Autor Wątek: Praca badawcza  (Przeczytany 4881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fluy

  • Gość
Praca badawcza
« dnia: Maj 16, 2007, 18:05:34 pm »
Prosze pomóżcie!

Pisze prace badawczą o sluchu królika ale nie mam nic do dyskusji i literatury.... nie wiem nawet skąd moglabym to wziac, poniewaz w tradycyjnych ksiazkach o królikach nic nie ma a jak juz to jest bardzo malo wiadmosci... a w necie nic nie znalazlam...

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Praca badawcza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2007, 18:59:01 pm »
Słuch. Uszy.

Każdy z łatwoscia rozpozna królika po długaśnych uszach.
Nie tylko sa długie - są też bardzo ruchliwe, mogą się ponadto poruszać niezależnie (prawe spać, lewe czuwać). Prawdopodobnie słuch (dość prosty zmysł) jest najważniejszym zmysłem królika, który potrafi wychwycić najcichsze nawet dżwięki, co w naturze pomaga mu natychmisat wyczuć niebezpieczeństwo.
Królicze uszy to takie małe radarki, kiedy królik czuje się bezpiecznie, mogą odpoczywać płasko ułożone na grzbiecie. Na znajomy dżwięk wystarczy na ogół reakcja jednego tylko uszka, odwracającego się w kierunku dżwieku. Ale gdy dzieje się coś "wysoce niepokojącego" królik natychmiast jest w stanie alarmu - oba uszy sterczą sztywno wyciągniete do góry, a całe ciało pręży się dopomagając uszom i szykując się do skoku.
Ale to nie wszystko - uszy służa też królikowi jako "termoregulatory". Kiedy jest zbyt gorąco, silnie ukrwione uszka mogą niezwykle szybko oddawać nadmiar ciepła.


Artykuł ze strony: www.uszata.com

Ola_Krk

  • Gość
Praca badawcza
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2007, 08:17:28 am »
Czy w takim razie głośna muzyka może go drażnić? Bo moi współlokatorzy czasem słuchają czegoś głośno  :bejzbol  (na szczęście w innym pokoju), ale królas najczęściej leży sobie spokojnie na kocyku i ma wszystko gdzieś.  :diabelek
Ale czy to go np nie wkurza?

Fluy

  • Gość
Praca badawcza
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2009, 15:04:28 pm »
Pewnie ma, tyle, że się przyzwyczaił.
Przecież króliki mają o wiele bardziej wrażliwy słuch niż ludzie, więc jak według Ciebie jest głośno, to co dopiero dla królika...

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Praca badawcza
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2009, 22:08:08 pm »
Praca badawcza wymaga badan...pomysl co chcesz dokladnie badac, jak chcesz to zbadac i skad wezmiesz material badawczy...
W to oczywiscie wchodzi rowniez wyciaganie wlasnych wnioskow z innych badan.
Jesli moge, skad ten temat?

Fluy

  • Gość
Praca badawcza
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:04:18 pm »
EE w sumie już napisałam tę pracę ale to do gimnazjum było, więc nie musiało być jakoś specjalnie uargumentowane.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź ;)