Autor Wątek: Czy kastrować? Proszę o radę...  (Przeczytany 24681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2010, 09:50:57 am »
Truś specjalnie terytorialny nie jest...Chyba uznał całe mieszkanie za swój teren...Do klatki bez problemu można wsadzić ręce..Może dlatego, że od początku tak robie??Nie wiem..Leje tylko na kanapy!!!!!!!Jestem teraz w pracy, a ten maluch lata koło mnie bo po pracy idę z nim do weta umówić zabieg..Niestety..A że pracuje na UP i mam na uczelni weterynarza to wzięłam Uszola ze sobą...Alterna-mam nadzieje, że Twojej tymczasowiczce przejdzie, ale to też chyba nie tak od razu, co?? Tynuta- a kastracja jest taka droga??Ja dokładnie nie wiem..Myślę, że nie jest tak źle, ale to tylko w przypadku kiedy nie będzie żadnych powikłań..Odpukać..

alterna

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2010, 12:45:24 pm »
Struś - widzisz, nie wiem niestety, czy przejdzie, a jeśli tak to kiedy. Kiedyś podobno była inna, więc mamy szansę. Czy ktoś wie, kiedy są pierwsze zmiany widoczne w charakterku?
Pozdrawiam i 3majcie za nas w środę kciuki :)
pozdrawiamy

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2010, 13:35:22 pm »
Niestety nie wiem kiedy są pierwsze symptomy tego, że hormonalnie będzie jałowa...Myślę, że u tak małego stworka to nie będzie długo trwało..Ja właśnie wróciłam od weta- Truś będzie kastrowany w przyszłą środę- 17.11.....Trzymam za Was kciuki w środe, a Wy za mnie i Trusia za tydzień...:)Mam nadzieje, że i Twoja uszolka zniesie dobrze operacje i moj nicpoń też..
pozdrawiam

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2010, 14:36:11 pm »
Czytałam, że kastracja kosztuje od 50-100zł.. ale mieszkam we Wrocławiu więc z doświadczenia wiem, że mogę spokojnie zakładać tę górną granicę  :/ Decyzja już zapadła, mój facet po pracy ma iść do wetka popytać co jak i za ile. A ja muszę zamówić transporterek dla małego diabołka, bo za nic się nie chce się dać brać na ręce.. :bunny: Nowa klatka pozostaje więc narazie w strefie marzeń. Tak to już w życiu bywa, że największe wydatki szykują się zawsze jak akurat w portfelu kryzys :/


Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2010, 14:42:06 pm »
Mnie to mówisz??Kurde, nie dość, że zima idzie- sobie trzeba coś do odziania kupić to jeszcze ta kastracja Trusia i do tego kurka wodna pod koniec listopada jadę na chrzciny do Londynu i jestem chrzestną- to znów wydatek:/
sorki za offa
No to Twoje Słonko też pod nóż pojdzie:( Szkoda tych królasków:(

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2010, 15:15:43 pm »
dziewczyny trzymam kciuki :) moim zdaniem kastracja to najlepsze co można zafundować zwierzakowi - sama mam wykastrowanego psa i króla i to była najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć, choć miałam (i nadal mam) wielu przeciwników, którzy mnie bardzo krytykowali. Będzie dobrze ;)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2010, 15:32:11 pm »
Myślę, że to słuszna decyzja Struś  :) będzie dobrze ;), daj znać co i jak :>

Struś

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2010, 18:07:46 pm »
Dam na pewno..dzięki za to, że utwierdzacie mnie w tej decyzji...Dziś profesor (mój szef) powiedział (co prawda w żartach), że lepiej żeby faceci-zwierzaki nie trafiały w moje ręce bo je kastruje:/ Na pewno dam znać jak Truś będzie po...
pozdrawiam Was mocno i ściskam Wasze uszate serduszka:)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2010, 18:32:28 pm »
kciuki zaciśnięte :) Oczywiście czekamy na wieści.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2010, 16:02:38 pm »
Wszędzie kastracja kosztuje od 50zl do 100zl a u mnie oczywiście 120zl :( ... eh

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2010, 16:14:03 pm »
pociesze cie, ze ja tez placilam 120 plus codziennie 5 za zastrzyk przez 5 dni :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2010, 19:27:22 pm »
Ja za kastrację + 5 dni zastrzyku zapłaciłam 135 zł.

goldie

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 09, 2010, 19:56:41 pm »
w klinice w Brynowie za kastrację płaciłam 100zł, nie było potem żadnych zastrzyków :( od czego to zależy?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 09, 2010, 20:02:09 pm »
goldie, właśnie nie wiem.
Jak kastrowałam moje tymczasowicze to każdy z nich dostawał inny zestaw leków i ceny były różne.

OlgaT

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2010, 10:01:39 am »
powinien dostać antybiotyk i środek przeciwbólowy. Możliwe że dostał leki długodziałające i wystarczyła jedna iniekcja - w dniu operacji :)

alterna

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2010, 11:39:15 am »
Jak dziś oddawałam Bunię, wetka powiedziała, że dostanie po operacji leki przeciwbólowe działające dwie doby, później kontrola i w miarę potrzeby... także tak też może to wyglądać... pozdrawiam i proszę o 3manie kcików

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 10, 2010, 13:18:32 pm »
Trzymamy kciuki i lapki zacisniete :*

Offline katherinaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 10, 2010, 14:07:17 pm »
śmieszy mnie czasem takie anty nastawienie do kastracji zwierząt wśród mężczyzn :)
mój uszak po wykastrowaniu przestał sikać na łóżko, co robił za każdym wypuszczeniem z klatki.
myślę, że zwierzę które i tak sobie w życiu nie "pobzyka" ze swoim popędem tylko będzie się męczyć. może i pozbawisz go męskości, ale on tylko na tym zyska. i Ty też. trzymam za niego kciuki, żeby pomyślnie przeszedł zabieg.

alterna

  • Gość
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 10, 2010, 17:42:10 pm »
No i jesteśmy już w domku ...   :balet:
Mała ma się dobrze, opiekujemy się nią jak możemy najlepiej widać, że jest obolała  :glupek: ale daje sobie radę.
Życzę wszystkim Wam tak udanych zabiegów jak nasz :***

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy kastrować? Proszę o radę...
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 10, 2010, 18:18:08 pm »
alterna bardzo się cieszę, że wszystko się udało :jupi

śmieszy mnie czasem takie anty nastawienie do kastracji zwierząt wśród mężczyzn :)

hehe dokładnie, też to zauważyłam :D