Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000219 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Ada_Szaruś

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 12, 2008, 12:59:28 pm »
Ja Szaruśkowi daję Frykas firmy Animals. http://animalia.pl/produkt.php?id=1488 jak dawaliśmy mu podstawowy pokarm dla królików to i tak tylko wybierał te frykasy a ziarenka zostawiał... A co myślicie o tej karmie???

Koperek_wawa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 12, 2008, 19:55:48 pm »
Cytat: "Ada_Szaruś"
Ja Szaruśkowi daję Frykas firmy Animals. http://animalia.pl/produkt.php?id=1488 jak dawaliśmy mu podstawowy pokarm dla królików to i tak tylko wybierał te frykasy a ziarenka zostawiał... A co myślicie o tej karmie???

O ile ja dobrze pamiętam Frykas firmy Animals nie jest za bardzo polecany dla królików. Frykas jest prawdopodobnie mieszkanką, a mieszanki po prostu źle wpływają na zdrowie i rozwój królików. Ja podaje Pusi Cuni Duo, który jest samym granulatem i nie zawiera żadnych dodatkowych frykasów. Frykasy są niepotrzebne królikom. Na Twoim miejscu zmieniłbym karmę Szarusiowi właśnie na Cuni Duo. A i jeszcze jedno - pamiętaj, że wszelkie eksperymenty ze zmianą królikowi pokarmu, należy wprowadzać bardzo powoli, aby króliczek nie dostał biegunki ;)

naomi19

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 12, 2008, 22:24:38 pm »
Frykas akurat mieszanka nie jest ;)
Ale faktcznie- sa lepsze przysmaki na rynku :)

Ada_Szaruś

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 13, 2008, 20:47:25 pm »
Ok, dzięki dodam jednak że Szruś frykasa dostaje tylko troche, codziennie dostaje świerze marchewki selera czy cykorie :). Frykas jest tylko takim dodatkiem do normalnej diety, choć Szeruś dostaje go 1/2 miski codziennie.

Dzięki i pozdrawiam!!!

PS Czekam na więcej rad  :niegrzeczny

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 8:50 pm ]
Aha, jest jeszcze pytanie czy Bobuś (często tak mowię na Szaruśka :P) polubi granulat  Cuni Duo, jeżeli on tych wszystkich ziarenek i kukurydzy nigdy nie zjadał i wybierał tylko smaczki...?

Pzdr!

Gina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 13, 2008, 22:13:49 pm »
Cytat: "Ada_Szaruś"
Aha, jest jeszcze pytanie czy Bobuś (często tak mowię na Szaruśka  ) polubi granulat Cuni Duo, jeżeli on tych wszystkich ziarenek i kukurydzy nigdy nie zjadał i wybierał tylko smaczki...?

Tego nikt nie jest w stanie Ci zagwarantować :P Króliki to kicające indywidualności. Jednakże większość kicajków na forum lubi Duo Cuni lub Cuni Complete.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 14, 2008, 10:07:12 am »
Duo Cuni Complete uchole prawie wszystkie lubieja,a Duo Cuni nie bardzo,wiec lepiej kup CC,ten granulat jest wieksza szansa,ze polubi
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 14, 2008, 11:14:32 am »
Cytat: "reniaw"
Duo Cuni Complete

Reniaw, jest albo Cuni Complete albo Cuni Duo. Nie ma Duo Cuni Complete :bukiet
Ale faktycznie królisie chętniej jedzą CC ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 14, 2008, 11:36:40 am »
Jeśli ktoś zna Duo Cuni to kojarzy,że są w nim dwa rodzaje granulatu:takie drobne granulki i takie większe/grubsze.no i moj uchol bez oporów zjada te małe,natomiast gardzi dużymi :oh: Nawet jak już wyje te drobne to nie chce się skusić na duże.no i nie wiem jak go przekonać...w końcu spora część opakowania to te duże.Czy ktoś z was ma podobny problem?
Jak tak dalej będzie to bedę zmuszona spróbować z Cuni complete-może to będzie jadł w calości...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 14, 2008, 12:08:06 pm »
U mnie z Cuni Duo był jeden zasadniczy problem - królisie w ogóle nie chciały go jeść  :oh: Miały w nosie i małe i duże granulki. Teraz jedzą CC; Diego chrupie i zajada, a Kluska robi łaskę i zawsze coś zostawia. Czeka na zielone  :diabelek Nie znam sposobu na zmuszenie królika do zjedzenia czegoś, czego zjeść nie chce. Moje smrody będą wolały jeść samo siano, a nielubianego jedzenia się nie tkną za nic w świecie  :icon_rolleyes
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 14, 2008, 12:30:58 pm »
bosniak, rozpuszczone te Twoje króliki  :diabelek
U mnie bedzie test z nowym granulatem za jakis tydzien i zobaczymy czy bedą jeść. Przypuszczam ze tak no ale mogę się mylić  :/

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 14, 2008, 12:46:04 pm »
Cytat: "bosniak"
U mnie z Cuni Duo był jeden zasadniczy problem - królisie w ogóle nie chciały go jeść  Miały w nosie i małe i duże granulki.


No to przynajmniej sprawa jasna:odstawić DC,zmienić na CC i juz.I ja tak chyba też zrobię,bo zmuszać go to ja nawet nie mam zamiaru.Tym bardziej że moj futrzak to niestety nie zastąpi jedzenia granulatu siankiem(ale o tym pisalam w innym temacie więc nie będę się rozwijać).

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 14, 2008, 13:35:12 pm »
Cytat: "mika2680"
bosniak, rozpuszczone te Twoje króliki


Oj, żebyś wiedziała, że rozpuszczone  :diabelek Ale tak mnie rozbrajają te małe, wstrętne, wybredne, bobkujące potworki, że jestem kompletnie obezwładniona  :P I robią, co chcą  :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 14, 2008, 14:18:49 pm »
Cytat: "bosniak"
Cytat: "mika2680"
bosniak, rozpuszczone te Twoje króliki


Oj, żebyś wiedziała, że rozpuszczone  :diabelek Ale tak mnie rozbrajają te małe, wstrętne, wybredne, bobkujące potworki, że jestem kompletnie obezwładniona  :P I robią, co chcą  :oh:
A najgorsze ze u mnie jest to samo  :oh:  :oh:

Koperek_wawa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 14, 2008, 17:23:56 pm »
Cytat: "mika2680"
Cytat: "bosniak"
Cytat: "mika2680"
bosniak, rozpuszczone te Twoje króliki


Oj, żebyś wiedziała, że rozpuszczone  :diabelek Ale tak mnie rozbrajają te małe, wstrętne, wybredne, bobkujące potworki, że jestem kompletnie obezwładniona  :P I robią, co chcą  :oh:
A najgorsze ze u mnie jest to samo  :oh:  :oh:

Heh, moja Pusia jest taka sama  :diabelek  :P

Gina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 14, 2008, 22:11:44 pm »
Cytat: "nana"
Jeśli ktoś zna Duo Cuni to kojarzy,że są w nim dwa rodzaje granulatu:takie drobne granulki i takie większe/grubsze.no i moj uchol bez oporów zjada te małe,natomiast gardzi dużymi :oh: Nawet jak już wyje te drobne to nie chce się skusić na duże.no i nie wiem jak go przekonać...w końcu spora część opakowania to te duże.Czy ktoś z was ma podobny problem?
Jak tak dalej będzie to bedę zmuszona spróbować z Cuni complete-może to będzie jadł w calości...

Rudzik też nie przepada za tymi grubymi granulkami. Zostawia na sam koniec i zjada jakiś czas po śniadanku. Tylko, że ja daję jej śniadanko koło 8-8:30, a suszki koło 11. W tym czasie ma tylko granulat w misce. Więc jak jest głodna zjada te granulki (ostatnio coraz chętniej). Jak wyje wszystko dostaje sianko ;)
A z CC miałam wielki problem na początku- Rudzikowi nie smakował :oh: Jak go wprowadziłam do diety była mała i dostawała dwa razy dziennie granulat. Więc znalazłam sposób by ją zmusić do jedzenia CC- dostawała go zawsze na śniadanko. A ponieważ na noc ma tylko sianko w klatce rano zawsze jest głodna :P Teraz CC je, ale DC musi być więcej w misce.

kanin

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 19, 2008, 09:03:51 am »
Witam, Nie zdolalam przeczytac wszystkich postow w tym temacie wiec wybaczcie jesli takie pytanie juz padlo. Wyczytalam, ze krolikom nie wolno chlebka i ziarenek. Wnioskuje zatem, ze w ogole zboz. W granulacie, ktorym kupilam oprocz lucerny i warzyw sa zboza, czy zatem to nie jest wskazane? Mieszkam za granica, trudno tu dostac czysto roslinne granulaty, ostatnio trafilam na takie co zawiera mleko w proszku. Jakie sa te polskie granulaty? Duo cino, Alex, Vitapol itd? Czy one sa w 100% tylko z zieleniny?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 19, 2008, 10:11:33 am »
jestes ze szwecji moze? jak podasz skad to latqiej bedzie pomoc. bo sa tu osoby z zagranict np. ja

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 19, 2008, 10:17:47 am »
Z tego co się orientuję, granulaty w swoim składzie też mają zboża (w różnych ilościach w zależności od marki), ale są one "zmielone" i królisiom nie grozi wbicie jakiejś paskudnej łuski w dziąsło, no i nie wybierają samych ziarenek  :lol . Jeżeli dajesz granulat, a nie mieszankę (w której te zboża stanowią z reguły większą część objętości i są "luzem"), to wydaje mi się, że królisiowi nic nie będzie. Granulatu z lucerny nie powinno być zbyt dużo, ponieważ jest kaloryczny. W Polsce jest dostępnych kilka granulatów: Duo Cuni i Cuni Complete firmy Versele-Laga, Vitapol (firmy Vitapol), Alex, znalazłam też w sieci Supa Rabbit Excel firmy Burgess (ale nie kupowałam tego i nie wiem, co to, bo opakowanie nie jest przezroczyste), jest także Chrumiś Gran (Dako-Art, dużo tłuszczu, mało włókna), Granulat firmy Koliber (napisali, że dla gryzoni :oh: ) oraz Vita Special regular/junior firmy Vitakraft (stosunkowo dużo tłuszczu). Niektórzy kupują Deli Nature, ale nic o tym nie wiem  :/
Jeżeli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma w sklepach zbyt dużego wyboru, to myślę, że dobrym pomysłem jest zamówienie dobrego granulatu przez internet. Cenowo podobnie, a w dodatku z dostawą do domu :) Pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 19, 2008, 10:19:35 am »
Na polskim rynku godne polecenia są granulaty Duo Cuni,Cuni Complete-oba firmy Prestige(Versele-Laga)-firma belgijska.Z polski producentów polecany granulat to ten z firmy Alex.Vitapol tez jest polskiej produkcji,ale osobiście bym go nie polecala,bo ma gorszy skład procentowy niż te wcześniej wymienione.Natomiast w składzie tych wszystkich granulatów jest ziarno,natomiast procentowo jest go mniej niż tzw.zieleniny.Są  to granulaty pełnoporcjowe,natomiast granulaty robione wyłącznie z zieleniny np. z lucerny stanowią pokarm uzupełniający.tak więc to że w skladzie granulatu jest ziarno to normalne,ważne żeby zieleniny procentowo było więcej,a produktow mlecznych,czy piekarniczych wogóle nie bylo.Kroliki dzikie też jadają ziarna,ale zdecydowanie mniej niż wszelkich "zielonych roślinek",gałązek ,korzonków itp.-stąd też najlepszy granulat to taki składowo najbardziej zbliżony do pokarmu jaki pobierają kroliki w naturze.

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 3:23 pm ]
O, bośniak to ładnie opisała...ale nie widziałam tego postu jeszcze jak, pisałam swój  :oh:

Pucka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 19, 2008, 20:38:07 pm »
Kupiłam dziś Puniowi Cuni Complete.Wcześniej jadł mieszanki, ale od dziś się to zmieni.Na szczęście granulat stał się jedną  niewiwlu rzeczy, za które Punisław da się pokroić :lol