Autor Wątek: PETA: Lipton testuje na królikach.  (Przeczytany 30640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kidslovefruit

  • Gość
PETA: Lipton testuje na królikach.
« dnia: Listopad 30, 2010, 20:54:39 pm »
Cytuj
Rabbits are gentle, playful and sociable animals. In the wild, they graze freely at night and spend the day underground in large groups. Their finely tuned senses are sensitive to danger, picking up the slightest movement. When under threat, rabbits thump their hind legs to warn each other and then scamper into their burrows.

There is no escape for a rabbit who is locked in a barren laboratory cage. No matter how desperately he signals danger, nobody comes to his aid. Instead of the safety of his burrow and the company of his kind, he is confined for his entire life to a cage in a barren room with no contact – except that of the laboratory staff and vivisectors who conduct their terrible tests on him.

Rabbits who were abused in deadly tea tests were forced to eat fatty and cholesterol-laden foods until they suffered from extremely high cholesterol levels and severe hardening of the arteries . They were then given green tea to see if it would have any beneficial effect – even though millions of people drink tea, and humane studies of them could have found out the same information. Afterwards, workers cut off the rabbits' heads.


There is no possible justification for inflicting pain, fear and death on these peaceful animals.

Experimentation on animals is cruel and must stop – and we need your help to ensure it does.  Please make the most generous donation you can afford to support our work to end the abuse of all animals.

Three and a half million individual animals, from rabbits and monkeys to dogs and cats, were abused and killed in the vivisection industry last year in Britain.

We have achieved victories that have saved millions of animals. Following research funded by PETA, tests that can burn the tender skin of rabbits with chemicals are being replaced by non-animal chemical tests. And in response to pressure from PETA, and our affiliates, European regulators have taken steps to prevent duplicative toxicity tests on millions of rats and mice. More than 1,000 businesses, including Ocean Spray and Welch's, have banned tests on animals thanks to the groundbreaking work of PETA affiliates around the world. Together, we can persuade other companies to do the same.

There is something you can do to help animals who are suffering in laboratories as well as other abused animals around the world. Please support PETA today with an important donation to help us carry out our life-saving work for animals wherever they are.

For the sake of helpless rabbits and the millions of other animals suffering in laboratories, please support us today. Thank you.

Very truly yours,

 

Ingrid E Newkirk
Founder

PS Remember: you can pressure PG Tip's, Lyons and Lipton by refusing to buy their teas until the company stops testing on animals. Consumer action such as this has influenced big companies around the world to stop abusing animals.



Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 21:24:11 pm »
Hemm
A można to po Polsku? :P
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2010, 21:36:09 pm »
No masakra,nie wiedziałam.Tutaj piję Tetley ale w Polsce zawsze Lipton wielosmakowe.Dobrze wiedziec żeby nie pic tej herbaty już nigdy więcej.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2010, 22:42:27 pm »
O kurcze, tego to nie wiedziałam  :niespodzianka  :placze

Dzieki za informacje!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:42:27 am »
Ja wlasciwie staram sie unikac produktow spozywczych z duzych koncernow, bo sa podejrzane (wiele koncernow testuje). Liptona nigdy nie kupowalam, bo dowiedzialam sie kiedys, ze jest sztucznie aromatyzowany i barwiony. Nie wiem czy to prawda, ale mnie zniechecilo.
Smutno sie robi jak sie czyta cos takiego... Zamiast isc naprzod to sie cofamy.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:54:30 am »
Czy może ktos przetłumaczyc , albo z grubsza przedstawić samą esencje . Nie każdy zna biegle angielski . Czasami w szkolach uczyli  niemieckiego , rosyjskiego lub francuskiego zamiast angielskiego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:00:21 am »
Kopiuje jezykowego potworka z translatora google, ale mniej wiecej wiadomo o co chodzi.

'Króliki są łagodne, wesołe i towarzyskie zwierzęta. W naturze swobodnie pasą się w nocy i spędzić dzień pod ziemią w dużych grupach. Ich zmysły są nastrojone wrażliwe na zagrożenia, zbierając najmniejszy ruch. Kiedy zagrożone, króliki uderzenie tylnych łapach do wzajemnego ostrzegania i gnać w norach.

Nie ma ucieczki dla królika, który jest zamknięty w surowym klatki laboratorium. Nieważne, jak bardzo on sygnały niebezpieczeństwa, nikt nie przychodzi mu z pomocą. Zamiast bezpieczeństwo jego nory i spółka w swoim rodzaju, jest on ograniczony przez całe życie w klatce w surowym pomieszczeniu bez kontaktu - z wyjątkiem pracowników laboratoryjnych i vivisectors, którzy prowadzą badania na niego straszne.

Króliki, które były wykorzystywane w morderczych testów herbaty były zmuszone do jedzenia tłuszczowych i cholesterolu ładunkiem żywności, dopóki nie cierpi na niezwykle wysoki poziom cholesterolu i ciężką miażdżycą tętnic. Rozdano im zielonej herbaty, aby zobaczyć, czy to jakies korzystny wpływ - nawet jeśli miliony ludzi pije herbatę i Studiów Humanistycznych z nich mógł znaleźć te same informacje. Następnie odcięcie głowy pracowników królików.


Nie jest to możliwe uzasadnienie do zadawania bólu, strachu i śmierci na tych ciche zwierząt.

Eksperymenty na zwierzętach jest okrutne i musi się skończyć - i potrzebujemy Twojej pomocy, aby zapewnić, że tak. Sprawdź, najbardziej hojną darowiznę można sobie pozwolić na wsparcie naszej pracy do końca nadużywania wszystkich zwierząt.

Trzy i pół miliona poszczególnych zwierząt, od królików i małp do psów i kotów, były wykorzystywane i zabity w branży wiwisekcji w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii.

Udało się to osiągnąć zwycięstwa, które zostały zapisane milionów zwierząt. W wyniku badań finansowanych przez PETA, testy, które można spalić skórę przetargu królików z chemikaliami są zastępowane przez nie na zwierzętach testów chemicznych. A w odpowiedzi na naciski ze strony PETA, i naszych oddziałów, europejskie organy podjęły kroki w celu zapobieżenia powtarzania badania toksyczności na miliony szczurów i myszy. Ponad 1000 firm, w tym Ocean Spray i Welch, zakazały badań na zwierzętach dzięki przełomowej pracy oddziałów PETA na całym świecie. Wspólnie możemy przekonać inne przedsiębiorstwa do tego samego.

Jest coś można zrobić, aby pomóc zwierzętom, które cierpią w laboratoriach, jak również inne zwierzęta wykorzystywane na całym świecie. Prosimy o wsparcie dzisiaj PETA z ważnym wpłaty, które pomogą nam realizować naszą prace ratunkowe dla zwierząt gdziekolwiek się znajdują.

Dla królików i bezradny miliony innych zwierząt cierpiących w laboratoriach, prosimy o wsparcie nas dzisiaj. Dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

 

Ingrid E Newkirk
Założyciel

PS Pamiętaj, że możesz ciśnienie PG Tip, Lyonie i Lipton, odmawiając ich kupić herbatę, aż firma przestaje testów na zwierzętach. działania konsumenckie, takie jak ten ma wpływ dużych firm na całym świecie do zaprzestania nadużywania zwierząt.'

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:04:06 am »
Wytłuszczonym drukiem jest napisane mniej więcej tyle, że króliki, które poddawano testom, były karmione wysokotłuszczową karmą, tak, że ich poziom cholesterolu wzrastał do ekstremalnie wysokiego poziomu aż zatykały im się tętnice, a później były zmuszane do picia zielonej herbaty, aby sprawdzić, czy da to jakieś pozytywne efekty zdrowotne. Po zakończeniu eksperymentu królikom odcinano głowy (lub po prostu zabijano - mam nadzieję, że z tymi odcinanymi głowami to przenośnia :( - edit: to mój dopisek)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 09:09:47 am wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:06:50 am »
kata strofa, moze ta smierc jest zadawana wlasnie przez odciecie glowy...
Czego to ludzie nie wymysla... zeby testowac herbate, napoj, ktory ludzie pija od setek lat.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:07:23 am »
Dzięki Tocha, już nigdy nie sięgnę po Liptona :icon_neutral

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:10:09 am »
magdam, ale to nie ja wyszukalam te informacje, tylko kidslovefriut byla czujna.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:12:11 am »
Tocha, a może z tą herbatą jest tak, że ona jest obecnie tak ulepszana, że trzeba na nowo testować, jakie da efekty. To przerażająca wizja.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:16:12 am »
wiem, ze w branzy kosmatycznej dziala to tak: Firma zrobila kremik. I jest fajno ;) Potem wypuszcza nastepny kremik, ale trzeba przekonac klienta, ze jest lepszy od poprzedniego. Wiec na opakowaniu pojawia sie napis 'innowacyjna formula'. Ale wg prawa jest to oszustwo(bo w kremie nic nowego nie ma tak naprawde). Wiec aby miec 'podkladke', ze forumla jest naprawde innowacyjna firma przeprowadza lub zleca testy na zwierzetach. Majac w garsci wyniki takich testow firma wypuszcza na rynek super kremik :/

Wiec tutaj pewnie chodzi o cos podobnego. No, a pamietacie testy na szczurach przeprowadzane przez Marsa? O co im u licha chodzilo?

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:27:51 am »
magdam, ale to nie ja wyszukalam te informacje, tylko kidslovefriut byla czujna.

Dzięki kidslovefriut,
Tocha za przetłumaczenie ;-)

A ja jestem świeżo po lekturze "Wyzwolenie zwierząt" Petera Singera i teraz jeszcze bardziej zwracam uwagę na to, żeby nie kupić absolutnie nic testowanego.....
Opisy eksperymentów (na psach, małpach, królikach) mam dalej w oczach wyobraźni   :icon_frown rażenie prądem, polewanie oka żrącymi substancjami i bandażowanie go na kilka dni......
Zawsze wiedziałam, że eksperymenty są okrutne, ale nie wiedziałam, że aż tak  :( Niestety śmierć przez odcięcie głowy to wybawienie przy tym jak długo potrafią je męczyć. Najczęściej zwierzęta same umierają z przemęczenia i bólu. :(

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:35:58 pm »
A ja ostatnio kupowałam prawie tylko liptona... Nie pomyślałam, ze zwykł herbata może być testowana na zwierzętach... No to zmieniamy herbatkę.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kidslovefruit

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2010, 21:11:03 pm »
1- wynika z tego, że królikom odcina się głowy (pewnie po to, żeby sprawdzić tętnice), tytuł wiadomości jaką dostałam mailem od Peta brzmiał zresztą: "Rabbits Force-Fed and Decapitated in Tea Test"
2 - oprócz samego niekupowania warto pisać maile. Do Liptona kontaktować można się chyba przez Unilever tylko.
Tu jest formularz kontaktowy:

http://www.unilever.pl/resource/contact/kontakt.aspx

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:45:17 am »
Tak, Lipton nalezy do Unilever i nie wiem czemu mi sie to nie skojarzylo, bo jest to jeden z testujacych koncernow.
Produkty, ktorych nalezy unikac
Unilever:
- Produkty spożywcze: Algida (Carte d'Or), Amino, Brooke Bond, Delma, Flora, Hellmann's, Kasia, Knorr, Lipton, Planta, Rama, Saga, Slim Fast
- Środki czystości: Cif, Coccolino, Domestos, Omo, Pollena 2000
- Kosmetyki: Axe, Clear, Dove, Lux, Rexona, Signal, Sun Silk, Timotei, Vaseline
[lista skopiowana z forum wizaz http://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=23563081]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 10:49:46 am wysłana przez Tocha »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:14:15 pm »
http://weganskienewsy.blox.pl/2010/12/Herbaty-Lipton-i-Lyons-sa-testowane-na-zwierzetach.html

Według raportu brytyjskiego oddziału PETA, specjalnie zmutowanym myszom, które od urodzenia chorują na zapalenie jelit, aplikowano składniki herbaty, żeby sprawdzić reakcję, po czym łamano im karki lub duszono je. Prosiakom wszczepiano e-coli, wycinano im na żywo jelita i zabijano je, króliki karmiono dietą wysokotłuszczową, podając im równocześnie herbatę w wodzie do picia, po skończeniu eksperymentu, obcięto im głowy... Podobno Lipton także dodaje do herbaty jako barwnik krew zwierzęcą.

Cy$$

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:34:10 pm »
Brrr. Wez monika takich rzeczy nie pisz bo mi się nie dobrze robi jak sobie pomysle, że to moja ulubiona herbata BYŁA, zaznaczam BYYYYŁA ! fuj, bleeeee

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:49:00 pm »
Dobra już nie będe :P Ja już sie przerzuciłam od dzisiaj na gorącą wodę z cytrynką i cukrem :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 22:00:43 pm wysłana przez monika2415 »

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2011, 15:35:27 pm »
ja zajelem sie propagowaniem swiadomego konsumpcjonizmu, a co za tym idzie -> wybieraj takie firmy, ktore nie testuja na zwierzetach. trzeba wiedziec i wybierac dobrze. nie ma co przyczyniac sie do smierci kolejnego malenstwa. opublikowalam nawet post na swoim blogu, kto chce moze zerknac: http://www.photoblog.pl/malenka0/84203180/testowanie-na-zwierzetach.html

lucze na to, ze jezeli wzrosnie swiadomosc ludzi, to wzorsnie takze popularyzacja marek, ktore nie testuja, a co za tym idzie -> upadek morderczych koncernow. wiadomo, ze nie nastapi to dzis czy jutro, ale warto dzialac, aby z czasem nasze swiadome wybory przyniosly efekty 

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2011, 15:36:58 pm »
danon tez testuje!

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:41:45 pm »
Jak zaczęłam czytać kto testuje to mnie zmroziło. Czy ktoś może napisać lub wrzucić link kto NIE testuje?
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:49:49 pm »
ja zajelem sie propagowaniem swiadomego konsumpcjonizmu, a co za tym idzie -> wybieraj takie firmy, ktore nie testuja na zwierzetach. trzeba wiedziec i wybierac dobrze. nie ma co przyczyniac sie do smierci kolejnego malenstwa. opublikowalam nawet post na swoim blogu, kto chce moze zerknac: http://www.photoblog.pl/malenka0/84203180/testowanie-na-zwierzetach.html

Czy mogę zacytowac firmy które testują w wątku o kosmetykach? :)

EDIT:

Kasia: http://uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html  - tutaj firmy :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:59:16 pm »
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287&highlight=testowane+zwierzetach  Tutaj sa szczegolowe listy, na biezaco uaktualniane. Polecam tez lekture watku, gdzie dziewczyny wyjasniaja czym sie kieruja wpisujac dana firme na konkretna liste.
Nietestowanych jest sporo, wiec jakos mozna zmontowac sobie staly zestaw kosmetykow i detergentow :)

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:08:22 pm »
Mysza mozesz cytowac :)
a poza tym podalam linki do oficjalnych calych list zrobionych przez pete w watku 'peta i jej akcje'

a na stronie 'uszata' jest takze ta lista plus dodane sa polskie firmy, ktore nie testuja

kidslovefruit

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2011, 13:45:48 pm »
Na kilka dni przed zaplanowaną kampanią PETA przeciwko firmie Unilever - Unilever wydał oświadczenie o NATYCHMIASTOWYM zaprzestaniu testowania swoich herbat na zwierzętach. Jeśli ktoś nie pisał jeszcze maila oburzonego, to można teraz napisać parę słów poparcia dla decyzji - żeby było wiadomo, że ludzie się takimi sprawami interesują.

Tu więcej, ale po ang (można wrzucić sobie w google translator):

Cytuj
Dear Friend,
Only days before PETA was set to launch an international campaign against the world's largest tea company, London-based Unilever, maker of PG tips and Lipton teas, has announced an immediate worldwide end to any non-required tests on animals for tea and tea ingredients, including for all health claims or any other reason.



Unilever's decision follows appeals to the company by more than 40,000 members of PETA and its international affiliates as well as a meeting in London between the company and executives from PETA affiliates in the UK, India, Germany and North America.

During the meeting, Unilever was advised of imminent global campaigns by PETA and our affiliates, and representatives gave the company's executives a glimpse at PETA US' planned campaign website, which contains the hard facts we unearthed about painful experiments on pigs, rabbits and rats as well as parodies of the tea brands' labels. As a result, Unilever declared, "Unilever is committing to no animal testing for our tea and tea-based beverages, with immediate effect".

PG tips' decision means that the company will no longer harm live pigs, hurt rats or behead rabbits. PETA has thanked the company for listening to tea drinkers' concerns for animals by stopping such cruel tests.

This is no small victory. Unilever has funded experiments in which piglets were infected with E. coli and had their intestines cut apart while they were still alive, mice were killed by suffocation or neck-breaking, rabbits were decapitated and rats were brain-damaged. These tests were not required by law, and US and European regulators only approve food and beverage health claims on the basis of human studies. Modern in vitro and safe human-based testing methods are more effective than experiments on animals because of the vast physiological differences between humans and other animals.

PG tips and Lipton join many other major tea companies – including the world's number one green-tea maker, ITO EN, as well as Typhoo, Twinings and Tesco – that have been persuaded by PETA and our affiliates to pledge not to test tea on animals. The only exception to the new Unilever policy would be on the rare occasion in which a foreign government, such as China, or a government agency that doesn't recognise the non-animal methods in use in the EU and US were to require animal tests. PETA and our affiliates are working hard to ensure that non-animal testing methods continue to gain international recognition as replacements for cruel and outdated animal tests. So, today is a good day for animals in laboratories!

Thank you for all that you do to help animals.

Very truly yours,



Ingrid E Newkirk
Founder

moko

  • Gość
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:09:41 am »
wiem, że nie chodzi akurat o Petę, ale o testowanie produktów żywnościowych na zwierzątach. Każdemu, kto jest zainteresowany tematem, polecam zerknąc szybko na mały artykuł:
http://cia.bzzz.net/batoniki_marsa_testowane_na_zwierzetach

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:26:19 am »
Słuchajcie, ja studiowałam jak wszędzie był rosyjski - czy ktoś mi w skrócie może napisać co tu jest napisane? Chodzi tu o tego Liptona?


I jeszcze jedna sprawa. Używałam zawsze Domestosa - teraz bym nie chciała. Jaki dobry odkamieniacz polecacie?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:34:18 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki (nie ja ją tak zapuściłam, żeby nie było). A zamiast wybielacza do prania sodę oczyszczoną.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:35:02 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki
Potwierdzam i jeszcze ocet pomaga. A żeby pozbyć się zapachu octu można dodać kilka kropel cytryny.

A propos listy PRZYJAZNYCH firm. Przyznam szczerze, że się przeraziłam, bo większość dostępnych produktów to są właśnie produkty tych koncernów. Oszaleć można......bo znaleźć coś dobrego nie chińskiego (bo bojkotujemy z małżonem chińczyznę!) i jak się okazuje nie testowanego na zwierzętach, przyjaznego środowisku to niemal graniczy z cudem. Dlatego staram się kupować polskie produkty, ale to chyba nic nie gwarantuje.... :/
Może wspólnymi siłami stworzymy jakąś listę, będzie łatwiej przygotować listę zakupową?!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 10:41:49 am wysłana przez magii0 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:37:19 am »
kwasek cytrynowy - serio wszystko wyżera, nawet 5-letnie siki królicze z klatki
potiwerdzam i jeszcze ocet pomaga. A żeby pozbyć się zapachu octu można dodać kilka kropel cytryny.


Jak cytryna rady nie daje to ocet da :)
Zapach octu może też spokojnie zabić ciepła/ gorąca woda (potwierdzone przeze mnie przy myciu osadu kuwety) :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:39:15 am »
Zgaga tam jest napisane, że Unilever zaprzestał ze skutkiem natychmiastowym wszystkich nie wymaganych testów na zwierzętach przy produkcji swoich herbat zaraz przed tym, jak PETA miała wystartować ogólnoświatową kampanię przeciw ich działaniom. Jest tam też napisane co robili ze zwierzętami, ale nie trzeba tego tłumaczyć - testy były na świniach, szczurach i królikach. Są wymienieni inni producenci herbaty, którzy nie testują na zwierzętach: ITO EN,  Typhoo, Twinings i Tesco.

Kurcze, a Dilmah? To moje ulubione herbaty...
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:41:00 am »
Kurcze, a Dilmah? To moje ulubione herbaty...
Haaaa dobre pytanie...ja też bardzo je lubię.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:46:03 am »
Dilmah z tego co czytałam- nie testują.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:54:30 am »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10427.msg205143#msg205143 w tym poscie podawalam link do listy. Naprawde jest przydatna :)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:00:37 am »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10427.msg205143#msg205143 w tym poscie podawalam link do listy. Naprawde jest przydatna usmiech2
świetnie - bardzo dziękuję. Wydrukuję i przylepię w kuchni!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:02:02 am »
No to kamień z serca, Lipton to raczej syf, ale Dilmaha lubię. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:03:23 am »
Kwasek cytrynowy na wymycie kabiny prysznicowej otrze mój budżet o bankructwo.

dziewczyny wszedł dyrektor i powiedział , że mój projekt zajął trzecie miejsce. Ja zarz spadnę z krzesła, muszę to sprawdzić.....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:08:59 am »
że mój projekt zajął trzecie miejsce
chyba nie jestem w temacie... przepraszam, ale jaki projekt?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:18:57 am »
moja praca zawodowa



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:59:40 am »
No to w takim razie gratulujemy  :brawo:

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 19, 2011, 10:22:10 am »
O kurczę, Lipton do śmieci i nigdy więcej nie kupię...
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 19, 2011, 10:55:13 am »
Świetna alternatywa za herbatę: woda, cukier i cytrynka :D Smakuje jak herbata z cytryną prawie :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:41:04 pm »
Oszaleć można......bo znaleźć coś dobrego nie chińskiego (bo bojkotujemy z małżonem chińczyznę!) i jak się okazuje nie testowanego na zwierzętach, przyjaznego środowisku to niemal graniczy z cudem.


eeetam :P mamy w końcu 2011 wiek, internety, cuda niewidy...wystarczy chcieć  :doping:
dorzucę jeszcze jeden link do Wizażu - wątek o polecanych nietestowanych kosmetykach, w którym wymienione są konkretne, warte wypróbowania produkty : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=25252005#post25252005
(krótko, zwięzłowato i konkretnie)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 26, 2011, 12:11:27 pm »
Osoby zainteresowane tematem wiwisekcji zapraszam na:

Ogólnopolski zjazd ruchu walczącego o prawa i wyzwolenie zwierząt w Gdańsku

30.04-02.06.2011
Gdańsk Świetlica Krytyki Politycznej
ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro)
Gdansk, Poland

Zjazd odbywa się pod patronatem Gdańskiej Świetlicy Krytyki Politycznej

Dzień I - Wiwisekcja
Wykład I – Kosmetyki, a zwierzęta – przewodnik anty-wiwisekcyjny
Wykład przedstawiciela organizacji BUAV (British Union for Abolition of Vivisection)


Dzień II – Futra/cyrki
Wykład I – Futra w Polsce
Wykład przedstawiciela Finlandii dotyczący kampanii antyfutrzarskiej
Film z komentarzem

Dzień III – „Dzień rozwojowy”
Warsztat I – „Aktywizm medialny”
Dyskusja: sposoby zaangażowania ludzi do działań
Warsztat II –„Zarządzanie czasem”

Prosimy o potwierdzenie przyjazdu na email:
zjazd.gdansk@o2.pl

29 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 odbędzie się debata na temat działań dla zwierząt a innych ruchów społecznych.

Poza wykładami, dyskusjami i warsztatami przewidujemy zabawy integracyjne, jak koncert, ognisko, czy plażowanie (w zależności od pogody)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 18, 2012, 13:39:33 pm »
Ja wlasciwie staram sie unikac produktow spozywczych z duzych koncernow, bo sa podejrzane (wiele koncernow testuje). Liptona nigdy nie kupowalam, bo dowiedzialam sie kiedys, ze jest sztucznie aromatyzowany i barwiony. Nie wiem czy to prawda, ale mnie zniechecilo. Smutno sie robi jak sie czyta cos takiego... Zamiast isc naprzod to sie cofamy.

wiele produktów ma dziś sztuczne dodatki, ze świecą należy szukać takich które nie mają tego ... syfu

BTW czy gdzies na forum jest lista firm testujących na zwierzetach i firm ktorych nie nalezy z rożnych powodów popierać (najchetniej z wyjasnieniem dla publicznosci dlaczego)
bo ja taka lista nie tylko bylbym zainteresowany osobiscie  ale rownież pomyslalbym nad jej upublicznieniem na szerszym forum, w tym na stronie glowniej spk w nowej zakladce pt. tych firm nie lubimy (i dlaczego), do ludzi to przemowi a tak jak jest ukryte pośród miliona wątków na forum to nikt zainteresowany tego nie znajdzie

innymi slowy chetnie pomoge przy robieniu takiej listy  ... pod warunkiem wszakze iz znajdzie sie ona w naprawde latwym do znalezienia miejscu np. na stronie glownej spk w np nowej zakladce  :>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 13:43:32 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:08:20 pm »
takie listy są w internecie, z tego co obserwuję to na bieżąco aktualizowane są.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PETA: Lipton testuje na królikach.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:40:39 pm »
U nas na forum byl gdzies podany link do listy, ktora robia uzytkowniczki forum Wizaz. Ja sama zachecalam, zeby tam sie przylaczyc do pomocy, bo bez sensu jest znowu robic ta sama robote.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287&highlight=testowane+zwierzetach