Autor Wątek: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego - cz. 1/2  (Przeczytany 111249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 22, 2010, 14:24:28 pm »
Słuchajcie. Ma powstać nowa strona adopcyjna, świetnie. Może to jest właśnie dobry moment na korekty  w regulaminie adopcji. Może wprowadźmy jakieś kryteria rankingowe dla osób chcących adopcji (już słyszę te głosy, że adopcja to nie przetarg ale nie spierajmy się o słowa to nie ćwiczenia z retoryki), może wprowadźmy zapis, że inspektor GA powinien, a może nawet musi, wyjaśnić swoje stanowisko. Taki swoisty feedback. Umożliwi to, w razie chęci adoptowania innego króliczka, lepsze przygotowanie się na przyszłość. Szkoda, że nie mamy tu wypowiedzi osób po adopcji. Pisałem o tym w jednym z moich postów wyżej.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 22, 2010, 14:35:10 pm »
Cytat: azi on Dzisiaj o 10:40:02
Zachęcam zatem do adopcji królika ze schroniska, Tozu czy Ekostraży

Szkoda ,że nie zauważyłaś , ze konkretnie ten cytat odnosił się do wypowiedzi, kidslovefruit , które stwierdziła, że następnego królika będzie mieć z innego źródła niż SPK.
Rozumiem,że polecanie alternatywnych metod adopcji   jest złe i jak osoba z SPK powinnam tylko promować nasze adopcje.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 22, 2010, 14:37:02 pm »
Mia_89 kwestii adopcji czy to od nas czy ze schroniska nie ma sensu dalej poruszać bo nie o to chodziło który królik zasługuje na lepsze warunki. Słowo pisane brzmi inaczej niż wypowiedziane i nikt tutaj nie dyskryminuje królików ze schroniska - po prostu źle zostało to zrozumiane.

Gwoli ścisłości zajmujemy się także ratowaniem króli ze schronisk o czym doskonale wiecie. I zapewniamy im takie same warunki jak wszystkim innym. To samo dotyczy hodowlanych królików - w razie gdyby ktoś myślał, że te mamy gdzieś :) Zarówno w Bydgoszczy jak i w Toruniu, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu mamy umowy ze schroniskami, że jak trafi do nich królik mają dawać nam znać wtedy my bierzemy je pod Naszą opiekę, znajdujemy im domy tymczasowe a później stałe.

Natomiast jeśli chodzi o wieżę, drgania itd. to ja też zawsze zwracam uwagę na to, aby nie było głośnej muzyki w pomieszczeniu w którym przebywa królik ale to jest po prostu wskazanie takie jak wiele innych podczas takiej wizyty i naprawdę jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś się na to obraził czy pomyślał że podejrzewam go o znęcanie się nad zwierzętami ;-) Gdy ludzie się nie znają - a tak było podczas wizyty Anety u Kasi i Łukasza czasami trudno jest się im zrozumieć. Nie znają swojego stylu rozmowy, w nawet najprostszym przekazie mogą się nie zrozumieć. I obawiam się, że w tej sytuacji tak właśnie było.

Jedyne co powinno się tutaj zrobić to po prostu wyjaśnić sobie - ale sobie, bezpośrednio nie przez maile, na gg czy o zgrozo na forum o co chodziło z tą nieszczęsną wieżą bo od tego się zaczęło :) Wiem z doświadczenia że gdyby dziewczyny od razu załatwiałyby wszystko między sobą nie byłoby tego problemu, wyciągania wszystkich brudów i psucia atmosfery między nami wszystkimi - nie tylko między nami a forumowiczami ale także między samymi forumowiczami. Przykro się na to patrzy gdy w jednej sytuacji wszyscy się jednoczymy a w innej osoby które zawsze były sobie bliskie na forum zaczynają wymieniać nieprzyjemne argumenty w sumie w sprawie która nie powinna nikogo dotczyć oprócz pośrednika adopcyjnego, osoby która była na spotkaniu, Kasi i Łukasza.

Łukaszu bardzo podoba mi się Twoje podejście - przede wszystkim do Kasi :) Cieszę się, że są tacy faceci - ja na szczęście mam męża z takim samym podejściem co Ty ;-)
Ale nie o tym mowa. Przejrzyjcie proszę na spokojnie razem z Kasią nasze strony, forum, poczytajcie o nas trochę, jesteście na forum od niedawana. To Wam pozwoli lepiej poznać nas i podejść do naszych działań z większym dystansem. Są forumowicze z którymi nigdy nam się nie udało porozumieć - i to niekoniecznie z naszej winy. Ale wy wydajecie się być naprawdę rozsądnymi i logicznie myślącymi ludźmi.

Wierzę, że będziemy potrafi ze sobą współpracować tak jak sam napisałeś - jak dorośli ludzie :)

megana88

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 22, 2010, 14:41:43 pm »
A Madziu, jakie byłyby szanse, gdyby tu nie napisali? Kolejny formularz do kosza? To są naprawdę fajni ludzie, biorąc pod uwagę, że tu napisali i odpisują to zależy im na adopcji (mogli przecież oczernić SPK i nic więcej nie pisać). Być może takie sprawy powinne być załatwiane w cztery oczy, ale jak widać to kolejna sprawa, która zostałaby odrzucona i jak pokazała rozmowa - byłby to błąd.

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 22, 2010, 14:48:47 pm »
Madziu ale nadal nalezy pamiętać , że jaK to już ktoś napisał " im więcej infomacji , tym przejrzystsze jest to dla przyszłych potencjalnych opiekunów".
I zgadzam sie Megi.

dodano
Azi obie tak stwierdziły , dlatego poprosiłam o wyprowadzenie z błędu .
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 14:52:43 pm wysłana przez MiA__89 »

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Łukasz M.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 22, 2010, 14:56:40 pm »
Madziu, ja wierze w wolność wypowiedzi. Internet i fora istnieją odkąd pamiętam i zawsze cechowała je swoboda wypowiedzi. Są właśnie po to by powiedzieć co się myśli na jakiś temat.

Jak widzisz z korespondencji na żadnym etapie nikt nie docenił naszej dobrej woli ani poważnego podejścia do adopcji. Stąd nasza wątpliwość, zresztą potwierdzona decyzją, że sytuacja nie zakończy się po naszej myśli. Zresztą jeżeli ktoś, nawet pośrednio, zarzuca mojej kobiecie chęć znęcania się nad zwierzętami to nie jest i nigdy nie będzie partnerem do rozmów. Dlatego uważam, że nie było możliwość załatwienia tej sprawy pomiędzy sobą.

Czujmy się pokrzywdzeni, zarówno decyzją jak i wcześniejszymi zarzutami, sugestiami i podejściem z góry.

still cheeky

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 22, 2010, 14:56:58 pm »
Brawo. Królik pozostanie bezdomny bez żadnego powodu.

Stosunek osoby, która się zgłasza jako chętna do adopcji, do przedstawiciela SPK, nie powinien mieć żadnego znaczenia. Mam wrażenie, że Julita poczuła się urażona, a do tego przeprowadziła analizę psychologiczną i postanowiła postawić na swoim. Może tak to wygląda, dlatego że nie zajmowała się sprawą adopcji królika, tylko adopcji "uszatego serduszka".

Okazało się, że osobiste odczucia są ważniejsze od bezdomności królika. Bo chyba nikt nie kwestionuje faktu, że Kaśka ma bardzo dobre warunki do zaadoptowania królika? Więc o co tu chodzi? Trzeba udawać, że spotkania z kimś z GA to czysta przyjemność, żeby adoptować królika? A może np. chodzi mi tylko o królika, będę wspaniałym jego opiekunem, ale nienawidzę ludzi i spotkań z nimi. Czy mam wtedy szanse na adopcję?

Do tego te pouczenia na temat karmienia królika. Kaśka napisała, że kiedy królik zdechł to weterynarz nie potrafił stwierdzić przyczyny wzdęć, ale oczywiście trzeba od razu założyć, że królik był źle karmiony i nie może się obyć bez pouczeń.
 Złamanie regulaminu:
pkt. IV zakazy: 16.   zakładania dwóch i więcej kont;

Proszę o usunięcie drugiego konta.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 22, 2010, 15:00:56 pm »
Meganko wiem, że bardzo angażujesz się w sprawy forumowiczów, jesteś z nami już długo i z pewnością umiesz lepiej niż inni ocenić czy ktoś będzie dobrym opiekunem czy nie. Tak jak już kiedyś Ci proponowałam - przecież możesz też się tym zajmować i należeć do grupy adopcyjnej - dlaczego nie chcesz się na to zdecydować?

Ani ja, ani tym bardziej Ty czy ktokolwiek z forum nie może podejmować decyzji za pośrednika adopcyjnego. Gdybyś Ty prowadziła adopcję - wówczas cała ta sprawa z pewnością nie miałaby miejsca. Ale tak jak napisałam, gdyby decyzja należała do Ciebie...

Wiem, że Kasia i Łukasz to fajni ludzie, nie wątpię w to. Ale nie są fajni dlatego, że tu napisali, że odpisują bo robią a przynajmniej robili to w niewłaściwy sposób.

Chciałabym żebyście kiedyś wszyscy zrozumieli jak najlepiej i z korzyścią dla wszystkich byłoby załatwiać takie sprawy. Z pewnością nie tutaj bo tutaj jest zbyt wielu malkontentów ktorych celem nie jest pomaganie nam czy osobom takim jak Kasia i Łukasz ale po prostu awanturowanie się i szukanie dziury w całym. Oni tylko czyhają na takie sytuacje żeby tylko się pomądrować bo jest okazja.

To jest problem tego forum. Z resztą nie tylko tego.

Tak jak piszesz jest to kolejna sprawa tego typu. Zgadzam się. Kolejna która do niczego nie prowadzi i która nie miałaby miejsca gdyby zarówno osoba chętna na adopcję jak i cała reszta załatwiłaby to we właściwy sposób.

A pewnie że mogli Nas tylko oczernić i sobie pójść - były już takie przypadki na tym czy na innym forum. Nie będę wymieniać imienia mojego ulubionego cukierka :) Dlatego cieszę się, że zostali i myślę że są na tyle rozsądnymi osobami a po ich wypowiedziach na forum nie mam co do tego wątpliwości że po prostu odpuszczą sobie akcje tego typu i porozmawiamy jak rozsądni i odpowiedzialni ludzie nie kierujący się złością i nie podjudzani innymi forumowiczami :]

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 22, 2010, 15:04:26 pm »
still cheeky nie martw się. Królik nie pozostanie bezdomny. Masz szansę na adopcję - ja też nie lubię ludzi. Ale jeśli będziesz przeciwna edukacji i masz zastrzeżenia co do "pouczania" o prawidłowym żywieniu to przykro mi - jeśli ktoś nie chce się uczyć, nie będzie dobrym opiekunem.

A jeśli chodzi o jak najwięcej informacji o tym jak powinien "wyglądać" "dobry" opiekun to jakie macie propozycję? To jest naprawdę dobry pomysł. Tylko nie bardzo wiemy jak to zrobić więc jeśli macie jakieś propozycje to piszcie być może uda się to wdrożyć w życie.
Ważne tylko, żeby nie było sytuacji że ktoś po zapoznaniu się z taim profilem wypełni formularz idealnie bo przeczytał jak to zrobić i jak będzie dla nas ok :)

Łukaszu ja bardzo ubolewam nad tym, że ktoś stworzył fora :) Bo cały czas uważam że to nie jest odpowiednie miejsce do wyjaśniania trudnych spraw bo tak jak wcześniej napisałam słowo pisane brzmi inaczej niż wypowiedziane i mogą minąć tygodnie zanim człowiek się dogada albo zrozumie o co chodzi ;-) Dlatego jestem zwolennikiem wymieniana opinii w inny sposób. Po prostu wiem to wszystko z doświadczenia - ile spraw udało się wyjaśnić tutaj a ile na żywo :) Rozmawiać tak po prostu pewnie że można, jest to nawet miłe i co najważniejsze - tańsze niż rozmowy telefoniczne ;-) Ale trudnych spraw szczerze nie polecam. To się jeszcze nigdy nie sprawdziło.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 15:13:11 pm wysłana przez madzia85 »

still cheeky

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 22, 2010, 15:38:33 pm »
still cheeky nie martw się. Królik nie pozostanie bezdomny. Masz szansę na adopcję - ja też nie lubię ludzi. Ale jeśli będziesz przeciwna edukacji i masz zastrzeżenia co do "pouczania" o prawidłowym żywieniu to przykro mi - jeśli ktoś nie chce się uczyć, nie będzie dobrym opiekunem.

Co innego edukacja, pomoc, a co innego pouczanie w reakcji na to, że wcześniej królik zdechł młodo.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 22, 2010, 15:45:55 pm »
To czy to było pouczanie zależy od subiektywnej oceny. Niektórzy na każde słowo skierowane do nich reagują jakby to było pouczanie, które w rzeczywistości nim nie jest :)

Still cheeky nie mnóż proszę problemów - bo to jest właśnie to o czym pisałam wcześniej - zachowanie typowo malkontenckie nic nie wnoszące do sprawy.


Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 22, 2010, 15:51:07 pm »
Szkoda, że kogoś kto wyraża swoje zdanie nazywa sie malkontentem szukającym awantur.  Szkoda też , że niektórzy malkontenci czasami muszą się ze swoją pomocą wręcz narzucać .
Sorry za OT.
o innego edukacja, pomoc, a co innego pouczanie w reakcji na to, że wcześniej królik zdechł młodo.
Tym bardziej , że na zator wielu z nas straciło uszaki młodo. Wiele osób karmiło swoje uszy , niektóre były na diecie bezgranulatowej . Jest tak wiele przyczyn zatoru przecież ....

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

still cheeky

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 22, 2010, 15:57:45 pm »
To czy to było pouczanie zależy od subiektywnej oceny. Niektórzy na każde słowo skierowane do nich reagują jakby to było pouczanie, które w rzeczywistości nim nie jest :)

Still cheeky nie mnóż proszę problemów - bo to jest właśnie to o czym pisałam wcześniej - zachowanie typowo malkontenckie nic nie wnoszące do sprawy.



Przepraszam, jakiej sprawy? Jeśli dobrze zrozumiałem wszystko to zgoda na adopcję jest w pełni uzależniona od jednej osoby, a kiedy już zapadnie to jest niepodważalna. Nie trzeba też podawać przyczyn odmowy. Tak więc żadnej sprawy właściwie nie ma, ponieważ decyzja przedstawiciela GA jest niepodważalna.

Ta sytuacja ociera się już o niewywiązanie się z zapisów statutowych stowarzyszenia.

Offline Magia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 22, 2010, 16:00:28 pm »
Ja mam pytanie: do czego zmierza ta dyskusja??????????????

Ludzie.... :wazuup:


http://www.dlapupila.com.pl/ Serdecznie zapraszam!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 22, 2010, 16:06:34 pm »
O które dokładnie zapisy statutowe chodzi? prosze o podanie numerów artykułów.

still cheeky

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 22, 2010, 16:11:39 pm »
O które dokładnie zapisy statutowe chodzi? prosze o podanie numerów artykułów.

§ 12. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
1. Prowadzenie akcji adopcyjnej królików.
§ 13. Poprzez prowadzenie akcji adopcyjnych królików Stowarzyszenie rozumie pośrednictwo w przekazywaniu niechcianych i porzuconych królików nowym opiekunom, stworzenie ośrodka adopcyjnego jako tymczasowej przechowalni oraz prowadzenie intensywnych działań zmierzających do znalezienia nowych opiekunów niechcianym królikom, określonych w szczegółowym odrębnym regulaminie adopcji ustanowionym przez Zarząd Stowarzyszenia.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 22, 2010, 16:12:05 pm »
Widzisz Mia_89 niestety tak jest. Drążenie tematów i wątków bardzo mało istotnych dla sprawy tylko po to żeby coś jeszcze dopisać od siebie i jeszcze trochę podtrzymać emocje nazywa się po prostu takim zachowaniem :)

Na szczęście nie wszyscy biorący udział w tej dyskusji tacy są.

To co z tą propozycją stworzenia profilu "idealnego opiekuna" Dawajcie propozycje im szybciej zaczniemy wdrażać to w życie tym lepiej :)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 22, 2010, 16:19:55 pm »
Może ja zacznę. Zacznijmy może od tego, że stworzenie profilu idealnego opiekuna jest mało wykonalne, w każdym bądź razie na tym etapie. Zacznijmy od czegoś skromniejszego. Wymogi formalne. Brak węża oczywisty. Panele, parkiet - no tu można dyskutować. Sprzęt RTV, kable - konieczność zabezpieczenia, nieumieszczanie klatki obok kolumn itp. Czy jest ważne w jakim wieku i na co odeszło poprzednie zwierzątko. Część można wziąć też z obecnego formularza. Tyle nasuwa mi się na gorąco. I jeszcze raz podkreślam rolę feedback'u od inspektora w razie odmowy.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 22, 2010, 16:23:05 pm »
still cheeky a jaki Ty masz w tym wszystkim interes jeśli można wiedzieć? Pojawiłeś się znikąd i póki co jesteś właśnie typowym malkontentem :)

Cała dyskusja zmierza do wyjaśnienia problemu jakim jest odmowa adopcji Kasi i Łukaszowi - na tym im i nam właśnie zależy i problem ten zostanie wyjaśniony ale wybaczcie - czy ta sprawa bezpośrednio Was dotyczy? :> Chyba nie :)

Więc proszę o skupienie się na innych wątkach - w tym na podawanie propozycji jak stworzyć profil opiekuna - w jaki sposób to zrobić żeby było dobrze :)

Pomysłów jest z pewnością wiele - w końcu co chwilę ktoś ma coś do powiedzenia a to może być naprawdę fajna sprawa.

Przepraszam Xal nie widziałam Twojej odpowiedzi :) Rzeczywiście trzeba uwzględnić pytanie o panele i kable bo to jest istotne. W jakim wieku i na co odeszlo poprzednie zwierzę jest ważne - bo to pozwala np zwrócić uwagę na zmianę weterynarza. Tylko jak to zrobić, żeby w ten sposób nie sugerować potencjalnym opiekunom co powinny zaznaczyć w formularzu? Chodzi o to - żeby taki formularz był wiarygodny - taki jak był do tej pory.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 16:26:50 pm wysłana przez madzia85 »

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 22, 2010, 16:51:42 pm »
Widzisz Mia_89 niestety tak jest. Drążenie tematów i wątków bardzo mało istotnych dla sprawy tylko po to żeby coś jeszcze dopisać od siebie i jeszcze trochę podtrzymać emocje nazywa się po prostu takim zachowaniem
Na szczęście nie wszyscy . 
A widzę , że i czytanie wybórcze niektórzy mają opanowane do perfekcji. Dobra, nie ciągnę ot, bo nie chcę zostać uznana za malkontenta  :)

Moja propozycja :
- nie nalezy traktować potencjalnego opiekuna jako kogoś , kto zamierza zrobić krzywdę zwierzakowi . Podejście do formularza i chęć adopcji to już wyraz zaangażowania. Osoba atakwana będzie się bronić ;
- zabezpieczenie kabli ,
- szybkość odpowiedzi na telefony/maile oraz ewentualne wytłumacznie zwłoki czy opóźnienia [ świadczy o odpowiedzialności i zaangażowaniu ];
- chęć pomocy w transporcie - czy np. opiekun jest gotów wyjechać jakiś kawałek po uszaka [ a nie czeka , aż ktoś mu go pod drzwi przywiezie ] ;
- osoby związane z forami zwierzęcymi , głównie króliczymi , aktywiści prozwierzęcy - myślę , że to też mówi za siebie [dodam tu , że to są normy ogólne , spełnienie wszystkich poza jednączy dwoma nie powinno przeważać o dyskwalifikacji , bo ktoś , kto nie działa aktywnie , nie musi być złym opiekunem ] ;
- posiadanie zwierząt w domu obecnie i w przeszłości - wiedza na ich temat .

Tyle przychodzi mi do głowy teraz . Jak coś dojdzie , dopiszę.

A jeslli chodzi o warunki mieszkaniowe - jeśli któs deklaruje zmienienie miejsca klatki , rozłożenie dywanów , według spokojnej sugestii , np. "ten króliczek ma problemy z panelam. Jak Pan/Pani to rozwiąże ??"  - takie pytanie daje obraz ustępstw opiekuna względem królika , a i możliwość zobaczenia zaradności i logicznego myślenia opiekuna.

Myślę też , że można by tutaj przy okazji stworzyć , profil konsultanta . I nie chodzi tu o złośliwość , tylko o pomoc.
Madzia słusznie zauważyła , że moze to wsszystko wynikać z wzajemnego niezrozumienia. Więc my , jako potencjalni opiekunowie , moglibyśmy napisać,  co nas odstręcza w Waszym zachowaniu - na spokojnie,  bez krzyków.  Np. mnie sie nie podobało w mailu , że P.Julita napisała o znęcaniu , bo mozan było po prostu napisac,  ze królik nie radzi sobie z panelami. Taką formę też odebrałabym jak atak.  Jak wiele innych osób jak widać .

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)