Autor Wątek: Oswajanie - czyli nowy członek rodziny w domu  (Przeczytany 76821 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:17:55 pm »
Wiele królików zwyczajnie nie lubi pić z poidełek dlatego postaw małej miseczke ceramiczna z woda bądz powieś metalową,pewnie chętniej będzie piła, bo poidełko jednak mocno ogranicza szybkość picia a jak uszak jest spragniony to nie jest to dla niego komfortowe ;/

Małymi porcjami możesz królice uczyć jeśc świeże zioła (zielenine) ale poza tym radze już teraz zaopatrzyć się w zioła suszone, bardzo lubiane przez uszaki (firma Zuzala,Tivo-dostępne w sklepach internetowych )-pokrzywa,krwawnik,mniszek lekarski,babka lancetowata,babka szerokolistna,rumianek,liście malin (bez kolców !) itp/.

http://www.swiat4lap.pl/ziola-suszone-c-2_7.html?page=4&op=list

Poczytaj więcej o prawidłowej opiece nad królikiem na stronie :

miniaturka bez tajemnic

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2014, 20:41:00 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 15, 2014, 19:24:38 pm »
Dziękuję za cenne rady  :icon_biggrin
Sklep internetowy odwiedzony i pierwsze zamówienie złożone, także teraz czekam na paczkę (zrobię też małą niespodziankę mojej koszatniczce, a co!)
Króliczyca czuje się już lepiej. Nie ma już kłopotów z wodą (zmieniłam wodę na mineralną i bardziej jej zasmakowała), podjada sobie sianko, które lubi i zdaje się być nieco żywsza niż wcześniej. Bardzo polubiła swoją klatkę, w której czuje się całkiem swobodnie, co widać w jej zachowaniu. Kupki robi już lepsze, więc jest poprawa i mam nadzieję, że teraz wszystko będzie dobrze.  :icon_biggrin


Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 15, 2014, 19:39:24 pm »
Daj zdjęcie klatki, jak się widzi to jest zawsze lepiej ;) , króliki mają różne dziwne upodobania a ludzie czasami myślą ze po ichnemu bedzie lepiej... a w cale nie koniecznie tak jest  :]

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:09:27 pm »
Ja nie myślę, że jej sposobem będzie lepiej, akurat jej zadowolenie widać w zachowaniu. Jest ono podobne do zachowania królika, którego miałam parę lat temu, a do tego upewniłam się czytając różne fora zanim przywiozłam Tiv (włącznie z adresem podanym w poście emilii). Jedyny problem miałam z przechodzeniem jej adaptacji, to zmartwiło mnie najbardziej.
Zapewne wrzucę parę zdjęć króliczycy, jak tylko zupełnie przystosuje się do otoczenia i nie będzie to dla niej stresem :)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:17:05 pm »
Ja nie myślę, że jej sposobem będzie lepiej, akurat jej zadowolenie widać w zachowaniu. Jest ono podobne do zachowania królika, którego miałam parę lat temu, a do tego upewniłam się czytając różne fora zanim przywiozłam Tiv (włącznie z adresem podanym w poście emilii). Jedyny problem miałam z przechodzeniem jej adaptacji, to zmartwiło mnie najbardziej.
Zapewne wrzucę parę zdjęć króliczycy, jak tylko zupełnie przystosuje się do otoczenia i nie będzie to dla niej stresem :)

Chodziło mi o to że człowiek myśli że tak jak on sobie wymyślił to będzie lepiej ale z królikami nie ma tak łatwo :DD

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 16, 2014, 13:00:04 pm »
Aaa w tym sensie   :icon_mrgreen
Podrzucę zdjęcia jak tylko zrobię    :icon_smile2

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 16, 2014, 13:11:47 pm »
fajnie że z małą juz lepiej i ziółka zamówione :) koszatniczka z ziółek pewnie tez skorzysta :) z jakiej firmy zamówiłaś ?


i tez prosze o fotke klatki i królika ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:06:28 pm »
Nadrabiam wiec zaległości co do fotek   :DD Oto Tiva i jej klatka :
Króliczek - (zdjęcie zrobione zanim sama weszła do nowej klatki) Zapewne wrzucę więcej zdjęć Tivy   :icon_biggrin
A oto klatka - W środku ma dwa rodzaje siana, trochę trocin, woda oczywiście jest, niedługo dojdzie nowe sianko jeszcze, a później sucha pasza, dokładnie taka jaką była karmiona u pana hodowcy. Króliki były trzymane na zewnątrz w zbitych klatkach, taką samą będzie miała też króliczyca, ale to zostawiam już tacie, co by sobie pozbijał, także będzie miała coś ze wcześniejszego środowiska.

A co do zamówienia, wybrałam zioła, które były polecone w postach, mam nadzieję, że zasmakują, a koszatka również może je jeść, a wiadomo jak to z koszatniczkami i cukrzycą jest   :icon_smile
Właściwie zabawnie wyszło, bo zioła są z firmy Tivo  :icon_lol, choć zbieżność imienia i tej nazwy jest zupełnie przypadkowa :3
Do tego zamówiłam również sianko z ziołami, żeby dać królikowi większy wybór. Także myślę, że w poniedziałek wszystko przyjdzie. W razie czego mam kontakt do hodowcy, więc to też za jakiś czas wykorzystam.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:13:30 pm »
I tak bez kuwety? Odważna jesteś ja bym była przerażona codziennym sprzątaniem całej klatki... Kolejna rzecz - trociny. Lepiej zaopatrz się w pellet - nie pyli tak jak trociny.

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:18:27 pm »
Jest również i pellet, trocin jest odrobinkę  :icon_smile
Sprzątania się nie boję, sporo zwierzaków za mną i  jakoś dawały radę dłużej niż powinny x] , a sytuacja jest przejściowa. Póki co stresować jej nie będę. Kuwetka też będzie, Królik wybrał sobie już swoje ulubione miejsce, dlatego tam też się znajdzie :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:21:26 pm »
Tak jak piszę Ellessa to koszmar sprzątać klatkę z posikanego siana . Tak nie robimy , po za tym takiego sianka nie powinna zjadać . ;)

Kup kuwetę prostokątną kocią do kupienia wszędzie w miarę wysoką i zamontuj paśnik , nauczysz ją z biegiem czasu korzystać z kuwety i jeszcze nam podziękujesz za to radę . ;)
do kuwety wsyp pellet idzie nabyć tani , rozglądnij się .

co do żywienia paszą ... wiesz hodowcy tym karmią , żeby szybko nabrały masy .. rozumiesz ...   :icon_rolleyes a tobie chyba na tym nie zależy co .?
zacznij ją żywić normalnie , warzywkami , suszkami , wyjdzie jej to na zdrowie . wiadomo stopniowo .

edit . dojrzałam paśnik  :oh: wzrok mnie już zawodzi .. sorki  :glupek:

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:26:46 pm »
Oczywiście, ale jeśli hodowca karmi je po to, by potem zabić. Ten królik jest typowo mięsnym zwierzęciem, a hodowca, u którego go kupiłam, królików nie zabija, a hoduje je czysto hobbystycznie, kocha króliki, więc wie co robi. Lubi jeździć z niektórymi na wystawy, dba o futerka, także nie sądzę, by miały wylądować w zupie, pasztecie czy w piekarniku :x
Takie sianko lubi, lubi też słomę, a że  nie mieszkam w mieście, mogę nieco poszaleć z dostawami, a na tym królik jest nauczony. Takie nagłe zderzenie z inną dietą też nie jest przyjemne.
Pellet jest, więc to akurat z głowy.  :DD

Edit: Niczym się nie martw, to jeszcze da się naprawić  :icon_mrgreen Uszy do góry! (Ja mam kłopot z pamięcia ostatnio, także ten... :x )

Edit 2: Chyba nie zabrzmiałam jakoś...strasznie?  :icon_surprised

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:33:13 pm »
fajnie , że nie chce ich zjeść , choć nie przekonuje mnie hodowanie hobbystyczne . :( jakoś :( .
w każdym razie fajnie , że Tiv ma Ciebie a przyzwyczai się do wszystkiego , o to się nie martw . lepsze jest zmienienie diety niż niepotrzebne pasienie :lol
wystarczy robić to stopniowo , a wiesz jakie warzywka są pyszne :P można samemu podjeść przy okazji :diabelek

fajny sklep to swiat4lap.pl rozejrzyj się :D bądź zooplus.pl .. choć tam radzę nie zaglądać .. ja się uzależniłam od wszelkich zabawek , tuneli , legowisk , domków .. itd :oh: :lol

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:39:27 pm »
Powiem Ci, że ja jechałam tam z nastawieniem "kupię jednego króliczka, to chociaż uratuję mu życie", a na miejscu okazało się, że królikami zajmuje się młode małżeństwo i naprawdę byłam pozytywnie zaskoczona. Hodowca baardzo fajnie opowiadał o królikach i fajnie było tego słuchać, a jak przybiegła jego córeczka, powiedział ,że też złapała tego bakcyla i będzie miał komu przekazać hodowle. Myślę, że jest im tam dobrze  :icon_biggrin

Paść jej nie chcę jakoś szczególnie, fajnie by jadła to co chce i to co jej zasmakuje, ale wiadomo, nie w mega ilościach, musi jakoś kicać, a nie toczyć się  :lol, a warzywka... Strasznie marchewkę polubiła, na początku jak była zestresowana, nie jadła nic, nie piła, ale jak zobaczyła marchew ... :D

O nie, lepiej tam nie wchodzę, bo jak zabawki i inne gadżety... Zacznę kupować uznając, że koszatek chce czegoś nowego, a Królikowi się przyda też coś innego i na tym się skończy  :lol Już widzę jak mam pustkę na koncie, czy tam jeszcze gorzej, a zamówienie robiłam na swiat4lap :D

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:53:35 pm »
a może natki jej daj :D mój Perlak da się pokroić za koperek i nać marchewki :lol reszta też zje . ale ten to aż się trzęsie  :oh: :DD

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 16, 2014, 17:38:47 pm »
Na pewno ją tym poczęstuję, gorzej jak się uzależni  :D

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 16, 2014, 17:41:00 pm »
a tam :D  będziesz śmigać co rano po natki :D ja jak idę na targ -mam jedno stoisko- i podchodzę to mówię - poproszę pół kg natki .. :hahaha
- mam zawsze odłożone .. mina ludzi z tyłu bezcenna :lol

Offline Tiv

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Tiva
  • Pozostałe zwierzaki: Kot, pies, koszatniczka, ryby, kury (liczą się? x])
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 16, 2014, 19:32:52 pm »
 :hahaha: grunt to się dobrze ustawić :D
Może moja aż tak pochłaniać tego nie będzie... xD Bo kurcze, klatki mi nie starczy na nią xD

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 16, 2014, 19:35:14 pm »
spoko ja mam 7 :lol
dlatego tyle :D

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Problem z adaptacją królika
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 16, 2014, 20:08:07 pm »
Tiv zdajesz sobie sprawe że twój królik wyrośnie na dośc sporego i obecna klatka będzie za mała?

Radze za jakiś czas pomyśl o zagrodzie/kojcu  dla królika:

http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-pol-9-Wysoki-kojec-wybieg-klatka-dla-psa-krolika-6-el.html

http://www.kroliki.net/pl/porady/opieka/zagroda-dla-krolika

 Królik hodowlany (większy niż miniturka) raczej będzie sie męczył w klatce1 m-1,20 :(

W zagrodzie zmieści się , odpowiedniej wielkości kuweta kocyk,zabawki :)

Jak masz możliość i dopóki jest ciepło to fajnie by było gdyby ,,dziewczyna,, mogła hasać po trawie np. w ogrodzie :)

I prosze nie kieruj się radami ,,hodowcy,, jeśli chodzi o żywienie itp.... :(
lepiej kierować się tym co radzą miłośnicy królików :
strona :

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/

edit .Może załóż małej wątek w dziale ,,Nasze króliki,, ? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2014, 20:34:43 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !