Autor Wątek: sikanie do sianka?  (Przeczytany 3340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szczezuja

  • Gość
sikanie do sianka?
« dnia: Lipiec 14, 2006, 22:10:36 pm »
Podpatrzyłam u ziabaka siano w drewnianej skrzynce (patrz fotka, mam nadzieję że się Ziabak ani Rysiulka nie pogniewają :> ) i przy wizycie w Leroy M zafundowałam maluchom (wtedy jeszcze dwójce) podobną rozrywkę. Skrzynka stała się miejscem uwielbianym i nawet kuweta przegrała z tą konkurencją... Początkowo myślałam, że zostawiają w sianie tylko bobki, i to dlatego, że pojawił się "intruz", ale jak po nietoperzu sprzątaliśmy wszystko i wyrzuciliśmy całe sianko, to nie uległo wątpliwości, że jedno i drugie musiało tam też sikać. no i nie wiem.

Przywrócić skrzynkę, nie przejmując się, nasypać na dno żwirku i uznać, że królik sam wie, co je a czego nie i zasikanego nie zje? Radocha z tego gmerania w sianie była wielka, i trochę mi szkoda jej tego pozbawiać... Poza tym widzę też w klatce, że dopóki podłoga jest pusta, Szczeż sika do kuwety, w miarę, jak jest na niej coraz więcej siana (kładę jej na dachu klatki, uwielbia je stamtąd wyciągać i ma przy tym trochę gimnastyki :)), to i bobów w nim coraz więcej. Czy wasze potwory też załatwiają się do siana? I jak jej to wyperswadować? Czy może nie ma takiej potrzeby, bo swój rozumek mają?


alessa

  • Gość
sikanie do sianka?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2006, 22:19:02 pm »
a gdzie sie takie fajne skrzynki kupuje?

Szczezuja

  • Gość
sikanie do sianka?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2006, 22:35:35 pm »
identycznej to nie mamy, ale w Leroy Merlin są sosnowe z nielakierowanego drewna w przyzwoitej cenie... mają proste brzegi. wkleję zdjęcia jak już je wreszcie obrobię :)

Mya

  • Gość
sikanie do sianka?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2006, 00:30:48 am »
Jesli chodzi o jedzenie, to nie masz sie czym martwic, kroliki maja genialny wech, zasiusianego sianka do pyszczka nie wezma :) A z samym siusianiem chyba duzo nie poradzisz, jak lubi, to bedzie robic dalej, mozliwosci oduczenia nie widze... Ale moze komus sie udalo i sie wypowie :)

Hania

  • Gość
sikanie do sianka?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2006, 13:08:02 pm »
z tego co slyszalam, sporo krolikow tak robi. sianko mozna zawiesic w pasniku, ale to juz nie jest dla zwierzaka taka frajda. ja poprostu najpierw sypie zwirek, a potem siano. siano jest z jednej strony, a zalatwia sie z drugiej.

Aśka

  • Gość
sikanie do sianka?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2006, 13:55:53 pm »
Mój potwór zaczął sikać do siana od niedawna  :bejzbol
nigdy tego nie robił, wiec nie wiem co sie zmieniło.