Autor Wątek: Agresywny królik: przyczyny, charakterystyczne zachowania  (Przeczytany 225606 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: gryzienie
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 02, 2012, 21:32:25 pm »
gryzaki to pol biedy, gorzej jak to są ręce :D

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: gryzienie
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 02, 2012, 21:52:50 pm »
Wszystko zależy od charakteru. Ja przejmowałam, całkiem niedawno z resztą, od dziewczyny królika, który właśnie spędził praktycznie całe życie w klatce. Tak mnie straszyła, że jaki on agresywny, drapie itp. Byłam nastawiona, że będę musiała go "zresocjalizować". Co się okazało? Że króliczek był mniej agresywny niż mój Marjan :) Także często opisy właścicieli mijają się z prawdą. Oczywiście jeśli mówimy o gryzieniu rąk.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline agunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: gryzienie
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 02, 2012, 22:06:14 pm »
no własnie teraz gadam z wlascicielką i okazuje się, że króliś owszem gryzie, ale tylko jak się wsadza ręce do klatki, a to też nie zawsze. Więc moim zdaniem nie jest tak źle, wiadomo, że broni swojego terytorium.
Raczej go wezmę, fajnie by było, żeby te ostatnie pare lat, skoro jest stary, spędził w fajnych, normalnych warunkach, a nie zamknięty biedny w klatce :)

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
agresja między siostrami
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 21, 2012, 07:56:14 am »
Witajcie,
Pojawił się nam straszny problem. W piątek dziewczyny zostały poddane sterylizacji. Zabieg przeszdł tak jak trzeba, mlode były cały czas razem wieczór i noc była spokojna. W sb zrobiła się jakaś masakra! Migotka zaatakowała Plamke (najpierw wg relacji mojego męża szukając jej) leciała sierść było tupanie no masakra. Artur zamknął sprawczynie do transportera (mamy dla niech jedną klatkę bo żyją na całym mieszkaniu) aby w nocy sie nie pozabijały. Boje sie o szwy ale ponoc wyglada ze jest ok. Ja pojechalam po druga klatke na działke, a on został z łobuzami. Macie jakiś pomysł o co chodzi. Takie zachowanie było pierwszy raz od ich adopcji.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 21, 2012, 08:46:49 am »
Hej, wydaje mi się, że spotkałyśmy się w Ogonku w poczekalni ;) przyczyna pewnie leży w hormonach, ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy w tym temacie. Myśę, że powinnaś postawić klatki obok siebie, żeby lalki czuły swój zapach. I może sprawdź im szwy.

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 21, 2012, 08:53:01 am »
Napewno się spotkałyśmy byłaś chyba z katarem nie?:( Przyjade do domu za jakieś 4 godziny z drugą klatką. Plamka nie siedzi kurcze w kaltce bo jest super grzeczna. Nie wiem mam kołek psychiczny z powodu dziewczyn.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 21, 2012, 08:58:07 am »
Tak, byłam z moim białym adoptowanym zakichajcem;) nie martw się, laski się dogają bez wątpienia, ale muszą się przyzwyczaić do nowego stanu. Powiedz, czy rozdzieliłaś je, czy same przestały się tłuc?

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 21, 2012, 09:19:26 am »
nie wiem Artur jest z nimi u sprawuje opieke ale zaraz bedziemy sie kontaktowac to dam znac. A jak katar?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 21, 2012, 09:50:29 am »
niestety musial je rozdzielac.... cholender czy z kochajacych sie sióstr przed sterylizacją może się aż tak zmienić sytuacja na negatywną... przecież sterylka niby piwinna zmniejszać terytorializm... buuu
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 21, 2012, 10:02:27 am »
Sterylka pomaga ale hormonki działają... Nawet do miesiąca po zabiegu działają mocno... A nawet do pól roku się całkowicie uspokajają... Poza tym były obolale po zabiegu ( być może maja takie siostrzane relacje ze jak coś jest nie tak to jedna dostaje od drugiej)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 21, 2012, 11:11:13 am »
Spokojnie będzie dobrze. Dziewczyny po sterylce zapewne będą chciały na nowo ustalić hierarchie.

Musisz im dać troszkę czasu i na Twoim miejscu ja bym faktycznie klatki postawiła obok siebie, ale ze wspólnym puszczaniem odczekałabym, aż szwy zostaną zdjęte by nie trzeba było nic poprawiać bo np. podczas prób dominacji coś zostanie naderwane.

Pozdrawiam

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 21, 2012, 12:07:59 pm »
nie wiem Artur jest z nimi u sprawuje opieke ale zaraz bedziemy sie kontaktowac to dam znac. A jak katar?
a dziekuję, czekamy na autoszczepionkę, bo nic nie działało.

Ja myślę, że jako siostry, szybciutko się dogadają i będzie to trwało tydzień. Za to trzymam kciuki!

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 22, 2012, 11:39:47 am »
odpowiedź z frontu.. no więc wróciłam do domu z druga klatka ale postanowiłam że w tej hierarchi to JA będę królowac.. a tak powaznie wzięlam dwa mięciutkie kocyki opatuliłam obie pacjentki i spędziłam z nimi opatulonymi żeby krzywdy nie zrobiły sobie/mi na dywanie ... ponieważ przy głaskaniu na przemian ręką jedną i drugą nie przejawiały żadnych sytuacji nerwowych (albo były tak zdenerwowane mną że im to wystarczyło) zaczęły sie nagle lizać.. wykrzystałam ten fakt i wsadziłam obie do dużej klatki... Artur twierdził że tonie możliwe.. ale całą noc były w jednej klatce.. pewne jest że Plamka nielubi jak Migotka ją liże po brzuszku.. mam wrażenie że jeden szef zewnętrzny na samym dole jest lekko naruszony ale nic nie cieknie... reasumując przepraszam za paniki trochę uskutecznienie.... jest w miare dobrze... co dziwne po tym jak są w klatce obie zaczęły jeść...

Ale tak swoją drogą... serce mi się kraja że one w tej klatce siedzą dziś zamknięte... i do tego - tylko się nie śmiejcie... aż mi przykro że wcale nie wojuja z nią.... poprostu grzecznie siedzą w niej i tyle...

Dzięki za wczorajsze uspokojenie...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 22, 2012, 11:59:10 am »
wszystko musi sie zagoic. moja Łatka potrzebowala 3 doby zeby sie jakkolwiek zagoic. potem zaczela kombinowac i wszystkie szwy wyciagnela ;-)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 23, 2012, 17:34:26 pm »
Ale tak swoją drogą... serce mi się kraja że one w tej klatce siedzą dziś zamknięte... i do tego - tylko się nie śmiejcie... aż mi przykro że wcale nie wojuja z nią.... poprostu grzecznie siedzą w niej i tyle...
Wiem, o co chodzi - wojujący królik wzbudza inne emocje niż pogodzony z losem...

A z dziewczynkami będzie dobrze -  u mnie było tak, że jak jedna wróciła ze sterylki, to się tłukły  - a potem jak druga miała tę samą operację, sytuacja się powtórzyła. Inne zapachy, dezorientacja, potrzeba ustawienia wszystkiego na nowo> ale piszesz, że idzie ku dobremu.
Głaski dla maluszków :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 25, 2012, 20:00:05 pm »
Ale cudnie!
Ja pamiętam, jak przezywałam zagrode po strerylce Skamuli. To na szczęście szybko mija.
Zaraz będą dokazywały i kochały się mając Cię w głębokim poważaniu ;)

Offline AnnLed

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 26, 2012, 09:31:25 am »
No dobra... uprzejmie informuje.. że znowu jest tak jak trzeba.. znaczy klatka otwarta na ościerz i jedna... żyjemy na całym mieszkaniu i uceikamy tam gdzie pieprz rośnei jak Pańscia chce połaskać.... kiziają się i miziają i jest cudownie.. mam nadzieje tylko że te szwy są ok i że nic nie narozrabialy sobie...

dziekuje za wsparcie:)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 26, 2012, 11:13:38 am »
A wiesz, że myślałam o Tobie rano? :) Jak się cieszę, że wszstko się samo ułożyło!!!
Miziaki dla siostrzyczek

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: agresja między siostrami
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 26, 2012, 11:56:14 am »
Już po nerwach i strachu - fajnie, że się dziewczynki dogadały :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Agresywny królik: przyczyny, charakterystyczne zachowania
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:46:16 pm »
Powiedzcie mi co ja mam robić, bo już nie wyrabiam. Mój potulny baranek stał się cholernie agresywny. Gryzie, rzuca się z łapami na wszystkich... wcześniej taki nie był.