Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1009918 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2300 dnia: Grudzień 18, 2011, 10:24:20 am »
Ja niestety musze wrocic do granulatu, po wiekszej ilosci warzyw Peppar sie zatyka a teraz to same kosci, nawet kregoslup mu czuc :( Wiec pytanie do Was jaki granulat mam wybrac? JR FARM nie mam tutaj na miejscu, z tych znanych tutaj to CC i science selective mature.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2301 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:06:56 pm »
wszyscy dają CC, ja też, nie miałam po tym żadnych nieprzyjemności. :) zjadany bardzo chętnie. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2302 dnia: Styczeń 27, 2012, 20:11:43 pm »
mój je od 4,5 roku cuni pro lub CC i też nie było po nich żadnych nieprzyjemności.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2303 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:19:28 pm »
A czy jest tu ktoś kto karmi królika Cuni Nature?

Bo chętnie odstąpię prawie całą paczkę tego granulatu. Prawie, bo ubyło z niej jakieś 2 łyżeczki. Kupiłam ją na ostatnią chwilę gdy Tuptusiowi zabrakło jego granulatu. Okazało się jednak, że on nie tknął ani kęsa, a ja od tej pory nie mam co zrobić z tym granulatem...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2304 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:29:30 pm »
A czy jest tu ktoś kto karmi królika Cuni Nature?

Bo chętnie odstąpię prawie całą paczkę tego granulatu. Prawie, bo ubyło z niej jakieś 2 łyżeczki. Kupiłam ją na ostatnią chwilę gdy Tuptusiowi zabrakło jego granulatu. Okazało się jednak, że on nie tknął ani kęsa, a ja od tej pory nie mam co zrobić z tym granulatem...

Nie jestem pewna ale chyba marciula daje CN ale zapytać można :)

Offline dominek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Springbank& Frędzel
  • Za TM: Kubiś, Sparky, Misia, Lenka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2305 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:43:37 pm »
Moje króle wcinają z radością CC - nie mają żadnych problemów i pomimo tego ze wyłudzają go co trochę to trzymają linię;). Również dobrym granulatem poleconym przez naszą Vet jest BEAPHAR Care+ . Również wypróbowany, chętnie jedzony z tym że nieco droższy..
http://www.beaphar.pl/produkty/zobacz/171.html?category[0]=&category[1]=&name=Wpisz%20szukane%20s%C5%82owo
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2012, 23:50:58 pm wysłana przez dominek »

Late

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2306 dnia: Styczeń 30, 2012, 09:32:16 am »
A  czy skład Cuni Pro jest odpowiedni ?

Składniki analityczne:
Białko          15 %
Tłuszcz       2,5 %
Minerały      7,5 %
Błonnik      20,5 %
Wapń             1 %
Fosfor          0,5 %
Witamina A      10.000 j.m./kg
Witamina D3      2.000 j.m./kg
Witamina E             35 mg/kg 
Miedź – siarczan miedzi (II)   8 mg/kg

Czy rodzaj granulatu może być zmieniany co pewien czas : dawać Cuni Complet, a po pewnym czasie Cuni Pro?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2307 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:29:45 am »
Late cuni pro jest polecane jako jeden z lepszych granulatow. Wiec sklad jest ok.
A co do zmian granulatu co jakis czas- zdecydowanie nie. Po co mieszac bez sensu w diecie krolika.

Late

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2308 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:28:56 am »
Dziękuję za odpowiedź :)
Teraz już wiem, że królik jak jedno lubi to trzeba to stosować.

Offline Zbójnickie Chomiczki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tymianek i Melisa
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, świnie, kotas i banda chomików
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2309 dnia: Luty 03, 2012, 16:55:43 pm »
Po zabiegach w zaśpieniu i niemożności wykrycia przyczyn nadmiernego ślinienia u mojego nieżyjącego już króliczka Alberta, przestwiłam go z Cuni Complete na Supreme science selective mature. Króliczkowi nie tylko sie pprawiło, ale również szybko doszedł do swojej wagi, humoru i apetytu. Ślinienie minęło.
Niestety ta karma jest prawie niedostępna w Polsce.
Kiedy przyniosłam Tymianka niedożywionego, z wilczym apetytem, ale dziwnymi przyzwyczajeniami żywieniowymi z poprzedniego domu, na pierwszy rzut poszedł Cuni Complete mieszany z ziołami i warzywno ziołową HP. Dodatkowo zamówiłam mu i nadal zamawiam Supreme science selective najpierw junior, teraz dla dorosłych uszaczków. Składowo ponoć nic specjalnego, za to zawiera prebiotyki, co poprawia trawienie. W tej chwili je tego niewiele, bo staram się aby jadł jak moje świnki: dużo siana, ziół, świeżych ziół i warzyw. Granulat dodatkowo, ale przekonałam się do tej karmy i jak długo będzie można ją zdobyć, pewnie tak długo będę ją kupować uszakowi.
Mam wpisać coś takiego: Dawna Lukrecja po zmianie nicku na Zbójnickie Chomiczki

Blanka8

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 16, 2012, 09:33:18 am »
A mój królik żadnej zdrowej karmy nie lubi i w ogóle jest niejadkiem. Z CC wyjada tylko coś a czarny drobny granulat zostawia. Zajada się granulatem z  Vitapolu. Siana nie chce jeść i nie mogę mu dawać za dużo warzyw bo ma biegunki. A teraz jak wyjadę do Holandii to nie wiem co to będzie. Wezmę karmy na zapas, a potem będę mu musiała coś innego wprowadzać

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 16, 2012, 11:03:03 am »
Jak mu kupujesz Vitapol to się nie dziw, że innych karm nie je... Przegłodź go zostawiając odrobine CC w misce a sam zje. To samo się tyczy siana. Ale po raz trzeci, w trzecim wątku nie bedę pisała tego samego.... Poczytaj miniaturke bez tajemnic bo byc moze zle wprowadzasz warzywa. A biegunki moze miec od nadmiaru mieszanki Vitapolu, a nie od warzyw.

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 16, 2012, 12:34:56 pm »
źle jest przyzwyczajać króliczka do jednego, on musi też mieć zmienną dietę. Warto albo mieszać pokarmy albo stosować je na zmianę.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 16, 2012, 13:36:26 pm »
Królik musi mieć dietę zbilansowaną ale monotonną! Jego układ pokarmowy się dostosowuje do rodzaju pokarmu, flora jelitowa nastawia się na trawienie danych składników.
Dlatego przy każdej zmianie diety królik może mieć biegunkę, dlatego ma się wprowadzać nowe pokarmy powoli, a nowy granulat mieszać ze starym.

Zmienianie diety bez potrzeby jest nie tylko nie wskazane,ale szkodliwe !!
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 16, 2012, 13:50:23 pm »
Moje szkodniki jedza JR Farm, ale najbardziej kochaja CC. Czasami wsypuje im pare paleczek CC do kuli smakuli i jest wielka radosc. Nie daje im CC na codzien bo one go po prostu pochlaniaja jak szalone i nic nie ma w misce po minucie. CP nie cieszyl sie zbyt wielkim powodzeniem.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2315 dnia: Luty 16, 2012, 23:03:15 pm »
źle jest przyzwyczajać króliczka do jednego, on musi też mieć zmienną dietę. Warto albo mieszać pokarmy albo stosować je na zmianę.
Skąd taki pogląd?
Ponieważ z informacji na tym forum korzysta wiele osób, to podając takie informację proszę również je uzasadnić (np. literaturą na ten temat).

Blanka8

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2316 dnia: Luty 17, 2012, 09:26:45 am »
Właściwie wprowadzam warzywa. Tak jak tam pisze i postępuje tak jak tam pisze i wyraźnie jest napisane, że może mieć luźne bobki od warzyw. Jak mu dawałam CN to też miał ten sam problem, więc to nie wina granulatu.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2317 dnia: Luty 17, 2012, 12:14:36 pm »
Może samego granulatu nie, ale możliwe że jego ilości.

Offline Shakusik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2318 dnia: Luty 20, 2012, 20:24:32 pm »
Mam pytanko... wyczytałam, że MŁODE KRÓLIKI (w wieku od 8 tygodni do 8 miesięcy) potrzebują dużo kalorii, minerałów i białka, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo. W diecie takiego młodego zwierzątka panować powinna zasada, że ma on mieć nieograniczony dostęp do granulatu i siana.

Czy powinny mieć granulat cały czas dostępny?? Wafel, ile by mu sie nie nasypało tyle wetnie...
Daje im teraz CC, marchew, pekinkę, oczywiście siano i ziółka, gałązki do gryzienia. Kończy mi sie karma a Versele Laga ma też inne w swojej ofercie typu Cuni Pro czy cuni junior... Zmieniać czy zostać przy CC?

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2319 dnia: Luty 20, 2012, 20:32:15 pm »
CC jest najlepszą karmą, ale można też zmieszać z Pro. Ale skoro ładnie wcina to po co kombinować? :)