Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1011141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2280 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:13:40 am »
Króliczara, ja Cię proszę, nie pisz tych swoich wierszy, bo to się źle czyta. :/
Skoro Twoja mama nie chce Ci dać pieniędzy na droższą karmę, to tym bardziej nie zgodzi się na dietę bez żadnej karmy, bo jest ona dużo droższa. Może czas zaoszczędzić trochę drobnych, odmówić sobie jakiegoś ciucha czy tam słodyczy, a kupować karmę, która nie będzie tak szkodliwa dla Twojego królika.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2281 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:31:06 am »
Hm, droższa może nie aż tak, ale na pewno trzeba będzie poświęcić dużo czasu na przygotowanie warzyw.

Tak poza tym, nie pamiętam, kiedy to moja mama kiedykolwiek decydowała o tym, co będzie jeść mój królik, mój pies.. To ja decyduję, oni kupują. :P


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2282 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:42:44 am »
gumi ma racje, lepiej odmówić sobie pewnych rzeczy typu ciuch, słodycze czy jakieś bzdury, zaoszczędzić trochę tych pieniędzy i kupić tą lepszą karmę.
Dieta bezgranulatowa by była ok, gdyby królik miał różnorodność warzyw codziennie.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2283 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:51:25 am »
Nie, może nie aż tak. Może nie jakoś okropnie droższa, ale mimo wszystko droższa. Poza tym musiałaby na bieżąco brać od mamy kasę, żeby dokupywać świeżych warzyw i żeby zachować też tę różnorodność. A wiem, jak jest u mnie- mama woli dać mi pieniądze raz w miesiącu (kieszonkowe, kupuję karmy za swoje pieniądze) i mieć święty spokój. Kiedy zdarza się, że mi się pieniądze kończą i muszę brać co chwilę od niej, to już widzę niezadowolenie, bo wtedy widzi, ile królik pieniędzy zjada. :P Tylko, że moja mama nic nie powie, wie, że ile by to nie kosztowało królik musi jeść. W przypadku Króliczary to nie jest tak kolorowo.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2284 dnia: Sierpień 31, 2011, 11:33:23 am »
Na maila przyszła taka oferta z zooplusa:
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/promocje/bioprodukt_karma/bioprodukt_gryzonie/233830
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/promocje/bioprodukt_karma/bioprodukt_gryzonie/238913
Ktoś coś wie o tej bezzbożowej mieszance (wygląda na same warzywa i zioła) i granulacie? Może próbował? Niestety nie ma podanych szczegółowych składów, a ja jakoś nie mogę znaleźć producenta w necie.
Głupia jestem jakaś, właśnie widzę skład mieszanki na dole strony - marchew, burak, seler, ziemniak, słonecznik - nie zachwycający.
Natomiast składu granulatu niestety nie ma...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2285 dnia: Sierpień 31, 2011, 11:42:03 am »
te Biopłatki mogą być ciekawym produktem - wygląda troszkę jak granulat z traw, mieszanka warzywna niekoniecznie :)

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2286 dnia: Sierpień 31, 2011, 11:43:35 am »
to ja wstawię, może ktoś będzie chciał spróbować: http://karmypremium.pl/ZuPreem_Premium_Rabbit_Pellets_23kg-4.html  Proporcje całkiem niezłe, dużo błonnika i bardzo dokładny opis zawartości. Ja wypróbowałam tylko wersję świnkową i polecam.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2287 dnia: Wrzesień 05, 2011, 11:42:07 am »
Witam, mój zwierzak z racji problemów z zębami (nie chce się rozpisywać co było przyczyną ), niestety nie może spożywać sianka, aby mu zapewnić optymalną ilość włókna podaje dobry gatunkowo granulat-  Cuni complite czy cuni pro, polecony też przez weterynarza bunny oral mają super skład ale są bardzo duże, i w tym tkwi problem, mój zwierz ma bardzo krótkie siekacze (wynik działań niedouczonych wetów) i nie może po prostu "złapać " w pyszczek dość dużych granulek- granul ;) Próbowałam je ciąć wtedy jest ok ale połowa granulki się skruszy na pył. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś zna granulat o dobrym składzie tylko o małych granulkach, dużo mniejszych niż wymienione przeze mnie granulaty.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2288 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:36:18 pm »
a jakiej wielkosci jest cunipro?

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2289 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:41:09 pm »
Nie kupujcie tego ZuPreem Premium Rabbit Pellets tam jest tyle szkodliwych siarczanow i np. weglan kobaltu jest rakotworczy, poza tym glukoza , sol ? Sama chemia, szkoda  zwierzat.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2290 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:56:46 pm »
zmierzyłam zmierzyłam cuni pro a co, średnia długość granulek to 2 cm są to płaskie granule a szerokości ok 1 cm, jak mi się uda to zrobię zdjęcie hmmm
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2291 dnia: Wrzesień 05, 2011, 13:26:19 pm »
najdrobniejszą karmę jaką widziałam, to karmy o których pisałam wyżej: wymiary dł. ok 1 cm, lu mniej i średnica 4 mm.
http://karmypremium.pl/ZuPreem_Premium_Rabbit_Pellets_23kg-4.html i karma firmy agrobs: http://www.pasze.sklep.pl/zwierzeta-domowe-html/gryzonie/agrobs-pre-alpin-lepo-bits-400-gr-1567.html.

Nie kupujcie tego ZuPreem Premium Rabbit Pellets tam jest tyle szkodliwych siarczanow i np. weglan kobaltu jest rakotworczy, poza tym glukoza , sol ? Sama chemia, szkoda  zwierzat.
Nuna , a czy ty próbowałaś tej karmy? masz z nią jakieś doswiadczenia? Czy to tylko twoja subiektywna opinia na podstawie składu.
wg mnie to wreszcie karma, w której producent bardzo dokładnie podał skład. Inni producenci nie podają tak dokładnie składu, a przecież oczywiste jest, ze karmy nawet te najlepsze Cuni Complete mają dodatki różnych konserwantów itp. i ich rzeczywisty skład wygląda podobnie.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2292 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:09:58 pm »
Faktycznie zupreem wydaje się być drobnym granulatem zdecydowanie mniejszym niż cuni pro, dzięki za namiary
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2293 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:32:50 pm »
Nie karmie gotowymi karmami ze wzgledu na sklad wlasnie. Producent podal sklad i  dzieki temu wiemy , ze nie jest wcale taki super: glukoza, , kukurydza, gluten kukurydziany (ciezkostrawny), wit. z grupy B- krolik sam je wytwarza, mase chemii ( bakteriobojcze, rakotworcze, powodujace alergie), niektore sa z tego wzgledu niedopuszczone w EU.
Jedyny + to duza ilosc wlokna, no i opis suszone na sloncu siano...

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2294 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:43:30 pm »
Właściwie żaden granulat nie jest zdrowy, może poza granulatami z siana (granulowane siano) - a wiem, ze króliki niekoniecznie chętnie jedzą taki zdrowy granulat. Owszem najlepiej byłoby karmić zwierzaki tylko nieprzetworzonym pokarmem, ale jak pokazuje powyższy przykład, nie wszyscy mają taką możliwość.
Ja granulatów używam tylko w radykalnych sytuacjach, w momencie kiedy zwierzaka trzeba zacząć papką dokarmiać. Granulaty służą mi jako baza do mieszanek ratunkowych i nie wiem czym innym mogłabym dokarmiać niejedzące zwierzę.

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2295 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:53:49 pm »
Faktycznie zupreem wydaje się być drobnym granulatem zdecydowanie mniejszym niż cuni pro, dzięki za namiary

Aguleks wyślij mi do siebie namiary, jeśli chcesz prześlę Ci kilka próbek różnych granulatów i parę innych rzeczy, może twojemu królikowi coś zasmakuje.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2296 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:55:03 pm »
Kapuszek, ale naprawdę można wybrać granulat, który nie ma siarczanów w składzie... Nie wiem czemu tak się przy nim upierasz, skoro wybór jest dosyć duży.
Nie ma co truć zwierzaków, do tego polecać to jeszcze innym.


Co do tego, że królikowi "zdrowy granulat" niekoniecznie zasmakuje - jeśli nie chcą, niech nie jedzą. Ja się z moimi królikami nie cackam, albo jedzą to, co im daję, albo są na sianie i krzywda im się nie dzieje - a na Grainless Complete (podobno nielubiany granulat) wszystkie moje króliki reagowały i reagują bardzo żywiołowo, tak jak wcześniej na CC czy nawet Frykasy. A więc do wszystkiego można króliki przekonać, trzeba mieć tylko odpowiednie podejście.


Jeśli chodzi o "mieszanki ratunkowe" dla niejedzących królików - mając na myśli króle chore, wycieńczone albo rekonwalescentów, polecam Critical Care, albo Rodi Care.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2011, 22:00:31 pm wysłana przez Ciapusia »
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2297 dnia: Wrzesień 06, 2011, 12:12:04 pm »
Ciapusiu nie upieram się, że ten granulat jest najlepszy.
Dajcie mi proszę tylko gwarancję, że siarczanów nie ma w grainless Complete, Cuni Complete i innych granulatach które tu na forum polecacie. Pokazałam tylko granulat, który w przeciwieństwie do innych ma dokładne oznaczenie składu. siarczany i siarczyny są konserwantami dopuszczonymi do stosowania w żywności, a nawet jeśli znacie się na produkcji win naturalnie powstającymi w procesie produkcji. zapobiegają rozwojowi bakterii. Bez konserwantów granulat nic by nie był wart.

Zdrowy granulat to wg mnie tylko ten utworzony z suszonych traw - nie jest nim grainless complete bo zawiera dodatki takie jak olej, dodatki witamin sztucznych - a czego używali do konserwacji, tego producent nie napisał - tylko ciekawe dlaczego.

Co do mieszanek ratunkowych, to ze wszystkich przeze mnie wypróbowanych na moich zwierzakach w tym criticale care, Rodicare , marumoto - moje mieszanki (mojej kompozycji) najlepiej smakowały i dawały najlepsze efekty. Gotowe mieszanki zapychały strzykawki  1 ml - bo takich używam do podawania pokarmu. No i nie są przystosowane do dokarmiania cukrzyków, który granulatu pod groźbą choroby jeść nie może. .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 12:15:38 pm wysłana przez kapuszek »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2298 dnia: Wrzesień 06, 2011, 12:42:32 pm »
kapuszek, bardzo mi się podoba Twoja rozsądna argumentacja :brawo:
Ja już mówiłam wcześniej, że Grainless Complete podawać nie będę już nigdy ze względu na tempo w jakim kompletnie zapleśniał. Wolę już te siarczyny i siarczany w minimalnych dawkach niż zarodniki pleśni. Zresztą, moje króle jedzą granulat jako przysmak, a także w sezonie zimowym ze względu na to, że np. Mierzwiak suszonych ziół jeść w dużej ilości nie może ze względu na historię z kamieniem moczowym (granulat mimo wszystko tak nie zapiaszcza moczu jak suszona babka czy mlecz, które mają b. duże ilości wapnia). A na samym sianie i sklepowych warzywach plus ziołach z doniczki nie będę jej zimą trzymać.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2299 dnia: Wrzesień 06, 2011, 12:49:46 pm »
Dziewczyny nie licytujmy się, który granulat jest dobry, a który zły ponieważ nie da się jednoznacznie ocenić. Z wszelkimi gotowcami dla zwierząt jest jak z żywnością dla ludzi, zawsze musi zawierać coś co uchroni przed psuciem. Wiadome jest, że jedzenie naturalne czyt. nieprzetworzone jest najlepsze dla uchatych, ale hmmmm kupując warzywa, zioła, świeże czy suszone nie mamy pewności jak wyglądała ich uprawa. Czasem na opakowaniach suszków niby napisane z czystych obszarów ale dziewczyny czy są takie?? Z zasady nie do końca ufam producentom. Zresztą zioła nie powinny być suszone na słońcu, a wiem bo u rodziny na wsi był pewnego roku bum na zbieranie ziół i sprzedawanie do Herbapolu i wszyscy suszyli gdzie popadnie w 99% na podwórku na słońcu, a skupujący o tym wiedział i  miał to gdzieś. Dodam, że Herbapol produkuje zioła dla ludzi, więc co dopiero producenci suszków dla zwierząt. Nie popieram oczywiście karmienia wyłącznie granulatem, choć czasem to jedyne wyjście. Daje Buńczkowi granulat bo chcę aby dostał nawet w tej nędznej formie włókno. Świeżą zielenine muszę mu "zbijać" w kulki wtedy złapie pyszczkiem, to samo z suszonym np. mniszkiem. No mówię wam omęczę się z nim jak  z dzieckiem. Jak był najgorszy okres choroby to wstawałam w nocy i karmiłam łobuza, mąż się smiał, że wstaje książkowo co 2 godz jak do niemowlaka. Czasem niestety granulat ratuje paradoksalnie życie uszaka. A Buńcz uwielbia Rodicare, z tym że robiłam nie papkę tylko konsystencji ciasta i kroliłąm w drobną kostkę, no mówię Wam nidy nie widziałam aby tak szybko biegał za mną jak niosłam miskę  z tym "rarytasem' , pozdrawiam
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)