Autor Wątek: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.  (Przeczytany 57988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

 • Użytkownik
 • *
 • Członek SPK wspierający/honorowy
 • ***
 • Wiadomości: 6041
 • Płeć: Kobieta
Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« dnia: Październik 09, 2010, 13:05:26 pm »
Zabranie królika do Polski zalezy przede wszystkim od przewoznika. Osobiście nie zabierałam bo nie miałam po co. Samolotami się nie da- przynajmniej Ryanair czy EasyJet nie przewożą. O resztę trzeba spytać dzwoniąc do wybranej firmy. Autobusami też niechętnie biorą. Najlepiej jechać własnym samochodem. Zaraz podam co i jak z przewozem królików z Polski do Anglii i odwrotnie...

Wyjeżdżając z królikiem za granicę należy zastosować się do takich samych zasad, jak w przypadku podróży krajowej. Jednak dodatkowo powinno się wziąć pod uwagę kilka kwestii.

1. Należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami w danym kraju w zakresie przewozu zwierząt. W niektórych krajach wystarczy zaświadczenie o zdrowiu zwierzęcia wystawiane przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii (PIW). Niestety nie wszędzie jest prosto, miło i przyjemnie. Niektóre kraje nie poprzestają na zaświadczeniach. W Australii nadal obowiązuje kwarantanna dla wwożonych zwierząt, ale za to w Wielkiej Brytanii już nie. Od 3 lipca 2004 zwierzęta mogą podróżować do Wielkiej Brytanii na podstawie zaświadczenia zdrowia wydanego przez powiatowe władze weterynaryjne w miejscu zamieszkania. Nie obowiązuje kwarantanna.

2. Należy sprawdzić, czy wybrany przez nas przewoźnik zgadza się na przewóz zwierząt, w tym królików. Na przykład - nie wszystkie linie lotnicze wyrażają zgodę na przewóz zwierząt. Niekiedy przepisy linii lotniczych zezwalają jedynie na przewóz psów lub kotów. Ponadto najlepiej dowiedzieć się o warunki przelotu - gdzie królik byłby w czasie lotu i jakie musi spełnić warunki.

3. Przed wyjazdem najlepiej zgłosić się do lekarza weterynarii, który sprawdzi ważność szczepień, ewentualnie wykona brakujące, wystawi świadectwo zdrowia i poinformuje, gdzie konkretnie należy się udać w celu uzyskania dokumentu uprawniającego nas do przewozu zwierzęcia przez granicę (Np. lekarz wojewódzki, PIW).

4. Świadectwo zdrowia niezbędne do przewozu zwierzęcia przez granicę wystawiane przez służby weterynaryjne jest ważne tylko 10 dni, dlatego dobrze jest załatwiać wszystkie formalności w czasie nie dłuższym niż 3 dni przed wyjazdem. Jeśli zwierzę będzie wracało w ciągu 10 dni, powrót nastąpi na to samo świadectwo. Jeśli pobyt się przedłuży, podobne dokumenty należy załatwić po drugiej stronie granicy.

Króliki, gryzonie i inne zwierzaki domowe

Europejskie regulacje, określające zasady dla psów, kotów i fretek, odnoszą się także do innych zwierząt domowych - takich jak króliki, gryzonie i inne zwierzaki domowe. Tutaj możesz sprawdzić szczegóły. Możesz także skontaktować się z Defra's International Animal Health Division pod numerem 020 7904 6415 lub drogą mailową na adres iah-imports@defra.gsi.gov.uk.

więcej: http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=129
Zamieszczamy tu wzór dokumentu na wywóz psa, kota lub każdego innego zwierzęcia, wypełnianego przez służby weterynaryjne (niestety dla królików, świnek morskich, papużek i innych domowych pupilów nie przewidziano formularza, dlatego po prostu należy dopisać, że to królik). Po oryginał jednak musimy się udać do odpowiedniej instytucji.

5. Jeśli jest to możliwe, należy robić częste postoje, podczas których możemy wypuścić na chwilę królika z transporterka i dać mu coś przekąsić lub pić.


WizzAir nie przewozi żywych zwierząt z wyjątkiem psów przewodników osób niewidzących na lotach krajowych, pomiędzy lotniskami obsługującymi paszporty zwierząt i tylko w przypadku, gdy pies ma taki paszport. Jednakże jak królik nie potrzebuje paszportu dla zwierząt (psy i koty - tak), więc z WizzAir nie poleci.

Żywe zwierzęta nie mogą być przewożone także z Centralwings. Wyjątkiem są tutaj psy, będące przewodnikami osób niewidomych lub niesłyszących. Są one przewożone bezpłatnie. Psy muszą być zaopatrzone w smycz, kaganiec, potwierdzenie o tresurze oraz wymaganą dokumentację.

Przewozu żywych zwierząt zabrania także easyJet. Lista naszych ulubieńców z wydanym zakazem pojawiania się na pokładach easyJet została przez przewoźnika dokładnie określona. Zakaz dotyczy bowiem m.in. „insektów, gadów oraz innego żywego inwentarza”. Wyjątkiem są jedynie psy towarzyszące osobom niewidomym i niedosłyszącym, ale i tak wyłącznie na krajowych trasach w Wielkiej Brytanii.

Rodzaj transportu i wymogi:
*jeżeli chodzi o promy to jest obecnie jest tylko jeden przewoznik ktory zezwala na transport zwierzat takich jak krolik Norfolkline
*jeśli bierzecie pod uwagę podróż Eurotunelem to trzeba dodatkowo za króla zapłacić. Opłata ta wynosi 30 funtów.
*samolotem jak pisałam wyżej.


Teraz sprawy dokumentów, a potrzebne Wam będzie:
*jeśli król wcześniej nie byl szczepiony oddajecie do Weta bobki swojego ulubienca do analizy czy może byc szczepiony na Myxo i pomor.
*Gdy wynik ujemny szczepicie
* Zakladacie mu książeczkę zdrowia i tam lekarz wet. wpisuje wam szczepienia i pieczątkuje.
*Na sam koniec zaświadczenie z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego potwierdzające dobry stan zdrowia koszt około 30 pln plus UWAGA! Pozwolenie na odbycie podróży królika, które ważne jest przez 10 dni od daty wydania i dokladnie tyle czasu jest Wam dane na przekroczenie granicy i podróż wykrzyknik

więcej info tu: http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=niusy&id=100


- zaświadczenie od lekarza weterynarii ze w ciagu 90 dni na terenie na którym przebywał królik nie było pomoru króliczego i myxomatozy (mi podstemplowal to zwykly weterynarz bo w powiatowym inspektoracie weterynarii stwierdzili ze nie ma wymogów co do królików wiec nikt nie chciał mi podsteplowac dokumentów ale podstemplowal je weterynarz który jest upowazniony do wystawiania paszportów dla zwierząt - moje zaswiadczenie było przetłumaczone w 4 jezykach)

- książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami i aktualnym zdjeciem

- karta rodowodowa z wpisanym numerem tatuażu (królikom nie wszczepia sie microchipu bo to podobno boli jak przypalenie papierosa i moj weterynarz mi odradzal)

- wazne jest tez wystyawic upowaznienie (przetlumaczone rowniez na inne jezyki)jesli królik np.tak jak moj nie jechal ze mna tylko ze znajomym

- dla spokoju wydrukowalam tez w 4 jezykach czesc rozporzadzenia 998/2003 dotyczacego sprawy wywozenia zwierzat w celu niehandlowym do krajów unii europejskiej gdzie na temat królików nie zadnych wymogow choc pisze ze moze to sie zmienic

- oraz zasady danego kraju przez które króliczek przejezdza bo np w niemczech nic nie potrzeba rowniez tak samo w belgii i anglii (www.defra.gov.uk)ale podobno od stycznia 2009 wwozone wszystkie gatunki zwierzat do francji musza miec paszporty


W razie czego królik niech ma takie coś:

DOKUMENT PO POLSKU ORAZ PO ANGIELSKU

Powiatowy Lekarz Weterynarii w...........

The Poviat Veterinary Surgeon in ........

Adres

Miejscowość, data

ZAŚWIADCZENIE
CERTIFICATE

Powiatowy Lekarz Weterynarii w .............zaświadcza, że królik rasy ........, maści ............., urodzony w ........ roku, a będący własnością Pani ......zamieszkałej ................został zbadany dnia .................................... i nie wykazał zmian klinicznych żadnej choroby zakaźnej, na którą jest podatny.

- The Poviat Veterinary Surgeon in ……… hereby certifies that the rabbit, breed – ………., color – ………., born in ……….., whose owner is Ms. …………. residing at ………………….. was examined on the day of …………….. The pet has been found health and free from any clinical evidence of infectious disease.
Ponadto stwierdza się że:
- Additionally it is certified that:

1. Zwierzę nie było szczepione przeciwko myksomatozie królików oraz pochodzi z terenu na którym nie stwierdzono w ciągu ostatnich 6 – ciu miesięcy klinicznych i epidemiologicznych dowodów obecności wirusa myskomatozy królików.

- 1. The pet was not vaccinated against rabbit myxomatosis and the premises of its origin have been free from any clinical or epidemiological evidence of the rabbit myxomatosis for the period of 6 months prior to the date of exportation.

2. Zwierzę zostało zaszczepione dnia ............ przeciwko pomorowi królików (VHD), a w okresie ostatnich 90 –ciu dni na terenie, z którego pochodzi królik nie stwierdzono pomoru królików.

- 2. On ……………. the pet was vaccinated against rabbit viral hemorrhagic disease (VHD), and no case of rabbit calicivirus disease has been diagnosed on the premises of its origin during 90 days immediately preceding export.

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..


3. W ciągu 90 – ciu dni poprzedzających wydanie w/w zaświadczenia zwierzę przebywało w miejscu pochodzenia i nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

-3. Within 90 days preceding the issuance of this certificate the pet resided on the premises of its origin and had no contact with any infected animals.

4. Królik przeznaczony do importu został poddany badaniu w dniu ............, przez weterynarza uznanego przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w ............. Zwierzę poddane badaniu nie wykazuje epidemiologicznych oraz klinicznych objawów chorób zakaźnych oraz nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

- 4. The rabbit presented for importation was inspected on the ……….. by an inspector designated for such purposes by The Poviat Veterinary Surgeon in ……... The inspected animal was found healthy and free from any clinical evidence of infectious disease and, as far as can be determined, exposure thereto.

5. Właściciel zwierzęcia, Pani ........... została poinformowana o obowiązku zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w......... choroby bądź zgonu zwierzęcia w okresie między dniem, w którym zwierzę zostało poddane badaniu, a dniem wylotu.

- 5. The owner, Mrs. ………….., has been instructed to report any suspected illness or death affecting the animal between the date of the examination and the date of the shipment.

6 .Właściciel zwierzęcia, Pani ........., została poinformowana co do obowiązku zapoznania się z odpowiednimi warunkami - zgodnymi z International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations oraz zgodnymi z Office International des Epizooties (OIE) - w jakich zwierzę powinno być transportowane. W trakcie transportu zwierzę nie może być poddane pod działanie czynników mających szkodliwy wpływ na stan jego zdrowia.

- 6 . The owner of the animal, Mrs. …………, has been informed to adhere to the regulations according to the International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations, approved by the Office International des Epizooties (OIE). The animal is fit to be transported without suffering by reason of infirmity, illness or other causes during the expected journey.

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..


7. Powiatowy Lekarz Werterynarii w ........ poinformował właściciela zwierzęcia, Panią ..........., iż od momentu transportowanie zwierzęcia z miejsca pochodzenia (Polska) do miejsca docelowego (Kanada), wszelkie przenośne środki, służące do transportu zwierzęcia powinny być czyste oraz poddane dezynfekcji a nieskonsumowane jedzenie oraz podkład należy spalić.

-7.The Poviat Veterinary Surgeon in …… informed the owner of the animal, Mrs. ……….., that all conveyances used to transport the qualifying animal from the premises of origin (Poland) until arrival at the Canadian port of entry must have been cleaned and disinfected as designated under the health of animals act and that all litter and surplus feed must be disposed of by incineration.

Zaświadczenie wydaje się na prośbę Pani .......... - This certificate was issued on request of Ms. ………………

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..


Więcej na temat przewożenia królika można znaleść w wątku Emigracyjnych Opiekunów Królików: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7133.35

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 03:02:23 am »
Ja dodatkowo dodaję jeszcze z językiem niemieckim i francuskim wraz z wpisami z karty rodowodowej.


Miejscowość, data ..........................................

                                                                                                                                              Lekarz Weterynarii w/The Veterinary Surgeon in/ Le vétérinaire/Der Tierärzt in
        
                                                                                               
                                                                                                                        
                                                                                                Adres/Address/Adresse/L'adresse:
                                                                                           
                                                                                               

                                                                                                    
                                                                                                
                                                                                                    

        
                                                                  

                                                       ZAŚWIADCZENIE
                                                         CERTIFICATE
                                                          CERTIFICAT
                                                      BESCHEINIGUNG
1.Lekarz Weterynarii w ................................................. .................. zaświadcza, że królik rasy ................................................. ............................, maści ................................................. .................., urodzony w .................... roku, a będący własnością Pani ................................................. ........................... zamieszkałej ................................................. ................................................. .............................. został zbadany dnia .................................... i nie wykazał zmian klinicznych żadnej choroby zakaźnej, na którą jest podatny.

- 1.The Veterinary Surgeon in ................................................. .................. hereby certifies that the rabbit, breed ................................................. ............................, color............................................ ......................., born in ...................., whose owner is Ms ................................................. ............................ residing at ................................................. ................................................. .............................. was examined on the day of ....................................The pet has been found health and free from any clinical evidence of infectious disease.

- 1.Le vétérinaire ................................................. .................. certifie que le lapin, la race  ................................................. ............................, De la couleur ................................................. .................. Né en ...................., dont le propriétaire est Mme ................................................. ........................... demeurant à... a été examiné à la date du .................................... L'animal a été constaté, la santé et à l'abri de tout signe clinique de maladie infectieuse.

- 1. Der Tierarzt in ................................................. .................. bestätigt hiermit, dass das Kaninchen, Rasse ................................................. ............................, Farbe ................................................. .................., Geboren in .................... , deren Eigentümer ist Frau ................................................. ........................... wohnhaft in ................................................. ................................................. .............................. wurde am Tag der .................................... Das Tier hat sich gezeigt, Gesundheit und frei von klinischen Anzeichen der infektiösen Krankheit.

Ponadto stwierdza się że:
- Additionally it is certified that:
- En outre, il est certifié que:
- Außerdem wird bestätigt, dass:

2. Zwierzę  było szczepione przeciwko myksomatozie ............................  królików oraz pochodzi z terenu na którym nie stwierdzono w ciągu ostatnich 6 – ciu miesięcy klinicznych i epidemiologicznych dowodów obecności wirusa myskomatozy królików.

- 2. The pet was vaccinated against rabbit myxomatosis ............................ and the premises of its origin have been free from any clinical or epidemiological evidence of the rabbit myxomatosis for the period of 6 months prior to the date of exportation.

- 2. L'animal pas vacciné contre la myxomatose du lapin ............................ et les locaux de son origine ont été libres de toute clinique ou épidémiologique la preuve de la myxomatose du lapin pour la période de 6 mois avant la date de l'exportation.

- 2. Das Tier war geimpft gegen Kaninchen Myxomatose aufweist ............................ und den Räumlichkeiten der seinen Ursprung wurden frei von klinischen oder epidemiologischen Beweis für die Kaninchen-Myxomatose aufweist für den Zeitraum von 6 Monaten vor dem Tag der Ausfuhr.

3. Zwierzę zostało zaszczepione dnia ...................................... przeciwko pomorowi królików (VHD), a w okresie ostatnich 90 –ciu dni na terenie, z którego pochodzi królik nie stwierdzono pomoru królików.

- 3. On ...................................... the pet was vaccinated against rabbit viral hemorrhagic disease (VHD), and no case of rabbit calicivirus disease has been diagnosed on the premises of its origin during 90 days immediately preceding export.

- 3. Le ...................................... l'animal a été vacciné contre la maladie hémorragique virale du lapin (VHD), et aucun cas de lapin calicivirose maladie a été diagnostiquée dans les locaux de son origine au cours de 90 jours précédant immédiatement l'exportation.

- 3. Am ...................................... der PET-Kaninchen wurde geimpft gegen virale hämorrhagische Krankheit (VHD), und kein Fall von Kaninchen Calicivirus Krankheit diagnostiziert wurde auf dem Gelände der seinen Ursprung während 90 Tagen unmittelbar vor dem Export.

4. W ciągu 90 – ciu dni poprzedzających wydanie w/w zaświadczenia zwierzę przebywało w miejscu pochodzenia i nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

- 4. Within 90 days preceding the issuance of this certificate the pet resided on the premises of its origin and had no contact with any infected animals.

- 4. Dans les 90 jours précédant la délivrance de ce certificat, l'animal a résidé dans les locaux de son origine et n'a eu aucun contact avec des animaux infectés.

- 4. Innerhalb von 90 Tagen vor der Ausstellung dieser Bescheinigung die PET wohnte auf dem Gelände der seine Herkunft und hatte keinen Kontakt mit infizierten Tieren.

5. Królik przeznaczony do importu został poddany badaniu w dniu .................................... Zwierzę poddane badaniu nie wykazuje epidemiologicznych oraz klinicznych objawów chorób zakaźnych oraz nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

- 5. The rabbit presented for importation was inspected on the ....................................The inspected animal was found healthy and free from any clinical evidence of infectious disease and, as far as can be determined, exposure thereto.

- 5.Le lapin a présenté à l'importation a été inspecté sur la .................................... par un inspecteur désigné à cette fin par le vétérinaire en L'inspection a été trouvé en bonne santé des animaux et libres de tout signe clinique de maladie infectieuse et, autant que peut être déterminée, l'exposition à cet effet.

- 5.Die Kaninchen, die zur Einfuhr kontrolliert wurde auf der....................................durch einen Prüfer, die für diese Zwecke durch die Tierärzte im Kreis.Die Inspektion wurde festgestellt, Tier gesund und frei von klinischen Anzeichen der infektiösen Krankheit und, soweit festgestellt werden kann, die Exposition ist.

6.Właściciel zwierzęcia, Pani ................................................. ................., została poinformowana co do obowiązku zapoznania się z odpowiednimi warunkami - zgodnymi z International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations oraz zgodnymi z Office International des Epizooties (OIE) - w jakich zwierzę powinno być transportowane. W trakcie transportu zwierzę nie może być poddane pod działanie czynników mających szkodliwy wpływ na stan jego zdrowia.

- 6 . The owner of the animal, Mrs ................................................. .................., has been informed to adhere to the regulations according to the International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations, approved by the Office International des Epizooties (OIE). The animal is fit to be transported without suffering by reason of infirmity, illness or other causes during the expected journey.

- 6.Le propriétaire de l'animal, Mme ................................................. ................., a été informé de se conformer à la réglementation, selon l'International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations, approuvé par l'Office international des épizooties (OIE).L'animal est apte à être transporté sans souffrances en raison de l'infirmité, de maladie ou d'autres causes au cours du voyage prévu.

- 6.Der Besitzer des Tieres, Frau ................................................. ................., wurde über die Einhaltung der Vorschriften nach den International Air Transport Association (IATA) am lebenden Tier Verordnungen, die von der Internationalen Tierseuchenamt (OIE).Das Tier ist fit zu transportieren, ohne dass auf Grund der Behinderung, Krankheit oder aus anderen Gründen während der Reise erwartet.

7.KARTA RODOWODOWA KRÓLIKA

RASA: miniaturka holenderska
NAZWA: królik C-087 Niusia
NR:12K-12
PŁEĆ:samica - 0,1
DATA URODZENIA:02.12.2007
Z MIOTU:6/5
KOLOR:biało - rudo - szary
FERMA:
Paweł Dariusz Wojda
Stara Dąbrowa
Poland
nr.tel.604 - 106 - 605

- 7. CHARTER RABBIT PEDIGREE

RACE: miniature Dutch
NAME: C-087 rabbit Niusia
No: 12K-12
GENDER: female - 0.1
DATE OF BIRTH: 02.12.2007
WITH LITTER: 6 / 5
COLOR:red - white - gray
FERM:
Paweł Dariusz Wojda
Stara Dąbrowa
Poland
nr.tel.604 - 106 - 605

- 7.  LE PEDIGREE DE LAPIN

RACE: mini néerlandais
NOM: C-087 de lapin Niusia
No: 12-12K
SEXE: féminin - 0.1
DATE DE NAISSANCE: 02/12/2007
AVEC LA LITIèRE: 6 / 5
COULEUR:rouge - blanc - gris
FERMA:
Paweł Dariusz Wojda
Stara Dąbrowa
Poland Pologne
nr.tel.604 - 106 - 605  

- 7. DER STAMMBAUM KANINCHEN

RACE: mini - Niederländisch
NAME: C-087 Kaninchen
NAME:Niusia NAME: Niusia
NR:12K-12 Nr.: 12K-12
GESCHLECHT:weiblich - 0,1
GEBURTSDATUM: 02.12.2007
MIT WURF: 6 / 5
FARBE:rot - weiß - grau
FERMA:
Paweł Dariusz Wojda
Stara Dąbrowa
Polen
nr.tel.604 - 106 - 605
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 03:08:32 am wysłana przez monika2415 »

Offline Silvana

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 274
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin
 • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2011, 23:31:02 pm »
Jezeli chcemy przywiezc krolika z krajow UE do Polski to na stronie Inspekcji Weterynaryjnej podano ze:

"Dla innych zwierząt towarzyszących - króliki, chomiki, świnki morskie, myszy, szczury itp.- nie jest wymagana żadna dokumentacja.
W przypadku zwierząt gatunków chronionych, objętych Konwencją Waszyngtońską (CITES), winny towarzyszyć im stosowne dokumenty. Organem odpowiedzialnym za udzielanie informacji w tym zakresie jest Ministerstwo Środowiska"

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3860

Podaje jakby ktos mial watpliwosci tak jak ja wczesniej.


FISIA i DYZIA GALERIA

Offline mysza

 • Użytkownik
 • *
 • Członek SPK wspierający/honorowy
 • ***
 • Wiadomości: 6041
 • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2012, 17:40:09 pm »
Tak wygląda tablica informacyjna przy granicy francusko- brytyjskiej (wjazd do eurotunelu) dla samochodów osobowych i autokarów:Dla zwierząt widocznych na zdjęciu (pies, kot, fretka) napisane jest: Pets. Restricted access .Passport or identity required
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 17:49:28 pm wysłana przez mysza »

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2014, 13:05:59 pm »
Witam,
Planuję wyprowadzkę do UK z moim króliczkiem, czy coś zmieniło się od czasu tego ostatniego posta? szukałam informacji w internecie ale jest dużo sprzecznych informacji... ehh czy ktoś może coś słyszał?? z góry bardzo dziękuje :)

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2014, 11:17:46 am »
Uzupełniam informacje na temat wwozu królików do Wielkiej Brytanii z dnia 8 Listopad 2013:

Taking your pet abroad
There are no restrictions on bringing pet rodents, rabbits, birds, ornamental fish, invertebrates, amphibians and reptiles to the UK from other EU countries.
Pet rabbits and rodents from other countries must spend 4 months in quarantine. They need a rabies import licence and must enter the UK at a Border Inspection Post.


Wwóz zwierząt
Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wwożenia gryzoni domowych, królików, ptaków, ryb ozdobnych, bezkręgowców, płazów i gadów do Wielkiej Brytanii z innych krajów UE.
Króliki domowe i gryzonie z poza krajów UE muszą przejść 4 miesięczną kwarantanne.Potrzebują pozwolenia na przywóz w odniesieniu do wścieklizny i kontrolę Punkcie Kontroli Granicznej w Wielkiej Brytanii.

Źródło:www.gov.uk

P.S. Ja jednak z doświadczenia radziłabym mieć ze sobą kartę szczepień oraz certyfikat potwierdzający zdrowie zwierzaczka ponieważ Uk nie będą robić problemów za to Niemcy i Francja mogą - trzeba sprawdzić na stronach jakie mają wymagania.Certyfikat jest tutaj:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,10014.msg205176.html#msg205176 
w 4-ech językach wystarczy wydrukować,wypełnić i dać do podpisania przez lekarza weterynarii najlepiej tego który wystawia paszporty zwierzakom(ten certyfikat ważny jest 10 dni od daty podpisu weterynarza).Z takim certyfikatem nie mają prawa zatrzymać żadnego z wyżej wymienionych zwierząt chyba że jest to pies,kot czy fretka te trzy potrzebują paszportu i 6 miesięcy kwarantanny czy jadą do krajów z UE czy z poza UE.Sama tłumaczyłam i pisałam ten certyfikat,Niusia na nim przyjechała ze Szczecina do Manchesteru cała i zdrowa :)

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2014, 11:56:12 am »
Bardzo dziękuje za informację!!! :) możesz mi jeszcze napisać jak najlepiej przetransportować żeby zaoszczędzić mu stresu...
czytałam że samolot odpada, pozostaje samochód... troszkę długo... ale to chyba jedyna opcja, szukałam firm które przewożą zwierzaki ale ja nie wyobrażam sobie że go oddaje i odbieram dopiero w UK ! Chce być przy nim cały czas, czy oprócz tego jestem wstanie mu jakoś jeszcze pomóc? pozdrawiam!

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2014, 12:00:01 pm »
Bardzo dziękuje za informację!!! :) możesz mi jeszcze napisać jak najlepiej przetransportować żeby zaoszczędzić mu stresu...
czytałam że samolot odpada, pozostaje samochód... troszkę długo... ale to chyba jedyna opcja, szukałam firm które przewożą zwierzaki ale ja nie wyobrażam sobie że go oddaje i odbieram dopiero w UK ! Chce być przy nim cały czas, czy oprócz tego jestem wstanie mu jakoś jeszcze pomóc? pozdrawiam!

A hej :) Tak się zastanawiałam czy wejdziesz jeszcze żeby przeczytać wiadomość :)
Do jakiego miasta w Uk jedziesz ??

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2014, 12:01:15 pm »
wszędzie pisze i czekam na odp :) z Warszawy do Londynu we wrześniu

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2014, 12:03:11 pm »
wszędzie pisze i czekam na odp :) z Warszawy do Londynu we wrześniu

Wiesz do Londynu jest więcej takich transportów niż do nas do Derbyshire.A może chciałbyś jechać razem z uszakiem takim busem ?? Jakby co mogę podzwonić popytać :)

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2014, 12:10:29 pm »
wow, dzięki ;) znalazłam jedną firmę gdzie mogę jechać razem z rysiem ale podali kwotę od 1600 zł hmmm wydaje mi się że to jednak jest dużo... nie ma rozeznania jeżeli chodzi o inne firmy, może jednak to tak kosztuje, nie wiem - zastanawiałam się tez czy jak już będzie zbliżał się termin to czy nie dać ogłoszenia część ludzi jeździ samochodami.... może ktoś by nas przygarnie za niższą kwotę... a Twoje króliki jak przeżyły tę podróż?? nie miałaś z nimi problemu? :)

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2014, 12:17:41 pm »
wow, dzięki ;) znalazłam jedną firmę gdzie mogę jechać razem z rysiem ale podali kwotę od 1600 zł hmmm wydaje mi się że to jednak jest dużo... nie ma rozeznania jeżeli chodzi o inne firmy, może jednak to tak kosztuje, nie wiem - zastanawiałam się tez czy jak już będzie zbliżał się termin to czy nie dać ogłoszenia część ludzi jeździ samochodami.... może ktoś by nas przygarnie za niższą kwotę... a Twoje króliki jak przeżyły tę podróż?? nie miałaś z nimi problemu? :)

Tak bo płacisz i za siebie i za królika i takie ceny beda niestety.Ja pytałam w jednej firmie w zeszłym roku to było 80 funtów za mnie i 80 funtów za Niusie,tyle że z PL to już więcej biorą nie wiem czemu.
Niusia była zła ... odwracała się tyłkiem jak mąż ją odebrał od tego pana z przewozu ale godzina minęła i zaraz była radosna i brykała.A w podróży to tez zalezy kto bedzie jechał bo my to okazją sie załapaliśmy - chłopak jechał przeprowadzic ludzi z Uk do Pl wiec do Uk  jechał na pusto to zabrał Niusie tyle ze do kabiny.Jak do niego zadzwoniłam to mówił ze "z Niusia ok,pogadalismy sobie,rozwaliła sie i leży wyluzowana" hehehe
W jakim wieku jest Twój królik ?? Jest wykastrowany ?? Zaszczepiony ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 12:44:07 pm wysłana przez monika2415 »

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2014, 12:41:43 pm »
aha no to już wiem ze tak to kosztuje rysiu w sierpniu kończy 3 lata, jest wykastrowany ale szczepiony raz jak go kupiłam (weterynarz mówił że nie muszę go szczepić skoro jest tylko w domu). Ufff no to moje maleństwo też sobie jakoś poradzi z fochem ale potem będzie zadowolony :)

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2014, 12:48:34 pm »
Musisz go zaszczepić bo nie przejedzie przez Urząd celny w Uk.Z resztą szczepienie dużo nie kosztuje ale pomoże i królik nie załapie ani myxomatozy ani pomoru a uwierz mi bez szczepionki cięzko bardzo ciężko to wyleczyć.Jak ma 3 lata to spokojnie da rade,wykastrowany tez duży plus :)
Co do transportu ...
Zadzwoniłam pod pierwszy numer jaki znalazłam trasa Warszawa - Londyn.Odebrał miły Pan.Na pytanie czy przewożą zwierzęta z radością odpowiedział że tak :) Królików nigdy nie przewozili tylko psy i koty ale chętnie Was zabierze za jedyne 700 zł za Ciebie i za uszaka razem.Tutaj są dane i telefon firmy :

http://www.angolia.co.uk/ads/show/adid/216355_PRZEW-Z-OS-B-PACZEK-PRZEPROWADZKI-UK-PL-UK

Powiedziałam że zadzwonisz i ustawisz się na dany termin kiedy chcesz jechać :)

P.S. A ja powiedziałam przez telefon temu Panu że kolega szuka bo myślałam że rysio to że płeć męska o jaaaaaaaaaaaaaaaaa !! hehehe sprostujesz powiesz ze się pomyliłam bo się nie znamy a przysługę załatwiałam hehehe :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 12:52:23 pm wysłana przez monika2415 »

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2014, 12:58:52 pm »
heheh spoko :) dziękuje za wszystkie informacje!!!! serio bardzo mi pomogłaś i już nie mam żadnych wątpliwości!!!
pozdrawiam Ciebie i króliczki! :D

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2014, 12:59:46 pm »
heheh spoko :) dziękuje za wszystkie informacje!!!! serio bardzo mi pomogłaś i już nie mam żadnych wątpliwości!!!
pozdrawiam Ciebie i króliczki! :D

Nie ma za co :)
W razie czego to pisz :)
P.S. Pamiętaj o certyfikacie zeby wydrukowac i podstęplować i o książeczce zdrowia króla :)

Offline sewekrusek

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Płeć: Mężczyzna
  • przewóz psów do anglii
 • Lokalizacja: Leszno
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2014, 15:41:45 pm »
Dość pożyteczny materiał. Po drobnych zmianach można tych wzorów dokumentów użyć podczas przewozu piesków za granicę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawienia dla autora.ść pożyteczny materiał. Po drobnych zmianach można tych wzorów dokumentów użyć podczas przewozu piesków za granicę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawienia dla autora.

Offline monika2415

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 12081
 • Płeć: Kobieta
 • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
 • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
 • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2014, 15:56:20 pm »
sewekrusek,jak chcesz to mam oryginał tego dokumentu w całości do edycji,jak chcesz plik to prosze o kontakt na monika-sz82@wp.pl
pozdrawiam

Offline rysio

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2014, 11:05:15 am »
witam,
Rysio szczęśliwie dojechał do londynu!!mój transport z królikiem, rzeczami i mną niestety nie wypalił... wiec musiałam wszystko rozdzielić. Skorzystałam z firmy Linora, profesjonały przewóz zwierząt pod okiem weterynarza :) rysio zadowolony, przejechał bez żadnych problemów.
jest to jakieś rozwiązanie jeżeli komplikuje się przeprowadzka.
Dokumenty jakie musiałam przygotować to jedynie zaświadczenie, badanie kliniczne że jest zdolny do jazdy. Króliczka odebrano z domu i dostarczono również do nowego mieszkania. Gdyby ktoś chciał skorzystać zachęcam.
pozdrawiem
Emilia


Offline blubera

 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Płeć: Mężczyzna
 • Lokalizacja: warszawa
 • Moje króliki: Suzi
Odp: Podróż z królikiem za granicę. Informacje dla wyjeżdzających.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2014, 16:26:05 pm »
Witam, dzis dzwonilam do Department for Environment Food & Rural Affairs w UK i powiedzieli ze krolik domowy (pet) nie musi miec zadnych dokumentow i nie jest w kwarantannie jesli przewoz z Europy. Byc moze bede sie wybierac z krolikiem do UK, ciekawa jestem jak Rysio zniosl podroz i w czym byl przewozony - klatka, transporter?
czy to przypadek ze akurat jechal z nimi weterynarz czy jest to opcja w standardzie z tym przewoznikiem? Jako ze podrozowalas niedawno, jakie dokumenty musial miec krolik, rozumiem ze nie byl w kwarantannie dziekuje za informacje.