Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010691 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2100 dnia: Luty 27, 2011, 13:51:46 pm »
To jeśli trzeba dawać granulat bo nie można sobie pozwolić na dietę bezgranulatową to jak granulat wybrać ??? Już trochę się pogubiłam ... Ja daję Młodemu CC .
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2101 dnia: Luty 27, 2011, 13:59:49 pm »
CC to dosyć dobry granulat.
Najlepszy jest J.R.Farm Grainless Complete, ale można go dostać
chyba tylko w Internecie.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2102 dnia: Luty 27, 2011, 14:02:41 pm »
A na jakich stronach można go dostać i jak wygląda cenowo bo szczerze mówiąc nie mam za bardzo czasu na internet i zakupy dla Młodego robię w normalnych sklepach :).
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2103 dnia: Luty 27, 2011, 14:07:30 pm »
Ale ze sklepu Internetowego, zamówienie otrzymujesz szybko ;).
Grainless Complete możesz dostać m.i.n tutaj:
http://www.swiatkrolika.eu/grainless_complete-p103.html
http://www.planeta-zoo.pl/farm-grainless-complete-krolika-miniaturki-1350g-p-6830.html
http://lewzoo.pl/JR_Farm_grainless_complete_krolik_1350g-2188.html ( z tym, że LewZoo nie jest najlepszym sklepem :( )

Powinno być jeszcze na ZooPlusie, ale jakoś nie widzę.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2104 dnia: Luty 27, 2011, 14:09:30 pm »
Moje jedz CC a grainlees nie rusza za nic w swiecie.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2105 dnia: Luty 27, 2011, 15:03:41 pm »
No to pomyślimy czy zmieniamy czy nie :) kiedyś chciałam zmienić na Cuni Pro ale nie bardzo mu się to podobało :P
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2106 dnia: Luty 28, 2011, 00:21:38 am »
Mój królik tez nie chciał jeść granulatu GC.

A czy on jest najlepszy - to sprawa dyskusyjna. Jest na 1 miejscu na stronie chyba miniaturki.
Ale ja zauważyłam, że ten granulat jest bardzo twardy i zastanawiam się czy jedzenie go nie szkodzi króliczym zębom?...
Poza tym nie znalazłam żadnych informacji czy króliki dobrze go trawią  - na dłuższą metę.
Lista granulatów została sporządzona tylko w oparciu o informacje z ich etykiet - a te informacje - tworzone przez producentów - niekoniecznie w 100% muszą być rzetelne.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2107 dnia: Luty 28, 2011, 00:32:35 am »
Nie podaję granulatu swojemu królikowi, ale moja tymczasowiczka ma go dostawać (w śladowych ilościach, ale jednak) i daję jej 3 rodzaje. Mogę powiedzieć jedno - to, czy królik rzuca się na granulat czy nie, nie jest wyznacznikiem jego jakości - wręcz przeciwnie. Królik będzie jadł ten, który będzie słodszy - a więc bardziej niezdrowy.

Nie widzę sensu podawania granulatu w ogóle - nie jest królikowi do życia i zdrowia potrzebny, ale wcale nie dlatego, że jest twardy. Natomiast ostatnio króliczy wet powiedział mi, że jesli granulat to tylko dla szynszyli i koszatniczek - bo tam jest prasowane siano, a nie ziarna - no, ale skoro ma jeść siano z ziołami, to równie dobrze może to jeść bez prasowania.

Jedynym powodem dla podawania granulatu może być wygoda i estetyka - nie da sie nim tak naświnić jak sianem z ziołami :D i łatwiej zabrać w podróż. Ale ja mam frajdę z patrzenia jak króle chrupią sianko i myszkują w nim :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2108 dnia: Luty 28, 2011, 09:53:48 am »
Eni każdy królik dostaje siano, niezależnie od tego czy je granulat czy nie.
A to czy królik rzuca się na granulat bo jest słodszy - przecież granulaty nie zawierają cukru. Mój je 4 rodzaje granulatu, ale zauważyłam że najmniej podchodzi mu GC. Ale po swoim króliku wiem, że to co zdrowsze to mu mniej smakuje ;) tak samo jest w przypadku ludzi, brokuły i szpinak fuj, za to fast foody mniam.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2109 dnia: Luty 28, 2011, 10:11:37 am »
Jeżeli iść tokiem - daje to co najbardziej zającowi smakuje, to moja Makrela byłaby żywiona Acaną   :mhihi

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2110 dnia: Luty 28, 2011, 10:36:08 am »
Jeżeli iść tokiem - daje to co najbardziej zającowi smakuje, to moja Makrela byłaby żywiona Acaną   :mhihi
Hahaha  :hahaha
A Mierzwa bananami i piwem  :lol
Co do granulatów, to Mierzwa ciągle dostaje kilka pałeczek CC raz dziennie i wsuwa ogromne ilości siana (paczka zuzali na ok. 4 dni dla królika o wadze 1,4 kg  :oh:), a przy tym robi pierdylion  pięknych bobków. Jak dawałam więcej granulatu 2 razy dziennie, to siano też wcinała z takim samym zapałem i nigdy nie widziałam zależności więcej granulatu czy warzyw=mniej siana. Natomiast dla tymczasowicza Fredry siano mogłoby nie istnieć, nawet jak nic innego nie dostanie, to siana ledwie skubnie i wygląda jakby raczej robił to z nudów niż z apetytu.
GC oba nie tkną. Musi być jakiś wyjątkowo obrzydliwy ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2111 dnia: Luty 28, 2011, 14:14:26 pm »
Zamówiłam teraz mojej Zgodzi GC ze Świata Królika. Ale jak tak piszecie, że wasze uszatki nie lubią tych granulek,zaczynam miec wątpliwości, czy moja tknie. Zgodzia jest wyjątkowo sceptyczna jeśli chodzi o nowości i zdrowe rzeczy. Więc z GC tez może być problem. Na słodkie leci masakrycznie!

 :bunny:  :bunny:  :bunny:  :bunny:  :bunny:  :bunny:
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2112 dnia: Luty 28, 2011, 14:41:10 pm »
Eni każdy królik dostaje siano, niezależnie od tego czy je granulat czy nie.
 przecież granulaty nie zawierają cukru.

Ale królik jedzący granulat ma na sianko czy warzywa (np. moja tymczasowiczka przy podawaniu nawet niewielkiej ilości granulatu zostawia część warzyw, a bez niego jadła z apetytem).

A co do cukru, to jakim niby cudem go nie zawierają? Nie chodzi o sztuczne dosładzanie, ale w warzywach i ziarnach są węglowodany i to one stanowią pozostały procent składu granulatu. Im więcej produktów kalorycznych (ziarna, warzywa, owoce) tym słodszy granulat.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2113 dnia: Luty 28, 2011, 16:40:16 pm »
GC nie zawiera ziaren tylko zioła, z owoców to jest tylko jabłko, z warzyw burak i marchew. Mi się wydaje że więcej cukru to mój królas zje w ciągu tygodnia gdzie dostaje marchewkę, rodzynki, jabłko, banan itp niż jakby zjadł granulat.
Niektórzy producenci słodzą dodatkowo pokarm cukrem lub miodem.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2114 dnia: Luty 28, 2011, 17:20:37 pm »
GC nie zawiera ziaren tylko zioła, z owoców to jest tylko jabłko, z warzyw burak i marchew. Mi się wydaje że więcej cukru to mój królas zje w ciągu tygodnia gdzie dostaje marchewkę, rodzynki, jabłko, banan itp niż jakby zjadł granulat.
Niektórzy producenci słodzą dodatkowo pokarm cukrem lub miodem.
Dlatego napisałam, że im słodszy granulat, tym królik chętniej je, ale to nie kwestia zdrowszego papu, co własnie mniej wskazanego dla kólika.
Owszem, w owocach jest więcej cukru niż w ziołach, ale i tak jest obecny. Nie neguje też, że jest potrzebny do życia zwierzakowi (człowiekowi też), ale trzeba o nim pamiętać i jak się chce dawać dodatkowo warzywa i owoce, uwzględnić, że spożywa go też w granulacie.
Królicza natura i budowa jest taka, że zwierzak ma być ciagle głodny i jeść - dla mnie granulat to sztuczne zmienianie nawyków królika - bo dostarcza się mu jednorazowo (czyli w tym konkretnym posiłku) tyle wartości odżwyczych, ile normalnie by się musiał naszukać pożywienia przez pół dnia.
GC jest jednym z lepszych granulatów (podobny skład jak granulaty dla koszatniczek - czyli bez ziaren), ale dokładnie to samo można zapewnić królikowi bez podawania sztucznie prasowanego pożywienia - w sianku i ziołach. To jaki jest sens podawania granulatu?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2115 dnia: Luty 28, 2011, 18:26:57 pm »
Jeśli chodzi o słodki smak, to nie ma się czemu dziwić, że króliki go uwielbiają - my przecież też. Słodki to pierwszy smak jaki poznaje każdy ludzki i zwierzęcy niemowlak (słodkie jest mleko matki). Dopiero później się dowiadujemy czym jest smak gorzki i kwaśny i słony zaczynając jeść pokarm stały.

A tę słodycz najlepiej dostarczać pupilkom w warzywach i owocach. :)

P.S. Wielokrotnie spotkałam się z opinią żeby nie dawać królikowi codziennie marchewki czy owoców, bo mają dużo cukru. Ale przecież cukier cukrowi nierówny - sacharoza to nie jest fruktoza ani glukoza.
Mój królik je warzywa i owoce codziennie  - i jakoś nie zauważam żeby utył choć o pół grama.
Co innego z granulatami.... tam najczęściej dodawana jest melasa..


Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2116 dnia: Marzec 01, 2011, 15:01:07 pm »
A ja w ksiazce o krolikach wyczytalam, ze melasa to podstawa zywienia :/

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2117 dnia: Marzec 01, 2011, 19:21:12 pm »
w Polsce nie ma dobrych książek o królikach

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2118 dnia: Marzec 02, 2011, 00:34:58 am »
wataha - a gdzie indziej niby sa? :)

Sassenka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2119 dnia: Marzec 02, 2011, 07:28:31 am »
No to ja wam powiem dlaczego Vitapol jest wszędzie - jest to najtańsza karma na rynku, a większość króliczków, chomiczków mają dzieci i to rodzice kupując granulat kierują się ceną.
Połowa społeczeństwa nie wie o istnieniu czegoś lepszego niż Vitapol.
Vitapol jest brany z jednej hurtowni co Trixie, Fop, Flexi, Happy dog, happy cat, Kupujesz więcej dla sklepu lepiej :) Więc po co wprowadzać dodatkowe karmy?

Osobiście zastanawiam się na jakiej podstawie zostało określone jaki granulat jest najlepszy a jaki najgorszy.
Myślę, że połowa osób na tym forum podaję że CC lub JR FARM a sama nie potrafi uzasadnić dlaczego tak a nie inaczej.