Autor Wątek: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.  (Przeczytany 29558 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« dnia: Październik 09, 2010, 13:43:27 pm »
Do podrózy z królikiem za granicę zabieramy:



-transporter.
-kocyk, ręcznik.
-wodę niegazowaną.
-siano i suszki.
-granulat (jeżeli jesteśmy na diecie bezgranulatowej to zabieramy ze sobą warzywa, przechowane w szczelnych pojemnikach próżniowych, w małej ilości)
-miseczkę ceramiczną na wodę.
-pudełko ze żwirkiem drewnianym niezbrylającym i kuwetę.
-Książeczkę Szczepień (z aktualnymi szczepieniami na Pomór i Myxomatozę)
-dokumenty uprawniające nas do przewozu królika za granicę (info o dokumentach tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10014.0 )


- zwieszka na aucie, to bardzo przydatna rzecz przy odprawie na prom, przykładowa zawieszka: . Obsługa dzieki temu powinna skierować nas na odpowiedni pas do odprawy.



UWAGA!

Najlepiej przewozić królika latem lub wiosną, oraz ciepłą jesienią. Zimą uszak narażony jest na przeziębienie, zapalenie płuc i inne choroby układu oddechowego. Pamiętajmy aby w samochodzie klimatyzacja nie wiała bezpośrednio na królika. Przez rączkę od transportera można przewinąć pasy i bezpiecznie przyczepić transporter, dodatkowo pod niego, aby wyrównać siedzenie możemy podłozyć koc. Nie wypuszczajmy królika w samochodzie, gdy jedziemy- uszak wystraszony podróżą może stanowić rozproszenie dla kierowcy. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych jadących. Nie przewozimy królika w bagażniku. Początkowo uszak może być wystraszony dlatego przez pierwsze godziny jazdy będzie wyglądał na osowiałego i wystraszonego- obserwujmy królika, czy aby na pewno zle nie reaguje na podróż, zróbmy większą przerwę co jakiś czas. Nie wypuszczajmy królika na przystankach poza samochód, ponieważ trawa pokryta jest spalinami, miejsce królikowi jest nieznane i może się spłoszyć. W zamkniętym samochodzie ustawimy kuwetę ze żwirkiem drewnianym i dajemy naszemu podopiecznemu czas na toaletę, zabezpieczając wcześniej wszystkie miejsca na możliwą ucieczkę. Przydatną rzeczą, jeżeli jedziemy samochodem będzie zawieszka "Pet on board" - obsługa promy powinna skierować nas na odpowiednie miejsce odprawy. Po przywiezieniu królika na miejsce docelowe dajmy mu czas na zaaklimatyzowanie się.

Pamietajmy o postojach co 4-5 godzin

Szerokiej drogi i spokojnej podróży! :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 20:39:36 pm wysłana przez mysza »

pixie_x3

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2010, 15:14:38 pm »
mój kicek ma cały bagażnik dla siebie ;P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2010, 19:34:33 pm »
Jesli mamy miejsce to dobrym rozwiazaniem jest rowniez klatka np. 80cm. Wtedy krolas podrozuje naprawde jak krol :) Jozka po kilku godzinach jazdy potrafila sie nawet wyciagnac w klatce, wlazila do kuwety. Wazne tylko, zeby byl rozlozony jakis recznik lub kocyk, ktory mozna wymienic po zasikaniu. Nie mozna zostawic golego dna, bo krolik bedzie 'jezdzil' na kazdym zakrecie.

Wypuszczac krolika w aucie absolutnie nie mozna. Co by bylo gdyby uszaty znalazl sie tam gdzie sa pedaly?

mój kicek ma cały bagażnik dla siebie ;P
Mam nadzieje, ze w samochodzie typu combi ;)

pixie_x3

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2010, 16:57:19 pm »
znaczy takie to wysokie jest mogę ja z nim tam siedzieć
;P

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2010, 17:16:05 pm »
Przy wyłączonym silniku nic się nie stanie, kiedy zbliży się czy wciśnie którykolwiek pedał
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2010, 17:21:33 pm »
kulka, to chodzi o to, ze gdyby podczas jazdy krolik wlazl w okolice pedalow, a kierowca musialby zahamowac, to co wtedy? Moze na przyklad zmiazdzyc krolikowi glowe. Przy wylaczonym silniku, na postoju, to krolik moze po calym aucie lazic. Chodzi o bezpieczenstwo podczas jazdy.

pixie_x3

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2010, 20:46:09 pm »
ale to takie ze ma oddzielony bagażnik ten ysoki kratką od siedzeń tam jest kocyk i wgl

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2010, 22:16:43 pm »
Tocha, mój komentarz dotyczył samochodu podczas postoju, tak jak to napisała mysza. Oczywiście podczas jazdy nie można puszczać go luzem, ja nawet psa przypinam specjalnym pasem, żeby nic mu się nie stało.
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2010, 22:27:40 pm »
kulka, nie wiedzialam, nie zacytowalas i myslalam, ze to sie tyczy mojej wypowiedzi ;)

To ja jeszcze dodam, ze podczas przeprawy promem trzeba pamietac o uchylonym oknie i o tym, zeby w dni sloneczne i upalne nie parkowac pod golym niebem, ale na zadaszonym parkingu. Mysle, ze jak sie ma przywieszke 'Pet on board' to nie powinno byc problemu z tym, zeby obsluga promu pokierowala nas na odpowiednie miejsce.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2010, 22:32:52 pm »
To ja jeszcze dodam, ze podczas przeprawy promem trzeba pamietac o uchylonym oknie i o tym, zeby w dni sloneczne i upalne nie parkowac pod golym niebem, ale na zadaszonym parkingu. Mysle, ze jak sie ma przywieszke 'Pet on board' to nie powinno byc problemu z tym, zeby obsluga promu pokierowala nas na odpowiednie miejsce.


Dodaję na górze :)

k_a_s_i_a

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 23:00:28 pm »
Mam pytanie. Jaki transporterek jest najlepszy na króliczka? Żeby było mu w nim wygodnie? Co 2 miesiące może będzie podróżował 4/5 godzin. Więc chce żeby był odpowiedni i swobodny.
Podaje przykładowe linki:
http://allegro.pl/yarro-transporter-cosmo-otwierany-od-gory-wentyla-i1505410875.html
http://allegro.pl/trixie-transporter-box-mini-capri-promocja-i1514641518.html
Czy może lepszy jak na pierwszym zdjęciu w tym wątku zaczętym przez myszę?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 23:08:13 pm »

k_a_s_i_a

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2011, 12:36:35 pm »
Mój króliś niby lepiej znosi podróże jak jest przysłonięty i nic nie widzi. Nie lepsza byłaby jakaś zakryta bardziej? Chociaż zdaje sobie sprawę że wtedy przecież jest mniejsza cyrkulacja powietrza. Czyli te klatki "dla królików" się jednak nie nadają tak dobrze, jak te "dla kotów"?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2011, 12:39:20 pm »
Miałam już taką zamykaną ale właśnie Niusia się bała dlatego polecam te dla kotów i najlepiej jakby zamknięcie było żelazne nie plastikowe.Taka dla kotów jest większa,zmieści się kocyk czy poduszeczka,królik może się wygodnie położyc no i właśnie ma dobrą cyrkulację powietrza.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2011, 13:37:04 pm »
Zdecydowanie koci transporter, bo jest wiekszy :)

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2011, 15:14:42 pm »
http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-atlas-p-8619.html ja mam taki :) Jest dość tani a jednoczesnie solidny. Dla królika i mojej raczej małych rozmiarów kici idealny. No i kratke ma metalową więc uchol nie pogryzie.

funny_rabbit

  • Gość
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2011, 17:57:46 pm »
fiu fiu fiu królik niby taki maly ale duzo trzeba zabrać w podróż  ;)

Offline Werynia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:27:02 am »
Ja mam wiklinowy z metalowymi kratkami. Można mu nawet poidełko przypiąć. Dotąd podróżował tylko do weterynaża i z powrotem, ale chyba mu transporter odpowiadał.


http://pl-pl.facebook.com/PepePanKrolik - a oto jego funpage :)
Obrazek

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2012, 11:57:13 am »
mój Uszolek ma 6miesięcy, jest z nami od niedawna. W I połowie lipca mamy zaplanowany 10-dniowy wyjazd nad morze (podróz: do 6h, tj.ponad 450km :/ ).  Bedziemy mieszkać w spokojnym ośrodku, polozonym w lasku sosnowym, do którego jeżdzę od kilku lat.... Myślałam, zeby wziąc go ze soba: mam dobry ( duży) transpoter i duży kojec. Zastanawiam się jednak, co będzie mniejszym stresem dla niego: ktoś do opieki u mnie w domu ( jezeli nawet kogoś znajde-to bedzie to max 1xdziennie)? A może moj uszek do kogoś do domu? czy jednak wyjazd wspolny- rodzinny? I pomimo, że zapewnię mu codzienną porcje chasania w kojcu na dworzu czy też w domku- wiadomo, że i tak większość dnia- (jeśli bedzie pogoda) i tak bedę spędzać 100m od ośrodka- na plaży.... co lepsze dla królinki? czy powinnam na tę podróz zaopatrzyć sie w szelki- w razie postoju mógłby wyjśc podczas trasy choc na chwilę z transprtera?

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2012, 17:51:19 pm »
 Najlepiej gdyby ktoś przychodził do ciebie i karmił i wypuszczał malucha :) A jeśli nikt nie może to weź go ze sobą albo oddaj komuś.
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)