Autor Wątek: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki  (Przeczytany 16604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
[Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« dnia: Listopad 06, 2010, 16:40:28 pm »
Ten temat służy ocenianiu pracy lek. wet. Mirosława Rybickiego. Dane tego lekarza możesz znaleźć pod tym adresem w dziale Weterynarze na naszej stronie. Jest on polecany przez Stowarzyszenie jako chirurg.

Wcześniej ten lekarz weterynarii przechodził weryfikację na forum w tym temacie, dlatego niektóre poniższe wypowiedzi mogą sugerować, że nie jest on polecany przez Stowarzyszenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 09:09:00 am wysłana przez Iskra »

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2010, 18:46:42 pm »
Już od prawie 3 lat jeżdżę do dr Rybickiego z moimi królikami, zarówno tymi które mam na DS jak i DT. Współpracuję z nim na na bieżąco. Dr Rybicki jest chirurgiem, specjalistą w leczeniu małych zwierząt, szczególnie gryzoni, zajęczaków i zwierząt egzotycznych. Mam do niego zaufanie i uważam, że jest dobrym weterynarzem.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2010, 22:49:18 pm »
U dr Rybickiego kastrowałam/sterylizowałam moje uszatki, a także te, które były u mnie na przechowaniu, m.in. Pepsi, Nora i Tolek. Wszystko odbywało się sprawnie i uszatki bez problemu wracały do formy. Generalnie polecam dr Rybickiego, jeśli chodzi o zabiegi kastracyjne.

Natomiast jeśli chodzi o diagnozę i leczenie to nie byłam zbytnio zadowolona. To prawda pomógł mego Zorrusia wyjść z zatoru, ale nie do końca prawidłowo zdiagnozował chorobę Brandonka, do RTG czaszki i zębów chciał znieczulić/uśpić Brandonka.
Wydaje mi się, że dr Rybicki nie jest najgorszym króliczym wetem, ale najlepszym też nie jest. 

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2010, 08:03:31 am »
Mam do dr Rybickiego pelne zaufanie. Uratowal Kasiuli kilka razy zycie w przypadku bardzo powaznych zatorow. Robil jej przy tej okazji RTG, ale bez usypiania. Pan doktor przeprowadzal rowniez dwie operacje usuniecia zmian wytworczych, ktore sie Kasce zrobily. Kasienka bez problemu i bardzo szybko doszla do swietnej formy, wydaje mi sie, ze lepiej wszystko zniosla ode mnie. Bardzo cenie u pana doktora spokojne podejscie do problemu. W przypadku pierwszej zmiany pojechalismy na konsultacje, gdy byla wielkosci groszku. Pan doktor dokladnie poogladal zmiane, wykonal biopsje, po dokladnym zbadaniu i stwierdzeniu, iz nie jest to zadne swinstwo wymagajace natychmiastowej interwencji, kazal ja obserwowac. Druga wizyta byla po okolo pol roku, gdy zmiana urosla do wielkosci malej sliwki i wydawalo mi sie, ze zaczela przeszkadzac Kasce, bo troszke wygryzla futerko i pojawily sie male strupki. Strupki okazaly sie poczatkiem martwicy (tkanka nie byla odpowiednio odzywiana) i pan doktor podjal decyzje o koniecznosci przeprowadzenia natychmiastowej operacji usuniecia zmiany.
Pan doktor zawsze szczegolowo i rzeczowo odpowiada na pytania, nawet na te najbardziej goopie i wydawaloby sie banalne. Do wlascicielki (panikary) tez ma dobre podejscie.
Kasiule mamy 8 lat, tyle tez znamy dra Rybickiego. Jest naszym lekarzem i nie bedziemy szukac innego, bo jest doskonalym fachowcem pod kazdym wzgledem i nigdy nas nie zawiodl.
Pozdrawiamy serdecznie,
Kasiula i zaba

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:07:38 pm »
Mirosław Rybicki pozytywnie przeszedł weryfikację i jest polecany przez Stowarzyszenie jako chirurg.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:27:58 am »
CYFROWY RENTGEN W KLINICE WETERYNARYJNEJ BRYNÓW
2011-01-10

Klinika Weterynaryjna Brynów została wyposażona w nowoczesne urządzenie do cyfrowej diagnostyki RTG zwierząt wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem do przetwarzania i edycji wykonywanych obrazów. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w diagnostyce RTG pozwala lekarzom Kliniki na bezpieczniejsze i pełniejsze wykorzystanie możliwości, jakie daje współczesna radiologia. Wykonywane obrazy już po chwili widoczne są na monitorze komputera w postaci czytelnych i edytowalnych obrazów, przez co do minimum ograniczona została dawka szkodliwego promieniowania, niezbędna do wykonania zdjęcia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki pełnej digitalizacji procesu obrazowania, wyeliminowaniu uległa tradycyjna metoda wywoływania obrazów, z którym wiązała się konieczność używania toksycznych substancji chemicznych.

http://www.lecznica-brynow.com/strona/p/news/id/47/
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2011, 23:08:33 pm »
Ja powiem, że raz się spotkałam z drem Rybickim i nie mam zbyt pozytywnych odczuć. Dosyć często bywam na Śląsku i szukałam tam dobrego weterynarza "w razie czego". Pojechałam do dra Rybickiego, żeby go "sprawdzić". Pytałam go o E.Cuniculi i stwierdził, że nie ma zbyt dużej wiedzy na ten temat i musiałby poszukać. Przyznaję, ze to było już jakiś czas temu i może od tego czasu się "doszkolił". Cenię go za szczerość, ale wiem, ze w razie konieczności nie będę szła do niego, tylko do innego weta w Chorzowie.

Na temat jego zdolności chirurgicznych, sprzętu czy innych się nie wypowiadam, bo tak naprawdę nigdy mnie to nie interesowało i o to nie pytałam.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2011, 08:59:45 am »
jpuasz muszę powiedzieć, że dr Rybicki jest the best.

U Pasztecika zdiagnozował e.Cuniculi i po kilku dniach podawania leków widać znaczną poprawę.
Ma podejście do uszaków i jest polecany przez SPK no i Pasztecikowi odpowiada.

Nie mogę póki co powiedzieć o nim złego słowa.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:47:53 pm »
Nie zauważyłam tematu, przepraszam.

Ja uwielbiam tego lekarza.
Reszta wręcz zmuszała nas do pakowania w Marjana leków, usypiania do wymazu, a on?
Mały ma teraz Pasteurellę i twierdzi, ze wrzucanie w niego leków jest bezcelowe, co jest prawdą.
Jest zabawny, co w nim na prawdę lubię. :D
Mam do niego zaufanie i tylko do niego jeżdżę.
A więc bez wahania polecam tego lekarza.

Pozdrawiam.


Zapraszamy do naszej galerii :)

goldie

  • Gość
Odp: [Katowice] lek. wet. Mirosław Rybicki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2011, 18:39:20 pm »
Przyłączam się do zdania SremoGirl :) mnie a raczej mojemu Ajkju dr Rybicki pomógł już nie raz, ma podejście do zwierząt, zależy mu na ich zdrowiu, jest szczery - jeśli czegoś nie wie lub nie jest pewien to o tym mówi, do tego jest bardzo kontaktowy, można z nim pożartować i normalnie porozmawiać.