwo rolne może rozmnażać i sprzedawać zwierzęta - w tym także niestety króliki.

Pan ten nie miał pojęcia o tym, że to co robi jest nielegalne - twierdził, ze podatek płaci za niego Allegro :] Wielu ludzi ma takie myślenie.

Opieka społeczna też żeby mu pomóc musi mieć do tego warunki i on w związku z tym też musi trzymać się pewnych zasad więc miejmy nadzieję, że już raz na zawsze skończył tą swoją "działalność".

Pamiętajcie, że on na pewno czyta to co tutaj piszemy, jest bardzo biegły w obsłudze komputera i internetu dlatego wolałybyśmy pewnych szczegółów polityki naszego działania nie ujawniać :) W razie czego piszcie na priv.


panimama

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 08, 2010, 11:19:23 am »
mam nadzieję że jak czyta to przemyśli sobie to co zrobił zwierzakom i się poprawi

sonia

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 08, 2010, 12:42:31 pm »
Dziewczynki a jakby tak jeszcze kiedys namowic do oddania biedaka?
Bardzo pana prosze,niech pan odda krolisia :blaga: :blaga:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2010, 13:35:53 pm wysłana przez sonia »

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 08, 2010, 13:10:56 pm »
sonia przeczytaj post madzi85 szczególnie ostatnie zdanie ;)