Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000398 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Saphira

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 21, 2006, 16:00:01 pm »
Znalazłam Duo Cuni za 6,80 w internecie ^^ tutaj
I Cuni Complete 7,80 zł za 0,5 kg (to jednak chyba nieco drogo ...:/ tutaj

basia.dc

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:07:28 pm »
Te ceny wcale nie są takie wysokie. Widziałam o wiele drożej te granulaty. Ja za Duo Cuni płace 8zl, a za Cuni Complete 9zł i muszę przyznać, że to też nie jest aż tak drogo.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:32:49 pm »
Saphira!Super!Znalazlas W sklepie internetowym Duo Cuni Complete i to nie drogo :rotfl2
Musze za chwile go przeanalizowac :bukiet
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 22, 2006, 10:10:05 am »
Kupując większe opakowanie bardziej się opłaca, zarabia się ponad złotówkę za kilogram, ale te kwoty za przesyłkę ogromne! Nie opłaca się!

bonnie_blue

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 22, 2006, 12:54:50 pm »
u mnie jest Cuni Complete za 8 zl wiec dla mnie tym bardziej nie oplaca sie brac ze sklepu internetowego.

Anula_1960

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 22, 2006, 17:11:00 pm »
Saphira, dzięki za namiary na tańsze Duo Cuni, ja płacę w interniecie 9 zł, różnica duża, akurat będzie na koszty przesyłki :jupi

Saphira

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 23, 2006, 10:17:34 am »
Nie wiedziałam, ze wywoła to aż taki entuzjazm ;-) Nie ma za co :) "Na zdrowie" ^^

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 29, 2006, 21:15:48 pm »
Sprowadzili także Duo Cuni Complete do animali (9,10 0,5kg) :/
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 05, 2007, 12:22:27 pm »
Kiedy bylam na targach zoomarket w PKiN rozmawialam z facetem z Versele Lagi na temat granulatow dla krolikow. Prezentowal mi nowy- Cuni Complete, oczywiscie zachwalajac, ale na moje pytanie dotyczace koloru tego granulatu odpowiedzial szczerze, ze niestety dodawane sa do niego barwniki zeby zachecic klienta :/ ... Do Duo Cuni podobno niczego nie dodaja- tak mi powiedzial...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline vit

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 10, 2007, 11:06:16 am »
oddam za darmo 2kg karmy dla krolisia firmy "excel" bodajze. karma w 100% naturalna, bez barwnikow.

kupilam ja wczoraj, data waznosci do kwietnia. oddalabym ja do schroniska albo gdzies ale niestety w lublinie nie maja kroliczkow _-_' a ja nie znam nikogo kto mialby jeszcze krolisia.
poprostu nieopatrznie kupilam zla karme. moj potrzebuje jeszcze karmy dla juniorkow.

oczywiscie paczka jeszcze nie otwierana ;]

najlepiej na terenie lublina lub pulaw. ew. moge wyslac poczta ale koszty przesylki pokrywa adresat, to jakies 6zl bedzie chyba. kontakt mail lub gg wszystko jest w moim profilu ;]
ew. tez nr komorkowy moge podac 605 981 666

Luizaaaa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 12, 2007, 22:38:02 pm »
Ale mam szczescie! cale przedpoludnie czytalam jak Wam ciezko dostac dobry granulat poczym wyszlam z domu do mego osiedlowego sklepu i Pani mowi ze zawsze maja tylko teraz na dostawe czeka-wiec problem z glowy.

Wykorzystam okazje i sie przedstawie, mam na imie Luiza i w tym roku przenioslam sie z lesniczowki na studia do Wroclawia,gdzie straszliwie mi brakuje zwierzatka... dlugo myslalam ze moze dam rade,bo jak to tak zwierzaka umeczac,bo czasem ktos ze wspollokatorow sie bedzie nim zajmowal czasem bedziemy wracac na swie4ta i dlugie weekendy,, ale zdecydowalam sie ze go tu przywioze 25lutego :)
jestem w trakcie kompletowania zagrody i naprawiania wszystkich bledow ktore moj brat popelnil a ja nieswiadomie przejmujac krolika przejelam takze zle nawyki i jedzonko,tak wiec wracam w niedziele do domu i mam tydzien zeby przed wielka wyprawa przygotowac Siwaczka zywieniowo i psychicznie na nowe otoczenie. Siwy ma 3 latka

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 25, 2007, 17:57:31 pm »
Cytat: "Karusia"
dodawane sa do niego barwniki zeby zachecic klienta :/

Od raz mówiłam, że ma nienaturalny kolor...

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 30, 2007, 09:58:50 am »
Saphira niby taniej, bo karma tańsza- ale KOSZTA WYSYłKI TO NIE 5 zł tylko prawie 10zł.
a jak się zamawia więcej to i koszta wzrastają- tanio wychodzi tylko dla osób na miejscu- z Wrocławia  :/
zobaczcie sami- w regulaminie piszą o tym:

http://www.ph-enter.pl/zwierzoland/info_pages.php?pages_id=10

W Gorzowie też mam duży problem z dobrym granulatem  :(
Duo cuni czy duo cuni complete nigdzie nie znalazłam  :/

Moje królaki są "żarte"  :icon_8P ( Franek to się nawet włamuje do tych szafek  :diabelek co jedzenie w nich jest, lub było  :bejzbol ) jak dotąd dawałam im Vitapol- granulat dla gryzoni,
za Animalsem przepadają  :wow ( może tam rzeczywiście coś dodają- teraz im już nie kupuję ale jako nieuświadomiona kupowałam oczywiście... :oh: )

Kilka dni temu kupiłam pierwszy raz "na spróbowanie" Xtra vital complite food dla królików skład nie jest Idealny ale i tak lepszy niż w Vitapolu ( a one i tAk jedzą WSZYSTKO  :wow  )- NIE JEST TO TYPOWY GRANULAT - ale też nie mieszanka ( nie ma tam ziaren w kawałkach, czy całych)
Ma niską zawartość tłuszczu, witaminy, minerały oraz wyciąg z jeżówki.
Skład:
lucerna, kukurydza, groch, przenica, fasola, chleb świętojański, owies, soja i marchew

Przyznam, że przy zakupie nie przyjrzałam się składowi dokładnie , bardziej patrzyłam na analizę:
białko- 15%
tłuszcz- 3%
włókno - 14%
popiół- 5,6%
woda- 10%
wapń- 0,9%
fosfor- 0,4%

A wygląda bardzo podobnie do ( prawie identycznie ) tego o co w innym poście ostatnio Luiza pytała- Vitafraft emotion- czyli mniej więcej tak:

http://www.jurgielowo.neostrada.pl/karma.jpg
(tylko drobniejsze są te kawałki granulatu)

Za kilogram ( + 20% gratis ) zapłaciłam 14 zł. - to jest mieszanka granulatów ( różnych, różnej wielkości i koloru ) z suszonymi kwałkami warzyw i "przerobionych " nasion i ze sporą ilością dość grubych kawałków "traw" ( siana??)
Całośc wygląda i pachnie bardzo apetycznie ( dałam królom na spróbowanie po trochu przez te dni- rzuciły się na to jak lwy i wymiotły WSZYSTKO- nic nie zostawiając )
Może macie jakieś doświadczenia z tą karmą....

Choś tak właśnie kombinuję  :hmmm  że jak bym miała ją kupować, to tak samo mi cenowo wyjdzie ( a nawet korzystniej, jeśli wezmę ze 3 opakowania ) zamawianie przez internet duo cuni- który jest sprawdzony i ma chyba lepszy skład, no i to granulat.... :hmmm
Życie jest piękne... pomimo wszystko

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 30, 2007, 17:33:46 pm »
Bałabym się podawać granulat lucernowy jako pokarm podstawowy.

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 03, 2007, 21:17:45 pm »
Hej Wam!
Moja rodzinka ostatnio sama z siebie kupiła dla Santi "Pełnoporcjową mieszankę paszową dla królika" firmy BestFriend o nazwie Festival. Wygląda na granulat + luzem ziarno słonecznika, kukurydza, i chyba sorgo(takie kuleczki). A dokładny skład opisany przez dystrybutora, firmę EURO-ZOO,  wygląda następująco:

Masa netto: 500 g
Składniki: zboża (pszenica, owies, jęczmień, kukurydza, sorgo) - 43,69%
uboczne produkty roślinne - 20,46%
warzywa - 20%
nasiona (proso, siemię, słonecznik) - 10%
owoce - 2,9%
orzechy - 2%
minerały - 0,94%
jajka i produkty pochodzenia jajecznego - 0,79%
cukry - 0,77%
ekstrakty protein roślinnych - 0,6%
ryba i produkty pochodzenia rybnego - 0,34%
oleje i tłuszcze - 0, 12%

Zawartość składników odżywczych na 100g:
białko surowe 14,5 g
celuloza 8,5g
tłuszcz surowy 8,0g
popiół surowy 5,0g

Zawartość dodatków na 100g:
Witaminy [w różnych ilościach - dużo tego, nie mam czasu teraz tego wklepywać :/ ]
Mikroskładniki mineralne:
cynk w formie siarczanu cynkowego: (jakiś taki kwadracik, nie wiem co to oznacza, pewnie nic , ale.. ) 5 mg
jod w formie jodanu wapnia: (kwadracik) 0,25mg
selenin w formie seleninu sodu: (kwadracik) 5 µ

I co Wy na to? Ujdzie, czy od razu wyrzucić za okno?
Jak jej to podstawiłam pod pyszczek to pokręciła noskiem i zwiała :)

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 04, 2007, 22:23:37 pm »
Cytat: "withinbacardi"
Hej Wam!
Moja rodzinka ostatnio sama z siebie kupiła dla Santi "Pełnoporcjową mieszankę paszową dla królika" firmy BestFriend o nazwie Festival. Wygląda na granulat + luzem ziarno słonecznika, kukurydza, i chyba sorgo(takie kuleczki). A dokładny skład opisany przez dystrybutora, firmę EURO-ZOO,  wygląda następująco:

Masa netto: 500 g
Składniki: zboża (pszenica, owies, jęczmień, kukurydza, sorgo) - 43,69%
uboczne produkty roślinne - 20,46%
warzywa - 20%
nasiona (proso, siemię, słonecznik) - 10%
owoce - 2,9%
orzechy - 2%
minerały - 0,94%
jajka i produkty pochodzenia jajecznego - 0,79%
cukry - 0,77%
ekstrakty protein roślinnych - 0,6%
ryba i produkty pochodzenia rybnego - 0,34%
oleje i tłuszcze - 0, 12%

Zawartość składników odżywczych na 100g:
białko surowe 14,5 g
celuloza 8,5g
tłuszcz surowy 8,0g
popiół surowy 5,0g

Zawartość dodatków na 100g:
Witaminy [w różnych ilościach - dużo tego, nie mam czasu teraz tego wklepywać ]
Mikroskładniki mineralne:
cynk w formie siarczanu cynkowego: (jakiś taki kwadracik, nie wiem co to oznacza, pewnie nic , ale.. ) 5 mg
jod w formie jodanu wapnia: (kwadracik) 0,25mg
selenin w formie seleninu sodu: (kwadracik) 5 µ

I co Wy na to? Ujdzie, czy od razu wyrzucić za okno?
Jak jej to podstawiłam pod pyszczek to pokręciła noskiem i zwiała

:icon_eek :wow  :niespodzianka  :wow  :icon_eek
 I to niby dla królika?

A reszta to jak dla mnie zwykła mieszanka - nic specjalnego ;-)
Ale głównie ze względu na te dodatki (wytłuszczone na czerwono) spłukałabym to coś
do kibelka! :dobani

Króliki to 100% roślinożercy!!!

Mądra króliczka, że zwiała :)
Jak się okazuje, czasem zwierzaki bywają mądrzejsze od swoich opiekunów ;-)

P.S. Ja już się boję wchodzić do działu "Dieta". Coraz to "lepsze perełki" wynajdujecie :icon_eek

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 05, 2007, 00:24:09 am »
Moja rodzinka uważa się za ekspertów w dziedzinie karmienia królików (głównie jeśli chodzi o podawanie zielonego czy chleba) u dziadków hodowano szaraczki do wiadomych celów niestety.. :/ Ta karma to chyba ich opakowaniem skusiła albo co.. nie wiem.
Nie mogę kontrolować wszystkiego co Młodej dają, to jest fizycznie niemożliwe, bo prawie całe dnie spędzam na uczelni. Tą karmą też mnie zaskoczyli, nikt ich o taką niedźwiedzią przysługę nie prosił.. ech..

btw: ta karma pachnie i wygląda jak żarcie dla kotów, więc może kociamber się skusi ;) a składem musiałam się z Wami podzielić, bo to tak jak piszesz, kolejna "perełka" wśród karm :hahaha , a rynek w takie obfituje..  :bejzbol

Santi ostatnio obżera się osobiście przeze mnie wyhodowanym owsem, więc nawet na swój stały granulat kręci noskiem  :rotfl2
Zbliżają się święta, mam nadzieję, że będzie ciepło, bo chcemy rozpocząć sezon ogródkowy :) przynajmniej przez jakiś czas nie będę się bała o dietę mojej Potworzycy :)

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 05, 2007, 00:29:50 am »
Widziałam tę karmę w TESCO i nawet wzięłam do ręki ale jak zobaczyłam te "wytłuszczone na czerwono"  :diabelek  dodatki to  :wow  :bejzbol  ale ludzie to kupują najwyraźniej, bo przerzedzone stało na półce... :oh:
Życie jest piękne... pomimo wszystko

mru

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 05, 2007, 10:36:32 am »
Czasem mam ochotę napisać do takich producentów z pytaniem, czy widzieli w naturze królika jedzącego specjalności, które proponują naszym królom, w tym wypadku rybę lub jajka.

Olcia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 05, 2007, 13:12:23 pm »
ale w tym naszym gorzowie to poprostu kataklizm jeśli chodzi o granulat !! !!