Autor Wątek: Kleiste bobki  (Przeczytany 6736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stasiek6663

  • Gość
Kleiste bobki
« dnia: Listopad 14, 2010, 10:31:34 am »
Co zrobić ? Mam królika od 6 dni i zauwazylem ze od wczoraj ma bobki coraz bardziej kleiste ... Dzisiaj wylatywalu mu juz ogromnw bobki ( jak ogon ) . Na podłodze , przed chwila zrobił rzadke jak u czlowieka .. Co robic .. zabralem mu jedzenie zwykle pozostawilem sianko i wode .. Krolik baranek je i pije ... Przejdzie mu czy leciec w poniedzialek do weterynarza? Prosze o pomoc !!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 15:28:54 pm wysłana przez mysza »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2010, 10:34:17 am »
Mozesz na wszelki wypadek podac Lakcid.
Co dajesz zazwyczaj do jedzenia i w jakich ilosciach. Wydaje mi sie, ze krolik sie przejada i dlatego robi takie duze lepkie kupy.
Jesli kupa zrobi sie lejaca, to szybko do weta (nawet dzisiaj), bo z biegunka juz zartow nie ma.

Jesli te bobki, ktore robi teraz sa takie blyszczace i pozlepiane z malych bobkow, to znaczy, ze to nie zjedzone cekotrofy. Mniejsze zmartwienie, ale i tak oznacza zmiane diety na mniej kaloryczna.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2010, 13:58:08 pm »
Kiedyś mój królik miał kleiste bobki i z tego zrobiła się kokcydioza placzek królik pomimo interwencji weta umarł :placze

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2010, 14:02:00 pm »
Tak, z bobkami zartow nie ma. W szczegolnosci jak robia sie sluzowate. Dlatego jesli nie pojawia sie czarne suche kulki, to trzeba zbadac te kupska i zobaczyc co w nich jest.

Offline domi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2010, 14:25:22 pm »
ja mam teraz ten problem..tzn już jest lepiej, ale odstawilismy warzywa i ilość granulatu, na sianie w penym momencie była i nie było zwykłych bobków. trwało to jakiś tydzień. teraz są normalne bobki ale są też ceko. ale już coraz mniej. i głównie po nocy. nie dajemy jej dużej porcji wieczorem żeby się nie przejadała i jest coraz lepiej.  mam nadzieje że jej minie :)

a no i my byliśmy u weta powiedziała że czymś się mogła przytruć i dostaliśmy lekarstwo, coś jak lakcid ale dla króliczków bio lapis czy jakoś tak nie jestem w tej chwili w domu więc nie podam dokładnej nazwy.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2010, 14:32:14 pm »
to bio lapis można go kupić w którymś sklepie internetowym ok 17zł  to probiotyk dla króli
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: KLeiste bobki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2010, 15:14:01 pm »
Mój królik dzisiaj też ma kleiste bobki,wczoraj miał z rana a potem mu przeszło?Powinnam iść do weta czy zostawić tak,dodam jeszcze,że królik je normalnie,pije,jest wesoły i się bawi :bunny:

nuka

  • Gość
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2010, 17:47:21 pm »
Misia, kleiste bobki, ale jakie kleiste? Winogrona czyli ceko, czy bobki posklejane sluzem? Jak śluz to niestety ale do weta trzeba iśc, to zapalenia jelit, jeśli ceko wystarczy zmienic diete na mniej kaloryczną

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:42:45 pm »
Takie bobki złożone z małych bobków czasami pojedyncze takie luźne,ale bez śluzu.Daje jej granulat cc i sianko wcześnie na to miejsce miała mieszankę i gorszej jakości granulat i było ok.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:36:50 pm »
Moze od zmiany diety to ceko, albo za duzo zjadla. Ile granulatu dajesz na dzien?

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:38:45 pm »
Daje gdzieś 3 razy dziennie po kilka pałeczek,ale ona i tak nie zjada tylko wywala :zonka:
A ile tak prawidłowo powinnam dawać?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:16:10 pm »
Ja zmniejszalam dotad az nie bylo ceko. A co oprocz tego granulatu? No bo skoro go tak niewiele zjada, czyli praktycznie sianko i woda, to skad to ceko? hmmm A od dawna wprowadzasz zmiane na granulat?

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Kleiste bobki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2010, 23:53:13 pm »
Jakiś tydzień temu dałam jej pierwszy raz cc dotąd miała mieszankę(dzisiaj się skończyła)czasami sobie chrupnie cykorię i jabłuszko.Teraz jak ją wypuściłam ma normalne,ładne bobki,zwykle rano są ceko :nie_wiem