Autor Wątek: Królik w okropnych warunkach  (Przeczytany 7707 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

bzgrf

  • Gość
Królik w okropnych warunkach
« dnia: Listopad 20, 2010, 10:57:26 am »
Znajoma trzyma swojego królika w malutkiej klatce. Nie kupi nowej bo wbiła sobie do głowy że jak kupi to królik się rozrośnie i będzie jeszcze większy! Zastanawiam się w tej sytuacji jak wytłumaczyc jej że tak poprostu nie można... ja poptostu nie mma do tego nerwów żeby na spokojnie tłumaczyc  :megafon
Królik ma ok 2/3 lata i męczy się w małej klateczce

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2010, 11:01:28 am »
O jezu, takich bredni to ja dawno nie slyszalam. Przyslij znajoma na forum, my jej wytlumaczymy ze tak nie powinno byc.
Powiedz jej, ze tak czy siak w tym wieku krolik juz nie urosnie a sie tylko meczy i skoro kocha swojego zwierzaka to powinna mu zapewnic odpowiednia przestrzen. W ogole ile ta kolezanka ma lat?! wypuszcza tego krolika w ogole?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

bzgrf

  • Gość
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2010, 11:05:01 am »
córka która "zajmuje sie" królikiem ma 13 i słucha tych bzdur które jej matka gada. w sumie nie wiedza co to w ogole jest forum.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2010, 11:09:58 am »
o ja... a Ty jestes kolezanka tej dziewczynki? Podaj mi proszę na PW swojego maila, przesle Ci cos co moglabys dac swojej znajomej. Niech sie dokształcą.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2010, 11:13:48 am »
Taa yorki, które przeprowadzają się z mieszkania 40 metrów na dom 100m też rosną? Ludzie też rosną? Może takie przykłady coś pomogą...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

bzgrf

  • Gość
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2010, 11:14:33 am »
no w sumie jak przychodzi do nas czasem też z tą córka . Bzgrf@vp.pl to mój email najlepiej coś żeby trafiło do niej to szybko

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2010, 12:30:22 pm »
Wyslalam maila.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2010, 21:16:10 pm »
to jest tak jak z moimi siostrami które reż trzymaja królika na podwórku albo w zimnej kanciapie bo im matka wmówiła że królik ma futerko i sie sam ogrzeje i powiedziała że na forum spk piszą głupoty i że dla królika nie można dawac warzyw i owoców bo będą gróbe . A te jej córeczki nie leprze też królik cały dzien nic nie je i nie pije bo trudno d.... ruszyć nalec wode i jeść nasypać sprzątają tez raz na tydzien . Nie lubie ich ,tylko męczą tego królika . Bo jak sie dowiedziały że ja będe miła królika to odrazu zaczeły mówić że on ś,mierdzi , że nic nie robi tylko stoi i że poco mi on . Jak ja juz kupiłam królika to i one też kupiły , bo u nivh tak jest mu nie możemy mieć ty tez nie możesz ..
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2010, 00:17:55 am »
Możesz napisać dokladnie gdzie mieszkają te dziewczynki  i ten króliczek?

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2010, 01:19:35 am »
moja koleżanka kiedyś miała króliki w zimę na dworze(bez żadnego nakrycia)w klatce z siatki :(

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2010, 23:35:16 pm »
Obok w bloku w moim rodzinnym miescie, rodzina ma królika, który był zachcianką na święta pare lat temu. Jest w klatce za malej dla królika, nie jest wypuszczany chyba juz od 5ciu lat. Zdziczały. Ma sprzatne regularnie i dwa razy dziennie jedzenie, woda jest. Ale zadnego dostepu do sianka, warzyw on nawet nie je - nie chce. Nie obcinane pazurki, zadnych wizyt u weta. Klatka wylozona cala trocinami..
Kiedyś nie interesowałam się za bardzo królikami ani nie wiedziałam nic o nich. Teraz od miesiąca mam króliczka, którego kocham i zanim wzięlismy go z lubym czytalismy dużo, żeby sie właściwe nim zaopiekowac. Teraz jak odwiedziłam dom i widze, slysze takie rzeczy to srece się kraje...
Powiedzcie czy takiego 5-6 letniego królika da sie jeszcze oswoic? czy to już bedzie taka wegetacja..?

Pozdrawiam.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2010, 00:04:08 am »
Mnie się zdaje,że da się oswoić takiego królika,wystarczy spędzać z nim dużo czasu  :D

Offline monikabg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2011, 10:55:26 am »
Ja też wczoraj myjąc okna wypatrzyłam króla trzymanego na balkonie...ma niewielką klatke i spędził w niej całą noc  i do tej pory tam siedzi.Więc dziś wybiorę sie do tego mieszkania i spróbuję porozmawiać a jeśli nie to zabrać tego biedaka...Ludzie bez wyobraźni..

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Królik w okropnych warunkach
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:51:04 pm »
Powiedzcie czy takiego 5-6 letniego królika da sie jeszcze oswoic? czy to już bedzie taka wegetacja..?

Troszkę serca i napewno się oswoi.

Mnie też nie mieści się w głowie jak tak można.

Mój Pasztecik ma praktycznie wszystko.  Moja mama się tylko śmieje, że nie potrafi sobie wyobrazić co to będzie jak z mężem będziemy się starać o dzidziusia bo jak narazie Pasztecik jest oczkiem w naszych głowach.