Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010504 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2420 dnia: Październik 19, 2012, 15:01:47 pm »
A ja ostatni robię przepyszne żarło dla moich świń i przede wszystkim królika mieszam ze sobą karmę Chudleys Rabbit Royale 2kg Cuni Nature 2.5kg sieczki 1kg suszone listki wierzby (dostają jeszcze dodatkowe porcje listków)oraz Cavia Complete i aż im się uszy trzęsą .Wiecie co nie zauważyłam rzadnych różnice między Cavia Complete a Cuni Complete tak samo smakuje im i wgl. a Chudlesem się nie martwcie wiele osób go daje świnką i bardzo smakuje a uszak to jak go je to nie ma całego świata wtedy dla niego .
Milek(*) Crazy(*)

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2421 dnia: Marzec 13, 2013, 18:03:58 pm »
Witam.Jestem tu nowa,chociaż podczytuję forum od jakiegoś czasu. Tak sobie czytam o tych granulatach.Ceny kosmiczne. A ja w zwykłym składzie paszowym znalazłam granulat LNB chyba dla młodych ucholi/ procentowo niemal identycznie jak te Wasze firmowe granulaty.Cna 25 zł za 10 kilo 51 za 25 Mam od niedawna pięć ucholi od dziewczyny,której córeczka ma alergię. 3 dziewczyny baranka jeden samczyk baranka i jeden teddy.Kupowałam drogie królicze karmy bo jedna z dziewczynek była bardzo krrucha i watła. Nic nie podziałało. Kupiłam ten mój granulat i od dwóch tygodni moje króliczki się na nim pasą. Paskuda odżyła i nabrała ciałka. A już myślałam,że jej nie odchucham. Wcinają królaski ten granulat az im się uszy trzęsą. Są zdrowe,sierść lśniąca. Do tego mają tonne siana dosłownie,bo kupiłam na allegro 30 kilo półzielonego. W mieszkaniu jak w stodole pachnie siankiem :bunny:a króliczki szczęśliwe.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2422 dnia: Marzec 13, 2013, 18:31:03 pm »
Oby tyko ten granulat nie był zbyt tuczący. Może mieć za dużo ziarna, bo króle hodowlane chowane są w zimnie i rozmnażane i potrzebują bardziej kalorycznej diety.

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2423 dnia: Marzec 13, 2013, 18:55:28 pm »
Właśnie,że nie.podstawa to trawa :) nie jest tuczący bo to dla młodych króli a nie dla tuczników. Lżejsza wersja tego granulatu to granulat zwykły,ogólnoużytkowy. Ja wzięłam bardziej sytą wersję na początek ze względu na to,że to młode króliczki.Kolejny będzie ten ogólny.Uchole nie są zapasione sa w idealnej formie.Przetestowałam go już :) z czystym sumieniem polecam. Nie chodzi tu o względy ekonomiczne. Jest rewelacyjny,wydajny,bardziej treściwy jak objętościowy. No i do woli królasy mają sianko.Za kilo wychodzi 2,50./ cena niewielka .Bo to produkowane dla hodowców... A co do firmowych karm dla miniatur-to w większości chyba płaci się za firmę nie za sam granulatt.. Jeśli ktoś chciałby na spróbowanie.... Króliczki mam nie od dziś.Od zawsze chyba miałam jakiegoś kłapoucha :) Jak znajdę czas to pochwalę się swoimi pupilami. Sami ocenicie :bunny:

sonia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2424 dnia: Marzec 13, 2013, 19:04:20 pm »
to jest granulat czy mieszanka?? pytam,bo jak granulat to odpada,bo moje nawet siurnac na niego nie chca a mieszanke wcinaja.

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2425 dnia: Marzec 13, 2013, 19:13:48 pm »
To granulat. ALE U MNIE JEDZA GO NAWET TE NAJBARDZIEJ WYBREDNE   :bunny:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2426 dnia: Marzec 13, 2013, 19:20:39 pm »
czy ten granulat zawiera lucernę ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2427 dnia: Marzec 13, 2013, 19:27:39 pm »
Nie zawiera lucerny. zamiast lucerny jest trawa plus inne dodatki. Musiałabym cały skład przepisać albo znaleźć w necie i dać Wam linka.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2428 dnia: Marzec 13, 2013, 19:33:30 pm »
albo znaleźć w necie i dać Wam linka.
o tak by było najlepiej :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2429 dnia: Marzec 13, 2013, 21:05:28 pm »
Znalazłam. To jest dla młodych ucholi. Dla dorosłych jest inna. ,,słabsza''Nie ma tu jednak podanego składu-z czego zrobiona albo ja źle szukam.

http://www.lnb.pl/produkty/katalogi/index.php?id=kroliki&title=Mieszanka%20pe%C5%82noporcjowa%20dla%20kr%C3%B3lik%C3%B3w%20%286010%29&dir=futerkowe&page=1

U mnie fajnie na tym granulacie. To jeden z najlepszych. (naturalnie z puli granulatów dla zwykłych ucholi)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 21:08:59 pm wysłana przez Apsik »

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2430 dnia: Marzec 13, 2013, 22:52:34 pm »
póki nie zobaczę składu tego granulatu to nie uwierzę, że taki świetny. 15% zawartość włókna to bym powiedziała, że średnio, a nawet słabo to wygląda :/

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2431 dnia: Marzec 13, 2013, 23:27:17 pm »
Jedyny ból to to wlokno. nie za wiele go. Ale czym innym sie nadrobi. A tak poza tym to jest karma dla królików i im służy.Nie karmimy przecież naszych pupili samym granulatem.

sonia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2432 dnia: Marzec 14, 2013, 00:00:38 am »
15% zawartość włókna to bym powiedziała, że średnio, a nawet słabo to wygląda kwasny
Ja mysle,ze tyle procent to nie tak zle....moje jedza mieszanke,ktora ma tylko 7% wlokna,ale zadnego innego granulatu nie jedza tylko i wylacznie ta jedyna mieszanke.


Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2433 dnia: Marzec 14, 2013, 00:18:17 am »
A gdzie można kupić tą karmę?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2434 dnia: Marzec 14, 2013, 00:51:44 am »
Jedyny ból to to wlokno. nie za wiele go. Ale czym innym sie nadrobi. A tak poza tym to jest karma dla królików i im służy.Nie karmimy przecież naszych pupili samym granulatem.

Wyraźnie jest to granulat dla królików hodowlanych. I nie ma mowy, by był dostosowany do żywienia królika na 10 lat. To, że teraz im smakuje i tyją nie oznacza, że się nie odbije na ich zdrowiu w przyszłości.
Królik nie powinien jeść wcale zbóż, paszy treściwej potrzebuje minimalnie - żywienia go mieszanką dla przydomowej hodowli królików to moim zdaniem błąd. Zdrowiej rezygnować z granulatu, a jak już, to wybierać taki bez zbóż i z dużą ilością włókna, które nie jest kaprysem w diecie królika, a koniecznością (stanowi naturalny przepychacz dla długich jelit, w których gromadzi się sierść i ruchy perystaltyczne nie są zbyt silne - bez włókna są zatkania, nadwaga, wzdęcia).

Lepiej poszukać wśród granulatów dla koni, jak ktoś chce zejść z ceny.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2435 dnia: Marzec 14, 2013, 11:17:10 am »
Lepiej poszukać wśród granulatów dla koni, jak ktoś chce zejść z ceny.
Np ten granulat: http://animalia.pl/produkt,20478,537,marstall-wiesen-cobs-25kg.html

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2436 dnia: Marzec 14, 2013, 14:44:12 pm »
Ja mysle,ze tyle procent to nie tak zle....moje jedza mieszanke,ktora ma tylko 7% wlokna,ale zadnego innego granulatu nie jedza tylko i wylacznie ta jedyna mieszanke.

dla mojego jest źle, bo ma problem z jedzeniem siana (wada zgryzu). obawiam się, że przesiadka z granulatu, który ma 22% włókna w składzie na taki, który ma tylko 15%, skończyłoby się źle dla mojego uszaka. dla naszych potrzeb, 15% to jest stanowczo za mało. ba, przesiadka z "beaphare'a care +" na "cuni complete", skończyła się zatorem-gigantem. jak już karmę będę zmieniać to na taką, która ma więcej niż 22% włókna.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2437 dnia: Marzec 14, 2013, 14:46:13 pm »
to ta końska ma więcej:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2438 dnia: Marzec 14, 2013, 15:00:00 pm »
beaphare'a care +" na "cuni complete"
a w czym beaphar C+ jest lepszy od CC?

Offline Apsik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2439 dnia: Marzec 14, 2013, 17:27:10 pm »
Może i ten granulat nie ma za dużo włókna jak mówiłam.I jest przeznaczony dla królików szybkorosnących,produkcyjnych,ale z drugiej strony nie karmimy samym granulatem. Podstawa jest siano,zielonka.A zastanawialiście sie jaki jest procent włókna w sianie??? Wystarczająco wysoki,granulat u mnie nie jest podstawą żywieniową tylko uzupełnieniem,dodatkiem. I z powodzeniem moga go jeść bo jedza niewiele. Zawartość włókna w sianie to ok 33% .Dlatego nie boję się podawać tańszego granulatu. Nie ukrywam,że przy pięciu ucholach trzeba się trochę podrapać po kieszeni.

Nie jest moim zamiarem tuczenie królików na tym granulacie. Odkarmilam tylko te słabsze podając więcej granulatu jak reszty. Mam baranka,który był tak chudy,że zero masy mięśniowej sama skora i kość. Okazało się,że biedak ma większe zapotrzebowanie i zwykły granulat zs półki dla miniatur mu nie wystarczał. Na tym odkarmiłam idealnie. Teraz królasy są ok. Bez sensu moim zdaniem jest kupowanie granulatu dla koni bo ma więcej włókna. Starczy go w sianie :)A granulat ogólnoużytkowy trzeba z głowa podawać.

A tak na marginesie. Jest tyle dostępnych różnych karm na rynku,każdy podaje wedle zapotrzebowania.U jednych to podstawa u innych dodatek. Najważniejsze aby diete ucholi ustawić tak,aby im nie szkodziło.