Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000442 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

igasu

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2006, 19:52:44 pm »
No własnie ja przymierzam sie do tego przestawiania mojich smierdziochów na granulat ale nie jestem pewna który...Vitapol mnie odstrasza jakos...taki mi sie badziewny wydaje,choc jest tani,to dobry na moją kieszeń... :) Jaki  granulat jest dobry jesli ma sie jednego krola seniora a drugiego rocznego?? ??

Tygrysek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2006, 20:05:32 pm »
Jeśli szukasz czegoś o w miarę dobrym składzie i niezbyt drogiego to polecam Alex, kupuje się go zazwyczaj na wagę, choć pojawia się i w plastikowych pudełkach lub w większej ilości w wiaderkach. W Warszawie kosztuje ok. 6-8 zł za kilogram, przynajmniej ja tak płaciłam.

Ciut droższy ale o lepszym składzie jest Prestige Duo Cuni firmy Versele-Laga, sprzedawany w pudełkach (kartonowych, w środku szczelnie zamknięta torebka z granulatem) po 1kg, tu cena w Wawie waha się od 9 do 12 zł.

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2006, 20:41:51 pm »
No a co macie do powiedzenia o Vitacrafcie lucernowym?? Granulat, ale nie w postaci pałeczek tylko kółeczek. Oczywiście jako dodatek do diety a nie jej podstawa. Dobry?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2006, 21:06:44 pm »
ja podaje granulat(kolka)Vitakraftu,nie wiedzialam,że jest Vitakraft lucernowy??Ten co pod. moim krolom ma rozne skladniki,m.in ma 18%wlokna i jest dlatego dobry.Ja go podaje jako dodatek bo jest drogi(16 zl.600 g),lubi go naszczescie tylko 1 moj  krol!.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2006, 21:47:32 pm »
No najtańszy to on nie jest. Właśnie jest lucernowy... zastanawiam się czy dobry czy nie... Ale i tak jestem za Alexem.

Bastila

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2006, 21:55:17 pm »
A ja już nie wiem, jaki jest dobry... Daję Miśce Alexa i Duo Cuni..

Tygrysek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2006, 21:55:16 pm »
Granulat z lucerny jest ok, ale jako dodatek a nie podstawa diety.

Mówiąc o kółeczkach Vitakraftu macie na myśli "Rolls"? Ja mojej kicusi daje raz na jakiś czas jako przysmak Ring-Ringi Vitapolu, wydaje mi sie że są bardzo podobne a dużo tańsze...

Bastila, to dobrze dajesz ;) Ale możesz jej spokojnie dawać samo Duo Cuni, ma lepszy skład.

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2006, 07:58:44 am »
Tak, rolls.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2006, 21:36:18 pm »
teraz wiem!Ja podaje Vitakraftu granulat ale w postaci kółek a nie kuleczek!(to nie Rolls)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nika

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2006, 22:46:58 pm »
Gdzie w Warszawie lub Piasecznie można kupić Duo Cuni ? Jak wygląda ten granulat. Horpyna  z karm jada wyłącznie Animals Frykas-kółeczka, ale one mają chyba nie najlepszy skład.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2006, 23:56:07 pm »
nika nie podawaj krolikowi jako pokarmu podstawowego Frykasow Animalsa!Powinny byc podawane tylko jako przysmak.Masz rację skład nienajlepszy,mało włokna  no i dodatek prod. pochodzenia zwierzęcego.Najbardziej w składzie przeraza mnie to,że wpływa na zmniejszenie ilosci bobkow! :/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Tygrysek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2006, 00:09:07 am »
Nika, Duo Cuni mozesz kupić np. w Kakadu w Arkadii i w większości sklepów sieciowych np. Anna Zoo, Aquarius itp. oraz w sklepach internetowych. Sprzedawany jest w prostokątnym, kartonowym, zielonym pudełku ze zdjęciem szarego królika.

nika

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2006, 21:48:31 pm »
Renia, Horpyna produkuje tony bobków, jest szczupła poniżej kilograma, oprócz frykasa je siano i mnóstwo zieleniny z ogrodu. Apetyt ma olbrzymi co pomogło jej pokonać chorobę /Horpynka jest rekonwalescentką po ciężkim encefalitozoonie/.
Chętnie spróbujemy Duo Cuni tylko obawiam się że jeśli konsystencja się rózni od Animalsa to królinka go nie zaakceptuje.

Goga

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 01, 2006, 23:58:56 pm »
może być ciężko, frykas ma coś w swoim składzie co działa jakby troche uzależniająco (moje króliki udało się jednak na duo cuni przestawić ale dostają 1 frykas na dzień i najpierw się na niego rzucają a potem jedzą spokojnie resztę)
musze przyznać że ten frykas mnie zastanawia od dłuższego czasu, oni tam czegoś chyba jednak dodają o czym nie piszą  :bejzbol

Bastila

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2006, 08:14:52 am »
Pewnie, że dodają. Polski granulat to chyba tylko Alex jest dobry, a reszta podejrzana bardzo. Biedne stworzonka. Nic dziwnego, że po paru latach mają jakieś problemyz układem pokarmowym. Ja tak kiedys mialam z królem, jak jeszcze malo się wiedziało o którlikach, a na rynku byla tylko jedna cienka książeczka, a w sklepach tylko Vitapol i Vitakaft....

Goga

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 02, 2006, 10:36:34 am »
Ja zaczynałam 5 lat temu i wtedy to mało co było o królikach wiadomo i były one skazane na to co w sklepach. Jak moja Zdzisława miała robiona sekcję to nawet lekarze byli zaskoczeni zmianami patologicznymi. Teraz nie ufam za bardzo producentom i moje króliki dostaja mało granulatu (ok łyżki stołowej / 24 h) a resztę jedzenia mam z własnego ogródka.

Bastila

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2006, 10:45:43 am »
No ja zaczynałam jakieś 10 lat temu i wtedy to nawet nie było jedzenia dla królików, tylko dla gryzoni... Teraz daję niewiele granulatu, Miśka dostaje 2 łyżki, cego nawet nie zjada, na 24 h, a Filip, to jakoś tknąc tego nie chce, ale jest w trakcie przestawiania z jakiejś okropnej mieszanki z różowymi i jaskrwaozielonymi kółeczkami  :icon_curve . Oamiętam, że mój pierwszy króliczek jadł tylko granulat, ale to dlatego, że mieszanki mu nie smakowały. Granulat był najczęsciej Vitapolu z tego co pamiętam i czasami coś z Vitakraftu, bo w sumie można było to kupić tylko, oraz jakieś niewiadomego pochodzenia mieszanki i inne takie coś wstylu tego dzisiejszego podejrzanego Megan czy Dako-Art oraz Animals...

Hania

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2006, 16:44:23 pm »
wiele osob pisze, ze Vitapol jest calkiem dobry. ja tu zielenieje, bo myslalam, ze chodzi wam o ten dla krolikow-przeciez to mieszanka, z fatalnym skladem. no i dopiero teraz mnie olsnilo, ze chodzi o ten dla gryzoni! prosze o sprostowanie, jesli jest innaczej. :hmmm  
zawsze karmilam Vitapolem. u mnie, w Poznaniu nie moge dostac innego :/   a dostanie Duo Cani czy Alexa rowna sie z cudem. oczywiscie, mozna zamawiac przez internet, ale jakos nie mam do tego sposobu zaufania.

Bastila

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 12, 2006, 21:33:34 pm »
Tak, to ten gdla gryzoni w zielonym pudełku. Może nie jest super dobry, ale lepszy niż jakieś mieszanki oraz niektóre granulaty polskiej produkcji :)
Ja zamówiłam Duo Cuni w sklepie zoologicznym, który się znajduje niedaleko mojego miejsca zamieszkania:) Może tak spróbuj to zrobić, zapytać się czy byłaby możliwość sprowadzenia do sklepu takiego jedzenia...

basia.dc

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:26:50 pm »
Ja u mnie w Opolu to poobchodziłam wszystkie sklepy zoologiczne za Duo Cuni i powiedzieli mi, że nie mają czegoś takiego i nie są zainteresowani sprowadzeniem tego specjalnie dla mnie.  :(
Później poszłam do takiego małego sklepiku, który w sumie jest bardziej dla psów i kotów i zapytałam się o ten granulat. Pani była dla mnie taka uprzejmna, że odrazu przy mnie zadzwoniła do hurtowi z zapytaniem o Duo Cuni i jak powiedzieli, że jest to odrazu zamówiła go więcej. Teraz co miesiąc biegam do niej po Duo Cuni, a ona zawsze ma dla mnie go odłożonego.  :jupi
Więc pytajcie się o granulaty i proście, czy mogliby specjalnie dla was zamówić, może traficie na jakiegoś uprzejmnego sprzedawcę tak jak ja. :)