Autor Wątek: Alfa szuka nowego domu  (Przeczytany 51556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 08, 2010, 18:28:32 pm »
dori, ale mi się wydaje, że pomimo to, że są rodzeństwem to po jakimś czasie nie będą pamiętać, że kiedyś byli razem i że są spokrewnieni i niestety trzeba będzie od nowa ich zaprzyjaźniać.
Np. moja kotka Ruda nie poznaje swojego syna (mojego kocurka Filka), traktuje go jak intruza.

Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 08, 2010, 19:15:53 pm »
Nie wiem Kitty , pewnie masz rację  :(  Wiesz ,że chce jak najlepiej dla uszaków.Ps. Taki rudzielec kotek to Filek

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2010, 19:19:14 pm »
Nie wiem Kitty , pewnie masz rację  :(  Wiesz ,że chce jak najlepiej dla uszaków.Ps. Taki rudzielec kotek to Filek

Wiem, że chcesz jak najlepiej dla maluszków  :przytul:

P.S. Tak rudzielec to Filek, jego matka też jest ruda, ale z białym krawatem i i białymi skarpetkami :) Jest kotką wolnożyjącą, ale sterylizowana i dokarmiana przez nas na ogródku. Ma coś koło 7-8 lat.
Wstawię za chwilę zdjęcia kotów w osobnym wątku.

olenka1987

  • Gość
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 08, 2010, 21:59:57 pm »
u mnie była akurat rodzeństwo pomimo, że było rozdzielone (u mnie został samiczek, chłopak przygarnął samiczkę) to świetnie się dogaduje gdy co jakiś czas chłopak przywozi samiczkę np na gonitwy po ogrodzie, moim zdaniem one czują że coś je łączy, parę obwąchnięć na początek i po paru minutach mój misiek liże siostrę po uszku a ona mu podkłada główkę do lizania:) i tak jest za każdym razem gdy się odwiedzają. A np zupełna inna sytuacja była gdy miśkowi załatwiliśmy nową towarzyszkę (po śmierci matki) na integrację potrzebował 2 dni, a nie 2 min. Może to zależy tez od innych czynników, chemii itp. Ale ja wieżę że jednak one czują bliższą więź :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2010, 17:03:11 pm »
Co słychac u maluszków Alfuni i Amika . Napiszcie choc parę słów  :bukiet

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 09, 2010, 17:44:02 pm »
Amik już nawet się do mnie przyzwyczaił. Jest kochany, ciekawski i wesoły, ale nadal jest trochę płochliwy. Dużo je i pije, dużo biega, jak przychodzę ze szkoły to wypuszczam go z klatki i biega aż do późnego wieczora (co u mnie znaczy 24ta). Bobczy wszędzie dużo i zdrowo  ]:-> Rodzinka jest nim zachwycona.
Amik - zwany u nas Frankiem  :nie_wiem - prosi o domek  :blaga:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 17:47:44 pm wysłana przez la_nouvelle_vie »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 09, 2010, 21:09:37 pm »
La_nouvelle_vie on sie pięknie załatwiał do kuwetki. To co piszesz to zaskoczenie wielkie.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 09, 2010, 22:24:43 pm »
U mnie Alfa siusiu robi do kuwetki, ale bobki są też poza. Dla mnie to norma - moje oba króle też tak robią :)
Apetyt maleństwo ma, zresztą dostał taką śliczną wyprawkę :)
Kitty27 wiem że to wstrętne wyzyskiwactwo jest, ale wrzucisz tu te fotki które do Ciebie wysłałam?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 10, 2010, 10:12:25 am »
proszę :)






Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 10, 2010, 14:13:08 pm »
Maleństwo  słodkie jak zawsze. Chyba urosła troszkę . Noseczek słodki,uroczy.Kasiape wycaluj od cioci dori  Alfunię koniecznie . A la_nouvelle_vie Amika . :przytul

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 10, 2010, 17:21:27 pm »
To znaczy - Amik w klatce robi do kuwety, ale kiedy jest na wybiegu czy wpakuje się na kanapę to bobczy gdzie popadnie. Klatkę ma cały czas otwartą. Może wstawić mu jakąś małą kuwetę poza klatką?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 10, 2010, 19:26:19 pm »
Może wstawić mu jakąś małą kuwetę poza klatką?


możesz wstawić drugą kuwetę na zewnątrz, poza klatką.

junior

  • Gość
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 14, 2010, 09:30:41 am »
Witam! Byłbym zainteresowany adopcją białego króliczka Amika. Jestem z Jaworzna. Bardzo zależy mi na czasie, gdyż chciałbym załatwić to dzisiaj. Dzwonię do tej Pani Magdy, jednak nie odbiera. Proszę o kontakt pod nr 502514793. Wystarczy tylko sms, a ja oddzwonię.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 14, 2010, 09:43:46 am »
Witam,

Proszę zapoznać się z Regulaminem http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9223.0 , a następnie pobrać, wypełnić i przesłać do Magdy Gralak Formularz adopcyjny http://adopcje.kroliki.net/dokumenty.html . Od tego zaczynamy.

Powodzenia i pozdrawiam
bośniak

PS
Szanse na "załatwienie" tego dzisiaj (pomijam, że jest niedziela i długi weekend) wynoszą 1%.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

junior

  • Gość
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 14, 2010, 09:52:44 am »
Dobrze, w takim razie niech króliczek pozostanie sobie w domku tymczasowym i niech szuka dalej osoby która go zaadoptuje. Skoro piszę tutaj i mówię, że chciałbym pilnie adoptować tego króliczka, to tylko z dobrej woli, że mogę zwierzęciu pomóc. A że znajduje się on w Chrzanowie, a ja mieszkam w Jaworznie, pomyślałem, że mógłbym wziąć króliczka dzisiaj, a wszystkie formalności załatwić w późniejszym terminie. Proszę mi uwierzyć, że czułby się on u mnie jak w raju i każdy by o niego bardzo dbał. Ale skoro z Państwa tacy biurokraci, nie pozostaje mi nic innego jak pojechać do zoologicznego i załatwie to wszystko w ciągu paru godzin. Pozdrawiam

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 14, 2010, 09:56:09 am »
Ja myślę że jeżeli naprawdę będzie Panu zależało na zapewnieniu dobrego domku króliczkowi nie będzie problemem system adopcyjny ;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 14, 2010, 09:59:36 am »
Niezależnie od decyzji w dalszym ciągu życzę powodzenia i pozdrawiam
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

junior

  • Gość
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 14, 2010, 10:04:13 am »
Będzie problemem. Gdyż miał on jechać ze mną nad morze dzisiaj.. To trudno.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 14, 2010, 11:58:12 am »
Junior miło ciebie poznac. Fajnie ,że chcesz pomóc króliczkowi ze stronki adopcyjnej. Ale regulamin jest taki jaki jest i pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Dla dobra kroliczka oczywiscie. To nie jest takie trudne wypełnic formularz adopcyjny i przesłac  na adres posrednika , który się tym króliczkiem opiekuje. Jest  ustalona pewna procedura, czyli po pierwsze biurokracja ( jak nazywasz), nastepnie  wizyta w domu osoby chetnej zaadoptować króliczka  ,żeby zobaczyc i poznac osobe  , potencjalnego właściciela  i ewentualnie potem  zgoda pośrednika i adopcja. To trwa. Ja także zaadoptowałam Kicusię  i nie bylo to w dwa dni, ale zrozumiałam  i podporządkowałam się .  Piszesz ,że jedziesz nad morze  , to potem byc  może ( po powrocie )znajdziesz czas na załatwienie  formalności. W to ,ze kroliczek u ciebie miałby dobrze  nie wątpię. Ale jak mówię regulamin SPK wobec procedury adopcji jest taki  jaki jest. MOIM zdaniem bardzo dobry. Miłego dnia niedzielngo życzę.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Alfa i Amik
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 14, 2010, 15:35:29 pm »
junior, dziewczyny już wszystko napisały, ja tylko dodam, że jeśli po powrocie znad morza nadal będziesz zainteresowany adopcją to wyślij formularz adopcyjny do M. Gralak. A jeśli nie to trudno. Wierzę, że znajdzie się jeszcze ktoś kogo Amik zainteresuje.

Kitty27, dziękujemy za kropelki, zakrapiamy i oczko wygląda coraz lepiej :)