Porady > Królik w podróży zagranicznej i krajowej

Co należy zabrać w podróż z królikiem. Zdjęcia.

(1/6) > >>

mysza:
Do podrózy z królikiem za granicę zabieramy:



-transporter.
-kocyk, ręcznik.
-wodę niegazowaną.
-siano i suszki.
-granulat (jeżeli jesteśmy na diecie bezgranulatowej to zabieramy ze sobą warzywa, przechowane w szczelnych pojemnikach próżniowych, w małej ilości)
-miseczkę ceramiczną na wodę.
-pudełko ze żwirkiem drewnianym niezbrylającym i kuwetę.
-Książeczkę Szczepień (z aktualnymi szczepieniami na Pomór i Myxomatozę)
-dokumenty uprawniające nas do przewozu królika za granicę (info o dokumentach tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10014.0 )

- zwieszka na aucie, to bardzo przydatna rzecz przy odprawie na prom, przykładowa zawieszka: . Obsługa dzieki temu powinna skierować nas na odpowiedni pas do odprawy.



UWAGA!

Najlepiej przewozić królika latem lub wiosną, oraz ciepłą jesienią. Zimą uszak narażony jest na przeziębienie, zapalenie płuc i inne choroby układu oddechowego. Pamiętajmy aby w samochodzie klimatyzacja nie wiała bezpośrednio na królika. Przez rączkę od transportera można przewinąć pasy i bezpiecznie przyczepić transporter, dodatkowo pod niego, aby wyrównać siedzenie możemy podłozyć koc. Nie wypuszczajmy królika w samochodzie, gdy jedziemy- uszak wystraszony podróżą może stanowić rozproszenie dla kierowcy. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych jadących. Nie przewozimy królika w bagażniku. Początkowo uszak może być wystraszony dlatego przez pierwsze godziny jazdy będzie wyglądał na osowiałego i wystraszonego- obserwujmy królika, czy aby na pewno zle nie reaguje na podróż, zróbmy większą przerwę co jakiś czas. Nie wypuszczajmy królika na przystankach poza samochód, ponieważ trawa pokryta jest spalinami, miejsce królikowi jest nieznane i może się spłoszyć. W zamkniętym samochodzie ustawimy kuwetę ze żwirkiem drewnianym i dajemy naszemu podopiecznemu czas na toaletę, zabezpieczając wcześniej wszystkie miejsca na możliwą ucieczkę. Przydatną rzeczą, jeżeli jedziemy samochodem będzie zawieszka "Pet on board" - obsługa promy powinna skierować nas na odpowiednie miejsce odprawy. Po przywiezieniu królika na miejsce docelowe dajmy mu czas na zaaklimatyzowanie się.

Pamietajmy o postojach co 4-5 godzin

Szerokiej drogi i spokojnej podróży! :)

pixie_x3:
mój kicek ma cały bagażnik dla siebie ;P

Tocha:
Jesli mamy miejsce to dobrym rozwiazaniem jest rowniez klatka np. 80cm. Wtedy krolas podrozuje naprawde jak krol :) Jozka po kilku godzinach jazdy potrafila sie nawet wyciagnac w klatce, wlazila do kuwety. Wazne tylko, zeby byl rozlozony jakis recznik lub kocyk, ktory mozna wymienic po zasikaniu. Nie mozna zostawic golego dna, bo krolik bedzie 'jezdzil' na kazdym zakrecie.

Wypuszczac krolika w aucie absolutnie nie mozna. Co by bylo gdyby uszaty znalazl sie tam gdzie sa pedaly?


--- Cytat: pixie_x3 w Listopad 23, 2010, 16:14:38 pm ---mój kicek ma cały bagażnik dla siebie ;P
--- Koniec cytatu ---
Mam nadzieje, ze w samochodzie typu combi ;)

pixie_x3:
znaczy takie to wysokie jest mogę ja z nim tam siedzieć
;P

kulka:
Przy wyłączonym silniku nic się nie stanie, kiedy zbliży się czy wciśnie którykolwiek pedał

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej