Autor Wątek: Królicza "depresja"czyli smutny i zalękniony królik  (Przeczytany 165944 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: królik nie chce wyjść z klatki
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 02, 2014, 19:12:29 pm »
wyjełam ją z klatki, biega sobie, wskakuje, zeskakuje na kanapę, co jakiś czas częstujemy się suszonym mniszkiem:) Przekonuję ją,że poza klatką jest swietnie;p

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: królik nie chce wyjść z klatki
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 02, 2014, 21:00:04 pm »
Nie martw się, z czasem się przekona. Zaaklimatyzuje się, bo może teraz jeszcze jest nieśmiała i nie chce się  sama  rządzić po pokoju. Wiesz, w tym jej "uwielbieniu" klatki tez jest plus, ponieważ mała czuje się w niej bezpiecznie i chce do niej wracać bez obaw. Zazwyczaj jest problem odwrotny, delikwent nie chce przebywać w klatce. U mnie gdy mój pierwszy uszak poczuł wolność to gdy przyszła pora "karceru" w klatce (na noc) to było drapanie, gryzienie prętów, więc skapitulowałam i został bezklatkowy. Pozostałych nawet nie próbowałam nigdzie zamykać...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Majka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Gabryśka ma się świetnie :]
Odp: królik nie chce wyjść z klatki
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 09, 2014, 15:28:44 pm »
Mam pytanie.
Od tyg mamy z adopcji Królinkę. Nie mam problemu by ją pogłaskać, je z ręki, kiedy siedzimy koło klatki, łapkami wchodzi na kolana, jest słodka, kochana i towarzyska. Jednak już tydzień a ona nie chce wychodzić z klatki.Cały czas ma otwartą klatkę na całej długości,powygląda z niej, wychuli głowkę ale nie wyskakuje. Wczoraj,żeby jej posprzątać,musiałam ją wyjąć. Biegała 3 godziny, skakała, zaczepiała nas, podkradała ziółka z torebki, która leżała na stole..podobało jej się, ale sama z klatki nie wyjdzie. Nie chcę tez na siłę ją wyciągać i wkładać...
Szkoda mi jej jak tak siedzi w klatce( wprawdzie ma 120cm) ale i tak to nie to samo co skoki i zabawa..Ma otwarte moze latac całymi dniami przecież. Czy to jeszcze kwestia czasu ,że zacznie wychodzić i biegać?? czy mam ją wyciągać na zachętę??
Proszę o odpowiedź.

Widocznie jeszcze w pełni sie nie przyzwyczaiła, królasy potrzebują czasu, żeby zaufać :] być może (albo na pewno) wcześniej nie miała dobrych opiekunów. Cierpliwości, spokoju, na pewno się przełamie i będzie sama sobie wychodziła. Można ją też pozachęcać czymś smacznym, żeby wyszła :]

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 03, 2014, 20:04:10 pm »
W środę zacząłem małe przemeblowanie w domu. Aby uniknąć narażania królika na kurz i niepotrzebny stres związany z hałasowaniem postanowiłem przenieść klatkę do drugiego pokoju. Królik zwykle biegał sobie kilka godzin dziennie swobodnie po mieszkaniu. Po skończeniu przemeblowania i ogarnięciu pokoju klatka trafiła do tego samego pokoju, w którym dotąd stała, tylko w inne miejsce.

Królik od tego momentu nie chce wyjść z klatki i wydaje się trochę osowiały. Je i pije normalnie, jest głaskana i skupia uwagę domowników, ale nie biega i albo leży "na kurkę", albo wyciąga się w swojej ulubionej kuwetce. Nie chce za nic wyjść na zewnątrz klatki, ani pobiegać w jej wnętrzu. Podchodzi za to do ręki i się łasi.

Proszę o pomoc w zrozumieniu sytuacji i o poradę jak dalej postępować, aby wszystko wróciło do normy. To mój pierwszy królik, tak więc nie znam ich zachowań.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 03, 2014, 20:25:37 pm »
Musisz mu dać parę dni na oswojenie się z nową sytuacją, nowymi zapachami itd. Króliki bardzo przeżywają nawet drobne przemeblowania, a klatka w innym miejscu to już rewolucja.
a może np. w dawnym miejscu miał przy klatce dywanik, a teraz go nie ma i boi się wyskoczyć na podłogę?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 03, 2014, 20:29:54 pm »
Generalnie w pokoju zmienił sie tylko jeden mebel, wszystko inne pozostało bez zmian. Dywanik leży tuż przy klatce. Ale najlepsze jest to, że klatka teraz stoi praktycznie przy wejściu do pokoju, którędy króliczka sobie swobodnie biegała...

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 03, 2014, 20:31:53 pm »
Mi to wygląda na ruję a nie wynik przemeblowania.
U mnie po zmianie wersalki Mańka raczej miała radochę z kątów do zwiedzania, była pogniewana tylko na czas zamknięcia w klatce (1h biedactwo miało więzienie  :icon_mrgreen).

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 03, 2014, 20:36:59 pm »
Pysia jest bardzo nieufnym królikiem. Od samego początku był z tym kłopot, żeby zechciała nosek z klatki wystawić (co prawda, kupiłem królika już chorego, bo była przeziębiona), a pierwszy raz wyszła ze swojej klatki po miesiącu. Jeśli chodzi o zachowanie, to była wesoła i skakała jeszcze w tym samym dniu, a już po przestawieniu w drugie miejsce zaczęła być taka apatyczna...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 03, 2014, 20:37:30 pm »
Joac ma rację, dla królika nawet małe przemeblowanie to nie lada wydarzenie. Jeden zareaguje ciekawością inny przestrachem. Daj jej czas, możesz połozyć przed klatką dywanik bo może faktycznie boi się wyskoczyć  na "nieznane" podłoże. Zobacz czy je i pije normalnie, czy są bobki bo czasami takie zachowanie może oznaczać wzdęcie.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 03, 2014, 20:43:11 pm »
Je i pije normalnie. Bobki też są, więc chyba nie we wzdęciu rzecz (oby)... Mam nadzieję, że szybciutko jej przejdzie.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 03, 2014, 20:43:22 pm »
Joac ma rację, dla królika nawet małe przemeblowanie to nie lada wydarzenie. Jeden zareaguje ciekawością inny przestrachem. Daj jej czas, możesz połozyć przed klatką dywanik bo może faktycznie boi się wyskoczyć  na "nieznane" podłoże. Zobacz czy je i pije normalnie, czy są bobki bo czasami takie zachowanie może oznaczać wzdęcie.

Niby dziwne pozy mogą być niepokojące, wzdęcie/zator , ale ponoć Pysia normalnie je i bobczy .
Co prawda Mańka bała się nowego wyrka (bo wyższe i w ogóle inne) ale na takie okazje muszę jej ręcznie pokazać jak dziecku ;) jak ją wsadziłem ... to skumała że jednak można wchodzić i dalej radzi sobie sama. (nie pierwszy raz musiałem jej coś ręcznie tłumaczyć) , może z Pyśką też tak trzeba ??

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 03, 2014, 20:46:06 pm »
Widocznie należy do tej mniej lubiącej zmiany grupy królików :) Moje króle też są bardzo ostrożne i np: nowy dywanik muszą długo wąchać i oglądać zanim na niego wejdą :)
Działanie na siłę może znacznie pogorszyć sprawę. Polecam to tylko wtedy jeśli nprawdę dobrze zna się swojego królika.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 03, 2014, 20:46:54 pm »
Wolę nie próbować brać jej na ręce w klatce, bo ona tego nie lubi, a wydaje mi się, że czuje się tam bezpiecznie. Nie znosi tego tak bardzo, że potrafi po ścianach biegać (dosłownie - kilka razy jej się zdarzyło), aniżeli dać się wziąć na ręce.  :PP

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 03, 2014, 20:49:22 pm »
U mnie przemeblowanie skończyło się tym, że Tofcia przez pół dnia chodziła naburmuszona, zwiedzała i tupała na wszystko :oh: więc chyba naprawdę każdy królik reaguje inaczej, w każdym razie na pewno jest to dla zwierzaka duże przeżycie, bo coś w otoczeniu się zmienia. Może faktycznie musi się oswoić, obserwuj ją uważnie. Trzymam kciuki, żeby to był tylko chwilowy stres :)
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 03, 2014, 20:51:55 pm »
Sytuacja z przed sekundy- Holka biegnie do kuchni na kolację i zawraca w połowie- powód: krzywo leżący dywanik  :oh:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 03, 2014, 20:55:09 pm »
Dzięki :) Niby wszystko jest ok, właśnie ze dwa razy się "głośno" położyła i rozciągnęła, daje się głaskać, bierze jedzonko z ręki i tak dalej, ale jest taka przygnębiona...

A tutaj zagadka... powiedzcie, czy uważacie, że króliki potrafią razem z właścicielami słuchać muzyki? Pytam, bo od tej rewolucji posiadam gramofon, który jak wiadomo ma inny zakres dźwięków. Pysia robi to, czego nigdy wcześniej nie zaobserwowałem... Siada i stawia uszy dopasowując się do źródła dźwięku... wygląda tak, jakby słuchała muzyki... wiem, że to może śmieszne, ale powiem Wam, że opad szczęki zaliczyłem :D Gdy puszczam normalną muzykę z komputera, to leży sobie tradycyjnie z uszami przyklapniętymi (jak zawsze)... :D

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 03, 2014, 20:57:30 pm »
Słuchają :) Moje wszystkie słuchały :) Maniek (mój pierwszy król) kładł się przy głosniku jak Metallica leciała. Holka i Gustuś gustują w blusie :) A Maluś i Hopiś lubiły wszystkie niskie dzwięki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 03, 2014, 21:01:23 pm »
Pewnie, że słuchają! Tofcia gustuje szczególnie w pieśniach Karłowicza :D Amorek za to woli oglądać telewizję :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Ciacio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Krzysztof Lewandowski
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Pysia
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 03, 2014, 21:07:40 pm »
To akurat dla mnie wielka niespodzianka :D Generalnie, to mój pierwszy królik, więc dopiero się siebie uczymy... a wypadło na uszatka, bo jestem alergikiem i tylko królika (i to białego) mogę mieć :D

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Dziwne zachowanie królika
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 03, 2014, 21:10:45 pm »
Biały królik ojeju jeju! Mam nadzieję, że wątek w dziale "Nasze króliki" zostanie prędko założony.. Koooochaaaam białe króliki (sama mam jedną białą królewnę):D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html