Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000283 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 05, 2007, 15:04:04 pm »
U mnie "na wiosce" można kupić tylko mieszanki. Po granulaty jeżdżę do Poznania, a i tak tylko Vitapolu udało mi się dostać. :( Ktoś wie, gdzie można w Poznaniu dostać Duo Cuni albo Alexa?

angelene

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 06, 2007, 11:36:19 am »
Cytat: "withinbacardi"
U mnie "na wiosce" można kupić tylko mieszanki. Po granulaty jeżdżę do Poznania, a i tak tylko Vitapolu udało mi się dostać. :( Ktoś wie, gdzie można w Poznaniu dostać Duo Cuni albo Alexa?


ja  kupiłam Alexa (3,5 zł) bo nic innego nie było w osiedlowym sklepie. jeszcze muszę odwiedzic centrum mojej wioski, tam jest z 5 zoologicznych sklepów więc dam znac jak poszukiwania i jakie ceny. ale to po świętach.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 06, 2007, 19:06:02 pm »
Co cuda,ze dostalas Alexa.U mnie wielkopolsce jest nie do zdobycia :> Jest to jeden z lepszych granulatow.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

angelene

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 06, 2007, 19:31:47 pm »
Cytat: "reniaw"
Co cuda,ze dostalas Alexa.U mnie wielkopolsce jest nie do zdobycia :> Jest to jeden z lepszych granulatow.


to sie ciesze :jupi  królik wcina az miło :>

jegoeminencja

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 09, 2007, 11:02:38 am »
Hmm, ja królika żywię Pokarmem dla królików firmy Koliber :P

skorpion81

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 13, 2007, 13:57:10 pm »
Kupiłam Tygrysowi Duo Cuni (czy jakoś tak) w sklepie internetowym Videozoo. Z uwagi na koszt (granulat+przesyłka) postanowiłam doprowadzić (stopniowo) do stanu spozywania 50% na 50% czyli 50% granulatu Vitapol i 50% granulatu Duo Cuni. Niestety moja paskuda kręci nosem na ten nowy granulat (który jest zdrowszy i lepszy na jego kłopotliwy brzuszek). Najpierw wcina pałeczki Vitapolu, potem ucieka. Duo Cuni zje jak jest głodny i nic vitapolu mu nie zostało  :oh:
Nie wspominając o tym, że od kiedy kupuje mu ziółka zuzali (babkę, mlecz, krwawnik, nagietek, liście malin) to on nie chce wogole sianka jeśc. Może za duzo mu ziółek daje? Dawkuje mu oczywiście zgodnie z zaleceniami po kilka listków tylko, ale może dlatego on siana nie chce? Testowąłam różne sianka, ale on na nie też kręci nosem.

Gina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 13, 2007, 15:34:53 pm »
Mój cwaniak też na początku nie chciał jeść Duo Cuni, wolał Alexa (mieszałam te dwa granulaty) :bejzbol  Potem przestałam mieszać- Duo Cuni dostaje rano (głodny po nocy :diabelek ), a Alexa wieczorem. Troszkę się burzył, ale teraz wcina aż miło :jupi
Ziółka (kilka rodzajów) podaję jako drugie śniadanko, dlatego sianka w ciągu dnia maluch też nie je zbyt dużo. Dopiero popołudniu (ok 16-17) króliczek robi się głodny i nabiera na nie ochoty :oh:  Jednak najwięcej siana wcina w nocy :P

angelene

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 13, 2007, 19:18:23 pm »
mój siana w ogóle nie chce, ale to pewnie dlatego, że je duzo trawki i listków (mam poziomki w ogródku:)) w dzień.takim kupnym sianem pogardza....

Marcik

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 07, 2007, 23:00:53 pm »
Witam

Zaglądam tu o Was czasem bo od 2m-cy mam króliczka Gustawa-wet twierdzi ze królik ma niewiele ponad 3 m-cy, to znaczy ze jak go kupilam mial zaledwie 4tyg-tragedia, nie wiedzialam, bo Gustaw to baranek i z natury był wiekszy niz inne. Swietnie się chowa, jest zaszczepiony i teraz przy tak pieknej pogodzie chcialabym udostepnic mu troche trawy na dzialeczce, ale nie wiem czy nie bedzie to dla niego traumatyczne przezycie, bo kiepsko znosi zielenine w sensie ze kazda nawet najmniejsza ilosc np pietruszki powoduje ze jego bobki sa baaaardzo wonne-nie wiem ale wet mówił że to blędy zywieniowe, trzeba ograniczyc zieleninke i obserwowac kroliczka-szkoda on atak lubi pietruche, marchewke, babke. POinstruujcie mnie czy Waszym królisiom zdaża się miewac smierdzace bobki ( nie mylic z cekotrofami-te zjadane sa wszystkie)

Marcik

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 07, 2007, 23:07:53 pm »
zdarza sie oczywiscie "rz" :DD  dieta moje Gustka to przede wszystkim siano i woda-siana zmieniam co jaiś czas bo Gustek jest wybredny jak to pan królik, no i granulat duo cuni-Gustek uwielbia, chciałabym wprowadzić zieleninkę ale sie boje że nadweręże mu i tak chyba delikatny układ pokarmowy...pomóżcie, a może te wonne bobki to nic złego- zdrowy królik ponoc nie smierdzi ( brzydko powiedziane ale tak przeczytalam i w sumie zapach nie jest ptzyjemny, ale bobki te ani nie lepią sie do futerka ani nie brudzą króliczka, ale mam przeczucie że coś jest nie tak)

Marcik

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 07, 2007, 23:29:46 pm »

angelene

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 08, 2007, 08:25:41 am »
Cytat: "Marcik"
Obrazek




TO MOJA PIGI!!!!!!!!!!! :DD  :wow  :wow  :wow  :hmmm

Kinnia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 08, 2007, 08:38:31 am »
angelene, rzeczywiście :D :D identyczne królisie :P

Mandragora21

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 08, 2007, 13:03:26 pm »
Marcik, jeśli to na pewno nie cekotrofy (posklejane grona małych bobków), tylko zwykłe bobki o baaardzo intensywnym zapachu, to oznacza, że królas dojrzewa.
U mnie tak to się miedzy innymi objawia - ostry, mocny zapach bobków, czasami wydziela ten zapach sam z siebie, pewno jak się za bardzo podekscytuje.
U mojego Bobka zaczęło się to około piątego miesiąca życia, czyli niedawno (ma prawie pół roku).
Tylko piszesz że Twój królik ma ponad 3 miesiące, więc nie jestem na 100 % pewna.
Może jakiś aromatyczny składnik diety....  :hmmm

Marcik

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 08, 2007, 23:03:42 pm »
:hahaha faktycznie, może bliźniaki:) Gustek ma około 4 m-cy, od niedawna ociera się podbródkiem o różne sprzety domowe-zostawia swój zapach, może i te bobki są oznaką że mały mężnieje  :DD  o mój Boże niech tylko na tym się skończy-nie chciałabym być w żaden dodatkowy sposób znaczona:) Cekotrofy zjada więc miałam okazję przyjrzeć im się w sumie tylko kilka razy na samym poczatku jak mały przyjechał z nami ze sklepu i starałam się w miarę łagodnie przestawić go na granulat-w sklepie jadł jakiś pokarm dla papużek-samo zboże:) no i udało się choć przez kilka dni chyba przesadziłam i za duzo i za kalorycznie-cekotrofy leżały na dnie klatki, część wdeptana, a króliś miał całe skoki oblepione-brudne:). A teraz te bobki-czarne wonne twarde błyszczące-hmmm...nie powinny być bardziej brązowe i matowe? Heheheh pewnie niepotrzebnie drąże temat, bo jesli to rzeczywiście jest ok, ale Gustaw jest teraz moim oczkiem w głowie-bardzo bym chciała przede wszystkim nie zaszkodzić i nie przedobrzyć.
Dzięki Mandragora

Mandragora21

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 09, 2007, 10:04:22 am »
No kolor bobków też zalezy od diety, mój ma dokładnie takei same - czarne, błyszczące i o mocnym zapachu (ale już trochę lżejszym niż kilka tygodni temu)  :DD
 :DD

Nie przesadzasz, przecież po bobkach najprościej rozpoznać stan zdrowia naszych ucholków;) Jak jest ich dużo, są duże i ładne, to znaczy ze królasek ma się dobrze:)

No nie chcę Cie starszyć, ale mój czasem też strzeli moczem :zdenerwowany
Najczęściej jak kopie np w dywanie:)
Ps. Te królisie są faktycznie baaardzo podobne i baaaardzo cudowne :DD

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 10, 2007, 21:39:18 pm »
Ja mojemu króliczkowi daję granulat firmy "Vitapol". Mojemu Kubusiowi bardzo on smakuje.
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Offline vit

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 01, 2007, 13:30:35 pm »
a ja dla odmiany swojemu daje granulat: Vitakraft
 w sumie jest troche barwiony -_-' ale niby sokiem z buraka np.
moj krolis wcina az mu sie uszy trzesa. jak tylko go wolam przybiega i wcina.
anyway jest to pokarm strasznie drogi ;/ bo az 16,50zl za 600g.

problem w tym, ze ja mieszkam w Puławach a tu jest tylko jeden wikeszy zoologiczny. tam w ogole nie ma granulatow == tylko karmy.
studiuje w Lublinie i tam tez jest bardzo ciezko dostac granulat. jesli sa to sa sprowadzane z zagranicy i sa strasznie drogie.

+ sprawdzilam na jakiejs stronie jaki powinien miec sklad w % granulat dla krolisia i ten nie spelnia norm -_-'
tzn. nie trzymalabym sie tak sztywno tego co tam napisali ;P

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 01, 2007, 13:43:26 pm »
Ja tez kiedys moim ucholom pod.granulat Vitakraftu,nie byl tylko barwiony ,tak jak piszesz,opaowanie tez 600g i cena ta sama.Ten granulat byl dobry mial 18 % wlokna,nie wiem jaki jeszcze inny jest Vitakraftu.Sprawdz il wlokna,napewno jest go duzo.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Franciszek100

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 01, 2007, 22:21:29 pm »
Ja narazie(tzn. moja siostra) daję Dako-Art ale wiem że to jest zła firma, niedługo kupię lepszy granulat.(od tygodnia mam królika)