Autor Wątek: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.  (Przeczytany 117207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shakusik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:14:26 am »
okolice Olkusza

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 16, 2012, 11:27:54 am »
hej nie wiem w którym wątku powinnam o to zapytać (jest pare dotyczących sterylizacji) ale zapytam się tutaj. Mója króliczka byłą wczoraj sterylizowana po powrocie do domu zachowywała się prawie normalnie (jadła, piła, łaziła), dzisiaj nie chce wyjść z klatki siedzi w niej a właściwie wygląda jakby na kaczuszkę drzemała, pije, ale nie je warzyw (na które wcześniej się aż rzucała) czy granulatu. Uszy całkiem ciepłe. Trochę wygląda jakby po chwilowym przebudzeniu wczoraj miała nawrót lekkiej narkozy. Czy to normalne zachowanie?Idę z nią dzisiaj do weterynarza na kontrole

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 16, 2012, 11:41:06 am »
a bobeczki są? :)
WO AMIGO

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 16, 2012, 11:54:03 am »
hmm wczoraj były teraz trudno powiedzieć bo siedzi w klatce a najchętniej w kuwecie :/

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 16, 2012, 12:12:46 pm »
Jak moja kładła się w kuwecie to ją przenosiłam na kocyk, żeby nie leżała ranką w siuśkach i kupkach. Jeśli nie je warzyw i granulatu to próbuj z innymi rzeczami- jakiś banan, gerberek, suszki. Na drugi dzień może być trochę obolała, w końcu to jednak poważny zabieg. Musisz kontrolować czy je i czy są bobki.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 16, 2012, 12:20:30 pm »
muszę właśnie wysprzatać klatkę żeby widzieć czy coś robi, dzięki za info i spróbuje dać jej dzisiaj zieleninkę i bananka kupię po drodze. dobrze, że idę dzisiaj na kontrolę to podpytam się jeszcze weterynarza o to jeszcze

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 16, 2012, 17:22:26 pm »
byłyśmy u weterynarza, temperatura ok, dostała antybiotyki probiotyk doustnie oraz lek przeciwbólowy. Kupiłam też deserek z bobvit (weterynarz mówiła żeby spróbować czymś takim ją karmić) jutro kolejna wizyta. Macie może jakieś  propozycję, bo obkupiłam się w największe smakołyki (owoce warzywa) i nic :(

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 16, 2012, 17:27:53 pm »
Dać jej spokój :) Z mojego doświadczenia wynika, że króliki apetyt i wigor odzyskują w trzeciej dobie po zabiegu :) Jeśli temperatura ok, jeśli będzie skubała cokolwiek (na pewno nie będzie jeszcze jadła jak przed zabiegiem), jeśli pije, robi jakieś bobki i sika - nie ma się co martwić na zapas.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 16, 2012, 17:31:27 pm »
no właśnie od 15 bobka nie ma :( ale może faktycznie trzeba poczekać. pewnie dzisiaj szybko nie zasne jeśli w ogóle to zrobie. Dzięki za rady niby czytałam i sterylizacji i o tym co jest po ale mimo wszystko warto pytać i Was i weterynarzy :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 16, 2012, 17:35:23 pm »
Jak do 15 były bobki to jest bardzo dobrze :) Mała je mniej, więc tyle nie produkuje. Nie martw się  :przytul
Moja króliczka pierwszego bobka wydusiła z siebie dwa dni po zabiegu :P A że była to moja pierwsza opieka nad królikiem po zabiegu, siałam straszny zamęt  :krzywy2
Teraz już wiem, że najlepiej zwierzakom robi cisza i spokój. Tak jak i nam w chorobie :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 16, 2012, 17:36:30 pm »
to robię to samo co Ty wtedy, to również mój pierwszy królik i pierwszy po zabiegu więc panikuje, pewnie niepotrzebnie. Jeszcze raz dzięki :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 16, 2012, 17:47:44 pm »
Moje zaczęły jeść i bobczyć tak po 12-18 godzinach od wybudzenia. Ale weterynarze mówili, że cokolwiek zjeść i zacząć bobczyć MUSI w ciągu pierwszej doby. Apetyt wracał przez jakieś 5 dni, a przez 3 pierwsze jadły małe conieco - zwykle zupełnie inne rzeczy, jak zazwyczaj lubiły (np.bazylię), do granulatu wróciły dopiero po tygodniu - najpierw szły zioła świeże, suszki, potem warzywa a granulat ostatni chciały jeść.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 16, 2012, 17:54:36 pm »
Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie odnośnie króliczych "zachcianek" pozabiegowych - najpierw zaczynają jeść zioła, natkę pietruszki czy koperek, dopiero potem susz i warzywa. Granulat zaś po kilku dniach. Wydaje mi się, że króliki instynktownie zaczynają jeść najpierw to, co jest najlżej strawne.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 16, 2012, 17:55:18 pm »
czyli muszę udać się do sklepu :) dzięki

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 17, 2012, 13:36:46 pm »
hej
Kata_strofa i Eni, miałyście racje :) zaczęła jeść wieczorem koperek a rano obudziła mnie kopaniem w klatce więc wraca do siebie co mnie bardzo cieszy, jeszcze przez 4 dni muszę jej podawać antybiotyk i probiotyk i pod koniec przyszłego tygodnia zdjęcie szwów :)

Offline ANKAKAP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Bobek, Rue,
  • Na DT: Czika[Kicka]
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 21, 2015, 12:05:19 pm »
Cześć,, mam pprosbe o radę mam już jednego krolika baranka miniaturkę, ale nie jest on wykastrowany ma około 10miesiecy i ogólnie jest miły i nieproblemowy, choć czasem za bardzo interesuje się moja ręką, zeby moc uprawiać z nią seks. Chce adoptować kroliczke. Ona jest wykastrowana, ale czy mimo wszystko nie powinnam najpierw wykastrowac bobka? Żeby oboje były pozbawieni tych instynktów?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 21, 2015, 12:37:26 pm »
No zdecydowanie lepiej najpierw wykastrowac samca :) Bo jak mu się pokaże ponętną króliczkę to mu się instynkty obudzą :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline losiobat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bunia, Karzełko
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 07, 2015, 19:49:43 pm »
Witam ! Odebrałam dzisiaj swoją Bunię po zabiegu i ogólnie jest całkiem nieźle, robi bobki, wcina powolutku sianko, trochę muszę ją poić, robi siusiu, ale zauważyłam, że mocz jest troszeczkę ciemniejszy - brunatniejszy i sporadyczne plamki krwi, czy to mogą być jakieś pozostałości po narkozie i ingerencji chirurgicznej, czy muszę się mocno dzisiaj martwić, póki nie zadzwonię jutro do weta?

Offline alfabetyczna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Konin
  • Moje króliki: Lucynka - królik baranek
Odp: Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 28, 2016, 15:06:11 pm »
Mam od 3 tygodni samiczkę. Za 3 miesiące chyba będę ja musiała wysterylizować jak tu czytam. Ile to kosztuje?
Rudowłosa Lucynka to mój pierwszy królik :)