Autor Wątek: Adopcja królika - parę pytań  (Przeczytany 101136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrElis

  • Gość
Adopcja królika - parę pytań
« dnia: Październik 11, 2010, 19:02:52 pm »
Witam jak wiecie niektórzy z was nie dawno mój Jerry
  • odszedł za tęczowy most. Ostatnio wiele myślałem i postanowiłem że wystawię ogłoszenie co do adopcji, że przyjmę nie zważając na wiek, króliczka. Dzisiaj po 15 dostałem telefon od bardzo miłej pani (była coś po 30-stce) że może mi oddac za darmo 5 miesięczną samiczkę a powód oddania powiedziała że nie ma warunków, nie wnikałem dalej dlaczego nie posiada warunków co do trzymania pupila. Odpowiedziałem jej że jeszcze to przemyśle i do niej zadzwonie. Więc jest takie o to teraz pytanie, czy adoptowac młodą samiczkę czy jeszcze trochę poczekac i ochłonąc po stracie starego przyjaciela ? :bunny: :bunny:

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2010, 19:20:10 pm »
Jerry będzie zawsze miał w Twoim sercu wyjątkowe miejsce i jeśli czujesz się na siłach to jak najbardziej powinnaś dać dom Uszakowi, który tego domu potrzebuje. Pokochasz Go z czasem inną miłością niż Jerry, ale pokochasz i szybko zdobędzie Twoje serce.

sonia

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2010, 19:30:22 pm »
Och Simran.jak ty to pieknie napisalas :kiiss nie moge powstrzymac lez :placze :placze :placze
ale tak trzeba,nastepnego kicusia wziasc i kochac,kochac :heart kochac :heart

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2010, 19:31:48 pm »
Ja po śmierci króliczka nie wytrzymałem pustki w domu - po tygodniu był następny wzięty z Allegro.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

nuka

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2010, 20:08:55 pm »
Adoptuj maleńką

Offline monikabg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2010, 12:08:11 pm »
Polecam adopcję..Ja po stracie Kicusia ciągle spogladałam pod nogi i nie mogłam sobie poradzić....zdecydowałam sie od razu na adopcję i dopiero miałam siłe żeby posprzatać po Kicusiu pokój..Później miałam obawy czy nie za szybko ? czy pokocham?A w niecały miesiac po utracie Kicusia w moim mieszkaniu wylądował Pusiu..I nie wyobrażam sobie żeby go nie było. :zakochany:.owszem czasami ich porównuję ale nie na takiej zasadzie który  lepszy ...każdy jest inny..Jestem wpatrzona w niego jak w obrazek a i smutek szybko zniknął.. :protest:

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2010, 12:39:49 pm »
tylko dlaczego ten temat jest w SOS ??? ?

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2010, 17:19:47 pm »
Ja powiem tak jeśli już wiesz że nowy króliś nie będzie musiał zastępować twojego poprzedniego królika a zaakceptujesz i pokochasz go pomimo że ma inny charakter i inaczej sie zachowuje niż Jerry to znaczy że jesteś gotowy na adopcje.

MrElis

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2010, 17:50:01 pm »
Dzięki za info ! Na pewno to dokładnie przemyśle. :bunny: :D

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2010, 22:30:19 pm »
u mnie po 2 tyg przyjechał Albercik z Poznania i nie pożałowałam swojej decyzji....pamięc po utraconym pupilu zawsze pozostanie..pozdrawiam....

Rodzynek.

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2011, 15:41:22 pm »
zgadzam sie z taba koral

Offline Anuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2011, 09:42:54 am »
Witaj, mi po śmierci Bogdanka wszyscy doradzali, żeby adoptować królasa. Zastanawiałam się ...3 dni i wtedy pojawił Poldek! Bidulek ze schroniska we Wrocławiu :) To była nasza najlepsza decyzja. A świedomość tego, że dajesz zwierzęciu nowe życie bardzo pomaga po stracie poprzednika. Mnie powiedziano, że wygląda na to, że Bogdanek to taki aniołek stróż naszego obecnego Poldzia. Adoptuj!

indygo

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2011, 14:39:23 pm »
Mam ten sam problem. U nas odeszła Klusia (zdjęcie jej jako mój avatar) i z jednej strony nie mogę się pozbierać a z drugiej.... patrzenie na pustą klatkę powoduje dodatkowy ból. Ale się waham, bo w domu jest stadko Ogonków. 3 koty i pies. Mimo to brakuje uchatego stworzonka, czy warto adoptować w mojej sytuacji uchate słońce?   

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2011, 14:51:43 pm »
Jeżeli warunki Wam na to pozwalają to zawsze warto pomóc kolejnemu uszatkowi. Zobaczcie ile czeka na swój lepszy los na stronie SPK, ja naliczyłam ostatnio ponad 120.
Bo jak to ktoś ładnie kiedyś powiedział,
"nie zmienisz całego świata, ale możesz zmienić świat konkretnemu zwierzakowi".
Adoptując zwalniacie miejsce w domu tymczasowym, który może przygarnąć i zatroszczyć się o kolejnego królika. Tak więc adoptując pomagacie co najmniej dwóm zwierzakom. Czyż to nie wspaniałe?

Ale ostateczna decyzja należy tylko do Was.

indygo

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2011, 14:55:24 pm »
Więc spróbujemy adoptować. Może jakieś uchate słońce potrzebuje domku.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2011, 14:58:38 pm »
Bardzo dużo króliczków potrzebuje domku http://adopcje.kroliki.net/ :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2011, 15:01:11 pm »
Może jakieś uchate słońce potrzebuje domku.
tu ponad 120 uchatych słoneczek czeka na nowy dom http://adopcje.kroliki.net/
U mnie na DT czeka piękna i bardzo grzeczna Balbinka, więc jeżeli szukasz spokojnego uszatka to jest to idealna kandydatka.
Tu możesz śledzić wątek Balbinki, więc zapraszam http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12714.0

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2011, 17:20:07 pm »
Wypowiem się na podstawie własnego doświadczenia.

Osoby, które z forum znają moją historię wiedzą, że pierwszego kroliczka Pasztecika kupilismy z meżem.
Odszedł po ciężkiej walce z chorobą.
To było w czerwcu tego roku.

Nie umieliśmy patrzeć na pustą klatke i też zastanawialiśmy się czy już czas.
Oboje stwierdziliśmy, że Pasztecik byłby szczęśliwy gdybyśmy mieli kogoś kogo też pokochamy jak jego.
Tak więc zapadła decyzja - adoptujemy i w ten sposób dokładnie 9 lipca (tak naprawdę bardzo szybko) do naszego domku trafiły dziewczynki Bianka i Brandy.

Powiem z głebi serca, że jesteśmy szczęśliwi z obecności dziewczyn i bardzo nam pomogły pogodzić się ze stratą Pasztecika.
Teraz w ich zachowaniu widzimy podobieństwa i róznice. Wiemy, że było warto :DD

Pozdrawiamy :)

kaska1215

  • Gość
Odp: Adopcja czy Czas ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2011, 18:32:17 pm »
Według mnie możesz temu królikowi uratować życie... być może właścicielka jeżeli go nie wezniesz da go do uspania odda go komuś kto nie będzie go tak dobrze traktować jak ty:)... Skoro pani nie ma warunków to zapewne nie chodziło jej o miejsce na bieganie dla królika.. pewnie pracuję całymi dniami a króliczek sam zamknięty siedzi w klatce:) pewnie na początku będziesz porównywał go z swoim poprzednim króliczkiem ale z czasem pokochasz go równie mocno niestety na to trzeba mieć silną psychikę jeżeli jesteś w stanie wziąść tego króliczka i nie mieć do niego pretensji że nie jest taki jaki był Jerry to wez go;) tylko musisz sobie wbić do głowy że każdy królik ma swój niepowtarzalny charakter;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
przygarnę królasa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2012, 12:34:35 pm »
Tak sobie przeglądam wątki z królikami do adopcji i pomyślałam o towarzystwie dla Fizi.  smutny_krolik
Interesują mnie tylko samiczki, ale wykastrowany samiec też mógłby być, najlepiej jakby to był młody królik, który się przyzwyczai do psa,
bo myślę że dla takiego co całe życie nie miał styczności to będzie ciut traumatyczne przeżycie.^^'