Autor Wątek: Dermatoza  (Przeczytany 2702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

victorius

  • Gość
Dermatoza
« dnia: Styczeń 04, 2010, 17:45:30 pm »
Witajcie.
Wczoraj u naszego Rudzinka zauważyliśmy z lewej strony (tak na pośladku) goły placek ciała. Tak jakby sierść była wyskubana. Króliś jest żywy, je, pije i nic niepokojącego się nie działo. Jednak zaniepokoiło to nas trochę i dzisiaj pojechaliśmy do lekarza. Lekarz go obejrzał i stwierdził, że to najprawdopodobniej dermatoza. Na szyjce za uszkami też takie gołe ciałko z małą ilością sierści. Zapytałam co jest tego powodem, powiedział że mogą to być roztocza znajdujące się w klatce. Posmarował te miejsca jakąś maścią, dał dwa zastrzyki i kazał przyjechać jeszcze raz na wizytę w środę. Acha i jeszcze jedno, przez jakiś czas dzieci nie mogą dotykać się do królika. Jakoś w necie nie bardzo mogę znaleźć wyczerpujących informacji, może kogoś z Was króliś przechodził coś podobnego.
Jeszcze jedna rzecz, po wizycie u lekarza byliśmy w sklepie zoologicznym u zaprzyjaźnionych ludzi i właścicielka stwierdziła, że wcale to nie musi być dermatoza tylko efekt za mocnych antyboli, które Rudek dostał w połowie listopada. Czy to możliwe? Co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

nuka

  • Gość
Dermatoza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:49:50 pm »
Maluch miewa problemy skórne z wyłysieniami. To polekowa grzybica.

victorius

  • Gość
Dermatoza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:53:51 pm »
Ale ja przeczytałam, że przy grzybicy skórę pokrywają łuski, a Rudek takowych nie ma. W każdym razie mam nadzieję, że szybko mu to przejdzie.

nuka

  • Gość
Dermatoza
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:56:05 pm »
Przy drożdżycy łusek brak, futra brak, jedyne co może sie pojawić to łupież. Też mam nadzieję, że u Rudzika to jakaś błahostka. Wysmyraj uszyska  :przytul

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Dermatoza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:28:08 pm »
nuka, czy jezeli u krolikow rozwija sie drozdzyca to moze to oznaczac, ze w organizmie brakuje wit. B?
Bo u ludzi tak jest, a nie jestem pewna czy u uszakow takze.

nuka

  • Gość
Dermatoza
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:00:36 pm »
A to dopiero zagadka? Skąd mam wiedzieć? Mały dostaje lek o nazwie ketokonazol (1 x 1/8 tabl. dziennie, waga 2,45 kg).
Skład leku: substancja czynna ketokonazol 200 mg, substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krzemu dwutlenek koloidalny, magnezu stearynian.
To dane z ulotki.
Lek działa. Łupież zanika.
Ja się zupełnie nie znam na chorobach i lekach dlatego ufam Doktorowi.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Dermatoza
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:17:07 pm »
Cytat: "nuka"
ketokonazol


typowo na grzyby wlasnie :) wnika pod skore wybijajac komorki :)

Cytat: "nuka"
A to dopiero zagadka? Skąd mam wiedzieć?

bede czym miala zagiac moja przelozona :]  :knuje