Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #440 dnia: Maj 27, 2008, 09:42:11 am »
Vitakraft jest uwazane za jedna z gorszych karm na liscie niemieckiego SPK. Moje kroliki tez nie chca jesc siana tej firmy, wszystko zuzylam na podsciolke, zreszta wydawalo mi sie, ze jest lekko farbowane, dla mnie ta zielen byla nienaturalna.
Granulat zawiera za duzo tluszczu, za malo blonnika, odpady z piekarn, zboze, melase, jajka (!), ziola

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #441 dnia: Maj 27, 2008, 20:11:54 pm »
Nuna mozesz wkleic ta liste?  :lol

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 27, 2008, 21:19:32 pm »
sorte od najlepszej do najgorszej
   

Zusammensetzung

JR- Farm Zwergkaninchenfutter light ohne Getreide
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei  

JR Farm,  Futterparadies
   

Grascobs aus Lieschgras, Spitzwegerich, Rotklee, Wiesenschwingel, Knäulgras, Frauenmantel, Wiesenrispe; außerdem Pastinaken, Lauch, Karotten, Erbsen und Kartoffeln getrocknet.
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,16 % Rohfett 3,19 % Rohfaser 21,55 % Rohasche 7,77 %

Deukanin/ Ovator Pellets
für Großrassen.
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder deuka
   

Luzernegrünmehl, Weizengrießkleie, Weizenkleie, Haferschälkleie, Sonnenblumenextraktionsschrot, Malzkeime, Zuckerrübentrockenschnitzel, Zuckerrübenmelasse, Maiskleberfutter, Calciumcarbonat, Zusatzstoffvormischung, Natriumchlorid
Inhaltsstoffe: Rohprotein 14 %, Rohfaser 17 %, Calcium 1,2 %, Phosphor 0,55 %

Multifit sensitive
zu beziehen u.a. im Fachhandel
   

Pflanzliche Nebenerzeugnisse (mind. 42 % Alfalfa; Waldkräuter; Mais-, Weizen-, Malz- und Sonnenblumenkerne-Nebenerzeugnisse, Gemüse (Karotten, Petersilie) , Mineralstoffe, Öle und Fette.
Inhaltsstoffe: Rohprotein 17,5 %, Rohfett 2,9 %, Rohfaser 20 %, Rohasche 9 %, Feuchtigkeit 11 %, Calcium 0,8 %, Phosphor 0,6 %
Zusatzstoffe/Kg: Vitamin A 14 000 IE, Vitamin D3 1700 IE, Vitamin C 20 mg, Vitamin E 75 mg. Die empfohlene Tagesration pro Tier von  80 - 125 g des Futters ist zu reichlich.

Prestige Crispy Cuni für Kaninchen
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Kaninchenpellets, Extrudierte Luzerne, Extrudierte Karotten, Hafer, Maisflocken, Johannisbrot, Erbsenflocken, Mais, Weizenflocken, Sonnenblumen
Inhaltsstoffe: Rohprotein 16 %, Rohfett 3,5 %, Rohasche 15 %, Rohfaser 7 %

Prestige Premium Cuni Nature Kaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Kaninchenpellets, Extrudat für Kaninchen, Extrudierte Luzerne, Luzerne Stengel, Extrudierte Karotten, Hafer, Maisflocken, Johannisbrot, Erbsenflocken, Ackerbohnenflocken, Mais, Weizenflocken, Extrudierte Schnittbohnen, Kräuterextrudat, Sonnenblumen
Inhaltsstoffe: Rohprotein 15 %, Rohfett 3,5 %, Rohfaser 15 % Rohasche 6,5 %

Bunny GrünerTraum Basis (ohne Getreidekörner, mit Schrot also gemahlenem Getreide, mit Kleie, also Nachprodukt vom Mahlen)
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, maxi-tiershop
   

Luzerne, Sojaschrot, Weizengrießkleie, Haferschälkleie, Zwiebackmehl, Trockenschnitzel, Melasse, Wiesenschwingel, Weidelgras, Rotschwingelgras, Straußgras, Gänsefingerkraut, Löwenzahn, Hornkraut, Schafgarbe, Spitzwegerich, Ampfer, Weißklee, Wiesenrotklee, Hornklee, Huflattich, Sojaöl
Inhaltsstoffe: Rohprotein 13 %, Rohfett 2,5 %, Rohasche 21 %, Rohfaser 7 %

Bunny GrünerTraum Kräuter (ohne Getreidekörner mit Schrot also gemahlenem Getreide, mit Kleie, also Nachprodukt vom Mahlen)
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Luzerne, Weizenkleie, Sojaschrot, Zwiebackmehl, Haferschälkleie, Trockenschnitzel, Löwenzahn (mind. 4 %), Weißklee, Wiesenrotklee, Hornklee, Huflattichblättter (mind. 4 %), Thymian (mind. 4 %), Kamille (mind. 4 %), Salbei (mind. 4 %), Hornkraut, Schafgarbe, Spitzwegerich, Ampfer, Rotschwingelgras, Wiesenrispe, Wiesenlischgras, Straußgras, Weidelgras, Eibischwurzel, Spitzwegerichkraut, Fenchel, Anis, Brennnesselblätter, Vogelknöterichkraut, Schafgarbenkraut, Süßholzwurzel, Mistelkraut, Kalmuswurzel, Fichtennadeln, Rosmarinblätter, Sojaöl (alle Kleearten zusammen mind. 4 %)
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,5 %, Rohfett 4 %, Rohasche 20 %, Rohfaser 8 %

Russel Rabbit Original Kaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, Das Heimtierparadies
   

Alfalfa, Hafer, Mais, Erbsen, Weizen, Johannisbrotextrakt, Soja, Karotten, natürliche Aromastoffe, Vitamine und Mineralien, Inulin, Hefe, durch die EU zugelassene Farbstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein 14 %, Rohfett 4 %, Rohasche 14 %, Rohfaser 5 %

JR Farm Super Nagerfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, Das Heimtierparadies,  Futterparadies
   

Luzerne, Weizen, Hafer, Erbsenflocken, Feldbohnenflocken, Karottenflocken, Getreidekroketten, Getreideringe, Johannisbrot, Luzernepellets, Kräutervormischung, Mineralstoffe und Vitamine
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,70 %, Rohfett 4,6 %, Rohfaser 11,7 % Rohasche 5,3 %

Vitakraft Vital Menü
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Pflanzliche Nebenprodukte, Getreide, Gemüse, Zuckerrohrmelasse, Bäckereierzeugnisse, Mais

Vitakraft Life Power
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Getreide, Pflanzliche Nebenprodukte, Gemüse (8 % Karotten), Früchte (4 % Banane), Eier und Eiererzeugnisse, Mineralstoffe, Malz
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,6 %, Rohfett 3,7 %, Rohfaser 11,5 %, Rohasche 4,4 %

Vitakraft Grün Rollis
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, petshop
   

Getreide, Pflanzliche Nebenprodukte, Gemüse, Mineralstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12 %, Rohfett 3 %, Rohfaser 13 %, Rohasche 5 %

TIMA Zwergkaninchenfutter Premium Müsli
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Pressfutter, Gerste, Weizen, Mais, Johannisbrot, Luzerneringe, Hafer, Weizenflocken, Getreidechips, Puffmais, Puffweizen, Erbsenflocken, Karottenflocken, Sonnenblumenkerne weiß, Sonnenblumenkerne gestreift
Inhaltsstoffe: 12 % Rohprotein, 12 % Rohfaser, 3 % Rohfett, 6 % Rohasche

Pitti Nagerfreude Zwergkaninchen
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse, Früchte, Mineralstoffe, Öle und Fette
Inhaltsstoffe: 10,5 % Rohprotein, 2,5 % Rohfaser, 8,5 % Rohfett, 3,5 % Rohasche

Prestige Cuni Indoor Nature
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Gemüse und Getreide

Allco Nager Premium Mix
zu beziehen u.a . im Fachhandel oder allco-heimtierbedarf, zoonetz
   

Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse, Mineralstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein: 14,60 %, Rohfett: 3,20 %, Rohasche: 14,10 %,Rohfaser: 6,00 %

Winston Zwergkaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhande
   

Sonnengereifte Saaten, Getreide und  Gemüse. Angereichert mit Mineralstoffen und Spurenelementen sowie den lebenswichtigen Vitaminen A, D3 und E, frei von künstlichen Farb- und Konservierungsstoffen.

Vitakraft Pop Corn
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder zoonetz, petshop
   

Mischung aus gepopptem Getreide und Gemüse für Zwergkaninchen

Vitakraft Happy Frutti
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei petshop
   

Getreide und Trockenfrüchten wie Bananen und Aprikosen

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #443 dnia: Maj 28, 2008, 16:09:43 pm »
Nuna, a masz polskie tłumaczenie? :)

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #444 dnia: Maj 28, 2008, 16:30:44 pm »
Te dwa na gorze sa akceptowane przez niemieckie SPK, (pierwszy dla miniaturek drugi dla duzych krolikow) reszta nie, ze wzgledu na dodatki typu odpady piekarnicze, jajka, slod, melase, barwniki, tluszcz itd. Podane sa skladniki poszczegolnych granulatow, gdyby ktos chcial konkretny granulat to oczywiscie przetlumacze.

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #445 dnia: Maj 30, 2008, 23:36:47 pm »
A co myślicie o granulacie Cargill?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #446 dnia: Maj 31, 2008, 13:25:36 pm »
Elzbietonka, nie słyszałam osobiscie o takim. Masz może zdjęcie opakowania? Podaj skład to Ci powiemy czy dobry.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #447 dnia: Maj 31, 2008, 13:36:38 pm »
Nuna..tak się zastanawiam.. na tej liście są mieszanki VerseleLagi, a nie ma CC i DC? :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #448 dnia: Maj 31, 2008, 14:20:43 pm »
I nie ma Wildlive...

A Cargill ma fabrykę u mnie w mieście i można kupić granulat dla królika.
Składu nie znalazłam, ale mam to: http://cargill.nutrena.pl/

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #449 dnia: Maj 31, 2008, 15:03:58 pm »
Wydaje mi sie, ze Cargill produkuje karme dla zwierzat uzytkowych i dla krolikow hodowlanych na mieso, przynajmniej tak zrozumialam.
Skopiowalam co bylo na stronie, ogolnie SPK niemieckie odradza karmienie granulatami czy innymi gotowymi karmami. Zaden uczestnik kroliczego forum nie karmi swoich futrzakow czyms takim . Caly rok niemieckie kroliki dostaja siano, zielonke, troche warzyw, galazki czyli naturalne produkty, przywiazuje sie do tego bardzo duza wage.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #451 dnia: Maj 31, 2008, 23:12:26 pm »
to dobry pokarm,rzadko mozna go jednak spotkac i jest drogi
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:48:50 pm »
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:52:59 pm »
Ja chcialam to kupić, ale słyszałam od kilku osób , ze to kupiły i ich kicki to nie polubiły.I że ma odrażajacy zapach - i ze moze to tak odpycha od tego kicki.

Dominikfue

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 03, 2008, 23:19:01 pm »
Ja trochę eksperymentowałam z jedzeniem i mogę nieco powiedzieć.
W karmie dla królików "Macio i jego królik" jest bardzo dużo ziaren zbóż a poza tym bardzo często SĄ TAM ROBALE!
Mieszanek Vitakraftu (wszystkie chyba wypróbowałam) moja królisia praktycznie w ogóle nie chciała jeść albo jadła jeden rodzaj pojedynczych płaskich chrupków a resztę zostawiała. Wolała umierać z głodu niż to jeść : P
Mieszanka ExtraVital - trochę bardziej wydajna od innych bo Klucha jadła praktycznie wszystko i zostawiała tylko jeden rodzaj chrupków. Długo ją tym karmiłam ale mam wrażenie, że po tym przytyła.
Granulat Vitakraftu - Wcinała nawet całkiem nieźle ale bez rewelacji.  Ze składu sam granulat jest podobno dość nieciekawy. Wyczytałam to gdzieś na necie.
Granulat Alex - nawet jadła jak była głodna : P Poza tym, granulat w składzie ma produkty mleczne które nie są zalecone.
Granulat Cuni Complete - podobno najlepszy i najzdrowszy na rynku zatem kupuję zawsze tylko ten właśnie granulat. Klucha za bardzo za nim nie przepada, ale wcina jak trzeba i nie narzeka : )

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:32:58 pm »
Jeszcze nie dawno martwiłam się że mój króliczek nigdy nie będzie jadł granulatu. Poczytałam sobie trochę postów o dobrych granulatach. No i zamówiłam na animalii CUNI DUO. Dzisiaj przyszła paczka. Królik zjadł prawie wszystko co mu dałam i widać było że smakuje mu ten granulat. No i problem z głowy. :lol
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:41:05 pm »
Ostatnio w zoologicznym widziałam granulat Witte Molen. Miał 15 procent włókna i 18 białka. Tłuszczu sie nie doczytałam, bo było po angielsku xD   :co_jest
Czy jest on dobry jako np. dodatek raz w tygodniu?

Offline ARiT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 20, 2008, 18:37:25 pm »
Chciałam zapytać na ile starcza wam opakowanie 500g a 1kg ?
Agata & Zosia['] w sercu..

Dominikfue

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwiec 20, 2008, 19:47:31 pm »
W zależności od apetytu królika. 500g może starczyć nawet na dwa miesiące.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:04:21 pm »
Szarusiowi starcza opakowanie 500 g na ok. miesiąc.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart