Autor Wątek: Wszystko o bobkach :)  (Przeczytany 75981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:03:02 pm »
moana :) Im wiecej bobkow tym lepiej :) Moja znajoma ostatnio kupila nowe siano, ktore krolik zajada z wiekszym apetytem i stwierdzila, ze bobkow jest wiecej i sa wieksze, takie kuleczki armatnie ;) To swiadczy o tym, ze wszystko w srodku krolika dobrze pracuje.

kp2, nietety krolik 'sam sie nie roztyl'. To my karmimy zwierzaki i powinnismy kontrolowac co jedza. Tez mialam problem z baraninka :( Ale ograniczanie suchej karmy pomoglo. Jesli siano znika w ciagu jednego dnia, to swietnie!!! Siano powinno byc dostepne caly czas, wiec jak znika to od razu dokladaj wiecej :) Kroliki w ogole 'duzo' jedza, bo jedza czesto, nawet kilkadziesiat razy na dobe. Dlatego ich pozywienie powinno byc niskokaloryczne i bogate w wlokno: trawa, siano, ziola, zielenina. Wszystko inne czyli warzywa, owoce i granulaty to dodatki, ktore trzeba ograniczac, jesli krolik ma tendencje do tycia.

moana

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2010, 21:52:36 pm »
Aha, dzięki!
A jak się czasem zdarzają pojedyncze maleńkie bobki, to co?

PS
Policzyłam, Lola zostawiła przy paśniku 50 bobków przy jednym posiedzeniu! :) Zuch dziewczynka!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:30:39 pm »
A jak się czasem zdarzają pojedyncze maleńkie bobki, to co?
U nas tez czasem sa takie mniejsze bobeczki albo polaczone klakami. Ja daje wtedy kiwi albo siemie lniane. Trzeba obserwowac czy to tylko przejsciowe czy poczatki jakiegos przytkania.

moana

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2011, 22:50:58 pm »
Dzięki, Tocha.
Strasznie jestem zadowolona, że jest miejsce gdzie mogę bez żenady zapytać o bobki...   :mhihi

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:15:56 pm »
Monk robi dziwne kupki  :hmmm niektóre różnią się wielkością-przykładowo, dziś w południe zrobił bardzo maleńkie, nie miały nawet cm średnicy  :niespodzianka
zmieniłam mu granulat z CC na Beaphar Care +, ponieważ w zoologu już CC nie mieli, a wyczytałam tu, że C+ też jest ok..
Monk je dużo siana, oprócz tego dostał liście malin, a na obiad zwykle dostaje paprykę, koperek, pietruszkę i brokuła.
Staram się mu codziennie dawać różne rodzaje warzyw.
Do tego jest aktywny, zaczepny.. tylko te bobki  :crazy:
powinnam się martwić?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:48:46 pm »
Aga, daj troche siemienia i moze odstaw dzisiaj granulat. Niech je sianko. Wtedy zowo powinien zaczac bombardowac ;)

PS. Cykoria tez jest bogata w wlokno, wiec na bobki powinna pomoc. Siemie jest na tzw. 'poslizg' ;) Zajace raczej je chetnie zjadaja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 15:57:11 pm wysłana przez Tocha »

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:57:07 pm »
Tzn on bombarduje, co właśnie pare min temu odczuło moje łóżko ;) z tym że czasem mu się zdarzają takie maleństwa

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:59:06 pm »
Czasem tak jest, ze sa mniejsze. To zalezy chyba od tego co jedza. Tak samo czasem sa ciemne i bardziej wilgotne, a czasem jasne i takie 'siankowate'.
Jak sa klaki w bobkach, to czasem boby sa takie podluzne. Trzeba obserwowac. Problem jest jak nie ma bobow albo jak sa ogromne i miekkie.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2011, 16:17:21 pm »
ok, uspokoiłaś mnie :) dziękuję :)

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2011, 16:43:42 pm »
A jak codziennie robi dosc duze bobki,ale polaczone cienkimi wlosami to codziennie dawac siemie lniane? dawac w ziarnie czy kisiel gotowac? Wogole jaka jest kolej podawania (wiele czytam o tym i kazdy roznie pisze) jak pojawia sie bobki koraliki? no i  lakcid kiedy dokladnie podawac?
Tego jest tak duzo(porad) ze juz zglupialam i jakby co to nie wiem co robic. Koki teraz sadzi takie bobki to raz dalam jej sok z ananasa( pije chetnie,kiwi i papaja nie  chce) daje tez siemie lniane w ziarnie i kilka kropelek parafiny cieklej na zielony koperek. Moze tego juz za duzo? boby czasem dalej sa korale,Bobby normalnie sadzi groszki ani razu nie bylo koralikow Wojtus tez a ma juz 10 lat!.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2011, 17:19:46 pm »
ja bym ilosc produktow "antyzaklaczajacych" uzaleznila od tego jak mocno zaklaczone sa boby (czy tylko troche futra w nich widac czy raczej uszak notorycznie robi koraliki polaczone mocnym lancuszkiem). jesli jest lekkie zaklaczenie to wg mnike mozna zwiekszyc ilosc produktow zawierajacych wlokno (np dawac duzo babki, od czasu do czasu suszone lub swierze kiwi albo ananasa). przy wiekszysch klopotach uciekalabym sie do siemienia, pasty bezo pet i innych specjalistycznych produktow.
lakcid z tego co wiem to jako zawiesine - po pol kapsulki rano i pol wieczorem. z tego co wiem podaje sie go przy typowych zatorach oraz na biegunki (moge sie mylic, jak co to poprawic :))

a i to czy ziarno sypac czy robic kisiel z siemienia zalezy od preferencji uszaka chyba :) u mnie tylko kisiel przechodzil i to troche na sile przez strzykawke :/

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2011, 17:33:34 pm »
Boby nie sa mocno zaklaczone,polaczone "nitka",kiwi zaden nie lubi,siemie lniane jedza ziarna.
Pasty nie mam musze kupic.
lakcid teraz jest za wczesnie podawac? Tego zatoru boje sie jak diabla!

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:01:54 pm »
Jak dajesz siemie w ziarenkach teraz to nie dawaj lakcidu na razie, wiecej troche cykorii i suszkow i codziennie troszke siemienia i bedzie dobrze. U mnie sie to sprawdza przy linieniu na razie a zatory juz przerabialysmy wiec i ja sie boje i co mniejszy bob to panika

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:16:43 pm »
Ja tez wariuje,ciagle sprawdzam boby,jak tylko wyjda z kuwety natychmiast lece i ogladam.
Cykori nie lubia ,wystarczy samo siemie? ananas juz nie czy tez mozna?

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:22:25 pm »
Z sokiem z ananasa uwazaj, gdzies wyczytalam ze w zbyt duzej ilosci jest bardzo szkodliwy. Mysle ze ma duzo cukru i moze to doprowadzic do wzdec, Soniu duzo siana i suszek jak nie lubia cykorii i mozesz koperek dolaczyc. Moze sok ze swiezego ananasa rozrob troche z woda zeby nie byl taki slodki.

sonia

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:31:37 pm »
Dzieki Agusiu  :onajego a koperek uwielbiaja :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:34:28 pm »
Nie ma za co. ja bobia to nie dawaj pasty na razie, ogranicz ewent granulat na rzecz sianka

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:27:08 pm »
kurkka a PAtches znow jak zaklety siana nie ruszy i doopcia zbita, znow mu bobki zmniejszyly sie i pociemnialy, suche nie sa ale w mordke no! :/ pfff.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2011, 17:02:22 pm »
znowu mam pytanie  :crazy:
przed chwilą zauważyłam, że Monk zrobił boby na ceratę. Boby są dziwne, z białymi plamami.  :hmmm
Czy to jest normalne? Jestem panikarą, wolę się zapytać  :zwial:
Rozwaliłam tego najjaśniejszego boba, ale taki biały jest tylko z zewnątrz..

dodaję zdjęcia


dodam, zen ie wszytskie boby tak wyglądają, teraz np zrobił "normalne"

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 17:15:39 pm wysłana przez AgaG »

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2011, 17:47:53 pm »
to biale na bobkach to śluz czy raczej osad