Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1009112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shakusik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2320 dnia: Luty 20, 2012, 20:34:31 pm »
A co z ilością podawania? One ją pochłaniają :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2321 dnia: Luty 20, 2012, 20:37:46 pm »
Dwie miniaturki? Chyba lepiej aby siano wcinały non stop i dużo suszek, a granulat to tak 2-3 łyżki stołowe na uszy :) ale poczekaj na odpowiedź bardziej doświadczonej osoby :)

Offline Shakusik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2322 dnia: Luty 20, 2012, 21:03:38 pm »
W tej chwili dostają rano i po południu po garstce, ale w artykule napisano, że cały czas... stąd moje wątpliwości

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2323 dnia: Luty 20, 2012, 21:37:56 pm »
A ile twoje króliczki mają miesięcy? Dorosła  miniaturka powinna jeść 1-2łyżki stołowe, ale wiadomo im mniej granulatu, a więcej warzyw czy suszek tym zdrowiej  :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Shakusik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2324 dnia: Luty 20, 2012, 21:54:08 pm »
uszaki mają ok.3 miesięcy

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2325 dnia: Luty 20, 2012, 21:57:37 pm »
Dokladnie, skoro je ladnie CC to bez sensu zmieniac czy mieszac. Takie maluszki (powiedzmy do 5 miesiaca) powinny ciagle miec granulat. Ale kawaler co ma 8 miesiecy to już duzy chlop i mu w zupelnosci wystarczy np rano i wieczor troche. A ile Twój uszaty ma?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2326 dnia: Luty 20, 2012, 21:59:25 pm »
Wybaczcie za post pod postem ale z tel korzystam.

Edit. A no to skoro ma 3 miesiace to niech ma cos tam stale w misce, chociaż ja już bym normowala takiemu uszakowi diete tj wprowadzala warzywa- ograniczajac granulat.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2327 dnia: Luty 24, 2012, 22:38:45 pm »
A jak te proporcje 1-2 łyżek mają się do królików hodowlanych?? Bo ja mojej daje garstkę rano i wieczorem, a w ciągu dnia dodatkowo warzywa (brokuł, pietruszkę, marchew, świeżą bazylię itp.) i ostatnio zauważyłam, że jej się przytyło :P :P
WO AMIGO

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2328 dnia: Luty 24, 2012, 23:16:13 pm »
Moja królinka hodowlana(5kg) dostaje garstkę granulatu na dobranoc - około 2-3 łyżki. Jej dieta to głównie siano - odpowiada jej to. Dodatkowo suszki, warzywa. Jeśli nie chcesz, żeby Tigga jeszcze przytyła to ogranicz słodkości(suszone owoce, świeże) i postaraj się aby jadła jak najwięcej siana.
A jaki granulat dostaje?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2329 dnia: Luty 24, 2012, 23:45:46 pm »
Ok to napiszę dokładnie, jak i ile ją karmię i mnie skorygujesz, jeśli coś źle robię :) Rano o 8.00 dostaje 1-2 łyżki granulatu CuniPro. O 14.00 dostaje 2-3 różyczki brokuła, kawałek korzenia pietruszki (tak na długość jakieś 4cm) i kawałek marchewki, czasami jeszcze natkę jak jest :D Wieczorem o 22.00 dostaje jeszcze jedną różyczkę brokuła, kawałek pietruszki (ale już mniejszy) i troszkę granulatu. Ogólnie mam wrażenie że jest ciągle głodna, bo jak tylko zobaczy, że zbliżam się do miejsca, gdzie przechowuje granulat, to rzuca mi się na nogi :) Do siana ma ciągły dostęp i średnio raz na dzień uzupełniam jej paśnik (ten taki duży, na całą szerokość klatki). Raz na dwa dni dostaje jeden kawałek pasternaka suszonego. Raz na tydzień ćwiartkę jabłka. Owoców jak widzisz praktycznie wcale nie ma :) Ogólnie brzuszka dużego nie ma, ciałko ma chudziutkie, że czuć kości, tylko pod pyszczkiem zrobiła jej się taka oponka (fałda) tłuszczu :) :)
WO AMIGO

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2330 dnia: Luty 24, 2012, 23:54:30 pm »
Ja bym tylko doradziła żeby sianko zmieniać częściej- uszaki wolą świeże i pachnące :)

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2331 dnia: Luty 25, 2012, 01:22:56 am »
Ogólnie brzuszka dużego nie ma, ciałko ma chudziutkie, że czuć kości, tylko pod pyszczkiem zrobiła jej się taka oponka (fałda) tłuszczu :) :)

Hmmm to wydaje mi się bardzo nietypowe żeby chudziutki na ciele królik miał fałdkę tłuszczu...
Czy ta fałdka to nie jest przypadkiem wole tarczycowe spowodowane niedoborem jodu? Nie jestem weterynarzem, więc się nie znam na króliczych chorobach, jednak widziałam na tym forum już kilka zdjęć królików z taką nietypową fałdką.

Ja swojemu królikowi kupiłam sól dla zwierzątek w kamieniu i on bardzo chętnie ją sobie liże. Nie ma żadnych fałdek pod szyją :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2332 dnia: Luty 25, 2012, 01:34:57 am »
Zarowno Tosia miala jak i Jozia ma wole. Z tego co wiem jest to charakterystyczne dla samic. Jesli wewnatrz nie ma zgrubien, wyczuwalnych guzkow to nie powinien to byc powod do zmartwien.
U otylych krolikow wole moze byc tak duze, ze uniemozliwia utrzymanie higieny.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2333 dnia: Luty 25, 2012, 01:39:10 am »
O kurcze, to teraz mnie nieźle nastraszyłyście :( W przyszłym tygodniu idziemy do weterynarza, to się dowiemy co i jak, mam nadzieję, że to nic poważnego i faktycznie tylko od diety to ma. A tą sól, to tak "profilaktycznie" się podaje? Nie słyszałam nigdy o czymś takim :) Ale prawda, widziałam kiedyś takie coś w sklepie zoologicznym :)
WO AMIGO

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2334 dnia: Luty 25, 2012, 10:40:36 am »
Biszkopciku- po co podajesz swojemu królikowi sól w kamieniu?
Odpowiednio zbilansowana dieta powinna mu zapewnić tyle soli, ile jego organizm potrzebuje.
Nadmiar soli jest bardzo skzodliwy, zacznijmy od tego, że zatrzymuje wodę w organizmie.
Króliki nie potrzebują dodatkowej soli, a zęby mogą ścierać na czymś innym przecież.

Ja tam bym się wolem nie przejmowała, o ile nie będzie w nim jakiś patologicznych zmian (zgrubienia, wyłysienia) i dopóki nie będzie zbyt duże=zbyt utuczony królik.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2335 dnia: Luty 25, 2012, 11:14:42 am »
MartaP a suszonych ziół nie dajesz pięknocie? To moim zdaniem ważny dodatek i bardzo lubiany przez króliki :) soli żadnej nie dawaj, to wymysł sklepów zoologicznych, by więcej kasy zarobić.
A takie wole(jeśli nie są ze zgrubieniami i guzkami o czym dziewczyny wspomniały) to wygodna podusia dla królika :D jeśli oczywiście królik nie jest przy tym otyły  :krzywy2



Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2336 dnia: Luty 27, 2012, 14:33:06 pm »
Dziewczyny możecie mi napsać ile czasu można podawać granulat po jego otwarciu ?? Czy do tej pory kiedy jest ważny (data ważnośći na opakowaniu) czy jest jakiś czas określony po jego otwarciu ??

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2337 dnia: Luty 27, 2012, 20:11:35 pm »
monika ja przechowuje w takim "próżniowym" plastikowym kubełku i mam je średnio przez miesiąc. Ale nawet jak się już kończy, to przy każdym otworzeniu pokrywki bucha zapach świeżego granulatu :) :)
WO AMIGO

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2338 dnia: Luty 27, 2012, 20:21:44 pm »
MartaP dziękuję za odpowiedz :) Chodziło mi o to czy np.może stać pół roku.Szukamy przyczyny ceko u naszych ucholi i wszystko sprawdzamy.Wiem że nie które produkty po otwarciu powinny być spożyte do 3-4 miesięcy bo data ważności podana na opakowaniu jest to data do kiedy można sprzedawać produkt ... no nie wiem tak mówił weterynarz.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2339 dnia: Luty 27, 2012, 20:27:19 pm »
U mnie 3 miesiące było jedno opakowanie - zamykałam plastikową klamerką i nic się nie zalęgło, nie spleśniało. Niech wypowie się ktoś, kto kupił opakowanie 10kg - ile stało bez problemu.