Autor Wątek: "Uparte" zapalenie płuc  (Przeczytany 3521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

San111

  • Gość
"Uparte" zapalenie płuc
« dnia: Październik 16, 2010, 14:22:39 pm »
Witam mam pewien problem z królikiem.
Będąc u weta stwierdził, że królik ma zapalenie płuc. Królik ma apetyt i jest ruchliwy. Powiedział, że da antybiotyk, który ma wysokie spektrum działania o nazwie - Enrobioflox dostawał przez 5 dni przez pierwsze 3 dni była minimalna poprawa potem zaczęło znowu się pogarszać.
Odstawiłam lek bo musiałam czekać kilka dni na wymaz no i po 2-3 dniach poszłam do innego weta zrobić wymaz wynik:
Micrococcus species
Lekowrażliwość - Gentamycyna,
                         Erytromycyna,
                         Ciprofloksacyna,
                         trimetropiryna/sulfametoksazol
Od wymazu znowu kazali mi dawać królikowi Enrobioflox ale tym razem dłużej z tego względu, że na wymaz musiałam czekać ok 5 dni więc podawałam mu lek. Po wymazie przepisali Sul-tridin razem z enrobioflox-em. Minęło 3 dni a poprawa jest bardzo minimalna. Moje pytanie jest takie czy to jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić na temat działania drugiego leku? Zastanawiam się w ogóle czy Ci weterynarze postępują dobrze przepisując drugi raz enrobioflox skoro nie pomógł za pierwszym razem czy winić za mały czas podawania leku?Już nie wiem co mam robić, miesiąc się z tym męczę więc napisałam tutaj może ktoś mi doradzi.
Z góry dzięki

nuka

  • Gość
Odp: "Uparte" zapalenie płuc
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2010, 18:23:55 pm »
Antybiotyki zdecydowanie należy podawać dłużej niż trzy dni, 7, 10 a nawet 14 dni to minimum w zalezności od leku.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: "Uparte" zapalenie płuc
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2010, 18:41:46 pm »
Ja mam enrocin (to samo co enrobioflox tylko w zastrzykach) na 12 dni obecnie, w związku z inną chorobą. Musi być pełna seria, aby zwalczyć chorobę i nie dopuścić do nawrotów.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.