Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 19, 2008, 21:37:03 pm »
znamy sie?

"tusiatko_1987 Pozdrawiam!!! "

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 19, 2008, 22:09:23 pm »
jeszcze dodałabym wymieniony wcześniej Wildlife Premium Rodent Food. powinien być dostępny za granicą a ma przyzwoity skład i króliki za nim przepadają.

tusiątko - też się nabrałam.. nazwa użytkownika zmienia się indywidualnie w tych pozdrowieniach :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 19, 2008, 23:02:08 pm »
Jest jeszce granulat Throls.

Kiedyś byl on dostępny w Karusku, chyba jest całkiem OK.

manatasia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 03, 2008, 09:59:59 am »
A ja właśnie nie mogę nigdzie Alexa znaleźć i tylko wszędzi Vitapol jest! Teraz kupiłam granulat dla gryzoni Vitapolu, ale to ma za mało włókna! Mieszkam w Poznaniu, może ktoś z was zna jakiś sklep gdzie sprzedają taką karmę? Ja mojemu królikowi daję zamiennie granulat i mieszanki (wiem, wiem, nie powinnam dawać mieszanek, ale nie wyrzucę tego przecież :( ). Ponadto dostaje suszone zioła...

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 07, 2008, 18:40:24 pm »
Apropo Alexa, ostatnio na jego opakowaniu pojawił się skład, nie procentowy, ale z jakich surowców jest robiony. Oto one: produkty zbożowe, susze paszowe, produkty mleczne :/ , mączka chleba świętojańskiego, premiks mineralny i witaminowy.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 07, 2008, 18:48:45 pm »
Cytat: "Karusia"
Apropo Alexa, ostatnio na jego opakowaniu pojawił się skład, nie procentowy, ale z jakich surowców jest robiony.

...no nareszcie,bo ten brak opisu był dla mnie ciut podejrzany...choć nadal jest dość ogólnikowy(procentowy byłby lepszy,dziwne że takiego nie zamieszczają), no i te produkty mleczne...co to niby ma być :icon_rolleyes

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 07, 2008, 21:01:49 pm »
ojjjj, chyba się cieszę , że tego Alexa nie kupuję - dziiiwny ten skład jak na menu królicze. chyba już lepszy jest Wildlife Premium Rodent Food. Niby dla królików i gryzoni, ale skład jest całkiem przyzwoity : trawa,jeczmień,mączka słonecznikowa,otręby pszenne,owies,warzywa korzeniowe,minerały,witaminy, olej sojowy. Procentowo to wygląda tak:
*białko-16,5%
*tłuszcz-3,5
*błonnik-15
*wapń - 1 g.
moje królony szaleją za nim :lol i jest do kupienia chyba w każdym TESCO za 12 zl/2 kilo.
W Cuni Duo też są ziarna :zdenerwowany
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 07, 2008, 21:56:16 pm »
Cytat: "Jadwinia"
W Cuni Duo też są ziarna

We wszystkich są ziarna,ważne byle procentowo było ich mniej niż produktów pochodzenia roślinnego(tzn.suszonej zielonki,traw) -wtedy w skladzie najpierw wymienione są właśnie te produkty,a nie ziarno.Tak jest w Wildlife i Duo Cuni i są one napewno lepsze niż Alex

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 08, 2008, 14:04:10 pm »
ziarna sa  ale nie doslownie bo do jedzenia jest granulat,a nie ziarna jak w mieszankch :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 08, 2008, 14:17:04 pm »
no tak, to chyba jasne. ale wydawało mi się, że taki super ekstra granulat to powinny być suszki zielonych części roślin+ewentualnie warzywa korzeniowe...skoro króliki to nie gryzonie i w ich diecie nie powinno być ziaren :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

MagdalenaZ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 10, 2008, 10:24:32 am »
Koperek_wawa,

Koperek, nasze króliki są niemal identyczne!!!! Pozdrawiam

Maniek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 10, 2008, 13:41:56 pm »
Naj;epsze granulaty to ja kupuje z firmy Sano u mnie na wsi. Od razu worek 50kg i wystarcza na bardzo dlugo aby stal w chlodnym suchum miejscu nic mu sie nie robi.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 10, 2008, 14:32:23 pm »
oooaaaaaaaa 50 kilo :wow  ? ile Ty masz tych królików?  :> u mnie kilo starcza na dwa miechy...jeeeezu, masz zapas na kilka lat :diabelek  co to za granulat?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Maniek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 10, 2008, 16:52:05 pm »
Mam tez hodowlane hehe

Linka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 10, 2008, 19:54:54 pm »
Tak ale to są granulaty
a) do tuczu
b) dla samic karmiących
Niby się skladem dużo nie różnią ale ja bym nie polecała dla królików które powinny mieć dobrą kondycje(do tuczu tuczy a dla samic karmiących zwiększa poziom hormonów itd.)

Maniek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 10, 2008, 21:44:01 pm »
Kupuje bo mam tez hodowlane a Niuń jest mieszancem ;p troche hodowlany troche miniaturka ;p dostaje  razy w tygodniu ten granulat ;p bo ani nie karmi ani nie jest na tucz ;p A  ma on duzo witamin szczegolnie teraz dobrze wplywa na siersc. (okres linienia)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 11, 2008, 22:38:46 pm »
ale nie jest zdrowy :/
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Maniek

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 12, 2008, 16:18:36 pm »
Nie daje im codziennie bo byłyby jak bańki ale od czasu do czasu potrzebuja cois bardziej kalorycznego. Zaden krolik nie ucierpial maja sie dobrez znam umier i pewne granice ;p Niemam fermy ze daje im granulat i wode. Podstawą żywienia  moich krolikow jest zielonka owoce warzywa siano, granulat jest dodatkiem. Ufam tej firmie, konsultuje się w sprawie nowych premixów na bierząco dieta ucholi niejjest monotonna i niezdrowa. Az radosc bierze jak je widze biegające i pełne energii :) co nsajwazniejsze zdrowe;p

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 26, 2008, 18:17:10 pm »
Az radosc bierze jak je widze biegające i pełne energii :) co nsajwazniejsze zdrowe;p

  A jaką długość życia mają podarowaną??  :>
konsekwencje błędów dietetycznych często wychodzą po paru latach... Króliki hodowlane najczęściej ich nie dożywają  :/
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 26, 2008, 18:20:53 pm »
Mam pytanie do tych co podają granulat z lucerny.
Ile podajecie ?
Wiem, że jako przysmak, ale ile ? Bo dla mojego malca ciągle by było mało i mało :P