Autor Wątek: problem z kupką - pomocy...  (Przeczytany 15337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katasza

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2006, 13:09:54 pm »
masz ja od niedawna. chyba za duzo rzeczy na raz wprowadzilas. niech zostanie narazie na sianku i granulacie, jak to nie poomoze to samo sianko i woda. pamietaj, ze uklad p[okarmowy krolikow jest delikatny i bardzo czuly na wszelkie zmiany. dlatego nowy pokarm trzeba wprowadzac stopniowo. np. jedno warzywo na tydzien. z granulatem tez uwazaj, jesli bedzie go miala za duzo raczej wybierze jego niz duzo zdrowsze i pozywniejsze sianko.

anUSZka

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2006, 17:28:52 pm »
Nie dawaj jej zadnego jablka i zadnych ziarenek. to sa SMAKOLYKI do podawania w BARDZO MALYCH ilosciach zdrowym krolikom, ktore juz sa przyzwyczajone do swojej diety i nie maja zadnych klopotow pokarmowych. Poczekaj, az sie jej kupki ustabilizuja, zanim wprowadzisz cokolwiek nowego.

Czy brzuszek jest normalny w dotyku czy twardszy?

toosia

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2006, 17:40:20 pm »
wydaje mi sie ze jest twardszy
zdaza jej sie zrobic normalną kupkę ale wydaje mi sie że ją boli brzuszek

anUSZka

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2006, 18:14:25 pm »
Idz do apteki i kup Espumisan na gazy dla dzieci. Daj dawke odpowiednia do wagi, moze brzuszek jest twardszy od gazow, to powinno pomoc. Powodzenia.

toosia

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2006, 23:42:30 pm »
Nie wiem jak z espumisanem bo mieszkam w UK i nigdy nie pytałam o to w aptekach ale rano poszukam czegoś na gazy. Mała już robi normalne kupki. Niestety mało je. Dużo wody pije i skubie sianko. Jutro dam jej granulat i zobaczę czy będzie dobrze. Biegała po domu jak szalona więc może to tylko chwilowe. Dzieki za rady. Pozdrawiam

anUSZka

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2006, 17:07:22 pm »
Ach, nie sprawdzilam, skad jestes. W takich razie szukaj czegos, co ma w skladzie Simethicone, forumle dla dzieci (niemowlat). Nazwy handlowe moga byc rozne, ale chodzi o ten skladnik (pomaga sie pozbyc gazow bez interakcji z innymi lekami).
Najwazniejsze, ze je choc troche i duzo pije.

Jesli ten stan bedzie sie utrzymywal jeszcze kilka dni, brak apetytu, problemy z bobkami, to wtedy trzeba pojsc do weta.

toosia

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2006, 20:53:52 pm »
Mała ma apetyt. Daję jej odrobinę granulatu bo woli go od sianka. Pije bardzo dużo wody i skubie sianko. Zdarza jej się ta miękka kupka ale o wiele mniej niż w pierwszy dzień. Chyba nie ma problemów z brzuszkiem ale udało mi się kupić olejek dla niemowląt na wzdęcia. Jest bardzo rozbrykana i nie wygląda na chorą. Mam nadzieję, że obędzie się bez weta ale jeśli będzie trzeba to pojedziemy.

bonnie_blue

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:05:08 am »
Moj Bobi ma od pewnego czasu male Bobki rano. Potem wszystko wraca do normy i bobki sa duze okragle, ale rano zawsze sa male i suche  :hmmm

gonia05

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 12, 2006, 18:11:18 pm »
ja mam też problem z kupkami mojego królisia, ale trochę innej natury: ostatnio trochę zaniedbałam sprzątanie klastki (wstyd mi, wstyd mi, wstyd mi! :(  :oh: ) i jak dzisiaj sprzątałam Niuni zauważyłam, że ma taką kupkę pryklejoną do sierści na kuperku. więc wzięłam nożyczki i jej obcięłam. ale co się okazało? że ona ma dość sporo kupek w futerku i nie wiem, co zrobić! czy ona sobie sama poradzi i usunie te kupki, czy będzie trzeba iść do weta? jakieś duże kawałki jej delikatnie obcięłam, ale i tak ma futerko posklejane.

naomi19

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 12, 2006, 18:54:21 pm »
Nie sądzę, żeby problem brał się z brudu w klatce. To raczej wynik złego pożywienia (zbyt kaloryczne). Czy króliczek ma nadwagę? Radze zacząć zmieniać stopniowo dietę, a problemy znikną. A kuwetę nalepiej czyścić 1-2 razy dziennie.

Spróbuj wziać wacik nasączony wodą i delikatnie obmyć brudne futerko.

gonia05

  • Gość
problem z kupką - pomocy...
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 12, 2006, 19:20:45 pm »
nie, nie ma nadwagi. a co do tego złego żywienia, to nie jestem pewna. przecież całe swoje życie je taki sam pokarm i nigdy czegoś takiego nie było... a czy może to być spowodowane za małą ilością biegania?