Autor Wątek: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy  (Przeczytany 152601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« dnia: Grudzień 01, 2010, 12:52:15 pm »
Ola już wstępnie wspomniała o naszej wczorajszej interwencji, a w tym wątku napiszemy wszystko dokładnie o tym koszmarnym dniu i o naszych nowych podopiecznych.

Dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z bydgoskich wieżowców mieszka niepełnosprawny Pan, który prowadzi "hodowlę" królików. Panuje tam bród, smród, wszędzie jest pełno mrówek i much. Króliki mnożą się na potęgę, Pan stracił nad tym kontrolę do tego sam bardzo potrzebuje pomocy gdyż mieszka w skandalicznych warunkach, ma problemy z mówieniem i poruszaniem się. Zainteresowała się nim opieka społeczna, która w jakiś sposób chce mu pomóc - pomagają mu finansowo oraz przysyłają Panią, która ma pomagać mu w normalnych czynnościach domowych i doprowadzić mieszkanie do użytku. Nie było to możliwe dopóki w mieszkaniu (jeden pokój + kuchnia) znajdowało się ponad 20 królików.Pan dostał nakaz "likwidacji" zwierząt do końca listopada.
Było wiele skarg także ze strony sąsiadów.

Przyjechaliśmy na miejsce, towarzyszyły nam osoby z opieki społecznej, spółdzielni mieszkaniowej, psychiatra oraz Policja. Rozmawiałyśmy z tym Panem bardzo długo, początkowo nie chciał dobrowolnie oddać nam zwierząt, ale dzięki dłuższym negocjacjom udało się zabrać wszystkie - z wyjątkiem jednego samczyka, który niestety musiał zostać.

Pan ten dostał nakaz poprawy warunków mieszkaniowych ze strony opieki społecznej i spółdzielni, my będziemy sprawować kontrolę nad nim w razie gdyby znowu zaczęły pojawiać sie tam króliki.

Nie była to łatwa interwencja gdyż nie mieliśmy do czynienia z człowiekiem agresywnym, tylko chorym. Nie był jednak na tyle niepełnosprawny, żeby nie poradzić sobie ze sprzedażą tych królików na allegro - podobno właśnie tam pozbywał się większości i z tamtąd kupował nowe. Do tego prowadzi jeszcze jedną działalność - która zainteresowała się już Policja :]

Jeszcze z dodatkowych "ciekawostek" - wcześniej ten Pan zabijał króliki i trzymał je w zamrażalniku. Taką dostaliśmy informację od Pań z opieki społecznej, na szczęście wczoraj nie było na to żadnych dowodów.

Tak więc dzięki uprzejmości naszego toruńskiego schroniska na które zawsze możemy liczyć w tak kryzysowych sytuacjach mogłyśmy je wszystkie tam umieścić. Wczoraj jak je przywieźliśmy trzeba było przygotować kilkanaście klatek, poidełek, nakarmić wszystkie króliki. Dzisiaj znowu trzeba tam pojechać i znowu nakarmić, dolac wody, posprzątać. I tak codziennie, dopóki wszystkie nie znajdą swoich domów stałych lub chociaż tymczasowych.

Mnie osobiście wczoraj przeraził fakt - że tylko wczoraj zużyłyśmy kilka kilogramów trocin, 2 opakowania siana, po 2 opakowania różnego rodzaju suszonek i chyba z kilogram granulatu....

Tak więc najbardziej przerażające będzie teraz utrzymanie tych królików, nie wspominając o ich kastracji, sterylizacji czy nie daj Boże ewentualnym leczeniu...

Będzie ciężko, ale damy radę - musimy dać :) Najważniejsze, że uszatki są już bezpieczne.

A oto one:

VARGAS:



DZIECI ESTER - 6 małych baranków:



ANA:



EDUARDO:



ESTER:


ETA, JOTA i KAPPA (jedna z nich była matką 5 jednodniowych maluszków, które niestety nie przeżyły. Wszystkie 3 razem z tymi maluszkami trzymane były w jednej klatce 60 cm):
 


FRANCESKA i CHIARA:



GIORGIO:



JOSE:


JUAN:


ROGER:


ROSA:


Wszystkim którzy już nam pomogli w tej akcji a także tym, którzy będą chcieli nam pomóc bardzo, ale to bardzo dziękujemy  :przytul:

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:18:00 pm »
Przerażające - na tyle chory aby mieszkać w takich warunkach, jednak nie na tyle chory aby rozmnażać i sprzedawać króliki.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:22:10 pm »
Ale cudaki, madzia85 podaj mi adres na priv pod który moglabym podeslać cały karton ususzonych liści malin :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:50:17 pm »
Herbata no to jest właśnie najgorsze i najmniej dla wszystkich zrozumiałe :/

motylek4523 dziękujemy  :przytul: Wyślę Ci adres na priv :)

Dori w innym temacie pytała, czego najbardziej potrzebujemy więc oprócz nowych domów dla nich - które są sprawą priorytetową potrzebujemy granulatu, suszek, siana, ściółki, nie mamy też miseczek dlatego niektóre króliki mają jedzenie wysypane na siano.

Jak tylko przebadamy wszystkie chcemy zacząć je kastrować i sterylizować - u nas koszt kastracji to 80 zł a sterylizacji 120. Wszystkich wiadomo, że się nie uda, ale chociaż część - byłoby wspaniale, bo wszystkie były "używane" do rozmnażania więc samce są strasznie nadpobudliwe a samice nie wiadomo w jakim stanie mają narządy :(

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:55:15 pm »
madziu postaram sie jak najszybciej wyslać domówiłam jeszcze 6 paczek sianka więc musze poczekać ze 2/3 dni jak będę mogła odebrać z animalia.pl i wysyłam, mam chyba dwa poidla na zbyciu dorzucić, a z granulatu to posiadam tylko vitapol ktróego moje potwory jesć niechciały i leży wysłać?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:00:23 pm »
horror przeciera_oczy  :niespodzianka
dziewczyny, podziwiam Wasze mocne nerwy  :przytul jesteście aniołami...
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:12:49 pm »
Chciałbym wesprzeć akcję finansowo - jak mogę to zrobić. Proszę o pw.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:15:45 pm »
Z meżem możemy podwiezc troche jedzonka. Siano, suszki, granulat, co znajdziemy.
Nie mogę w to wszystko uwierzyć. Dziewczyny, powinni o Was zrobić serial dokumentalny...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Cy$$

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:00:08 pm »
O mój Boże ! Biedne uszaki.... Dobrze, że je odebraliście ;)
Jesteście wielkie !

Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:23:45 pm »
Biedne uszaki ale najważniejsze że są już bezpieczne! :)
Zgłosić je może na stronę http://www.gryzonie.info/viewforum.php?f=51 wiem że nie jest ono dobre ale może by was wspomogli :)
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2010, 16:26:24 pm »
Mimo że jestem nowa na forum, też bym chciała pomóc. Mogłabym prosić o nr konta na priv?
Trzymamy mocno kciuki, a Bobek łapki.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:05:48 pm »
Jakie one są wszystkie śliczne  :lizaczka szkoda,że mają taki życiorys :(

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:18:02 pm »
Przypominam ,ze w Toruniu jest sklep internetowy,, Świat królika" , stronka www.swiatkrolika.eu. Podane sa namiary nr konta itp. Można wpłacac  na ten sklep . DZiewczyny wezmą co potrzeba. Tak bedzie najlepiej , bo kazdy wyśle  siano albo liscie malin , nazbiera się tego fura ,a przeciez potrzebny i zwirek i karma i inne rzeczy. Ja myślę ,ze tak bedzie najlepiej w przypadku gdy ktos może wesprzec finansowo. Tylko na pw do Madzi 85 lub Oli 19  podac ile się przelało

panimama

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:50:27 pm »
jakie słodkie maleństwa na szczęście już bezpieczne

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2010, 20:20:57 pm »
dzisiaj pierwsza czwórka była u doktora Krawczyka. szkoda, że to przypadło na tak koszmarnie zimne dni:/ ale damy radę

Francesca

ma ok 4 miesięcy, silne wzdęcie i podejrzenie ciąży( do tej pory przebywała w klatce z samcem). na usg poza gazami na razie nic nie widać, ale jeśli tylko do soboty stan jej jelit będzie ok, w sobotę ją wysterylizujemy. jeśli jest w ciąży to pierwsze dni, więc możemy zrobić jeszcze sterylizację i uniknąć potomstwa...

Ana przemianowana na Filippo

chyba byłam wczoraj naprawdę nieprzytomna...to samiec ponad 5 kg. ma wszy, infekcję górnych dróg oddechowych, podrażnione spojówki + nieciekawy kał:/ mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wykastrować tego kawalera. generalnie...boski zwierz :)

Eduardo

wytypowałam go dzisiaj na wizytę  do doc, bo nie podobało mi się jego zachowanie. po nocy były bobki, zjadł to co miał, ale kiedy przyszłam do schroniska był tak osowiały. wszystkie rzucały się na jedzenie, Eduardo siedział skulony, strasznie spięty. na szczęście okazało się, że jest zdrowy. ,ma jedynie podrażnione spojówki( doktor mówi, że może tam, gdzie przebywały był wysoki poziom amoniaku)musimy nad nim popracować, żeby się otworzył.

Chiara przemianowana na Jorge

zdrowy ok 4 miesięczny samiec

ciąg dalszy nastąpi :) Juan już mi się nie podoba, bo pije bardzo dużo wody. jutro pokażę doc Rosę, która podobno za tydzień powinna urodzić.

jedzenie znika w zastraszającym tempie. jutro urządzimy pewnie z Kamilą sprzątanie tych 20 klatek przed wizytą u doc. mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się rozparcelować tą drużynę, zanim to nam będzie potrzebne wsparcie :P, ale jakie to będzie uczucie jak już znajdą nowe domy :)

dziękujemy za wsparcie  :bukiet





panimama

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:28:14 am »
to widzę że niektóre króliki zmieniają swoją płec . Juan jest piękny :lol

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2010, 13:41:32 pm »
panimama no zmieniają bo póki co wszystko na szybko było sprawdzane i teraz dopiero się okazało w czym jeszcze musimy się doszkolić :D

Poniżej wklejam kilka zdjęć z interwencji, niech to będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy kupują zwierzęta w tym króliki przez Allegro. Proszę bardzo, jak wyglądają warunki w jakich są trzymane i jak wygląda taka domowa "pseudohodowla":




















W tej klatce były 3 dorosłe króliki i 5 jednodniowych maleństw, które zostały zadeptane:






Teraz właśnie Ola z Kamilą są w schronisku i zajmują się całą 20stką, porobią im nowe zdjęcia i zabiorą kolejną porcję do weterynarza. Bo jak się okazuje, wcale nie są całkowicie zdrowe o czym zapewniał nas ten Pan.
Jeszcze jak na złość wszystko jest zasypane i mają problem z dojazdem :/ Ale mam nadzieję, że sobie poradzą.

Jak tylko będziemy miały nowe zdjęcia i lepiej poznamy całą gromadkę napiszemy o nich co nieco. Najważniejsze, że żaden z nich nie jest agresywny.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy już teraz zaoferowali się nam pomóc - jest to dla nas naprawdę bardzo ważne, bez Waszego wsparcia nie damy sobie z tym wszystkim rady - mimo najlepszych chęci.

Na stronie głównej jest już apel o pomoc dla toruńskich uszu, niedługo pojawi się też na adopcyjnej.

Ale gdyby przypadkiem ktoś zajrzał na ten wątek i chciałby jakoś nas wesprzeć to są 3 możliwości:

W przypadku wsparcia finansowego, prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto:

STOWARZYSZENIE POMOCY KRÓLIKOM
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
PKO BP Oddział 1 w Warszawie nr
83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
z tytułem przelewu: "Wsparcie dla toruńskich królików"

Wpłacone pieniądze w całości zostaną przeznaczone na kastrację, sterylizację oraz leczenie królików, które okażą się chore.

Gdyby miało to być jedzenie, sianko, żwirek prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto sklepu internetowego www.swiatkrolika.eu

FRESHbit.pl Michał Dudkiewicz
ul. Zbożowa 37b/30
87-100 Toruń
mBank 77 1140 2004 0000 3302 6402 9338
z tytułem przelewu: "Wsparcie dla toruńskich królików"

Za wpłacone pieniądze zakupimy produkty, które w danym momencie będą nam najbardziej potrzebne.

Natomiast jeśli ktoś chciałby pomóc nam w inny sposób, przysyłając paczkę z jedzeniem bądź z innymi niezbędnymi nam w chwili obecnej produktami bardzo prosimy zaadresować ją na adres, który podam po wysłaniu do mnie prywatnej wiadomości lub maila.

Oczywiście tak jak już wcześniej pisałam dla tych wszystkich uszatków najbardziej potrzebne są nowe domy stałe i tymczasowe - schronisko w którym mają swój "pokój" i w którym zajmujemy się nimi osobiście jest tylko chwilowym rozwiązaniem, a one zasługują naprawdę na wiele więcej....

kasiagio

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:10:16 pm »
Matko boska ;(   

Dobrze że uratowałyście je  :*   

Dla maluszków ktore nie przeżyły  smutny_krolik :swieca: :swieca: :swieca:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:15:05 pm »
Nie spodziewałam się czegoś takiego, masakra! Płaski telewzior jest, a wokół syf aż sie rzygać chce.
Podziwiam was dziewczyny! Wspaniała robota  :przytul
Dużo zdrowia dla królasków. Wierzę, że doktor je gruntownie przebada i jak najmniej z nich będzie potrzebowało leczenia.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Cy$$

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:19:58 pm »
Dobrze, że je uratowałyście....
Jak ten facet tam mieszkał...