Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

berry scary

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2180 dnia: Maj 27, 2011, 11:17:09 am »
W zasadzie to masz racje...chyba to zachwalanie i wyczulenie żeby granulat był jak najlepszy przysłoniło mi trzeźwe myślenie bo na prawdę nawet na moment nie pomyślałam w ten sposób. A przecież lepiej CC które jest dobre i nie zawiodło, niż GC trochę lepsze w składzie  ale bez tej pewność, że to produkt o 100% wartości...

Sassenka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2181 dnia: Maj 27, 2011, 11:34:13 am »
Ja dostałam opakowanie GC spleśniałe... dziękuje.

Moje maluchy dostają Care + junior. Choć mam w domu CC to słabo im idzie jedzenie CC a care + uwielbiają.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2182 dnia: Maj 27, 2011, 14:47:59 pm »
U mnie jedna paczka GC też była spleśniała, miałam już ją otwierać i wsypać do pojemnika, ale zobaczyłam biały nalot na pałeczkach - cała paczka wylądowała w koszu. Wcześniej otwierałam po 2 paczki i od razu przesypywałam do pojemnika - żadna pleśń się nie pojawiała. Teraz właśnie już nam się kończy granulat i bardzo niedobrze, że Świat Królika już go nie sprowadza :( Nigdzie indziej nie widziałam tego granulatu, kurczę. A ja bardzo go sobie cenię, trafiłam tylko na jedną felerną paczkę. Odkąd moje króle go jedzą, nie mają żadnych problemów z brzuszkami, żadnych wzdęć, zatorów, nic (tfu, tfu).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2183 dnia: Maj 27, 2011, 15:28:28 pm »

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2184 dnia: Maj 27, 2011, 16:40:49 pm »
U mnie "dzięki" spleśniałemu GC przeszłyśmy ze Zgodzią na dietę bezgranulatową. I nie wracam już do żadnych granulek, jemy dużo zielninki i jest ok. A tak chciałam wdrożyć zdrowsze granulki - widocznie tak było Zgodzi pisane :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline tysia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2185 dnia: Maj 28, 2011, 13:55:19 pm »
czy granulat CC jest zdrowy,czy nie??Bo na stronie miniaturka bez tajemnic jest jako granulat nizdrowy,a polecany jest jako jeden z lepszych...Proszę o pomoc,z góry dziękuję :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2186 dnia: Maj 28, 2011, 14:42:16 pm »
czy granulat CC jest zdrowy,czy nie??Bo na stronie miniaturka bez tajemnic jest jako granulat nizdrowy,a polecany jest jako jeden z lepszych...Proszę o pomoc,z góry dziękuję :)

ŻADEN granulat nie jest zdrowy. Są lepsze i gorsze. CC jest jednym z lepszych.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2187 dnia: Maj 28, 2011, 17:18:29 pm »
Zgadzam się Magdą. Żaden nie będzie zdrowy ale na CC można się zdecydować.

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2188 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:36:19 pm »
Witam mam pytanie co do granulatu dzisiaj kupiłem 500g granulatu :] z Firmy Vitapol jego skład:
białko- 16%
tłuszcze- 2,3%
włókno surowe- 9%
popiół surowy - 9%
Czy to dobry granulat???
Kupiłem go w sklepie zeologicznym i zapłaciłem za niego 5,90.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2189 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:39:09 pm »
Vitapol nie jest bezpieczną firmą jeśli chodzi o granulaty.

Lista granulatów:
http://miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

BaQ

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2190 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:44:45 pm »
W tym rzecz, że ja nie posiadam miniaturki tylko rasowego królika rasy Baran Francuski  ( ma klapnięte uszy, czy to coś zmienia????  :hm: smutny_krolik

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2191 dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:02:15 pm »
Vitapol to śmieci - nie polecam żadnemu króliczkowi. Polecam tą stronkę, którą wkleiła Monia.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2192 dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:07:58 pm »
Tak, vitapol jest niezdrowy(bradzo) i nie ważne czy rasowy, czy kundelek. Budowa raczej taka sama.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2193 dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:16:43 pm »
To niema znaczenia, tylko musisz mu więcej dawać do jedzenia niż pisze na miniaturce. Taka miniaturka ważąca 1,6kg, a baran francuski ważący 5,5kg to mała różnica w ilości pochłanianego jedzenia ;]
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2194 dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:18:49 pm »
Vitapol nie jest bezpieczną firmą jeśli chodzi o granulaty.

Lista granulatów:
http://miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

Zapomniałam dodać że kolby i inne produkty Vitapol też nie są dobrej jakości.Oprócz siana bo sianko mają długie,grube i pachnące.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2195 dnia: Czerwiec 20, 2011, 16:37:56 pm »
Przewód pokarmowy królika – anatomia i funkcjonowanie autor  lek. wet. Lidia Lewandowska

Wiele chorób układu pokarmowego u królików domowych jest związanych ze złą dietą. Dzikie króliki spożywają duże ilości pokarmu o dużej zawartości włókna .Późnym wieczorem wychodzą one ze swych nor , wiele godzin spędzają pasąc się na łące, a następnie wczesnym rankiem wracają powrotem pod ziemię. Domowy królik powinien jeść głownie siano, trawę oraz warzywa.
Fermentacja w jelicie ślepym:
W jelicie ślepym następuje fermentacja  białka roślinnego w wysokiej jakości białko bakteryjne. W treści jelita ślepego  dominują Gram ujemne , ściśle beztlenowe , niepatogenne bakterie Bacteroides spp. Wynika to najprawdopodobniej z hamującego działania lotnych kwasów tłuszczowych , które powodują , że pH środowiska jelita ślepego jest  lekko kwaśne. Gdy pH wzrasta w wyniku nieprawidłowości w trawieniu np kokcydiozie , ten hamujący czynnik zanika  i pojawiają się bakterie E.Coli  - u zdrowych królików prawie całkowicie nieobecne w treści jelita ślepego. E.Coli są zwykle nieobecne w treści jelitowej dorosłych królików , można jednak je spotkać u zwierząt karmionych nieprawidłową dieta – z małą zawartością włókna, wysoko węglowodanową. Lactobacillus spp nie jest składnikiem naturalnej flory jelitowej królika.
Rola włókna w diecie:
Królik bardzo chętnie je pokarmy bogate we włókno – obgryza korę drzew, je duże ilości siana, trawy, nie gardzi korzonkami. Nieprzyswajalne włókno pokarmowe wydalane z organizmu w postaci twardych bobków pełni kilka ważnych funkcji :
1)   prawidłowego ścierania się zębów
2)   szybkiej motoryki jelit – dieta o malej zawartości włókna zwalnia prace jelit, prowadząc do zalegania w nich pokarmu, włosów czy innych materiałów .Wynikiem tego może być powstawanie trichobezo-arów w żołądku lub jelitach . ponadto długie zaleganie jedzenia w jelitach może doprowadzić także do zmiany w proporcjach znajdujących się tam bakterii, namnożenia bakterii wytwarzających szkodliwe toksyny.
3)   Zapewnia królikowi zajecie , królik żywiony dużą ilością warzyw i siana spędza dużo czasu przeżuwając ten pokarm, posiłki o niskiej zawartości włókna, wysokokaloryczne , są zazwyczaj szybko zjadane przez króliki, zmniejsza tez ich apetyt na inne pokarmy. Pojawia się wiec problem nadmiaru wolnego czasu .Często z nudów króliki zaczynają obgryzać meble, pojawiają  się tez zaburzenia behawioralne – np. króliki wygryzają sobie futro lub współtowarzyszom.
Rola włókna przyswajalnego (ulegającego fermentacji w jelicie ślepym) :
1)   zapewnia odpowiednia ilość substratów dla bakterii znajdujących się w jelicie ślepym .
2)   utrzymuje właściwe pH
3)   zapobiega namnażaniu się szkodliwych bakterii w jelicie ślepym
4)   zwiększa zawartość włókna w cekotrofach 
Dawka włókna w diecie królika rozciąga się od 13-24% bardzo dobrymi źródłami włókna są liście drzew , kora z drzew, gałęzie , korzenie, owoce i warzywa , trwa i dobrej jakości siano łąkowe.
Prawidłowy skład karmy dla królika miniaturowego :
 
Włókno  >  18%
Białko  12 - 16%
Tłuszcz 1 - 4%
Wapń 0,6 – 1,0 %
Fosfor 0,4 – 0,8%
Witamina A 10 – 18 tyś. IU/kg
Witamina D 800 – 1200 IU/kg
Witamina E 40 – 70 mg/kg
Magnez 0,3%
Cynk 0,5%
Potas 0,6 – 0,7 %
 
Co zatem powinien jeść królik miniaturowy ? odpowiedź jest bardzo prosta – to samo co jego krewniacy w przyrodzie. Królik powinien dostawać min trzy różne rodzaje warzyw dziennie
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2196 dnia: Czerwiec 20, 2011, 16:39:44 pm »
Zapomniałam dodać że kolby i inne produkty Vitapol też nie są dobrej jakości.Oprócz siana bo sianko mają długie,grube i pachnące.

Co do tego sianka o kiedyś bym się nie "kłóciła", jednak teraz.....
Kupowałam od zawsze sianko vitapolowe, kiedyś było rzeczywiście długie, grube i pachnące. Na dzień dzisiejszy jakość tego siana spadła bardzo- dużo piachu/pyłów, źdźbła marnej jakości (nie wszystkie ale większość).

Więc na dzień dzisiejszy wnioskuję, że firma Vitapol (karmy, siana, kolby i inne takie (co niektóre suszki mają nawet ok)) "spadła na psy"

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2197 dnia: Czerwiec 20, 2011, 16:56:12 pm »
Więc na dzień dzisiejszy wnioskuję, że firma Vitapol (karmy, siana, kolby i inne takie (co niektóre suszki mają nawet ok)) "spadła na psy"

No to nie dobrze bo miałam zamiar teraz zakupić z 10 sztuk tych po 700 g ale bede w PL to obejrze to sianko.

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2198 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:30:48 pm »
Madzia7 ma rację. Jakość sianka vitapolu zdecydowanie spadła. W paczce, którą kupiłam był nie tylko pył i piach, ale również mech.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2199 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:40:38 pm »
No to czyli jednak spadli na psy ... już całkowicie.