Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 19, 2008, 23:25:33 pm »
Ile tu osób z Bydgoszczy :) Wiem jak tupie taki królik jak ten na zdjęciu  :lol  Sama mam problem z granulatem - kupiłam np. CD i nie chce jeść, teraz boję się zamawiać, bo nie będzie jadł. Jak masz jakieś granulaty do spróbowania to możemy się kiedyś powymieniać garstkami, bo ja boję się już nowości zamawiać  :(  Mam Cuni Duo którego nie je i Cuni Complete. Chciałabym mieszać jeszcze z jakimś ale boję się zamówić.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 20, 2008, 14:56:42 pm »
Niestety nie mam juz zadnego granulatu,oprócz tego z Vitapola, jaeden oddałam sąsiadce,a drugi kolezance która zaadoptowała króliczka z SPK! I szczerze mówiac chyba zostane przy Vitapolu! Ale jakbym kupiła jakis nowy granulat,to się odezwe!!!
Ps. Danae pięknego masz uszolka!!!!
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 20, 2008, 19:17:55 pm »
Ale może chcesz na spróbowanie CC i CD, gdyby polubił mogłbyśmy razem zamawiać  :lol  bo niestety w Bydgoszczy nigdzie go nie znalazłam.

MagdalenaZ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 21, 2008, 23:37:58 pm »
Byłam dziś w sklepie zoo po granulat dla Mleko, nie mieli CC, więc zaczęłam szukać czegoś sensownego i czytać etykiety opakowań różnych karm. Kupiłam w końcu granulat - Vita Special Adult Vitakraftu. Zapowiada się nieźle, królikowi smakuje, zawiera też specjalną formułę niwelującą zapach odchodów (cud?). Ktoś kupuje tę karmę? To nowość, czy był już może wcześniej w sprzedaży, bo nie pisaliśmy o nim do tej pory...?

W każdym razie po przeczytaniu tych wszystkich etykiet zaczęłam się zastanawiać... Tyle pisaliśmy o szkodliwości mieszanek, o tym, że zboża to nie pokarm dla królików, bo nie jedzą ich w naturze itd, a okazuje się , że zboża są wszechobecne. Są w składzie każdej karmy, także granulatów. Wiem, że są karmy gorsze i lepsze, że w mieszankach jest tyle słodkości i niezdrowych zapychaczy, że nie należy ich podawać, ale nie ma chyba na rynku karmy idealnej np. granulatu tylko z roślin. Co z tymi zbożami? Kto ustalił właściwie, czy królik może je jeść czy nie? Czy nie wpadamy czasem w pułapkę powtarzania utartych sloganów? O fachową literaturę w tej dziedzinie trudno...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 22, 2008, 09:31:14 am »
W granulacie zboża są sprasowane i z tego co wiem są łatwiej przyswajane przez organizm królika niż zboża w tradycyjnej postaci, które stosuje sie w mieszankach.

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 22, 2008, 11:50:58 am »
I granulat ma więcej włókna. CD i CC mają po 21% i 20%. Nigdy nie widziałam mieszanki, która miałaby tyle włókna.

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 22, 2008, 20:45:49 pm »
Cytuj
W każdym razie po przeczytaniu tych wszystkich etykiet zaczęłam się zastanawiać... Tyle pisaliśmy o szkodliwości mieszanek, o tym, że zboża to nie pokarm dla królików, bo nie jedzą ich w naturze itd, a okazuje się , że zboża są wszechobecne. Są w składzie każdej karmy, także granulatów. Wiem, że są karmy gorsze i lepsze, że w mieszankach jest tyle słodkości i niezdrowych zapychaczy, że nie należy ich podawać, ale nie ma chyba na rynku karmy idealnej np. granulatu tylko z roślin. Co z tymi zbożami? Kto ustalił właściwie, czy królik może je jeść czy nie? Czy nie wpadamy czasem w pułapkę powtarzania utartych sloganów? O fachową literaturę w tej dziedzinie trudno...

Już wcześniej gdzieś o tym pisałam,że z tymi zbożami to nie jest do końca tak,że w naturze króliki ich nie jedzą.Owszem jedzą(co można wyczytać w książkach przyrodniczych opisujących dietę dzikich królików),ale jest ich procentowo mniej w ich codziennej diecie,niż traw,gałązek,czy korzonków.Trzeba też mieć na uwadze,że dieta dzikich królików w dużej mierze zależna jest od pory roku i związanej z tym dostępności danych pokarmów.Co ciekawe dzikie uchole jadają także grzyby.A czy my naszym domowym dajemy grzyby...raczej nie, prawda?Tak więc myślę że nie ma co popadać w skrajność,tym bardziej że trzeba mieć na uwadze,że lata sztucznej hodowli spowodowały pewne zmiany żywieniowe/przystosowawcze naszych domowych pupili.To znaczy,że gorzej tolerują one pewne pokarmy,niż ich dzicy pobratyńcy,ponieważ w niewoli nie miały do nich dostępu i się "oduczyły" ich jeśc.Ale napewno układając dietę naszego domowego uchola lepiej jest wzorować się(rozważnie) na diecie dzikich królików,niż na reklamowych hasłach zamieszczonych na opakowaniach karm.
Wracając do tematu granulatów,to chodzi o to żeby w składzie miał on więcej suszonych róślin(tzn. produktów roslinnych) niż zbóz i oczywiście jak najwięcej błonnika,a mało tłuszczu.

Linka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 22, 2008, 20:53:51 pm »
Według mnie właściciele królików uwazają zboza jako szybki ropień (głownie przez owies, jęczmień, bo mają łuski). Ale w granulacie jest to zmielony pokarm więc czemu tego nie podawać? Zboże nie jest takie straszne jak nam się wydaje (oczywiście w umiarze)

MagdalenaZ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 23, 2008, 12:33:10 pm »
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Teraz już wszystko wiem :) Karmię Mleko CC i nie  zamierzam tego zmieniać, zresztą - bardzo jej smakuje.

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 23, 2008, 15:45:55 pm »
Oj, chyba ja muszę zamówić na animalii czy planecie-zoo jakiś dobry granulat.
U mnie w mieście ciężko dostać coś z lepszych firm, choć się sporadycznie zdarza. Nie zamawiają, bo "im się nie sprzedaje"...
No ale już tak się przybieram do zamówienia tych granulatów...
Bo na razie mają Vitapol...

Chyba zamówię Wildlive albo CC :)

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #390 dnia: Maj 23, 2008, 19:09:10 pm »
A ja chyba jednak wole zmieszać Cuni Duo z Cuni Complete. Chciałam z Rodent Food, ale już sama nie wiem... W każdym razie chyba lepiej CC niż RF?

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #391 dnia: Maj 23, 2008, 21:57:43 pm »
Ja narazie przyzwyczajam Foxy do Wildlife - mieszam CD z Wildlifem i mam zamiar podawać rano Wildlife a wieczorem CD. Jak narazie nie narzeka i zjada wszystko :D
Chanel

Foxy

:(

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #392 dnia: Maj 23, 2008, 22:40:34 pm »
Fajna jest paczka CC 2.5 kg. Oszczędność ok. 10 zł, akurat na kolejne pól kilo CC i będą 3 kilo. Zapas na jakieś 3 miesiące :) A mieszając z 2 kg. CD to na jeszcze dłużej :)

MagdalenaZ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #393 dnia: Maj 24, 2008, 09:11:04 am »
Gdzie można kupić takie duże paczki?

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 24, 2008, 09:32:08 am »
W sklepie internetowym :)
Ja chyba będę zamawiała na planecie-zoo tym razem :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 24, 2008, 09:34:05 am »
Cytat: "MagdalenaZ"
Gdzie można kupić takie duże paczki?


http://animalia.pl/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 24, 2008, 14:43:24 pm »
http://animalia.pl/produkt.php?id=9898&kat=105  dokładnie tutaj :) Oszczędność mniej więcej 10 zł.

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #397 dnia: Maj 24, 2008, 16:23:41 pm »
Na Videozoo też mają duże opakowanie CC za 39,90 ;p - http://www.sklep.videozoo.pl/
Chanel

Foxy

:(

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #398 dnia: Maj 24, 2008, 16:55:09 pm »
Na videozoo maja strasznie drogi granulat wildlife - 13,85!!! Ja niedawno kupilam taki w Tesco za 12,50  :hmmm
Na dodatek daja 2 kg gratis przeterminowanej karmy  :co_jest

Sen

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 24, 2008, 17:09:56 pm »
Videozoo w dodatku ma idiotyczne i drogie przesyłki.