Autor Wątek: Czy kastrować? Proszę o radę...  (Przeczytany 24684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 22, 2010, 14:18:04 pm »
Po długim oczekiwaniu na transporter i kolejnym tygodniu mojego chorowania :/ w końcu zapisałam Czesia na kastracje. Idziemy jutro po 16:00... i nie powiem. Troszkę sie boje. Wybrałam droższego weta ale pod samym domem, żeby się nie szlajać z króliczkiem w takie zimno. Trzymajcie kciuki  :bunny:

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 22, 2010, 14:27:31 pm »
Tynuta tu masz dane jedynego Wrocławskiego, polecanego przez SPK weterynarza - czyli znającego się na królikach ;)
http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/alfabetyczna-lista-lekarzy-weterynarii#Piasecki

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2010, 14:31:44 pm »
Tynuta..nie bój się-będzie dobrze...Mój Truś od razu po kastracji był "dobry", dobrze zniósł zabieg i rekonwalescencje (w środe ma ściągane szwy)..Co do weta...chyba lepiej zawieźć gdzies dalej i być pewnym, że ma doświadczenie..Oby ten nie wykonywał zabiegu kastracji raz na ruski rok....mam nadzieje, jestes go pewna...

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2010, 18:37:06 pm »
http://emi-vet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=85

Wybrałam ten gabinet. Zaufam im i napiszę Wam jak sobie faktycznie poradzili. Myślę, że będzie ok ..Ten wet, którego polecacie jest strasznie daleko ode mnie a ja nie mam auta. Nie wierzę, że to jeden jedyny pan który da sobie radę z kastracją we Wrocławiu ;) Nie oddaję go do sąsiada i to też nie aż tak skomplikowana operacja. Ja tam w Pana Marcina wierzę i napiszę Wam jak Czesio jutro :)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 23, 2010, 16:31:02 pm »
Miałam dobre podejście.. to dobry wet, łatwa operacja, a jednak jak zostawiłam go w gabinecie to tylko jak wyszłam to się poryczałam :/ To tak dla tych, które planują wykastrować królika i im się wydaje, że są twarde:P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 23, 2010, 17:12:39 pm »
I jak krolasek?

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 23, 2010, 19:31:59 pm »
Czesio jest już w domu :jupi: Operacja się udała, wszystko ok. . tylko jeszcze jest skołowany strasznie. Leży jeszcze w transporterku bo się wywraca itp.. Oczywiście jak go odbierałam znowu musiałam odwalić numer z płakaniem. Na szczęście się szybko opanowałam  :glupek: Najgorsze za nami, teraz powracanie do pełni sił  :bunny:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 23, 2010, 19:37:53 pm »
No to super. Oby szybko nabral apetytu i nie gmeral wiadomo gdzie ;) :przytul

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 23, 2010, 19:44:46 pm »
Super!!!ale sie cieszę...będzie już tylko lepiej..daj mu coś co najbardziej lubi-tak na pocieszenie..ja jutro z Trusiem na ściągnięcie szwów idę..:)Nic nie gmerał przy pustych woreczkach;)oby i Twój maluch nic nie robił..
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia..:)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 23, 2010, 22:44:53 pm »
Więc jutro już możecie zacząć zapominać o tym przykrym incydencie i cieszyć się efektami. A właśnie. Widać u Truśka jakąś poprawę już? Bo czytałam, że często trzeba poczekać parę miesięcy aż się zmieni zachowanie.


Czesio pomalutku zaczyna pić i podgryzać jabłuszko  :brawo:

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 23, 2010, 22:54:48 pm »
Sianko mu daj, pachnące...:)
U Trusia specjalnie jeszcze nie było widać dojrzewania.Jedynie co to czasami mnie podgryzał, nalal kilka razy na kanape i zdarzyło mu się pobzyczec.. Nie był jeszcze do końca "samcem":)a jest malutki (nieco ponad kilogram) a pani Doktor powiedziała, że nie wierzy, że taki mały ma takie duże jądra:):):) W niedziele przywiozłam do domu transporter spk i Truś bzyczał wtedy i mnie podgryzał, ale myślę, że czuł innego królika i po prostu był bardziej zazdrosny niż "samczy"..Z tego co wiem Czesio wykazywał więcej samczych zachowań, pewnie będziesz musiała dłużej poczekac na efekty, na pewno to zauważysz:)

na zastrzyk jutro idziesz??czy w domu sama podajesz??

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 24, 2010, 09:33:08 am »
Mamy przyjść dzisiaj po 16:00 na zastrzyk i kontrole. Ale chyba wszystko gra. Po nocy jest już i siku i bobki także wszystko ok  :bunny:

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 28, 2010, 14:07:09 pm »
To nieprawdopodobne ale od paru dni Czesiek mi się zmienił nie do poznania. Przestał sikać, kupkać gdzie popadnie, atakować.. Teraz mam czysto w pokoju i tylko by się przytulał i bawił, jeszcze biega wkoło moich nóg ale to akurat wszyscy chyba lubią  :bunny: Mam nadzieję, że to nie chwilowa zmiana nastroju. Dziękuję za radę co do kastracji  :brawo:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 28, 2010, 15:01:07 pm »
Pamietam, ze Jozia tez zaraz po zabiegu zrobila siku i kupke bobkow w jednym miejscu :D No i przestala podnosic ogon ;)