Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000409 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Simran

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 08, 2007, 17:16:29 pm »
Cat's dream ;)

Gosiek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:06:53 pm »
Cat's dream to żwirek do kuwety, a granulat jest do jedzenia ;) A poza tym to Cat's Best jest lepszy ;)

agnieszka_la

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:07:22 pm »
czy ktoś z łodzi wie gdzie można dostać alexa?? moje wczesniejsze żródło wyschło i szukam nowego. obeszłam chyba wszystkie sklepy:( moje Maluchy go uwielbiają i nistety od 4 dni sa bez przysmaku:(

Gina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 14, 2007, 19:23:02 pm »
Nie jestem z Łodzi, ale wiem że pani z mojego zaprzyjaźnionego zoologicznego przywozi Alexa z giełdy właśnie w Łodzi.

Franciszek100

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 21, 2007, 14:48:39 pm »
A czy jeszcze coś oprócz Duo Cuni nadaje się jako podstawowy pokarm dla królika? Bo niedawno w sklepie blisko mnie zaczeli przywozić Versele-Lage z czego sie barzdo cieszę :jupi Te granulaty są np. na tej stronie http://www.gryzonie.kankan.pl/krolik.htm  narazie daje Mikiemu granulat Vitapolu

anka1388

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:00:40 pm »
Nie wiecie moze co sie dzieje z granulatem "cuni complete"? Ostatnio zamawialam w animalia.pl i jestem z tego granulatu b. zadowolona. Dobry sklad i moj Misiek go uwielbia ;) ale ostatnio mi sie skonczyl i chcialam znowu zamowic w animali, ale patrze i ne tam juz tej karmy ;/ zamowilam w innym sklepie zoologicznym , ale przyslali mi maila , ze u nich sie to skonczylo, i ne wiadomo kiedy dostana..;/ Gdzie moge kupic ten granulat przez internet?

zinara

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 14, 2007, 10:21:10 am »
A ja mam taki problemik, bo dopiero od niedawna przestawiłam mojego krolika na granulat, wczesniej podawałam mieszanke  :oh:  (nie wiedziałam, ze granulat jest lepszy). Na spróbowanie, czy bedzie chciała to jesc kupiłam Vitapol, no i zaczełam jeje dodawac do pokarmu i o dziwo wcinała!  :lol  Moze nie tak, ze "jej sie uszy trzesły" no, ale jadła. Kiedy juz dostawała tylko Vitapol, znalazłam w sklepie Alexa (nie wiem jakim cudem, ale był :P ). Oczywiscie kupiłam bo wiele osob go zachwala i ma chyba lepszy skład niz Vitapol. Zmieszałam jej z Vitapolem, ale ona nie za bardzo chciała jesc tego Alexa i wybierała Vitapol Postanowiłam zrobic test i połozyłam obok siebie garstke Vitapolu i Alexa, zeby zobaczyc, czy naprawde nie lubi tego Alexa, no i niestety je tylko Vitapol. Nie wiem teraz co zrobic, czy zrezygnowac z Alexa i dawac jej Vitapol (mimo, ze ma gorszy skład, ale jest łatwiej dostepny, Alexa nastepnym razem moze juz nie byc  :/ ) Czy wcale nie dawac jej Vitapolu i przejsc na Alexa?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 14, 2007, 16:01:45 pm »
zinara, Vitapol ma zły skład jak dla kroliczka niestety, tylko 9% włokna to zdecydowanie za mało, ale nie ma sie co dziwic, bo jest to pokarm dla gryzoni. Jako stały pokarm na dłuzszy czas sie nie nadaje. Mozesz go podawac oczywiscie, ale jako dodatek. Lepiej byłoby gdyby krolis jadł jako podstawe granulat o zbilansowanym składzie, musi miec jak najwiecej włokna. Jesli chodzi o Alex to z dwojga złego jest lepszy. Dlaczego wg mnie z dwojga złego ?? Otóz jest troche podejrzany, nie ma podanego jasno składu, włokno waha sie od 14% do 18%, jesli mialby 14% to za mało, jesli 18% moze byc, nie ma podanej zawartosci wapnia, co jest wazne, jest to firma ktora zajmuje sie głownie hodowla zwierzat miniaturowych, robia tez pokarmy, a wg mnie jak wszystko na raz to w koncu nic :/ . Ja mojego Szarusia karmiłam Alexem do tej pory, przez 1,5 roku. Teraz przeszłam na Cuni Complete Versele Lagi, bo tak zalecił nam wet (Szarus ma problemy z układem moczowym :( , prawdopodobnie zaburzenia w wydalaniu wapnia, nie wiadomo ile go było w Alexie, ktory jadł długi czas, moze miał go za duzo :( , a wtym nowym jest mało tego składnika). Od tej pory jak posmakował Cuni Complete nie chce spojrzec na Alexa :P , wiec nie dziwie sie Twojemu krolisiowi :lol . Vitapol dawniej dawałam razemz mieszanka i mu przypadał do gustu. Najlepiej byłoby gdyby Twoj maluch jadł albo Cuni Complete, albo Duo Cuni- na pewno czytałas o nich juz nie raz, sa najbarziej polecane i maja bdb. skład. Niestety nie wszedzie mozna je dostac :/ . A le przez net mozna zamowic. A moze zobacz w jakims wiekszym Centrum handlowym w Płocku, tam powinien byc sklep zoo, czesto własnie w C.h. mozna dostac te granulaty... Pozdrawiam Was :przytul
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Koperek_wawa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 14, 2007, 21:38:15 pm »
U mnie Pusia zjada granulat Vitapolu, ale od kilku tygodni zacząłem ją przestawiać na granulat Duo Cuni ;)

kicius19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 15, 2007, 20:30:01 pm »
Za to moje królaski dostaja Exela+ Vitacraft emotion+ vitapol. Maja mieszanke 3w1 :diabelek  bo sa małpy tak strasznie wybredne ze juz nie wiem co im dawac. Tak ze to wszystko mieszam w  wiadrze i mam gotowa mieszanke :hahaha

Koperek_wawa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:06:55 pm »
Cytat: "kicius19"
Tak ze to wszystko mieszam w  wiadrze i mam gotowa mieszanke :hahaha

 :DD

zinara

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 16, 2007, 11:12:15 am »
Ja myślałam o tym Cuni complete, ale najpierw poczekam az mi sie skonczą obecne granulaty  :P (Alex i Vitapol) zresztą nie chce jej tez za często zmieniac pokarmu, bo nie wiadomo co by sie stało  :/  :rotfl2

Amanda

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:09:07 am »
A ja polecam Vitakraft - 7 zl za kg

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 29, 2007, 22:01:43 pm »
A cyz nie można dać zwykłej mieszanki ziaren a niej jakieś granulaty?

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 29, 2007, 23:01:43 pm »
Cytat: "michak"
A cyz nie można dać zwykłej mieszanki ziaren a niej jakieś granulaty?



Yyyy.... wcieło mnie. Mieszanki często prowadzą do ropni u królików, nie zaspokajają wymagań króliczej diety, i królik zjada to co lubi a w granulacie zjada po postu wszystko. Niewątpliwie lepiej wpływa to na jego zdrowie.... Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to poszukaj sobie w wyszukiwarce bo o tym było wiele razy na forum i poczytaj sobie o diecie na www.uszata.com   :zdenerwowany

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:09:00 am »
Czytałem dużo... Hm... Nie zaspokajają? Może... No to wiem na co zdechł mój królik poprzedni. Poza tym mój Lesio nie przepada za granulatami. I polećcie mi najtańszy ale dobry. Tylko tani.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:23:33 am »
Poczytaj sobie ten temat, na pewno znajdziesz dużo tanich granulatów.

Amanda

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:39:05 pm »
Cytat: "michak"
Czytałem dużo... Hm... Nie zaspokajają? Może... No to wiem na co zdechł mój królik poprzedni. Poza tym mój Lesio nie przepada za granulatami. I polećcie mi najtańszy ale dobry. Tylko tani.


No tani to masz Vitakraft. Tańszego już nie znajdziesz z taką marką.

michak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 31, 2007, 18:05:39 pm »
Kupilem jakiś granulat:
ZOOTOM T.G Laskowscy

Skład:
kukurydza
pszenica
owies
jęczmień
lucerna
śruty poekstrakcyjne(co to jest?)
melasa(?)
dodatki energetyczne i mineralne

Dobry skład?

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 31, 2007, 19:26:43 pm »
A nie masz tam napisanego składu w procentach?