Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000758 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2200 dnia: Czerwiec 21, 2011, 07:18:55 am »
Czyli z tego co piszecie nie będę podawać mojemu króliczkowi tego granulatu z VitaPol i bardzo dziękuję wszystkim za informacje ;*

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2201 dnia: Czerwiec 21, 2011, 13:45:41 pm »
Czyli z tego co piszecie nie będę podawać mojemu króliczkowi tego granulatu z VitaPol i bardzo dziękuję wszystkim za informacje ;*

Sprubój dać Cuni Complete Versele Laga albo wogóle nie dawaj granulatu tylko przestaw uszaczka na warzywa,owoce i ziółka.

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2202 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:13:53 pm »
Okey tak zrobie, mój uszak zawsze ma pod dostatkiem owoców. (Jabłko, Marchweka, Koniczyna)
Kupiłem także karmę dla królika z firmy koliber jest to mieszanka :
-Pszenica
-Jęczmień
-Owies
-len
-słonecznik
-granulat
-kukurydza
-susze warzyw


Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2204 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:57:42 pm »
BaQ, najlepiej zrobisz, jesli poczytasz sobie stronkę www.miniaturkabeztajemnic.com albo poprzeglądasz info o diecie na naszym forum. Zweryfikujesz wtedy swoje opinie o granulatach i dowiesz się wiele o zdrowym żywieniu uszaka, o tym ile powienien jeść warzyw i zieleniny i jak ograniczac rzeczy tuczące i zawierające dużo cukru, np. marchewka!!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2205 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:00:24 pm »
Koliber również nie jest zdrowy. Wprowadź do jego diety zieleninę na pierwszym miejscu. Jabłka i marchwi za dużo nie podajemy.

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2206 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:11:57 pm »
Kamulka84 nie wiem czy ta strona, którą mi podałaś jest odpowiednia gdyż jak widzę jest to strona poświęcona miniaturkom ; >, a ja mam Baranka Francuskiego ; >, ale poczytam ;]

LeryMosa Zieleniny mój króliczek ma pod dostatkiem przez cały czas nie ma opcji zeby mu jej zabrakło najczęściej dostaje Koniczynę Perską (taka odmiana większa niz ta która rośnie na trawniku ; >) Po za tym gdy jest ciepło mój króliczek ma zbudowany wybieg na którym skubie sobie trawkę. Nie wiem mój królik tą Paszę z firmy koliber wcina i nie widze zadnego problemu ; >


Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2207 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:16:59 pm »
Wiesz ale jak np ktoś pali papierosy np 15 lat może nic nie być a potem nagle daje się we znaki choroba. Ta strona nie jest poświęcona w 100 % miniaturkom a królikom domowym. Takie tanie mieszanki są tłuste, słodkie, tworzą ropnie na dziąsłach. Lepiej żeby królik jadł droższą karmę, albo wcale i był zdrowy. Jestem pewna że nie pozwoliłbyś by twoje dziecko odrzywiało się tylko i wyłącznie mc`donaldem i słodyczami.

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2208 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:23:09 pm »
Rozumiem Jeśli mozesz podasz mi nazwy dobrych i sprawdzonych granulatów i paszy :przytul:
I mam takie pytanie jeśli mogę zapytać tylko to juz nie w moim imieniu tylko mojego znajomego ponieważ widzę ze jesteś doświadczony/a jakie są objawy komarzycy i czym są wywołane  :bunny: :*

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2209 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:29:58 pm »
Przykładowe firmy dobrych granulatów:

-Cuni Pro Versele Laga
-Cuni Complete Versele Laga

-Grainless Complete JR Fram

Pytanie o komarzyce zadaj w osobnym "rozdziale" w którym można pisać o chorobach :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2210 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:31:00 pm »
BaQ już pisałam - Cuni Complete Versele Laga ale dodam jeszcze dobry jest Supreme Selective Rabbit.

Objawy myksomatozy:
http://miniaturkabeztajemnic.com/myksomatoza.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2211 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:32:02 pm »
Z tego co mi wiadomo kroliki hodowlane (rasy duze) maja inna diete niz kroliki domowe  - http://srokacz.pl - strona dotyczaca ras duzych, aczkolwiek pasze przygotowywane dla tego typu krolikow maja za zadanie "utuczyc" krolika aby nabral masy miesniowej bo jest przeznaczony do konsumpcji. Aczkolwiek granulaty ktore podajemy krolikom miniaturowym mozna jak najbardziej podawac krolikom hodowlanym ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2212 dnia: Czerwiec 21, 2011, 22:14:40 pm »
Ja ze swojej strony bym polecała napisać do forumowiczki o nicku Mas - ona bardzo dobrze zna się na uszatkach hodowlanych :)

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2213 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:03:55 am »
nellciaa ja nie choduję królika, aby go utuczyć i skonsumować....  :crazy: :2guns:
I dziękuję za stronę ;*

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2214 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:21:06 am »
ja nie choduję królika, aby go utuczyć i skonsumować

Tym bardziej przestwiamy się na zdrowe żywienie :)

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2215 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:51:27 pm »
Ja ze swojej strony bym polecała napisać do forumowiczki o nicku Mas - ona bardzo dobrze zna się na uszatkach hodowlanych :)
Dziękuję bardzo Madziu naprawdę Mas to naprawdę doświadczona osoba dziękuję ;**

Offline sided

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2216 dnia: Lipiec 05, 2011, 09:15:13 am »
Witam moj krolik karmiony byl VL Cuni Complete pozniej z ciekawosci kupilem beaphar Care+. Cuni poszlo w odstawke tylko czekal az dostanie care+ i do tej pory je. Ciekawia mnie 2 firmy JR Farm i Bunny np. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/bunny/186203 czy ktos kupowal ten pokarm i co o nim sadzi?


Prosze nie mnozyc powtarzajacych sie watkow, tylko w miare mozliwosci zadawac pytania w juz istniejacych. Watek o granulatach jest przyklejony i nie jest trudno go znalezc. Watki scalilam.
Tocha


« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 11:39:59 am wysłana przez Tocha »

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2217 dnia: Lipiec 05, 2011, 23:39:58 pm »
o 'Bunny' się nie wypowiem, bo nie wiem. JR Farm ma dobry granulat Grainless Complete. Jednak do tego drugiego sporo osób się zraziło po tym, jak poszła cała seria z jakąś pleśnią. W sumie nawet nie wiem, czy wróciło do sprzedaży. Tylko jednego nie rozumiem- Cuni Complete jest stosunkowo dobrym granulatem. Beaphar Care+ już nie za bardzo. Tylko po co tak testować? Skoro uszaki jedzą granulat, który jest ogólnie polecany, nie powoduje on żadnych przykrych niespodzianek, to po co mieszać w ich diecie? Najlepiej wróć do Cuni Complete, albo wyeliminuj granulat zupełnie. Nie ma sensu testować kolejnych karm na biednym króliku.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2218 dnia: Lipiec 05, 2011, 23:45:10 pm »
Z Bunny Naturals jak do tej pory dobre było już tylko siano,granulatu od nich nie polecam.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2219 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:45:24 am »
Gdzieś wyczytałam także, że Bunny ma kosmiczne ceny za niewielką paczkę.