Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2260 dnia: Sierpień 02, 2011, 19:39:12 pm »
Ja właśnie zakupiłam granulat dla mojego maleństwa, pierwszy raz w ogóle będę karmiła królika granulatem (mój poprzedni jadł głównie świeży pokarm). Wiem że do tej pory był karmiony tak więc nie chce mu drastycznie zmieniać diety. Nazywa się ten patent Junior&Dwarf rabbit nuggets - zna ktoś?:)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2261 dnia: Sierpień 03, 2011, 14:25:21 pm »
Ja właśnie zakupiłam granulat dla mojego maleństwa, pierwszy raz w ogóle będę karmiła królika granulatem (mój poprzedni jadł głównie świeży pokarm). Wiem że do tej pory był karmiony tak więc nie chce mu drastycznie zmieniać diety. Nazywa się ten patent Junior&Dwarf rabbit nuggets - zna ktoś?:)
Czemu bedziesz dawac granulat? jak o wiele lepiej jest naturlanie!

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2262 dnia: Sierpień 03, 2011, 17:11:05 pm »
chce mu stopniowo zmieniać dietę, a tak był karmiony do tej pory, oczywiście oprócz mleka matki. Nie chce go od razu przestawiać na warzywka bo mu mały brzuszek zeświruje z nadmiaru zmian. później już powoli będziemy uruchamiać zieleninkę ;)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2263 dnia: Sierpień 03, 2011, 22:12:31 pm »
Czemu bedziesz dawac granulat? jak o wiele lepiej jest naturlanie!
o wiele lepiej, ale nie każdemu wygodnie. to osobista decyzja każdego opiekuna. :)
ale ja o takim granulacie nie słyszałam, w Polsce go chyba nie ma? :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2264 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:12:40 pm »
możliwe że nie ma. Napisałabym co zawiera ale strasznie długa litania tego wszystkiego. link do stronki z produktem: http://www.petsathome.com/shop/junior-nugget-rabbit-food-4kg-by-pets-at-home-15658

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2265 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:39:05 pm »
no ja niestety nie znam nazw wszystkich składników po angielsku, może ktoś bardziej obyty pomoże.
ale jeśli i tak zamierzasz go wycofać z diety, to przecież i tak go musisz kupić, bo- jak sama napisałaś- taki sam je w tej chwili. a bez sensu byłoby zmieniać granulat na lepszy (gdyby ten okazał się zły), tylko po to, żeby go później wycofać. chyba, że będziesz karmić granulatem, to już faktycznie trzeba wiedzieć, czy ten się nadaje na stałe, czy tylko do zmiany. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2266 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:43:30 pm »
Ja tej karmy z Pets at Home nie polecam.W sumie to przez nikogo ta karma nie jest polecana w Uk.W Pets at Home dobre są jedynie suszki i żwirek do kuwety.Polecam granulat:
https://www.thehayexperts.co.uk/Food.10/View+Foods+by+Brand.132/Science+Selective.135/Science+Selective+JUNIOR+Rabbit+%3A+2kg.457.html .Najpierw Juniora a potem zmieniasz dla dorosłych.Warto przejrzeć całą tę stronę - mają duzo rzeczy dla królisiów.

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2267 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:01:50 pm »
hmm w sumie myślałam że ten granulat to bedzie tylko na parę dni a później już na świeże jedzonko przejdziemy stopniowo. nie mam zamiaru na dłuższą metę karmić młodego granulatem. a można wiedzieć dlaczego nie polecany jest?

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2268 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:21:10 pm »
granulaty jeśli nie są polecane, to najczęściej ze względu na składniki, albo złe proporcje (np. za dużo tłuszczu). ale to niech Monika się wypowie, co konkretnie jest źle.

jeśli królik jest tym w tej chwili żywiony, to i tak nie masz wyjścia i musisz go karmić tym samym w domu, bo nie wolno diety gwałtownie zmieniać (jeśli jest karmiony mieszanką, to nie masz wyjścia i niestety też musisz zacząć od mieszanki). to samo tyczy się wprowadzania zieleniny zamiast granulatu- to nie będzie parę dni, ale parę tygodni. a w Twoim przypadku nawet miesięcy. najpierw musisz wprowadzić kilka(naście) warzyw, żeby miał różnorodność w diecie. nowe warzywa wprowadzamy mniej więcej co tydzień, jak za dużo nowości na raz, to też źle. i dopiero, kiedy będziesz miała czym zastąpić granulat, to możesz go wycofywać. poczytaj wątek na temat diety bezgranulatowej, tak będzie najlepiej.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2269 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:30:40 pm »
dzięki, poczytam. kurde trochę się zakręciłam teraz bo widzę dużo rozbieżności między forum SPK a uszatą stroną wg której robiłam zakupy... hm...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2270 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:34:22 pm »
jak to? jeśli chodzi o tą dietę bezgranulatową, to jednak polecam odpowiedni wątek. ja dokładnie go nie zgłębiałam, więc szczegółów nie znam, bo i takiej diety nie planuję. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2271 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:46:35 pm »
Np na tamtej stronie znalazłam że granulat musi być obecny w diecie jednak nie może być dostępny dla królika cały czas (cokolwiek to znaczy) no i że trzeba być ostrożnym z wprowadzaniem świeżych produktów. Ale mój poprzedni królik nigdy granulatu nie jadł, całe swoje 3,5 roczne życie szamał owocki i warzywa, suchy chlebek i sianko i nigdy nie miał rozwolnienia ani wzdęć. A jaka zielenina powinna być pierwsza wprowadzona do diety?

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2272 dnia: Sierpień 04, 2011, 20:57:18 pm »
Nie, absolutnie nie musi. To jest tylko i wyłącznie nasza wygoda. Ja na przykład sobie nie wyobrażam wstawania o 5:00 (o tej godzinie mniej więcej mnie budzi) i szykowania śniadania składającego się tylko z zieleniny. A sypnę garstkę granulatu i idę dalej spać. Ale w naturze zając nie ma do niego dostępu. Oczywiście, zając i nasz domowy królik nie są identycznie zbudowane, ale aż tak ogromnej różnicy nie ma.
Jeśli chodzi o warzywa, to może na początek jakiś seler naciowy, nać marchewki, koperek... Poszukaj dokładniej na forum, wszystko jest.

edit: a suchy chlebek z diety znika! nie podajemy w ogóle! tak samo, jak wapienek, dropsów, kolb i innych świńst! jedyną przetworzoną, dopuszczalną rzeczą jest ten granulat, ale też nie kupujemy byle czego (np. vitapol), tylko wybieramy najlepszy możliwy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 21:09:13 pm wysłana przez gumijagodowysok »
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Harribel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2273 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:31:14 pm »
nie wiem gdzie ja nać dostane tu bo w sklepach warzywa są już obrane i zapakowane, na placu może coś się uchowa, zapytam się w sobote farmerów czy coś mają ...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2274 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:51:41 pm »
A widzisz gumi a my wstajemy o 7 rano żeby dać naszym rozbójnikom koperek.I czy to sobota czy niedziela to do godziny 8 rano juz jest wszystko zjedzone :)

Harribel w Morrisonie jest marchewka z natką tylko nie wiem jak u was ale u nas ciągle w innym miejscu leży :P Koperek też Morrison 2 za funta :)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2275 dnia: Sierpień 04, 2011, 22:28:45 pm »
koperek, sam koperek mogłabym rzucić. ale trzeba by ważyć, ile się daje, patrzeć w jakich proporcjach... i 7 rano to już jest jakaś godzina... przykro mi, o 5 (czasem nawet 4) jeszcze śpię. :]

harribel- to wszystko już nie w tym wątku. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2276 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:02:05 pm »
koperek, sam koperek mogłabym rzucić. ale trzeba by ważyć, ile się daje, patrzeć w jakich proporcjach... i 7 rano to już jest jakaś godzina... przykro mi, o 5 (czasem nawet 4) jeszcze śpię. :]

harribel- to wszystko już nie w tym wątku. :)
A czy to trzeba wazyc i patrzec ile co? :) Nie raz dziewczyny pisaly to sie na oko daje, jak dajesz psu barf to tez nie patrzysz by tyle g kazdego dnia tego i tego tylko zeby bylo tyle i tyle gram w ciagu miesiac a czy jednego dnia dasz 100 mniej a drugiej 100 wiecej to nie wazne

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2277 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:16:25 pm »
Zaufaj mi, że ja rano bym musiała ważyć. :D I przy okazji modliłabym się, żeby marchewki na przykład z kiełbasą nie pomylić. :DD
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2278 dnia: Sierpień 06, 2011, 17:30:48 pm »
Zaufaj mi, że ja rano bym musiała ważyć. :D I przy okazji modliłabym się, żeby marchewki na przykład z kiełbasą nie pomylić. :DD
Ja tam by mogla i to i to psu dac :D

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2279 dnia: Sierpień 12, 2011, 10:45:08 am »
Właśnie czytałam ten temat i chętnie bym coś
kupiła z tych karm polecanych dla królików :)

Ale niestety moja mama się może nie zgodzić
ponieważ woli kupować jedzenie dla królików
byle jak najtańsze i moja mama uważa że
nie ważne jaką karme królikowi się kupi
ale królik ma mieć co jeść :(

Właśnie niedawno zauważyłam że moja mama
kupiła swoim zeberkom karmę z najlepszej firmy
Versele laga .

I ja sobie myśle że te zeberki jedzą karmę
z najlepszej firmy Versele laga a
mój królik musi jeść to kolorowe świnstwo z Vitapolu :/

Mojej mamie nie da się nic wytłumaczyć ponieważ
woli być mądrzejsza od innych i powiedziała
że mam nie słuchać osób z forum bo
mówią głupoty ... :/

I ja was zawsze słucham bo chcę dla mojego
królika jak najlepiej :)

PS.Chyba muszę zacząć myśleć o przestawienie mojego królika
na diete bez granulatową :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 10:50:05 am wysłana przez Króliczara »