Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010634 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #420 dnia: Maj 25, 2008, 23:13:53 pm »
Milucha dostaje dziennie z 6-8 łyzek granulatu, do tego sianko, zielenina i suszki - wszystko znika w ciagu paru sekund, a ona chce jeszcze i jeszcze....  :oh:
Ale nie jest otyła, duzo biega, wiec sie o nią nie martwie.

Majewa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #421 dnia: Maj 25, 2008, 23:28:15 pm »
pytam się ponieważ w sklepie powiedziano że 2 łyżki - a nie mam do niego zaufania  :/

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #422 dnia: Maj 25, 2008, 23:33:46 pm »
Ja mojemu (1,5 kg wagi) daje od 2 do 4 łyżek dziennie, zależnie od tego czy je świeżą zieleninę czy nie, czy je mi siano czy nie. Jak nie je siana co się często zdarza to dostaje 1 łyżkę rano i jedną wieczorem.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 25, 2008, 23:59:12 pm »
Jak czytam Wasze posty to sie zastanawiam czy aby nie przesadzam z taka duza iloscia granulatu, ale mam wrazenie ze jak bede jej podawac te 2 łyzki to ją zagłodze  :oh:

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 26, 2008, 06:00:14 am »
Heh, a jak ja czytam to znowu sie zastanawiam, czy nie zmienić sztywnej reguły dwóch łyżek i nie zacząć podawać trzech w ciągu doby (wcześnie rano, ok.17 i potem ok.22)

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 26, 2008, 08:45:49 am »
Jesli naje sie granulatu to nie bedzie jadl siana lub zje mniej. Granulat jest szybko rozgryzany i polykany takze zeby nie maja szans sie zetrzec. Przy sianie krolik sie musi bardziej napracowac, trze zabkami zeby zrobic miazge z siana, ten proces przy granulacie nie wystepuje. Proponuje zamiast dodatkowej lyzki granulatu swierze galazki np. leszczyny, jabloni, gruszy, brzozy, wierzby.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 26, 2008, 09:14:49 am »
Nuna ja swojemu podaje gałązki, a na noc dostaje wielka sterte siana po ktorej rano nie ma śladu. Ale ona i tak domaga sie o granulat, jak jej sypie to rzuca sie na niego jakby nigdy nie jadla, a inne przysmaki (warzywa, zioła, zielenina, owoce, siano) tez codziennie wcina.

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 26, 2008, 10:56:09 am »
Granulaty to nic innego jak zmielone siano z dodatkiem ziol, podgrzane do wysokiej temperatury ( ginie to co najzdrowsze czyli wit. i mineraly) i sprasowane. Na koncu dodaje sie sztuczne witaminy i mineraly dla uzpelnienia tych co zginely .
To po co dawac takie sztucznosci, ktore krolik szybko polknie jesli mozna dac naturalne siano urozmaicone ziolami, bez dodatku tluszczu, cukru i innych swinstw, o ktorych wlasciwie sie nie pisze, ale sa np. melasa jako spoiwo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Melasa

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 26, 2008, 11:32:07 am »
Ja staram się jak najbardziej ograniczyć granulat do 1 łyżki rano i wieczorem, bo inaczej siana mi nie je zbój jeden mały, latem jak daję jeszcze zieleninę świeżą, zimą kiedy dostaje tylko dużo suszków to przy 2 łyżkach granulatu zjada siano.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 26, 2008, 14:20:31 pm »
Vtakraft Special Adult jest przeznaczony do krolkow powyzej 5 lat,nie wiem,napewno jest roznica w skl.
ogolnie Vitakraft ma dobre granulaty,moj Funiol uwielbia granulat z tej firmy ale tego co pod. nie ma juz jakis czas,byl dla krolkow od pol roku do 5 lat,stos. drogi bo 600 g 18 zl,wychodzilo drozej niz  CC
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Cinnamon

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 26, 2008, 15:42:27 pm »
Hmmm... Ja też kupuję teraz granulaty (po przeczytaniu tego forum zaczęłam) ale też mam wrażenie, że mało tego... NA opakowaniu jest napisane, że 70-90 g i tyle daję, lae on zjada i jeszcze chce. Poza tym jest chudy jak dla mnie, tzn, wygląda OK, lae jak go f=głaszczę to czuję żeberka i miednicę, a tak to nie powinno być chyba? ( Dodam, że jest zdrowy, więc nie przez chorobę jest chuy, i jest młody, więc nie ze starości) Może dawać więcej, jak chce.

Majewa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 26, 2008, 17:10:15 pm »
Cytat: "reniaw"
Vtakraft Special Adult jest przeznaczony do krolkow powyzej 5 lat


na opakowaniu jest napisane  DO 5 LAT

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 26, 2008, 17:13:46 pm »
Vitakraft Vita Specjal ADULT dla królika 600g
[D0256/1] 10,70zł
 
 

Kliknij aby powiększyć  

11929
VITA SPECJAL Adult - Granulowana karma dla królików od 5 lat.

Opakowanie: 600g

Skład: pochodne sadzonek warzyw, owoce, tłuszcze i oleje (0,5% oleju słonecznikowego), zboża, minerały.


jest naklejona kartka w j.pol.??
Analiza: włókno 16,5%  

Karmienie: około 70-90g dziennie dla ulubieńca oraz dodatkowo sianko.-skopiowalam z sklepu inter.Videozoo
 

jest naklejona kartka w j.pol.??




kurcze ja juz nie pamietam jak sie dokl. naz. ten granulat Vitakraftu,ktory ja pod. :hmmm ale wydaje mi sie,ze nie Adult i krolki na zdj. inne
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kot

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 26, 2008, 18:17:33 pm »
Jest jakaś różnica w składzie między granulatem dla krolików do 5-ciu lat, a tym dla krolikow powyzej 5 lat?

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 26, 2008, 19:49:22 pm »
Chyba, ejst, ale mi się wydaje, że można podawać...Wystarczy sprawdzić skład.

Nie rpzesadzajcie, z tym, ze jak wiecej granulatu to nie bedzie jadl siana.Mój dostaje 3 łyżki CC + 1 emotionu ( to jego porcja dzienna suchej karmy ) i jakoś zjada bardzo duże ilosci siana, to samo z zielenina i warzywami.

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 7:55 pm ]
Nie widzialam nigdy tego Vitacraftu ale hmm wydaje mi się, ze Junior to jest dla młodziaków a powyżej 1 roku do 5 lat czyli średniaki to ejst wlasnie adult - wyzej to senior, tak powinno być chyba

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 26, 2008, 20:59:34 pm »
Tak ale Twój jest w miarę duży, mój przy wadze 1,5 kg jak zje rano i wieczorem po 2 łyżki granulatu do tego w ciągu dnia sporą ilość zieleniny i suszki to nie jest siana. Wiadome inną ilość będzie jadł królik 1,5 kg, a inną 3 kg.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 26, 2008, 21:02:33 pm »
na Wideozoo sa dost. granulaty Vitakrftu i tam czytalam do jakiego wieku sa przyst.

jak Funiek by zjadal wiecej niz 1.5 lyzki granulatu to zostawia ceko,dost. duzo zieleniny i o swiezych warzywach tez musi zapomniec jak jest zielonka,dost. warzywa suszone i tez malutko,je duzo siana i zielonego
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #437 dnia: Maj 26, 2008, 22:36:48 pm »
Danae, wie, nie napisalam rpzecież, że u wszystkich tak jest..tylko zauwazylam, ze dziewczyny wpychają wszystkie kicki do jednego worka, troche, że u każdego tak jest :)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #438 dnia: Maj 26, 2008, 23:02:46 pm »
Ja w Wa-wie widziałam granulaty Vitakraftu i to chyba w niejednym sklepie. Wydaje mi się, ze jest w Pyszczaku w C.H. Reduta, także jesli ktos z Wa-wy chciałby zobaczyc to moze tam wstapic. Moja Trunia ['] miała kiedyś ten granulat, ale to było chyba 7 lat temu, nie dzielił sie wtedy na karme dla starszych i młodszych. Pamiętam, ze jednak wylądował w koszu, bo nie chciała go jeść :/ , no ale ja chciałam jej dawac to jako dodatek do mieszanki, wiec sie nie dziwię ze go nie wybierała. Pamietam do dzis słowa sprzedawczyni w sklepie, ktora mowiła m wtedy ze jej krolik je sam ten granulat, a ja pomyslałam ze to jakas wariatka. Taka byłam głupia, nie wierzyłam ze kroliki moga zyc bez mieszanki :oh:  :( ... Ale to tylko tak na marginesie odbiegajac od tematu.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

dj

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #439 dnia: Maj 27, 2008, 08:15:19 am »
Polecam alexa nasz królik nie ma zadnych problemow z jelitami zaparciami biegunkmi (raz chyba jak zjadl jakies kwiatki z parapetu czy reklame z pizzy i sikal nawet po tym na czerwo-kolor farby :oh:)   uzywamy go prawie od poczatku (odkad mial 4miesiace).
Kupujemy w sumie go hurtowo (jednorazowo 5kg ) Plus alexa jest taki ze nie ma barnikow jakis szalonych ladnych opakowan przez co jest chyba najtanszym dobrym granulatem na rynku( 5kg - 40zl)
kupuje zawsze z 2 paczkami zwirku w sklepie internetowym wysylka chyba jakies 18 zl (kurier) i starcza mu takie opakowanie na bardzo dlugo w zimie chyba 3 miesiace
http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id=8&sid=1fac0a50cfa2cfd824269cb1d4124dc6&c2=1&producent=Alex&zaawansowane=1&sid=1fac0a50cfa2cfd824269cb1d4124dc6
okresy przydatności dosyć zadawalające (pol roku ponad więc sprzedają towar świerzy).

Nie wiem jak u was, w krakowie inne granulaty to koszmar cenowy wiec lepiej juz pokryć koszty wysylki i z domu wychodzić nie trzeba nawet by kupić... Ta firma zawsze jeszcze do zamowienia za 80zl daje gratisy jakies  :lol Nasz jeszcze lubi z tamtad marchewke i buraczki suszone. Mają tez fajne sianko z ziolami itp... ciekawa oferta Polecam.. W kraku alexa nie sprzedają jest sporo tych niemieckich czy innych witakraftów królik za nimi szaleje ale ja nie wiem czy do niektorych nie dodaja czegos bo nasz ani nie chciał siana jesc po tym, po prostu jak sie dossal koniec trzeba bylo go glodzic czasem by zaczol jesc jakies siano czekal ino na granulat... Teraz je bardzo rownomiernie czesto poje troche granulatu zostawi go je siano obgryza galazki i warzywa...  z innymi byl problem krol nic nie chciał oprocz np witakraft junior i daj mu jakiegos listka a on nie zje :/ teraz ma priorytet zielone, przysmaki, granulat, siano, galązki.