Autor Wątek: Agresywny królik: przyczyny, charakterystyczne zachowania  (Przeczytany 225498 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:02:51 pm »
a sprawdziłaś ten link co Ci dałam .. tam dziewczyny polecały jakiegoś weta . może go sprawdź .

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:40:55 pm »
pakkosan pamiętaj weterynarz psio - koci to często nie weterynarz - króliczy...
może nie pomóc twojemu królikowi i żle zdiagnozować....a chcesz przecież żeby twoje maleństwo było zdrowe prawda?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:18:45 pm »
No poleciły, zapisałam sobie adresy, ale najbliższy znajduje się w Szczecinie, czyli 2 godziny jazdy; nie posiadam transportera na ten czas, by z nim gdziekolwiek iść ;; tak to noszę w koszyku, ale na taką długą podróż to zbyt niewygodnie D:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:28:13 pm »
No poleciły, zapisałam sobie adresy, ale najbliższy znajduje się w Szczecinie, czyli 2 godziny jazdy; nie posiadam transportera na ten czas, by z nim gdziekolwiek iść ;; tak to noszę w koszyku, ale na taką długą podróż to zbyt niewygodnie D:

zawsze ktoś może pomóc z transporterem... pamiętaj najważniejsze jest zdrowie królika....
nawet w kartonie,koszyku...to że nie wygodnie...nie rozumiem....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:40:22 pm »
No dla zwierzaka niewygodne ;; Mam taki duży, biały kosz w nim koc, cały czas się w nim wierci, kiedy wracamy to aż cała się trzęsie ;; Aż serce łamie.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:14:38 pm »
Zapalenia ucha i encefalozoonoza to dwie choroby, które bywają mylone, szczególnie przez wetów niekoniecznie mających do czynienia z królikami na co dzień. Przy EC poprawy po dousznych kroplach i wyczyszczeniu ucha by nie było. To pierwsza wskazówka, że jednak macie do czynienia z zapaleniem ucha.
Jeśli nie masz możliwości wyjazdu do Szczecina w trybie pilnym, poproś swojego weta o antybiotyk ogólny dla królika oraz niesteroidowy lek przeciwzapalny (np. Melovem). Cały czas można działać również z antybiotykiem miejscowym - dousznym.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:29:50 pm »
Och, dziękuję bardzo : O Na pewno to zrobię! I jeszcze chciałam się spytać, czy ten ból może być wytłumaczeniem jej dziwnego zachowania? W klatce jest milusia, głaszczę ją, ona się normalnie kładzie, rozkłada tylne i przednie łapki (co chyba oznacza, że królik czuje się bezpiecznie, tak?), a kiedy już wybiega, to idzie do jednego miejsca i tam siedzi. Kiedy chce ją dotknąć, to warczy i ucieka :II

Mogła o tak stracić zaufanie do mnie? Chociaż kiedy z klatki ją na rączki biorę, to normalnie siedzi, poliże mnie... Nie rozumiem ;;

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Niepokojące zachowanie króliczki!
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:41:11 pm »
Może ból ją męczy, może rujka ją dopadła. Trudno powiedzieć. Najpierw trzeba ją wyleczyć.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Moni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Królik jest niedobry
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:39:31 pm »
Witam. Mam pewien problem z moim królikiem. Mychał (ma dziwne imię miał na imię mycha, powiedziano nam że to dziewczynka ale okazało się że jednak chłopak) Jest strasznie męczący. Nie mam już do niego siły. Trzeba poświęcać mu 24h na dobę. Piszę 24h bo nawet w nocy trzeba się nim zajmować. Zacznę od jego brudzenia w domu. Nie mam pojęcia jak mam go tego oduczyć. Próbowałam już wszystkiego. Sprzątam jego bobki siuśki i wrzucam mu do kuwety. Nic to nie daje. Zbieram kupy rękami pokazuje mu je żeby je powąchał i przy nim wrzucam do kuwety i zamykam go na chwile w klatce. Nic nie daje. Psikam wszystko sokiem z cytryny żeby nie znaczył już terenu. To też nic nie daje. Zrobiłam więcej kuwet w domu żeby miał jedną w kuchni jedną w klatce i jedną na balkonie. To też nic nie daje. Jest miesiąc po kastracji i zachowuje się jeszcze gorzej. Dostał jakiegoś szału. Sika wszędzie robi kupy tak samo jak robił. Chodzę co 30 min z miotłą bądź odkurzaczem. Kupę i siusiu robi dosłownie wszędzie tylko nie do kuwety. w kuwecie jest czysto... Do tego obgryza tapety. Obgryzł tapety w całym mieszkaniu. Dosłownie je zrywa płatami. Wygląda to strasznie (mieszkanie jest wynajmowane). Tego też nie da się go oduczyć. Zrywamy mu gałęzie, dajemy wapienko, kartony. On i tak woli obgryzać tapety i meble. Jest jakiś sposób żeby go tego oduczyć? DO tego stał się strasznie agresywny. Gryzie mnie bardzo często. Nie wiem dlaczego. Chcę go pogłaskać i nagle chaps gryzie. Budzi nas w nocy gryzieniem w klatkę (marzyłam o tym żeby w nocy nie musieć go zamykać w klatce ale nie mogę sobie pozwolić na zasikaną pościel, kanapy, poobgryzane kanapy i batalie bobków w całym domu). On nie gryzie w klatkę jak zwykły królik. On ją wręcz masakruję. Połamał sobie już  na niej ząb. Tak nią szarpie że odpina się od plastikowego dna. Czasami się boję że zrobi sobie krzywdę. Nie mam pojęcia co z nim zrobić. Da się go jakoś ułożyć? Mimo wszystko bardzo go kocham.Czasami ma dzień dobroci i da nam pospać albo się pogłaskać. Ale bardzo bym prosiła o jakieś rady.

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:43:09 pm »
Czy uszak jest wykastrowany?
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:43:45 pm »
Może za mało biega hmmm... albo coś go drażni
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 13:51:20 pm wysłana przez Alma »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:46:40 pm »
Jest miesiąc po kastracji i zachowuje się jeszcze gorzej.
:P
Może on sie nudzi ? Albo cos go denerwuje w otoczeniu -sąsiedzi, hałasy ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:52:57 pm »
Jest miesiąc po kastracji i zachowuje się jeszcze gorzej.


Przeoczyłam tą informację :/
Hormony tak od razu nie opadają po kastracji, pewnie maluch potrzebuje więcej czasu żeby się wyciszyć.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:55:25 pm »
Jest miesiąc po kastracji i zachowuje się jeszcze gorzej.


Przeoczyłam tą informację :/
Hormony tak od razu nie opadają po kastracji, pewnie maluch potrzebuje więcej czasu żeby się wyciszyć.

Mogą też w ogóle nie opaść, tak jak to ma miejscu u mojego Białaska, który został zabrany z pseudohodowli gdzie był samcem rozpłodowym

Moim zdaniem jemu się nudzi. Może towazyszkę mu adoptować?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 14:00:54 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline Moni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:58:22 pm »
Jest miesiac po kastracji. Biega po domu d 9 jakos od 24 badz 1 w nocy. Halasow nie ma bo to spokojne osiedle. Nie mam pojecia co moglo by go denerwowac.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:05:47 pm »
panny mu potrzeba :D

z gryzieniem tapet.. i wszystkiego to - się radzę przyzwyczaić ..

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:08:00 pm »
a jak się wobec niego zachowujesz ? nosisz go na rękach, mówisz -jak wasz dzień wygląda ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:16:06 pm »
Nom króliczki tak mają, gryzą tapety, wykładzinę, kable, a czasem jak torebka leży gdzieś na wierzchu potrafią wygrzebać z niej to co im się najbardziej podoba :D Pusia, która miałam na DT tak robiła: wyciągała długopisy, portfel, a nawet kiedyś znalazła jakąś zabawkę hahahaah i też w ząbkach ją nosiła jak piesek. Mój prywatny królik Kicuś tak nie robił- też zależy od charakteru. Niektóre króliki także mają problemy z załatwianiem się do kuwety. Ja po prostu stawiałam kuwetę tam gdzie najczęściej sikał i już. Ewentualnie można troszkę rozsypać granulat na siuski tam gdzie się załatwia. Na pewno byłoby to łatwiejsze niż cały czas z nim ganiać.

Offline Moni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:21:56 pm »
Nie lubi być noszony na rekach. Wstaje rano wypuszczam go. Rozkladam kocyk zeby sie pourlal. Osika kocyk to mu go zabieram. Potem zaczyna robic bobki to chodze i sprzatam on mnie atakuje bo nie lubi jak sie rusza jego kupki. Potem mnie gryzie w nogi to daje mu jesc znowu sprzatam siki i kupy potem go gonie od tapet i wieczorem przyjdzie sie poglaskac i w nocy sie znowu pobudza.

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik jest niedobry
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:25:58 pm »
A jak się źle zachowuje to co mu robisz, co mu mówisz? :) Bo może tu właśnie jest haczyk- podejście do królika.