Autor Wątek: PETA: Lipton testuje na królikach.  (Przeczytany 30627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2011, 15:35:27 pm »
ja zajelem sie propagowaniem swiadomego konsumpcjonizmu, a co za tym idzie -> wybieraj takie firmy, ktore nie testuja na zwierzetach. trzeba wiedziec i wybierac dobrze. nie ma co przyczyniac sie do smierci kolejnego malenstwa. opublikowalam nawet post na swoim blogu, kto chce moze zerknac: http://www.photoblog.pl/malenka0/84203180/testowanie-na-zwierzetach.html

lucze na to, ze jezeli wzrosnie swiadomosc ludzi, to wzorsnie takze popularyzacja marek, ktore nie testuja, a co za tym idzie -> upadek morderczych koncernow. wiadomo, ze nie nastapi to dzis czy jutro, ale warto dzialac, aby z czasem nasze swiadome wybory przyniosly efekty 

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2011, 15:36:58 pm »
danon tez testuje!

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:41:45 pm »
Jak zaczęłam czytać kto testuje to mnie zmroziło. Czy ktoś może napisać lub wrzucić link kto NIE testuje?
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:49:49 pm »
ja zajelem sie propagowaniem swiadomego konsumpcjonizmu, a co za tym idzie -> wybieraj takie firmy, ktore nie testuja na zwierzetach. trzeba wiedziec i wybierac dobrze. nie ma co przyczyniac sie do smierci kolejnego malenstwa. opublikowalam nawet post na swoim blogu, kto chce moze zerknac: http://www.photoblog.pl/malenka0/84203180/testowanie-na-zwierzetach.html

Czy mogę zacytowac firmy które testują w wątku o kosmetykach? :)

EDIT:

Kasia: http://uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html  - tutaj firmy :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:59:16 pm »
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287&highlight=testowane+zwierzetach  Tutaj sa szczegolowe listy, na biezaco uaktualniane. Polecam tez lekture watku, gdzie dziewczyny wyjasniaja czym sie kieruja wpisujac dana firme na konkretna liste.
Nietestowanych jest sporo, wiec jakos mozna zmontowac sobie staly zestaw kosmetykow i detergentow :)

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:08:22 pm »
Mysza mozesz cytowac :)
a poza tym podalam linki do oficjalnych calych list zrobionych przez pete w watku 'peta i jej akcje'

a na stronie 'uszata' jest takze ta lista plus dodane sa polskie firmy, ktore nie testuja

kidslovefruit

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2011, 13:45:48 pm »
Na kilka dni przed zaplanowaną kampanią PETA przeciwko firmie Unilever - Unilever wydał oświadczenie o NATYCHMIASTOWYM zaprzestaniu testowania swoich herbat na zwierzętach. Jeśli ktoś nie pisał jeszcze maila oburzonego, to można teraz napisać parę słów poparcia dla decyzji - żeby było wiadomo, że ludzie się takimi sprawami interesują.

Tu więcej, ale po ang (można wrzucić sobie w google translator):

Cytuj
Dear Friend,
Only days before PETA was set to launch an international campaign against the world's largest tea company, London-based Unilever, maker of PG tips and Lipton teas, has announced an immediate worldwide end to any non-required tests on animals for tea and tea ingredients, including for all health claims or any other reason.



Unilever's decision follows appeals to the company by more than 40,000 members of PETA and its international affiliates as well as a meeting in London between the company and executives from PETA affiliates in the UK, India, Germany and North America.

During the meeting, Unilever was advised of imminent global campaigns by PETA and our affiliates, and representatives gave the company's executives a glimpse at PETA US' planned campaign website, which contains the hard facts we unearthed about painful experiments on pigs, rabbits and rats as well as parodies of the tea brands' labels. As a result, Unilever declared, "Unilever is committing to no animal testing for our tea and tea-based beverages, with immediate effect".

PG tips' decision means that the company will no longer harm live pigs, hurt rats or behead rabbits. PETA has thanked the company for listening to tea drinkers' concerns for animals by stopping such cruel tests.

This is no small victory. Unilever has funded experiments in which piglets were infected with E. coli and had their intestines cut apart while they were still alive, mice were killed by suffocation or neck-breaking, rabbits were decapitated and rats were brain-damaged. These tests were not required by law, and US and European regulators only approve food and beverage health claims on the basis of human studies. Modern in vitro and safe human-based testing methods are more effective than experiments on animals because of the vast physiological differences between humans and other animals.

PG tips and Lipton join many other major tea companies – including the world's number one green-tea maker, ITO EN, as well as Typhoo, Twinings and Tesco – that have been persuaded by PETA and our affiliates to pledge not to test tea on animals. The only exception to the new Unilever policy would be on the rare occasion in which a foreign government, such as China, or a government agency that doesn't recognise the non-animal methods in use in the EU and US were to require animal tests. PETA and our affiliates are working hard to ensure that non-animal testing methods continue to gain international recognition as replacements for cruel and outdated animal tests. So, today is a good day for animals in laboratories!

Thank you for all that you do to help animals.

Very truly yours,



Ingrid E Newkirk
Founder

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:09:41 am »
wiem, że nie chodzi akurat o Petę, ale o testowanie produktów żywnościowych na zwierzątach. Każdemu, kto jest zainteresowany tematem, polecam zerknąc szybko na mały artykuł:
http://cia.bzzz.net/batoniki_marsa_testowane_na_zwierzetach

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:26:19 am »
Słuchajcie, ja studiowałam jak wszędzie był rosyjski - czy ktoś mi w skrócie może napisać co tu jest napisane? Chodzi tu o tego Liptona?


I jeszcze jedna sprawa. Używałam zawsze Domestosa - teraz bym nie chciała. Jaki dobry odkamieniacz polecacie?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:34:18 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki (nie ja ją tak zapuściłam, żeby nie było). A zamiast wybielacza do prania sodę oczyszczoną.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:35:02 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki
Potwierdzam i jeszcze ocet pomaga. A żeby pozbyć się zapachu octu można dodać kilka kropel cytryny.

A propos listy PRZYJAZNYCH firm. Przyznam szczerze, że się przeraziłam, bo większość dostępnych produktów to są właśnie produkty tych koncernów. Oszaleć można......bo znaleźć coś dobrego nie chińskiego (bo bojkotujemy z małżonem chińczyznę!) i jak się okazuje nie testowanego na zwierzętach, przyjaznego środowisku to niemal graniczy z cudem. Dlatego staram się kupować polskie produkty, ale to chyba nic nie gwarantuje.... :/
Może wspólnymi siłami stworzymy jakąś listę, będzie łatwiej przygotować listę zakupową?!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 10:41:49 am wysłana przez magii0 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:37:19 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki
potiwerdzam i jeszcze ocet pomaga. A żeby pozbyć się zapachu octu można dodać kilka kropel cytryny.


Jak cytryna rady nie daje to ocet da :)
Zapach octu może też spokojnie zabić ciepła/ gorąca woda (potwierdzone przeze mnie przy myciu osadu kuwety) :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:39:15 am »
Zgaga tam jest napisane, że Unilever zaprzestał ze skutkiem natychmiastowym wszystkich nie wymaganych testów na zwierzętach przy produkcji swoich herbat zaraz przed tym, jak PETA miała wystartować ogólnoświatową kampanię przeciw ich działaniom. Jest tam też napisane co robili ze zwierzętami, ale nie trzeba tego tłumaczyć - testy były na świniach, szczurach i królikach. Są wymienieni inni producenci herbaty, którzy nie testują na zwierzętach: ITO EN,  Typhoo, Twinings i Tesco.

Kurcze, a Dilmah? To moje ulubione herbaty...
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:41:00 am »
Kurcze, a Dilmah? To moje ulubione herbaty...
Haaaa dobre pytanie...ja też bardzo je lubię.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:46:03 am »
Dilmah z tego co czytałam- nie testują.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:54:30 am »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10427.msg205143#msg205143 w tym poscie podawalam link do listy. Naprawde jest przydatna :)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:00:37 am »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10427.msg205143#msg205143 w tym poscie podawalam link do listy. Naprawde jest przydatna usmiech2
świetnie - bardzo dziękuję. Wydrukuję i przylepię w kuchni!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:02:02 am »
No to kamień z serca, Lipton to raczej syf, ale Dilmaha lubię. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:03:23 am »
Kwasek cytrynowy na wymycie kabiny prysznicowej otrze mój budżet o bankructwo.

dziewczyny wszedł dyrektor i powiedział , że mój projekt zajął trzecie miejsce. Ja zarz spadnę z krzesła, muszę to sprawdzić.....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:08:59 am »
że mój projekt zajął trzecie miejsce
chyba nie jestem w temacie... przepraszam, ale jaki projekt?