Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1000634 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Asieńka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1265
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mielec
  • Za TM: Kochany Pimpuś (09.2010 - 10.12.2014) Kochane Słoneczko (05.2009 - 09.10.2016)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2160 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:01:40 am »
Mel, mnie też niepokoiło, że mój Pimpek zostawia czasem cekotrofy. Pytałam o to weta, powiedział, że widocznie królik ma bogatą dietę i nie brakuje mu witamin, więc czasem sobie daruje swoje własne wyroby  :icon_lol
Akurat dzisiaj wprowadziłam nowy dla niego granulat Cuni Complete i Pimpek wcinał jak szalony :

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2161 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:04:55 am »
Na Miniaturce czytałam, że można więc dawałam, jak to w końcu jest?

Jeśli chodzi tu o rzodkiewkę to podajemy tylko liście bo korzeń może drażnic przełyk królisia.

Mel, mnie też niepokoiło, że mój Pimpek zostawia czasem cekotrofy. Pytałam o to weta, powiedział, że widocznie królik ma bogatą dietę i nie brakuje mu witamin, więc czasem sobie daruje swoje własne wyroby  :icon_lol
Akurat dzisiaj wprowadziłam nowy dla niego granulat Cuni Complete i Pimpek wcinał jak szalony :

Na ceko najlepsze jest siano i woda dopóki nie ustaną ceko.
Moje też lubią CC ale co z tego że zaraz po zjedzeniu leżą jak mopsy z wzdęciami i zatkaniem.

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2162 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:06:56 am »
To ceko u Pepsi w sumie było jednorazowe,
więc ja nie zostawiałam jej na sianie i wodzie, nie wiem czy dobrze...
A korzeń, myślałam, że się daje. Liście też dawałam,ale sporadycznie.
No nic, odstawiamy :P.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2163 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:17:01 am »
Mel przy ceko zawsze zostawiamy ucholki na sianku i wodzie :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2164 dnia: Kwiecień 02, 2011, 08:06:59 am »
zastanawiam się czy nie dawać granulatu chociaż raz na 2 dni...

A nie mozesz dawac 1 paleczke dziennie jako przysmak?


iDasza

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2165 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:07:41 pm »
uwaga! W Katowicach w kakadu była dzis dostawa cc 500g za 9,98- promocja. Własnie tam jade :D

Offline czarnaskrzynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Chrupuś vel Czaki, Kofi
  • Za TM: Mizia vel Cykoria [*]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2166 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:18:36 pm »
w Łodzi w manufakturze też jest :)








Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2167 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:39:30 pm »
No u mnie nawet CC nie ma :( Kiedys bylo, ale przestali sprowadzac :icon_evil

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2168 dnia: Maj 07, 2011, 21:59:40 pm »
a ja zmieniłam Clostowi granulat i  oboje jesteśmy zadowoleni. Skład granulatu baaardzo porządny , same granulki twardsze niż nasze dotychczasowe CC, ślicznie pachnie, aż mnie samą skręca. Cena właściwie ta sama, z tym, że nowy granulat (1,35 kg) starcza nam na 2 miesiące. Polecam i zachwalam JrFarm Grainless

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2169 dnia: Maj 07, 2011, 22:06:10 pm »
a ja zmieniłam Clostowi granulat i  oboje jesteśmy zadowoleni. Skład granulatu baaardzo porządny , same granulki twardsze niż nasze dotychczasowe CC, ślicznie pachnie, aż mnie samą skręca. Cena właściwie ta sama, z tym, że nowy granulat (1,35 kg) starcza nam na 2 miesiące. Polecam i zachwalam JrFarm Grainless

Gosia to masz szczęście bo moje nie chcą tego jeśc :(

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2170 dnia: Maj 07, 2011, 22:10:18 pm »
ślicznie pachnie, aż mnie samą skręca

Po otwarciu mi pachniało taką ziołową apteką, bardzo ładnie.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2171 dnia: Maj 23, 2011, 08:32:16 am »
Wczoraj przeżyłam horror. Biorę paczke z Grainless Complete i chce dać trochę Mierzwie w nagrodę. Dotykam granulatu (nie spojrzałam na niego początkowo) i czuję coś dziwnego pod palcami, taki jakby proszek. Patrzę, a tam każda pałeczka granulatu pokryta jest pleśnią!  : :wow :/ W pierwszym odruchu od razu paczke wyrzuciłam, szkoda że nie zrobiłam zdjęć, myslę, że wiele z was byłoby zszkowanych. Cała masa obrzydliwej pleśni. Jeszcze dwa dni wcześniej na granulacie nic nie było...
Paczka była otwarta mniej więcej od trzech tyg., granulat stał w oryginalnym opakowaniu spiętym klipsem. Podejrzewam, że zarodniki musiały już tam być zapakowane fabrycznie, a teraz przy parnej, burzowej pogodzie się zaktywowały.
Mierzwiakowa póki co nie ma żadnych niepokojących objawów, może dlatego, ze dostawała tego granulatu naprawdę niewiele (z paczki ubyła może mała garść), ostatnio może 5 pałeczek dwa dni temu.
Pewna jestem, że już nigdy, przenigdy GC nie kupię.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2172 dnia: Maj 23, 2011, 09:01:26 am »
Kata_strofa, miałam dokładnie to samo jakieś dwa miesiące temu. Kupiłam GC, dawałam Zgodzi po dwie pałeczki i nagle po kilku dniach czuję smród z szafki z jej rzeczami, zaglądam a tu pleśń na GC. Także to nie jest odosobniony przypadek!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2173 dnia: Maj 23, 2011, 19:04:40 pm »
No a u mnie przez pół roku otwarte GC było, ale poeśni nie było. Ale ja trzymałam w dość chłodnym pomieszczeniu. Ale każdemu się możne się zdarzyć.

berry scary

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2174 dnia: Maj 27, 2011, 09:47:04 am »
Coś się u producenta stało bo już miesiąc temu zrobiłam zamówienie na Grainless w Świecie Królika i od razu Pani do mnie zadzwoniła, że nie ma dostaw, że coś tam z producentem się dzieje i że ostatnia partia była felerna więc nie sprzedają. Przeczekałam miesiąc z nadzieją że nowa produkcja ruszy, ale będę musiała chyba jednak zamienić na inny granulat bo ile można czekać :(. Kiedyś jadły CC, bardzo go lubią, ale może jakiś inny wziąć tym razem? Możecie szybko doradzić? Nie chce mi się przekopywać przez tyle stron, z resztą kiedyś je czytałam (i dlatego zmieniłam na grainless) a teraz potrzebuję podjąć decyzję na co zmienić zamówienie.
A tak jeszcze na koniec mały komentarz - jestem na prawdę zachwycona obsługą Świata Królika, bo mimo problemów(niespowodowanych przez nich ale jednak wpływających na ich asortyment), to swoją rzetelnością i szybką reakcją robią sobie i tak świetną reklamę :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2175 dnia: Maj 27, 2011, 10:24:40 am »
berry scary "od tak" też królikowi nie należy zmieniać granulatu. Daniem nagle nowego granulatu, a potem zmianie na ten poprzedni możesz zaszkodzić. Może dostałabyś gdzieś GC tak aby doczekać tego zamówienia?
Chyba że wprowadzić dietę bezgranulatową.

berry scary

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2176 dnia: Maj 27, 2011, 10:47:41 am »
"Bez przesadyzmu":). Nie zmieniam "od tak", po prostu jestem zmuszona okolicznościami, skoro "świat królika" nie może dostać tej karmy nigdzie, to ja raczej też nie znajdę, bo nawet gdy jest w hurtowaniach to i tak na półkach jej brakuje. Wprowadzenie diety bez granulatu nie wchodzi w grę z przyczyn praktycznych. Tak więc proszę o radę co teraz kupić, żeby było najlepiej a nie o straszenie i mentorskie rady. Nie zmieniam przecież karmy co miesiąc bo mi się tak podoba, czekałam cały maj z nadzieją, że GC się pojawi.

Aha jeszcze uspokoję wszystkich zmartwionych i zaniepokojonych, że zamówienie robię duże, raz na pól roku wiec nawet jak już będzie GC to prędko do niego nie wrócę.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2177 dnia: Maj 27, 2011, 10:49:07 am »
No to pozostaje Ci tylko CC - jest jedną z lepszych. Twoim uszakom smakowała więc możesz przejść na tą.

berry scary

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2178 dnia: Maj 27, 2011, 10:50:03 am »
ok dzięki:)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2179 dnia: Maj 27, 2011, 11:04:31 am »
berry scary, ja jestem pewna, że po epizodzie z pleśnią do GC już nigdy nie wrócę. Wolę dać jako przysmak po kilka pałeczek CC, które nigdy nie zawiodło, niż podawać wychwalany granulat, który królikowi nie smakuje i pleśnieje w jeden dzień. Nie masz co żałować, że GC nie ma w sprzedaży ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.