Autor Wątek: Nasze pomysły na akcesoria dla królików  (Przeczytany 23306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« dnia: Listopad 19, 2010, 20:37:02 pm »
Watek dla opiekunów uszaków, którzy w domowym zaciszu robią własnoręcznie akcesoria :)

W własnych przykładach proszę w miarę mozliwości dodawać zdjęcia:

- z wykonywania.
- nietypowych akcesoriów użytych podczas pracy.
oraz:
- efektu końcowego :)

Lista potrzebnych materiałów mile widziana :)

Miłego majsterkowania, czekamy na projekty  :doping:


pixie_x3

  • Gość
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2010, 09:39:31 am »
ja zrobiłam takie legowisko z pianki na dole i dywanu na ścianki oto zdjęcia:
http://img151.imageshack.us/gal.php?g=dscn0956i.jpg
dałam na dół 2 warstwy pianki i materiał na wierzch wycięłam prostokąty wysokości około 7 cm na brzegi i zszyłam ręcznie

nuka

  • Gość
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2010, 10:11:08 am »
U nas kiedyś był tunel z poduszek na toborety, z tych kwadratowych. Wystarczy 12 szt żeby wyszedł długi tunelik przekrój w kształcie trójkąta równobocznego. Zszyte po trzy w jednym rzedzie, na długośc ile kto ma ochotę. Podstawa - poducha i boki z tych poduszek, na górze także zszyte. Kupowałam w tanich sklepach wszystko po...
Niestety tunel juz nie istnieje, poległ pod pazurkami małych.

Offline falklanda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2010, 15:59:12 pm »
Tekturowy krążek  :DD
niedawno odkryłam, że to najlepsza zabawa jak dla Siesty tak i dla Bolka  :bunny: biorą go w ząbki i biegają z nim po pokoju, podrzucają, obgryzają  :crazy:
Materiały i wykonanie? Najlepiej kupić serki topione w okrągłym opakowaniu i dać króliczkom dolny krążek do zabawy, ja jeszcze odklejam wszystkie naklejki jakie są na tym opakowaniu.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2010, 18:15:20 pm »
ewentualnie, duuża biała sznurówka. Zuza w pyszczku memła i biega z nia po pokoju. Kolory kontrastowe: czarny królik=biała sznurówka. Zuza nie zjada i nie przegryza niczego, wiec zabawka idealna

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2010, 14:09:10 pm »
U nas po pierwsze kartony, dwa po bananach złączone razem (wsadzone jeden w drugi) są w nich prostokątne dziury (chyba żeby się banany wietrzyły) które służą do wchodzenia i wychodzenia. W środku jakiś kawałek materiału i paśnik z siankiem, u mnie w pokoju stoi drugi najnormalniejszy w świecie karton na sianko i suszki. Pracy przy tym nie było i wydatków żadnych, tak samo rolki po ręcznikach papierowych którymi Tadzio rzuca po całym pokoju albo robie w nich dziury i wtykam smakołyki. kiedyś bawił się jeszcze kulą smakulą  puszką/pudełkiem okrągłym po chipsach  pringles (oczywiście dokładnie umytym) z dziurami i smaczkami w środku ale mu się znudziło. A no i Tadzio uwielbia się uczyć/czytać bójmy się jak zostawimy co kolwiek co nadaje się do przeczytania na podłodze, można być pewnym że zostanie przejżane od deski do deski z tym że już na pewno nie przez nas... ]:->
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2011, 20:51:43 pm »
ewentualnie, duuża biała sznurówka. Zuza w pyszczku memła i biega z nia po pokoju. Kolory kontrastowe: czarny królik=biała sznurówka. Zuza nie zjada i nie przegryza niczego, wiec zabawka idealna

Ten post zainspirował mnie do wypróbowania sznurówki jako zabawki. Kupiłam taką bardzooo długą. Tycho oszalał! :D Potrafi biegać z nią, podrzucać, mielić w ząbkach. Trzeba tylko pilnować, aby się nią nie owinął. :D I aby nie zjadł (nie zauważyłam aby zjadał, no ale nigdy nic nie wiadomo). Dzięki za podpowiedź! :)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:00:07 am »
Taa... ja bym chciała zrobić domek, ale nie wiem czy musi byc jakieś specjalne drewno... Może ktoś wie?

PS. Moje olały sznurówkę totalnie -,-

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:34:31 pm »
Na pewno drewno nie może być lakierowane ani czymkolwiek impregnowane, malowane itd. No i w zasadzie najlepiej z tych drzew, które mogą być konsumowane  przez uszaki :)
Listę znajdziesz na miniaturkabeztajemnic.com

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:32:30 pm »
Jak na razie to nie mają zabawek, kule smakule olewają... Podobno rolki po papierze szkodzą, więc nie daję... Tak więc nie mają nic...

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:39:40 pm »
Jeśli króliki nie jedzą rolek, a tylko sobie nimi podrzucają i trochę podgryzają, to jak najbardziej się nadają :). Ja mojej Szancie jeszcze do środka wkładam siano (tak żeby wystawało z obu stron) i zabawa jest przednia  :bunny:

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:40:49 pm »
No właśnie moje jedzą i tu jest problem ;/

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:41:08 pm »
U nas króluje zwykły ręczniczek zawieszony na podnóżku stołka - Olek biega w kółko, mizia się i mruczy sam do siebie z zadowolenia.

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:47:23 pm »
No właśnie moje jedzą i tu jest problem ;/
To w takim razie musisz się zaopatrzyć w naturalne zabawki, które mogą zostać pożarte:) - tzn. jakieś drewniane gryzaczki, tunele siankowe, wiklinowe itd. Jak masz dostęp np. do gałązek, to możesz je po prostu poprzyczepiać gdzieś wyżej w zagrodzie i niech uszole kombinują jak je ściągnąć i zjeść.

Offline Zbójnickie Chomiczki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tymianek i Melisa
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, świnie, kotas i banda chomików
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2012, 09:20:44 am »
Czy taka sklejka, jaka jest dostępna w Castoramie czy innym Leroyu nadaje się na budowę domków? Tam są bodajże jedynie dwa rodzaje: iglasta i liściasta, ale nie ma wymienionych dokładnie rodzajów drzew.
Chciałabym wybudować Tymiankowi domek budkę, na który może bezpiecznie wskakiwać i np mieć tam kładzione sianko czy dodatkowe legowisko. W tej chwili, jako, że transporterek się znudził i jest be po wpakowaniu do środka i wywiezieniu do weterynarza, Tymianek śpi w skrzynce plastikowej (ja to nazywam przeprowadzkowa) wywalonej dnem do góry ze zdjętą jedną częścią w celu dostania się uszaka do środka. Jednak co porządny domek to domek.
Mam wpisać coś takiego: Dawna Lukrecja po zmianie nicku na Zbójnickie Chomiczki

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2012, 12:17:23 pm »
Sklejka nadaje się na domek. Ale musisz uważać by nie chciał uszak zasmakować jej. My domek mamy ze zwykłych deseczek pod stelaże i paneli ściennych :)

Offline Zbójnickie Chomiczki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tymianek i Melisa
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, świnie, kotas i banda chomików
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2012, 17:25:55 pm »
Tak, tylko którą wybrać: liściastą czy iglastą? Domek ze skrzynki miałam wstawić myśląc że jeszcze nikt tu nie zaglądał  :icon_razz ale już się poprawiam


Mam wpisać coś takiego: Dawna Lukrecja po zmianie nicku na Zbójnickie Chomiczki

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2012, 17:48:13 pm »
Mysle ze to ktora wybierzesz, czy sklejke lisciasta czy iglasta nie ma znaczenia bo ani jednej ani drugiej krolik jesc nie moze :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2012, 21:05:22 pm »
Lukrecja, dobry pomysł na domek :) Gratuluję :) Drewniane skrzynki też by chyba mogły być ;)

Offline Werynia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze pomysły na akcesoria dla królików
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:58:59 pm »
Mysle ze to ktora wybierzesz, czy sklejke lisciasta czy iglasta nie ma znaczenia bo ani jednej ani drugiej krolik jesc nie moze :)
To o klej chodzi? Mam meble z sosny i meble z płyty pilśniowej w okleinie. Do sosny zapałał miłością i pogryzł szuflady, ale płytę powąchał i chyba go zapach kleju zdegustował, bo nawet nie tknie. Jego szczęście, bo bym go w ucho ugryzła!!


http://pl-pl.facebook.com/PepePanKrolik - a oto jego funpage :)
Obrazek