Autor Wątek: Nadwaga  (Przeczytany 11775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TUSIA555555

  • Gość
Nadwaga
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 13, 2009, 15:14:26 pm »
U mnie zauważyłam tez ze jak sianko zmieniłam, to trochę je Tuśka zaczyna skubać- ale pod warunkiem jak piszecie- że ma pustą michę :>  :>   Kiedy widzę ze kica za mną- wiem ze czeka na jedzonko...(pomimo ze godz temu dostała) to ciągle by jadła karmę na zmianę z granulatem...ale jak nie dostaje tego na co tak czeka, to zabiera sie wlasnie za sianko- dobre i troszkę zjedzonych źdźbełek :P

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nadwaga
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:21:12 pm »
karola,  ten królik nie jest za gruby wg Ciebie ? Chyba zartujesz, albo masz złą orientację, lub źle widzisz :)  To jest już otyłość wręcz 4,5 kg królik ..
SylwiaG

kasica

  • Gość
Nadwaga
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 13, 2009, 23:46:07 pm »
TUSIA cwaniak ten Twoj :)

sylwiaG krolasek zaczyna kumac, ze w jego zyciu(i michy :D) czekaja zmiany :) docenia kazda granulke-ktorych jest duuuuuzo mniej-a w to miejsce zieleninka :)

Sebo2000

  • Gość
Nadwaga
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:22:33 pm »
mój królik waży półtora kilo, a ja się martwiłem, że on za tłusty :P ja jak swojego głaszczę, to czuję i kręgosłup, i guzy krzyżowe kości biodrowych (albo to guzy biodrowe, w sumie nie macałem tak bardzo :P) i jak troszkę pomacam, to żeberka też widać, to źle?

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Nadwaga
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 22, 2009, 11:21:47 am »
Na zdjeciu nie wyglada na grubaska, ale nie znam sie zbytnio na króliczkach, dopiero zaczyam.

Muszę sie tu pochwalić, ze jak byliśmy na szczepieniu, to Pani dr powiedziała, ze w końcu normalny królik a nie mały klocuszek ;)

Nasz dostaje granulat, siaaaaanko i czasem kawałek jabłka, marchewki lub śliwkę ;) (to ostatnie uwielbia), poza tym natkę pietruszki, kopru i dziennie listek świeżej mięty.
I jeszcze jeden dropsik dziennie ;)

[ Dodano: Wto Wrz 22, 2009 11:28 am ]
Cytat: "Tusiak"
Hm, moja Masakra też sporo utyła pod moją nieobecność (mojemu tacie szkoda było patrzyć jaki ten króliczek biedne i głodny i w ogóle [a mówią że faceci mają serce z kamienia  :rotfl2 ] więc dostawał papu ile chciał) a teraz odchudziłam ją bez problemu i do sianka wróciła (jak zobaczyła że nie dostanie tyle granulatu ile wcześniej). Nie wiem jak inne króle ale moje uszy jak widzi że nie dostanie frykasów to się nawraca na sianko a suszki własnego sumptu i tak jej podrzucam w ciągu dnia.


Mój maz chciał kiedyś Edka nakarmić samymi dropsami mlecznymi - pełna micha, ale by byla uczta ;)
Na szczęście córka go powstrzymała - 7 lat.
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś