Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000280 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 31, 2007, 19:45:16 pm »
Niestety.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 31, 2007, 20:47:15 pm »
Podejrzane...

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 01, 2007, 13:24:43 pm »
Cos mi mowi ta nazwa ZOOTOM... Chyba pare lat temu moja Truska (*) miała pokarm tej firmy... Ale to była mieszanka. Teraz nie ma juz u mnie w Warszawie produktow tej firmy, daaaaawno nie widziałam...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:54:20 pm »
Cytat: "michak"
Skład:
kukurydza
pszenica
owies
jęczmień
lucerna
śruty poekstrakcyjne(co to jest?)
melasa(?)
dodatki energetyczne i mineralne


Tak skład jest zawsze napisany na mieszankach a nie granulatach... dziwne.

Renata

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:09:43 pm »
Co Wy tutaj ludzie wypisujecie? :wow
kukurydza, pszenica, owies... ???

Królikom nie daje się żadnych ziaren zbóż bo są zbyt kaloryczne.
Ty chcesz tego królika utuczyć i zabić na mięso? Taki pokar to dają królkom na fermach żeby szybciej utyły...

Królik który ma długo i zdrowo żyć powinien jeść siano z dodatkiem warzyw.
Granulat dla królików to nic innego jak zmielone siano i warzywa wzbogacone witaminami.

Jeżeli chcesz tani granulat to możesz kupić Vitapol (granulat dla gryzoni) nie jest jakiś super ale ujdzie. Nie ma czegoś takiego jak tani i dobry granulat.

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:18:09 pm »
Ja nie mam tyle pieniędzy żeby kupować jakiś granulat za 7zł 500 gram.

Balb

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:21:54 pm »
Kiedyś ktoś polecał Alexa 5 kg kosztuje 33 PLN. Ja moje króle też czasami nim karmiłam.
Tu jest link do sklepu http://www.aszti.com/index.php?search=alex&

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:39:06 pm »
Dziekuje :D Napewno skorzystam :D

Renata

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 02, 2007, 11:05:18 am »
Cytat: "michak"
Ja nie mam tyle pieniędzy żeby kupować jakiś granulat za 7zł 500 gram.


Niestety Lesio, króliki w brew powszechnej opinii to nie są zwierzęta które "nic" nie kosztują.
Wiadomo tańsze  w utrzymaniu od psa czy kota ale jednak...  Jeżeli Twój królik ma więcej niż pół roku to nie powinien jeść granulatu bez ograniczeń. Mi kilogram granulatu wystarcza na około miesiąc.
Najważniejsze w jego diecie powinno być sianko i suszone zioła (babka, pokrzywa - ususzona nie parzy królika, krwawnik - kwiaty i liście, koniczyna, mniszek lekarski, mięta i inne)

Z doświadczenia wiem że własnoręcznie ususzone sianko (ja to robię na parapetach lub balkonie)smakuje najbardziej a jako że masz akurat wakacje mógłbyś sobie trochę naścinać trawy nożyczkami i ususzyć. Zrób sobie zapasy na zimę to będziesz miał taniej a królik zdrowiej.

Amanda

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 02, 2007, 18:15:57 pm »
michak napisalam 1 kg za 7 zl. Czytaj ze zrozumieniem. Jesli nie masz tyle, to nie bedzie cie stac na zaden granulat. Czy pomyslales o tym przed kupnem krolika? Bo chyba nie za bardzo... Skoro nie stac Cie na wyzywienie, to mogles krolisia nie kupowac. Przeciez musisz go karmic odpowiednimi skladnikami.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 02, 2007, 18:21:14 pm »
michak, Alex 500 g kosztuje ( u mnie przynajmniej) 4 zł, Vitapol tez jest tani i wszedzie mozna go dostac... Nie znam chyba juz wiecej tanszych granulatow...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 02, 2007, 18:25:40 pm »
Cytat: "Amanda"
michak napisalam 1 kg za 7 zl. Czytaj ze zrozumieniem. Jesli nie masz tyle, to nie bedzie cie stac na zaden granulat. Czy pomyslales o tym przed kupnem krolika? Bo chyba nie za bardzo... Skoro nie stac Cie na wyzywienie, to mogles krolisia nie kupowac. Przeciez musisz go karmic odpowiednimi skladnikami.



Nie. Bo moim zdaniem trzeba być nieźle kopniętym żeby za 500g opakowanie Vitakraftu płacić 10zł. Do końca mnie nie powaliło. I nie pouczaj mnie że nie byłem przygotowany. Bo byłem i to calkiem nieźle.

Renata

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 03, 2007, 13:51:37 pm »
Cytat: "michak"
Nie. Bo moim zdaniem trzeba być nieźle kopniętym żeby za 500g opakowanie Vitakraftu płacić 10zł. Do końca mnie nie powaliło. I nie pouczaj mnie że nie byłem przygotowany. Bo byłem i to calkiem nieźle.


Właśnie Twoja ostatnia wypowiedź świadczy że chyba nie byłeś  :zdenerwowany
żałujesz marnych 7 złotych na jedzenie dla królika  :zdenerwowany czyli słabo Ci na nim zależy... Twoi rodzice też mówią: trzeba być głupim żeby kupować dziecku szynkę skoro można kupić mielonkę albo mortadelę ??? :bejzbol

Balb

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 03, 2007, 14:01:21 pm »
Cytat: "michak"
Cytat: "Amanda"
michak napisalam 1 kg za 7 zl. Czytaj ze zrozumieniem. Jesli nie masz tyle, to nie bedzie cie stac na zaden granulat. Czy pomyslales o tym przed kupnem krolika? Bo chyba nie za bardzo... Skoro nie stac Cie na wyzywienie, to mogles krolisia nie kupowac. Przeciez musisz go karmic odpowiednimi skladnikami.



Nie. Bo moim zdaniem trzeba być nieźle kopniętym żeby za 500g opakowanie Vitakraftu płacić 10zł. Do końca mnie nie powaliło. I nie pouczaj mnie że nie byłem przygotowany. Bo byłem i to calkiem nieźle.



Michak, wszyscy bedziemy Ci niezmiernie wdzieczni za kulturalny jezyk i szacunek dla innych forumowiczow.

Amanda

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:53:55 am »
chyba przydało by się michakowi kolejne ostrzezenie, nie uwazacie? A ty michak hamuj z tonem wypowiedzi, bo jak tak dalej pójdzie to dostaniesz "bana". Poza tym skoro rzeczywiscie Ci zal tych pieniedzy to widac po sposobie Twojej wypowiedzi, ze jestes po prostu złym włascicielem i szkoda mi naprawde tego krolika.

Tygrysek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 24, 2007, 01:59:36 am »
Byłam w ostatnim czasie w Danii i przywiozłam stamtąd Spince takie coś:

http://www.genesispetfood.co.uk/shop/index.php?act=viewProd&productId=13

Bardzo jej smakuje a i skład niezły :) Niestety w Polsce chyba się tego nie da kupic :( Ale może przez internet...? Zamieszczam jako ciekawostkę i informację.

ania12

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 19, 2007, 19:47:17 pm »
Ja też daję Tuśce Alexa:). Właściwie innego w moim zoologu nie ma. Kiedyś dałam jej Vitapol ale chyba jej nie smakował, bo nie chciała jeść :/

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 23, 2007, 11:43:20 am »
śruta poekstrakcyjna jest odpadem przy produkcji (ekstrakcji) tłuszczu z roślin ... jest powszechnie znaną i używaną paszą ale nie dla królików miniaturowych !!! Radziłabym zmienić granulat ...

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 23, 2007, 12:18:12 pm »
Cytat: "furley"
Radziłabym zmienić granulat ...

Komu?

Ola_Krk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:14:25 am »
Pewnie michakowi, bo to było w składzie tego, który podał. Ja najpierw karmiłam moje Alexem, a teraz dostają pomieszany Cuni Duo z Cuni Complete. Co jakiś czas im zmieniam granulat. W końcu nikt nie chciałby całe życie jeść tego samego.

A teraz w Krakowie pojawiły się reklamy granulatu dla królików firmy Wildlife pet. Czy ktoś się orientuje w cenie tego granulatu?