Autor Wątek: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego - cz. 1/2  (Przeczytany 111241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 21, 2010, 22:22:17 pm »
Ale przecież Konsultant zostałchyba wysłany z ramienia SPK , a nie sam od siebie poszedł ??

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 21, 2010, 22:23:31 pm »
Czy osoby tu piszące naprawdę myślą, że odmawiamy ludziom adopcji bo maja panele i sprzęt?
Jeżeli wyciągacie takie wnioski na podstawie argumentów jednej  i to rozżalonej strony, to pozostaje mi więcej nie zabierać głosu bo uważam że to strata czasu.

W ramach przejrzystości procedury adopcyjnej, chciałabym zacytować kilka akapitów, które otrzymałam po wizycie 'inspektora', by problem został potraktowany poważnie, a nie jako stek argumentów jednej rozżalonej strony.
Pani Kasiu!
Po rozmowie, którą Pani odbyła z inspektorem warszawskim - panią Anetą,

(...)

Jednym z najbardziej rozwiniętych zmysłów u królika jest słuch. Skazywanie maluszka na pobyt w klatce, która stoi przy kolumnach.... to w zasadzie znęcanie się. Sama mam bardzo wrażliwy słuch, a walki o ciszę z sąsiadami - pochłaniają ogromną część mojego zdrowia. Nie wyobrażam sobie królisi, która nie może poprosić :"ścisz TO!!!" Przypominam również, że kolumny nie tylko przekazują dźwięk, lecz przekazują drgania, które również wyprowadzają z równowagi. Króliś przytłoczony taką sytuacją stanie się szybko nerwowy, agresywny. Nikt nie będzie szczęśliwy, również Pani.
 
(...)
 
Kolejną sprawą jest możliwość swobodnego poruszania się królika. Królik, który może dużo się poruszć, który ma możliwość biegania, brykania to jest jednoznaczne z : (=) zdrowy królik.
Jak napisałam wyżej, nowy lokator w domu, to jednak choć minimalne dopasowanie się do jego potrzeb. A ja nie widziałam jeszcze królisia swobodnie poruszjącego się po panelach, kafelkach, podłodze. Śliskość podłoża wymusza na nich konieczność ostrożnego porusznia się, co jednocześnie ogranicza możliwość swobodnego wydatkowania energii.

(...)
 
Tak więc proszę jeszcze raz przemyśleć, czy będzie pani szczęśliwa po adopcji króliczka, mieszkając z nim, czy np. adopcja kota nie wymuszałaby na Pani mniejszych wyrzeczeń we wspólnym zamieszkiwaniu.
 
(...)

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 21, 2010, 22:25:17 pm »
jeszcze zarzucono mi chęć znęcania się nad zwierzęciem (wykrzyknik!), gdyż p. 'konsultant' zauważyła, że mam w domu wieżę...
Ja tylko chcialam zapytac czy na wizycie przedadopcyjnej byl posrednik adopcyjny o ktorym piszesz 'konsultant' czy byla to jakas inna osoba?


Była to Aneta Gołębiewska z Warszawy.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 21, 2010, 22:26:03 pm »
I co w tym strasznego czy obraźliwego? Według mnie tam jest napisane: "nie stawiaj klatki przy głośniku" i "kup dywanik". Oprócz może fragmentu o kocie, który jest niefortunny - ja nie widzę nic złego.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 21, 2010, 22:28:10 pm »
No bo tak sobie pomyslalm, ze przeciez ani posrednik ani SPK nie moze odpowiadac za wszystko co powie taka osoba podczas spotkania (czesto sa to osoby nie zwiazane z SPK, a np. forumowicze). Nie chce tu nikogo bronic w tym momencie, ale jak ja bylam na spotkaniu to bardzo sie stresowalam, moze nawet bardziej niz pani starajaca sie  o kroliczka ;) Moze tamta osoba bardzo sie tym przejela i chciala dobrze spelnic swoje zadanie i stad moze wyszlo takie przewrazliwienie? Przeciez o adopcji i tak decyduje posrednik, a nie osoba 'wizytujaca', ze tak to nazwe.

Mam nadzieje, ze sytuacja sie wyjasni pomyslnie i dla kroliczka i dla Kaski K :)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 22:31:41 pm wysłana przez Tocha »

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 21, 2010, 22:28:26 pm »
 "A ja nie widziałam jeszcze królisia swobodnie poruszjącego się po panelach, kafelkach, podłodze" zapraszam do mnie :) Fanta fantastycznie sobie radzi na panelach i kafelkach:)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 21, 2010, 22:29:40 pm »
Na podstawie fragmentów maila okazuje się, że coś było jednak na rzeczy. Audiatur et altera pars!

"A ja nie widziałam jeszcze królisia swobodnie poruszjącego się po panelach, kafelkach, podłodze" zapraszam do mnie :) Fanta fantastycznie sobie radzi na panelach i kafelkach:)

Mój Mefisto i Pusia również! Uwielbiają też wylegiwać się na sofie i oglądać TV.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

nuka

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2010, 22:31:40 pm »
Zdecydowanie jestem przeciwna cytowaniu na forum korespondencji prywatnej bez zgody autora, jest to mało taktowne posunięcie.

Przeczytałam z uwagą całą dyskusję, szczególnie odpowiedź otrzymaną od pośrednika adopcyjnego. Moim zdaniem wystarczyło odpisac, że klatka zostanie umieszczona w innym miejscu, z daleka od głośników a na podłogi na czas swobodnego biegania uszatego rozłożony zostanie dywanik, koc, cokolwiek co pozwoli małemu biegac tak jak lubi najbardziej.

Fanta biega po panelach - super, a Kropek też tak smiga??
Moje trzy uszy i czwarty na DT wola zdecydowanie dywan, po panelach stapaja ostrożnie, przy ścianie, przy meblach. To zalezy od zwierzaka, skoro królinka wymaga podłoża miękkiego do swobodnego biegania to nic dziwnego, że na ten "szczegół" została zwrócona uwaga. Bo dla nas to szczegół ale dla królika już niekoniecznie
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 22:34:41 pm wysłana przez nuka »

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 21, 2010, 22:32:19 pm »
Nie wyobrażam sobie królisi, która nie może poprosić :"ścisz TO!!!" Przypominam również, że kolumny nie tylko przekazują dźwięk, lecz przekazują drgania, które również wyprowadzają z równowagi
A nie można jej było po prostu powiedzieć , że klatka powinna stać dalej od głośników , a nie od razu negować adopcje i wypadać z kotem ?? A kot to nie ma potrzeb ??

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 21, 2010, 22:32:38 pm »
I co w tym strasznego czy obraźliwego? Według mnie tam jest napisane: "nie stawiaj klatki przy głośniku" i "kup dywanik". Oprócz może fragmentu o kocie, który jest niefortunny - ja nie widzę nic złego.

Gdyby tak było napisane, to tak by wyglądał cytat. Przy rozmowie z Anetą wyraźnie powiedziałam, że królik będzie miał wybieg w postaci dywanika, i że w razie problemu, mogę klatkę postawić gdzieś indziej (choć królik i tak nigdy nie będzie trzymany podczas mojego pobytu w domu - a przecież tylko wtedy działały będą głośniki). Natomiast propozycja słuchania muzyki/TV w słuchawkach chyba każdego wyprowadziłaby z równowagi.

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 21, 2010, 22:38:07 pm »
No bo tak sobie pomyslalm, ze przeciez ani posrednik ani SPK nie moze odpowiadac za wszystko co powie taka osoba podczas spotkania (czesto sa to osoby nie zwiazane z SPK, a np. forumowicze). Nie chce tu nikogo bronic w tym momencie, ale jak ja bylam na spotkaniu to bardzo sie stresowalam, moze nawet bardziej niz pani starajaca sie  o kroliczka ;) Moze tamta osoba bardzo sie tym przejela i chciala dobrze spelnic swoje zadanie i stad moze wyszlo takie przewrazliwienie? Przeciez o adopcji i tak decyduje posrednik, a nie osoba 'wizytujaca', ze tak to nazwe.

Mam nadzieje, ze sytuacja sie wyjasni pomyslnie i dla kroliczka i dla Kaski K :)

Co do nerwów i przewrażliwienia, to zgadzam się, każdy ma do tego prawo. Jednak po wyjściu z domu można ochłonąć i rzetelnie przedstawić później sytuację i postawę chętnych do adopcji. Nerwy nie mogą być wytłumaczeniem, a próba wykazania się źle świadczy o inspektorze.

nuka

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 21, 2010, 22:41:52 pm »
Kaśka K. Czy masz zgodę Julity na zamieszczanie prywatnej korespondencji na forum publicznym ??

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 21, 2010, 22:43:12 pm »
Zdecydowanie jestem przeciwna cytowaniu na forum korespondencji prywatnej bez zgody autora, jest to mało taktowne posunięcie.

Przeczytałam z uwagą całą dyskusję, szczególnie odpowiedź otrzymaną od pośrednika adopcyjnego. Moim zdaniem wystarczyło odpisac, że klatka zostanie umieszczona w innym miejscu, z daleka od głośników a na podłogi na czas swobodnego biegania uszatego rozłożony zostanie dywanik, koc, cokolwiek co pozwoli małemu biegac tak jak lubi najbardziej.

Fanta biega po panelach - super, a Kropek też tak smiga??
Moje trzy uszy i czwarty na DT wola zdecydowanie dywan, po panelach stapaja ostrożnie, przy ścianie, przy meblach. To zalezy od zwierzaka, skoro królinka wymaga podłoża miękkiego do swobodnego biegania to nic dziwnego, że na ten "szczegół" została zwrócona uwaga. Bo dla nas to szczegół ale dla królika już niekoniecznie

Starałam się uniknąć cytowania korespondencji, gdyż z zasady również uważam takie zachowanie za mało taktowne. Jednak nazywanie mnie rozżaloną stroną wymusiło wklejenie tych cytatów. Poza tym nie jest to korespondencja prywatna, tylko wypowiedź pośrednika adopcyjnego, który chyba nie ma się czego wstydzić.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 21, 2010, 22:43:29 pm »
Nie wiem czy każdego, ale to nie ważne. Spójrzmy na to na chłodno: czy faktycznie jest o co mieć taki żal i pretensje? Rolą SPK jest znalezienie królikom jak najlepszych domów (a nie jak ktoś sugerował: jakichkolwiek domów), więc oczywiste, że przyszli opiekunowie są instruowani jak królik powinien być traktowany. Decyzja o adopcji nawet jeszcze nie zapadła, a to już jest jakiś straszny problem. Adoptujący to tylko ludzie i GA to tylko ludzie - każdy może użyć niefortunnego zwrotu lub coś nad interpretować. Ani jedna ani druga strona nie powinna unosić się dumą czy zakładać złej woli. Ja tu w ogóle nie widzę problemu wartego takiej dyskusji.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

nuka

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 21, 2010, 22:44:35 pm »
Jest to jednak korespondencja prywatna, skoro chcesz żebyśmy znali cały obraz sytuacji wklej równiez swoje wiadomości jakie wysyłałaś do pośrednika

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 21, 2010, 22:45:17 pm »
Zdecydowanie jestem przeciwna cytowaniu na forum korespondencji prywatnej bez zgody autora, jest to mało taktowne posunięcie.

Przeczytałam z uwagą całą dyskusję, szczególnie odpowiedź otrzymaną od pośrednika adopcyjnego. Moim zdaniem wystarczyło odpisac, że klatka zostanie umieszczona w innym miejscu, z daleka od głośników a na podłogi na czas swobodnego biegania uszatego rozłożony zostanie dywanik, koc, cokolwiek co pozwoli małemu biegac tak jak lubi najbardziej.

Fanta biega po panelach - super, a Kropek też tak smiga??
Moje trzy uszy i czwarty na DT wola zdecydowanie dywan, po panelach stapaja ostrożnie, przy ścianie, przy meblach. To zalezy od zwierzaka, skoro królinka wymaga podłoża miękkiego do swobodnego biegania to nic dziwnego, że na ten "szczegół" została zwrócona uwaga. Bo dla nas to szczegół ale dla królika już niekoniecznie

Ale nadal rozsądniejsze byłoby postawienie sprawy: "tu musi być dywan, bo ten królik źle sobie radzi na panelach" a nie namawianie do adopcji kota! Ja jestem w stanie wiele rzeczy dostosować do potrzeb króliczki, którą adoptowałam, ale SPK oczekuje chyba, że potencjalnie adoptująca osoba przeprowadzi totalny bunnyproofing mieszkania, kupi dywan i wyrzuci wieżę ZANIM zapadnie jakakolwiek decyzja o tym, czy królik w ogóle u niej wyląduje.

Może cytowanie korespondencji nie jest ładne, ale z drugiej strony Kaśce zarzucano naciąganie faktów lub wręcz kłamstwo.

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 21, 2010, 22:46:34 pm »
Kaśka K. Czy masz zgodę Julity na zamieszczanie prywatnej korespondencji na forum publicznym ??

To nie jest prywatna korespondencja dotycząca prywatnych spraw p. Julity. Jeśli mamy dyskutować o procedurach adopcyjnych, to ten mail jest bardzo dobrym przykładem, z którego analizy można wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 21, 2010, 22:47:26 pm »
Kto zarzucił komuś kłamstwo?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Kaśka K.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 21, 2010, 22:49:39 pm »
Jest to jednak korespondencja prywatna, skoro chcesz żebyśmy znali cały obraz sytuacji wklej równiez swoje wiadomości jakie wysyłałaś do pośrednika

Oczywiście, ja nie mam się czego wstydzić. Mogę wkleić całą korespondencję, od formularza poczynając. Czy mam tak zrobić?

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 21, 2010, 22:52:39 pm »
Fanta biega po panelach - super, a Kropek też tak smiga??
Moje trzy uszy i czwarty na DT wola zdecydowanie dywan, po panelach stapaja ostrożnie, przy ścianie, przy meblach. To zalezy od zwierzaka, skoro królinka wymaga podłoża miękkiego do swobodnego biegania to nic dziwnego, że na ten "szczegół" została zwrócona uwaga. Bo dla nas to szczegół ale dla królika już niekoniecznie
Nuka bez przesady. Chodziło mi o to, żeby nie wrzucać wszystkich uszu do jednej szuflady i że dla każdego są potrzebne dywany itd.
Nuka i edytowanie postów już po tym jak pojawiły się odpowiedzi to chyba złamanie regulaminu... hmmmm pewnie bym tego nie zobaczyła, ale co tam...