Autor Wątek: Wszystko o bobkach :)  (Przeczytany 76044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 10, 2011, 18:48:18 pm »
Mój królik robi tak wielkie bobry, że czasami się zastanawiam, czy nie rozsadziło mu jeszcze omyka.  :icon_mrgreen
Ale to jest u niego normalne- na szczęście.  :zakochany:
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:46:03 pm »
 To jest raczej osad.. monk wczoraj wtargnął do pokoju , w którym jest koszatniczka i zjadł trochę jej ziaren..może to od tego?

MA

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:00:19 pm »
Cytat: ,,Mój królik robi tak wielkie bobry, że czasami się zastanawiam, czy nie rozsadziło mu jeszcze omyka.  icon_mrgreen
Ale to jest u niego normalne- na szczęście.  icon_serduszka "
 funny_post.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:03:33 pm »
To jest raczej osad.. monk wczoraj wtargnął do pokoju , w którym jest koszatniczka i zjadł trochę jej ziaren..może to od tego?

Zobacz jutro jak się nie poprawi to pojedz to weterynarza ale jak ma apetyt i bobczy to moim zdaniem jest ok :)

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:08:00 pm »
jeśli to osad to możliwe że wydala nadmiar wapnia, tyle że z odchodami wapń nie jest wydalany w takiej formie więc raczej królik przy napinaniu się troszkę siknoł i stąd ten osad na bobkach.
połuż mu na żwirek ręczniki papierowe i jak zrobi siku obserwuj czy nie ma dużo osadu, musisz przez pare dni się poprzyglądac jeśli będzie taki biały kredowy osad po wyschnięciu trzeba zmienić dietę na taką z mniejszą ilościa wapnia.
Jeśli to był by śluz to mogło by to być początkiem zapalenia jelit

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 12, 2011, 13:15:07 pm »
dzięki za odpowiedź. Chyba faktycznie chodziło o wapno, bo boby są juz brązowe. Wczoraj z kolei znalazłam koraliki.. pędzę po siemię lniane

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2011, 14:25:27 pm »
U mnie same problemy,tak jak wczesniej pisalam Koki znowu sadzi koraliki,jeden dzien byly boby normalne. Nie wiem co juz robic  mozna oszalec nakupywalam wszystko co jest mozliwe:
parafine dawalam  pare kropelek na koperku,siemie lniane jako kisiel i w ziarenkach,sok ananasowy(pila chetnie,ale duzo ponoc nie mozna) od kiwi i papaja ucieka,mam tez paste odklaczajaca--probowalam na koperek nie je bezposrednio do buzi,myslalam ze mnie pobije a podobno zwierzaki chetnie jedza paste.. Nic nie chce, mam tez OMNIFLORA"N-to jest niemiecki LAKCID moze probowac jej to podac???

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 12, 2011, 15:17:14 pm »
powoli, koraliki to nie koniec swiata, owszem obserwacja wskazana, ale nie nalezy moim zdaniem przesadzac, pilnowac zeby uszaki mialy duzo zieleniny dostepnej, woda, siano. zwierzaki sobie zwykle same z tym radza,przynajmniej wszystkie moje jakie kiedykolwiek mialam sobie spokojnie radzily.
czy te bobki na koralikach sa mniejsze? suche? bo jesli nie, to moim zdaniem tragedii nie ma. same koralikowe bobki swiadcza o tym ze w systemie jest siersc, ale ze jest ona wydalana. jakosc bobkow ze tak powiem swiadczy o blokadzie badz jej braku.
a jesli nie chce pasty tak jesc, moze by ja zmieszac np. z potartym jablkiem? pogniecionym bananem, itd?

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2011, 17:08:38 pm »
Boby sa normalne tylko polaczone wlosem zdarza sie tez czasami,ze sa mniejsze ale ogolnie sadzi dosc duzo.Jestem panikara wiem,ale ja ta dziewuche uwielbiam ona u mnie jest tylko jedna i 4 samce 2 krole i 2 proski. Bananow nie lubi tez,sprobuje na jablku.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:44:52 pm »
Sonieczko zapomnialas o melisie dla siebie i znajdz sobie robote chocby mycie okien i trzepanie dywanow, bo jak widze lezysz plackiem i pannie pod ogon zagladasz jak ja, czasem mam chec potrzasnac kudlakiem zeby wysypac wszystko i juz

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:46:43 pm »
Sonieczko zapomnialas o melisie dla siebie i znajdz sobie robote chocby mycie okien i trzepanie dywanow, bo jak widze lezysz plackiem i pannie pod ogon zagladasz jak ja, czasem mam chec potrzasnac kudlakiem zeby wysypac wszystko i juz

Dokladnie tak jest Agus :turla: :turla:nie ukrywam na punkcie kroli mam kompletnego swira :lizaczka :bunny:

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:11:01 pm »
eee, to zadnej tragedii nie ma ,zwlaszcza ze bobczy duzo, a ze koraliki - probuj ja wyczesywac ile wlezie, wilgotne rece i glaskanko np., jak sie da to czesz takimi gumowymi szczotami, ja jeszcze czasem wyskubuje jak sa takie sterczace kawalki (ze widac ze caly klebik juz - juz ma wypasc :) ).

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:32:32 pm »
Soniu, ja tez i dobrze mi z tym ale tak na marginesie to kiedys trafimy do pokoju bez klamek i gonic nas beda boby w koralach, zobaczysz

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:18:07 pm »
Soniu, ja tez i dobrze mi z tym ale tak na marginesie to kiedys trafimy do pokoju bez klamek i gonic nas beda boby w koralach, zobaczysz

Masz racje :P

Soniu my wczoraj walczyliśmy z koralikami.Juz jest ok.Dopóki Koki linieje podawaj jej:
cykoria ,babka lancetowata i babka szerokolistna - dodam ze babki suszone (podawaliśmy) i duzo wody,masowanie brzusia - wtedy wypróżni całkowicie włoski z brzuszka.Nie podawaj oleju parafinowego bo to pogarsza sytuacje z koralikami.

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2011, 17:00:34 pm »
Aga,Monika--bedzie nam wesolo jak tam trafimy :dookola:moze jeszcze ktos do nas dolaczy z forum :turla:
Monika, dobrze ze krolinka juz pieknie bobczy/o mamo jak ja kocham krolicze bobeczki :bunny: sa takie piekne :bunny:/ moja bobkuje jeszcze roznie ale duzo :wiking:
Bede miala juz w sobote piekne lisciochy--suszki z Polski :hura: :hura: :hura: dzieki naszej Zgagusi :roza:
Zgagusiu dzieki kochana :onajego :przytul: :icon_3m_sie :bukiet :heart
Ale moje slodkosci beda mialy smaczne jedzonko :balet: :bunny:

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:09:16 pm »
wiecie co mam pomysl, a jakby w wigilie bobki pod talerz a nie luski.........

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:15:04 pm »
aga.s moj chlop sie tak brzydzi bobkow (wszelakich), ze chyba by to byla nasza ostatnia wspolna Wigilia :diabelek Ale nie musialabym juz szykowac... hmmm... moze warto to przemyslec? ;)

A tak na serio, to ja nie wiem jak mozna sie brzydzic kroliczych bobkow, ktore sa suche i praktycznie bezwonne. :lol

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:00:00 pm »
wiecie co mam pomysl, a jakby w wigilie bobki pod talerz a nie luski.........

Wspanialy pomysl :hura: :hura: ja bobunie biore do reki i ogladam czy sa normalne ]:->

 :bunny:dalam swoim slodkosciom na kolacje pierwszy raz cykorie i jedza :hura: :hura:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 22:51:34 pm wysłana przez sonia »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2011, 00:00:28 am »
wiecie co mam pomysl, a jakby w wigilie bobki pod talerz a nie luski.........

A potem jak tradycja mówi włożyc do portfela na szczęście  :D

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2011, 08:11:43 am »
Czy to normalne ze bobki maja intensywny zapach?czy to moze byc od suszonych ziol?jimiemu az pupa pachnie :icon_neutral Oczywiscie bobki sa normalne,nic sie nie zmienilo oprocz zapachu :hm: